چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
01
با حضور روسای جمهور ایران و ارمنستان انجام شد

امضاء دو یادداشت تفاهم همکاری میان رئیس سازمان میراث فرهنگی و وزرای توسعه اقتصادی و فرهنگ ارمنستان

امضاء دو یادداشت تفاهم همکاری میان رئیس سازمان میراث فرهنگی و وزرای توسعه اقتصادی و فرهنگ ارمنستان

همزمان با سفر رئیس‌جمهوری اسلامی ایران به ارمنستان، دو یادداشت تفاهم همکاری به امضاء رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مقامات ارمنستان رسید.

به گزارش میراث آریا، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دکتر حسن روحانی را در سفر به کشور ارمنستان همراهی می‌کند. در همین راستا  دکتر زهرا احمدی‌پور، در گفت‌و‌گو با مدیران ارشد و همتایان ارمنستانی خود به بررسی مهمترین موضوعات مرتبط با فعالیت‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از جمله افزایش جذب گردشگر می‌پردازد.

با حضور روحانی در کاخ ریاست جمهوری ارمنستان، 5 یادداشت تفاهم و موافقتنامه همکاری امضاء شد که دو یادداشت تفاهم همکاری مربوط به حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بود که به امضاء احمدی‌پور، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با وزیر توسعه اقتصادی و وزیر فرهنگ ارمنستان رسید.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این سفر یادداشت تفاهم همکاری بین موزه‌ای را با وزیر فرهنگ ارمنستان امضاء کرد. بعلاوه یادداشت تفاهم همکاری گردشگری به امضاء معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر توسعه اقتصادی ارمنستان رسید.

تقویت ارتباطات فرهنگی بین دو کشور ایران و ارمنستان با امضای یادداشت تفاهم همکاری 

یادداشت تفاهم همکاری گردشگری ایران و ارمنستان با هدف ارتقای دوجانبه، تسهیل افزایش شمار گردشگران دو کشور، ارتقای توسعه منابع انسانی در زمینه صنعت گردشگری و نیز بازاریابی مشترک و همکاری‌های موزه‌ای در زمینه‌های پژوهش، موزه‌داری، انتشارات، باستان‌شناسی و حفاظت آثار و نیز فعالیت‌های آموزشی و تبادل کارشناسان و استادان، در قالب یادداشت تفاهم همکاری‌های بین موزه‌ای میان موزه ملی ایران و موزه تاریخ ارمنستان به امضا رسید.

این اسناد در مراسمی در محل کاخ ریاست جمهوری ارمنستان به امضای احمدی‌پور و همتایان او سورن کارایان، وزیر توسعه اقتصادی و آرمن امیریان وزیر فرهنگ جمهوری ارمنستان رسید.

3 تفاهم‌ همکاری دیگر در حوزه استفاده مشترک از دروازه مرزی نوردوز – مغری، یادداشت تفاهم همکاری میان وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت وضعیت‌های اضطراری جمهوری ارمنستان در زمینه شرایط اضطراری و یادداشت تفاهم همکاری بین وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران و وزارت ورزش و جوانان جمهوری ارمنستان بود.

در همین ارتباط لادن جعفری تهرانی مدیرکل دفتر امور بین‌الملل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درباره امضاء این دو یادداشت تفاهم همکاری گفت: «ارمنستان یکی از کشورهای هدف ایران در حوزه گردشگری است که دارای مرز زمینی با ایران است و سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر بین این دو کشور تبادل می‌شود.»

او افزود: «ضمن اینکه وجود هموطنان ارمنی در ایران باعث ایجاد قرابت‌های فرهنگی بین دو کشور شده و توانسته است تا حدود زیادی مسیر همکاری این دو کشور را هموار کند.»

جعفری تهرانی ادامه داد: «در یادداشت تفاهم همکاری موزه‌ای که بین رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و وزیر فرهنگ ارمنستان به امضاء رسید بر توجه به موضوعاتی مانند برگزاری کنفرانس‌های علمی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک، تبادل کارشناسان حوزه مرمت و پژوهش، ارائه پشتیبانی‌های فنی و تجهیزات موزه‌ای و ... در این سند تاکید شد.»

مدیرکل دفتر امور بین‌الملل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: «در یادداشت‌ تفاهم همکاری گردشگری که به امضاء احمدی‌پور و وزیر توسعه اقتصادی ارمنستان رسید نیز موضوعات مهمی از جمله ساخت هتل، جذب سرمایه گذار، جذب گردشگر از کشور ثالث، تبلیغات مشترک برای جذب گردشگر، ایجاد دفاتر اطلاع رسانی و ... تاکید شده است.»

 

تعداد مشاهده خبر: (274)
گروه خبر: بین الملل
کد خبر: 118989
  • امضاء دو یادداشت تفاهم همکاری میان رئیس سازمان میراث فرهنگی و وزرای توسعه اقتصادی و فرهنگ ارمنستان