چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
20
فرماندار مشهد در همایش امنیت ارتباطات:

گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد

گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، نوروزیان، فرماندار مشهد درهمایش امنیت ارتباطات ویژه بهره‌برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری اظهار داشت: صنعت گردشگری که همه به‌نوعی در این صنعت فعالیت و تلاش می‌کنند صنایع و مشاغل است و بیش از هر صنعت دیگری ارتباط مستقیم با موضوع امنیت دارد به‌طوری‌که هم تأثیرگذار و هم تأثیرپذیر است.

نوروزیان با بیان این مطلب که اگر امنیت نباشد صنعت گردشگری آسیب می‌بیند تصریح کرد: امنیت مفهومی است که در همه‌جا بشر به آن نیاز دارد و یکی از الزامات صنعت گردشگری به شمار می‌رود.

فرماندار مشهد بیان کرد: احساس امنیت از خود امنیت مهم‌تر است و توریست و گردشگر باید احساس امنیت داشته باشند و اگر احساس ناامنی در کشور داشته باشند به آن شهر و کشور سفر نمی‌کنند بنابراین باید تلاش کنیم ذهنیت مثبت در گردشگران و مسافران و توریست‌ها ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید یکی از برنامه‌هایی که سرلوحه کار خود قرار داده توجه به صنعت گردشگری است و حتی در مذاکرات هسته‌ای و برجام نیز در این حوزه ورود پیداکرده است به‌طوری که بعد از برجام ورود گردشگران خارجی به ایران ۴ درصد رشد پیدا کرد.

فرماندار مشهد گفت: سرمایه‌گذاری خارجی از سال ۹۲ تا آذر ۹۵، رشد بسیار زیادی داشته و این حاکی از امنیت کشور است.

نوروزیان بابیان این مطلب که مهم‌ترین اثر برجام در حوزه صنعت و گردشگری خارجی بوده که رشد چهار درصدی در این حوزه را شاهد بودیم در سال ۹۱، چهار میلیون و 70 هزار گردشگر وارد کشور شدند اما تا انتهای سال ۹۴ بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر رسیده و رشد ۳۰ درصدی داشته‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای تاریخ هتل‌داری و هتل‌سازی از سال ۱۳۰۰ تنها ۱۲۵ هتل ۵ ستاره در کشور داشتیم در حال حاضر در سه سال گذشته ۳۵ هتل ساخته‌شده است و در چهار سال آینده نیز ۱۷۵ هتل دیگر در سطح کشور برنامه‌ریزی‌شده است و 800 میلیارد تومان در دولت یازدهم از محل صندوق توسعه ملی، تسهیلات ارزان‌قیمت به بخش گردشگری داده‌شده و به‌عنوان یک ضرورت در دولت موردتوجه قرارگرفته است.

فرماندار مشهد گفت: یکی از پیش‌نیازهای این حوزه برگزاری همایش آموزشی امنیت ارتباطات است چراکه امنیت و ناامنی زمانی شکل می‌گیرد انسان احساس کند ارزش‌هایش دچار مخاطره شده است اگر مسئول هتل، تاکسیران و... برخورد مناسبی با گردشگر و توریست نداشته باشند گردشگر احساس ناامنی می‌کند بنابراین باید تمامی افراد در حوزه صنعت گردشگری را آموزش دهیم و توجیه کنیم.

نوروزیان اظهار داشت: صنعت گردشگری از کاربردی‌ترین و گسترده‌ترین خدمات است و کارگر نیمه ماهر و بدون تخصص نیز می‌تواند در این حوزه ورود پیدا کند و بازار اشتغال گسترده‌ای دارد بنابراین باید به این حوزه اهمیت بیشتری قائل شویم.

در ابتدای همایش امنیت ارتباطات ویژه بهره‌برداران و مدیران خانه مسافرها و راهنمایان گردشگری دیناری رئیس اداره شهرستان مشهد به فعالیت‌های خانه مسافرها و اقدامات صورت گرفته در این راستا در منطقه ثامن و اطراف حرم مطهر رضوی پرداخت همچنین یکی از فعالان حوزه امنیت اطلاعات و ارتباطات به بررسی ابعاد امنیت در فضای سایبری و مجازی، تهدیدهای امنیتی و اطلاعاتی ایران از سوی بیگانگان و چگونگی برخورد با تهدیدات امنیتی پرداخت.

تعداد مشاهده خبر: (115)
گروه خبر: استانها
کد خبر: 119493
  • گردشگری بیش از هر صنعت دیگری با امنیت ارتباط مستقیم دارد