یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
13

حضور هیئت میراث‌فرهنگی در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی

حضور هیئت میراث‌فرهنگی در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، «سومین اجلاس شبکه بین‌المللی پروژه جاده ابریشم» در روزهای چهاردهم تا هفدهم اردیبهشت 96، هم‌زمان با این مجمع، با همکاری یونسکو، کمیته ملی یونسکو و وزارت فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، برگزار می‌شود.

شبکه بین‌المللی پروژه جاده ابریشم که یکی از بخش‌های این مجمع است، به‌منظور تحقق شعار دهه 2013 ـ 2023 با عنوان «دهه بین‌المللی نزدیکی فرهنگ‌ها» به‌عنوان بخشی از اهداف یونسکو برای ایجاد صلح در جهان و با توجه به اهمیت جاده ابریشم در طول تاریخ تأسیس شد.

این بخش تاکنون دو اجلاس به‌منظور اهداف «دهه بین‌المللی نزدیکی فرهنگ‌ها» در سال‌های 2015 و 2016 در چین و اسپانیا برگزار کرده است که در آن‌ها نمایندگان رسمی 26 کشور عضو، گزارش‌هایی درباره فعالیت‌های گوناگون کشورهایشان درباره جاده ابریشم ارائه داده‌اند.

بنا بر این گزارش، رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری که امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت به‌اتفاق هیئت همراه وارد باکو شد سخنانی درباره اهمیت جاده ابریشم، نقش و سابقه طولانی ایران در این جاده و اهمیت امروز آن ایراد خواهد کرد.

در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی موضوعاتی چون نقش ایمان، ادیان، مهاجرت، امنیت انسانی، ورزش، آموزش، هنر، توسعه پایدار، جلوگیری از بنیادگرایی خشونت‌بار، اعتمادسازی و همکاری میان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

به‌دلیل اهمیت فوق‌العاده این مجمع، سیاست‌مداران، وزیران، رئیسان سازمان‌های بین‌المللی مختلف، فعالان فرهنگی، سفیران صلح و کارشناسانی از کشورهای عضو در آن شرکت می‌کنند.

تعداد مشاهده خبر: (249)
کد خبر: 119424
  • حضور هیئت میراث‌فرهنگی در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مبارکه از آغاز عملیات مرمت دومین خانه ارگ تاریخی نهچیر خبر داد.