چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
13
معاون صنایع‌دستی استان همدان خبر داد

آثار هنرمندان سفالگر لالجین شناسنامه‌دار شد

آثار هنرمندان سفالگر لالجین شناسنامه‌دار شد
علیرضا قاسمی در گفتگو با میراث آریا (chtn) افزود: پس از معرفی لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال، بر اساس دستورالعمل شهرهای جهانی که توسط شورای جهانی صنایع‌دستی تدوین‌شده است، اقدامات در راستای اهداف اعم از توسعه، ترویج، معرفی و صادرات در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان همدان قرار گرفت.

معاون صنایع‌دستی استان همدان ادامه داد: اقدامات ما در راستای معرفی محصولات به دنیا و بالا بردن کیفیت آثار آغازشده است و همچنین دبیرخانه شهر جهانی سفال در آینده نزدیک در لالجین آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه سایت شهر جهانی لالجین در دست طراحی است و به‌زودی راه‌اندازی می‌شود، اضافه کرد: ما باید با استفاده از این برند جهانی، سفال لالجین را به دنیا بشناسانیم و در این راستا بالا بردن کیفیت آثار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

با ارزیابی عملکرد شهرهای جهانی، مجوز آنها تمدید می‌شود

قاسمی همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی برندسازی و معرفی محصولات برای هنرمندان خبر داد و گفت: شناسنامه‌دار کردن آثار هنرمندان و معرفی هر اثر به‌طور خاص، یکی از برنامه‌هایی است که در حوزه برندسازی انجام‌شده است.

معاون صنایع‌دستی استان همدان ادامه داد: درک اهمیت برند از سوی هنرمندان و تولیدکنندگان سفال از زمانی که لالجین به‌عنوان شهر جهانی سفال انتخاب شد یکی از برنامه‌های ویژه‌ای است که اداره میراث فرهنگی استان همدان آن را دنبال می‌کند.

وی اضافه کرد: شورای جهانی صنایع‌دستی با توجه به شاخص‌ها و ارزیابی‌هایی که انجام می‌دهد، شهرهایی را به‌عنوان شهر جهانی در حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی انتخاب می‌کند، شهرها به مدت 4 سال فرصت دارند تا از این موقعیت و فرصت استفاده کنند و پس‌ازآن شورای جهانی صنایع‌دستی با ارزیابی عملکرد شهرها، این مجوز را تمدید می‌کند.

قاسمی در پایان افزود: امیدواریم با توجه به برنامه‌ها و اقداماتی که در شهر جهانی سفال (لالجین) انجام می‌شود با تحرک و سرعت بیشتری دنبال شود تا شاهد تمدید مجوز این شهر جهانی باشیم.

تعداد مشاهده خبر: (138)
گروه خبر: صنایع دستی
کد خبر: 119340
  • آثار هنرمندان سفالگر لالجین شناسنامه‌دار شد