چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
20
درسه ماه پاییز 95

بیش از 15هزار نفر از موزه‌های استان زنجان بازدید کردند

بیش از 15هزار نفر از موزه‌های استان زنجان بازدید کردند

مسئول امور موزه‌های استان زنجان گفت: در سه‌ماهه سوم سال ۹۵ تعداد 15 هزار و 488 نفر از موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی بازدید به عمل‌آورده‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان، پرستو قاسمی گفت: در سه‌ماهه سوم سال ۹۵ تعداد 15 هزار و 488 نفر از موزه‌های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی بازدید کردند که از این تعداد یک هزار و 926 نفر گردشگر خارجی بوده‌اند.

وی ادامه داد: این تعداد گردشگران از موزه‌های گنبد سلطانیه، موزه باستان‌شناسی، مردان نمکی در عمارت ذوالفقاری، موزه رختشوی‌خانه، موزه ابهر و موزه صنایع‌دستی در عمارت دارایی بازدید کردند.

به گفته مسئول امور موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان همین‌طور در این مدت یک جلد کتاب قرآن خطی به سنه ۱۳۴۱ ه ق به این اداره کل اهدا شده است.

قاسمی در خصوص اشیاء کشف‌شده در این مدت اظهار داشت: در سه‌ماهه سوم سال ۹۵ برای ۲۰ شی‌ء کشف‌شده در سطح استان، صورت‌جلسه کارشناسی تنظیم‌شده است.

وی ادامه داد: این اشیا شامل انواع سکه‌های دوره ایلخانی، قطعات کاشی وگچبری دوره ایلخانی وظروف سفالی قرون متأخر اسلامی می‌باشد که به صورت اتفاقی یا درسرکشی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و یا توسط مراجع انتظامی و قضایی کشف و ضبط شده‌اند.

مسئول امور موزه‌های استان زنجان گفت: همچنین تعداد ۸ شی‌ء بدل و غیرفرهنگی شامل مجسمه‌های انسانی و صندوقچه سنگی خط میخی که تقلیدی از اشیا و نقوش دوره‌های مختلف تاریخی است، در این مدت کشف‌شده است.

تعداد مشاهده خبر: (102)
گروه خبر: استانها
کد خبر: 119504
  • بیش از 15هزار نفر از موزه‌های استان زنجان بازدید کردند