جمعه 04 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
24

چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود

چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌كل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری سمنان، حمیدرضا دوست‌محمدی رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمنان امروز سه‌شنبه 24 بهمن گفت: «این جشنواره با هدف احیا و ترویج میراث طبیعی شهرستان سمنان با رویکرد معرفی میراث اجتماعی منطقه و قابلیت شهرستان سمنان در تولید گل نرگس، افزایش شادابی و نشاط در مردم و... برگزار می‌شود.»

او افزود: «این جشنواره از ساعت 9 صبح پنجشنبه 26 بهمن 96 از امامزاده پیر علمدار سمنان به‌عنوان مرکز مذهبی متصل به تاریخ اجتماعی شهر سمنان آغاز شده و با پیاده روی در طبیعت بکر و کوچه باغ‌‌های شهر سمنان و معرفی مراکز تولیدات محصولات بومی این شهر ازجمله گل نرگس، ادامه پیدا می‌کند.»

رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمنان تصریح کرد: «بازدید از سیستم آب‌پخش‌کن سمنان با قدمتی 700 ساله و دژ چرمنه به‌عنوان منطقه استقراری اولیه شهر سمنان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.»

او افزود: «عرضه سوغات و صنایع‌دستی سمنان، برگزاری کارگاه زنده تولید صنایع‌دستی، عرضه آش و خوراک‌های محلی و پیاز گل نرگس، اجرای برنامه‌های شاد و متنوع و... از‌جمله برنامه‌های این جشنواره یک روزه است.»

گل نرگس به‌صورت خودرو در کنار جویبارها و باغات سمنان می‌روید و مورد توجه مردم محلی قرار گرفته است چنانکه گلدان‌های خاصی برای آن طراحی کرده‌اند تا پیازهای نرگس را در فضای مشبک آن بکارند و سرشاخه‌های نرگس در اندازه‌های مختلف از این سفال بیرون می‌آید.

گل نرگس سمنان دارای عطر و بوی متفاوت و منحصر‌به‌فردی نسبت به گل نرگس سایر مناطق کشور است. گل نرگس در فصل زمستان می‌روید و بهترین زمان برای مشاهده نرگس‌زارهای سمنان اوایل زمستان تا اواسط این فصل است.

تعداد مشاهده خبر: (139)
کد خبر: 131421
  • چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود
  • چهارمین جشنواره گل نرگس سمنان برگزار می‌شود