یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
28
روی خط نوروز متفاوت 96 - 30

عضو فراکسیون گردشگری مجلس: هم‌وطنان با رعایت اصول ایمنی سفر کنند/ نوشهر و چالوس و کلاردشت فقط متعلق به ایران و ایرانیان نیست

عضو فراکسیون گردشگری مجلس: هم‌وطنان با رعایت اصول ایمنی سفر کنند/ نوشهر و چالوس و کلاردشت فقط متعلق به ایران و ایرانیان نیست

به‌گزارش میراث‌آریا، قاسم احمدی‌لاشکی عضو فراکسیون گردشگری و میراث‌فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری نوروز سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، با تأکید بر آماده‌باش دستگاه‌های مختلف در استان گفت: «هتل‌ها و رستوران‌ها و اقامتگاه‌ها به‌صورت کامل آماده‌‌اند. مراقب‌های جاده و راهبرها و راهداری‌ها، هلال‌احمر، نیروهای انتظامی همه درحالِ آماده‌سازی امکانات هستند.»

احمدی‌لاشکی همچنین با اشاره به پایان نیافتن فصل سرما و بارش تأکید کرد: «به‌هرحال، در پایان زمستان به‌سر می‌بریم و ممکن است بارندگی‌هایی هم در راه باشد. انتظار ما از هم‌وطنان این است که با رعایت اصول ایمنی سفر کنند و لوازم لازم را برای حفظ ایمنی خودروی خود همراه داشته باشند. علاوه‌براین، خواهشمندیم که از حرکات پُرخطر خودداری شود و مواظب طغیان رودخانه‌ها و سیلاب‌ها هم باشند.»

او در ادامه، با تأکید بر اینکه شمال کشور به‌ویژه نوشهر و چالوس و کلاردشت فقط متعلق به ایرانیان نیست، بیان کرد: «ما در سال حدود ۱۵۰هزار گردشگر خارجی فقط در شهر کلاردشت داریم؛ بخشی از آن‌ها مسافرانی هستند که اکثرشان از حاشیه خلیج‌فارس و به‌قصد زیارت امام رضا(ع) به ایران وارد می‌شوند و از آنجا معمولاً برای گردش و سیاحت به شمال کشور هم سفر می‌کنند. این آمار نشان می‌دهد که شمال کشور فضای مهمی در حوزه گردشگری است و ظرفیت‌های لازم را دارد.»

نماینده شهرستان‌های چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس، همچنین با اشاره به زیبایی‌های شهرستان‌هایی که نمایندگی آن‌ها را به‌عهده دارد، گفت: «همه نقاط مازندارن زیباست. در بحث از گردشگری موضوع اول اکوتوریسم و طبیعت‌گردی است. همه شمال و به‌ویژه غرب مازندران از طبیعت زیبایی برخوردار است.»

او در ادامه با نام بردن از برخی مناطق دیدنی این شهرستان‌ها افزود: «کلاردشت طبیعت بسیار زیبا و مناطق بسیار دیدنی‌ای دارد: تله‌کابین نمک‌آب‌رود منطقه بسیار بکری است؛ سد خاکی آویدر در شرق نوشهر و نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان؛ صلاح‌الدین کلا؛ شهر اکسیژن، مرزن‌آباد، که اولین شهر ورودی به شهرستان است و تنفس در آن انسان را از بسیاری از بیماری‌ها نجات می‌دهد؛ منطقه بکر کجور که موزه مردم‌شناسی کندلوس و آثار فراوان تاریخی در آن وجود دارد، و... درکل، همه مناطق شمال دیدنی است و ان‌شاءالله هم‌وطنان عزیز در این خطه حضور پیدا کنند و از این طبیعت زیبا لذت ببرند.»

تعداد مشاهده خبر: (242)
کد خبر: 117652
  • عضو فراکسیون گردشگری مجلس: هم‌وطنان با رعایت اصول ایمنی سفر کنند/ نوشهر و چالوس و کلاردشت فقط متعلق به ایران و ایرانیان نیست
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مبارکه از آغاز عملیات مرمت دومین خانه ارگ تاریخی نهچیر خبر داد.