چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
14
مدیر کل دفتر بین الملل سازمان میراث فرهنگی:

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار شد

چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار شد

مدیر کل دفتر امور بین الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:  اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان هم اکنون به میزبانی وزارت نیرو در تهران برگزار شد.

به گزارش میراث آریا، لادن جعفری تهرانی افزود: اجلاس فوق چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان می باشد که از تاریخ 14 لغایت 15 آذرماه سالجاری در تهران برگزار می شود.

در این اجلاس 5 کمیته فعال شده است که نماینده دفتر امور بین الملل به عنوان رئیس کمیته دوم با عنوان کمیته علمی، فرهنگی، اجتماعی، گردشگری، بهداشت و ورزش انتخاب شده و مذاکرات دو جانبه در جهت تدوین بندهای همکاری درحال پیشرفت می باشد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کنار سایر ارگان ها و دستگاه های اجرایی حاضر در این اجلاس نظیر وزارت آموزش و پرورش، وزارت نیرو، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و درمان، وزارت علوم و تحقیقات، وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت امور اقتصادی، وزارت نفت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت ورزش و جوانان، سازمان محیط زیست در حال گفتگو با طرف های ارمنی خود می باشد که مشخصاً دو وزارت اقتصاد و وزارت فرهنگ ارمنستان همتایان این سازمان می باشند.

تعداد 6 بند پیشنهادی سازمان متبوع در زمینه همکاری های مرتبط به طرف ارمنی ارائه شده است و در پیش نویس سند نهایی اجلاس درج خواهد شد.

یکی از مهمترین و اصلی ترین برنامه ها و هدف های استراتژیک این سازمان امضای دو سند با عناوین یادداشت تفاهم همکاری های موزه ای و سند یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری با ارمنستان می باشد که مقرر است در جریان سفر ریاست محترم جمهوری کشورمان به ارمنستان در نیمه نخست دیماه سالجاری به امضاء برسد.

امضای این دو سند همکاری یکی از بندهای اصلی در سند نهایی اجلاس مذکور است.      

تعداد مشاهده خبر: (426)
گروه خبر: بین الملل
کد خبر: 118505
  • چهاردهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران و ارمنستان برگزار شد