یکشنبه 06 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

14
گردشگري قرباني جديد درگيري دو کره
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از الجزيره، تنش هاي جديد ميان دولتمردان کشورهاي کره جنوبي و شمالي در روزهاي اخير در حال بروز آثار منفي خود بر اقتصاد دو کشور به ويژه در حوزه گردشگري است. تهديدهاي پيونگ يانگ باعث شده تا شهر مرزي «ايمجينگاک» کره جنوبي که به عنوان يکي از شهرهاي توريستي اين کشور به شمار مي رود نيز تبديل به منطقه اي نظامي شود که اين... ادامه »
14
کشف دروازه جهنمي در ترکيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ان بي سي نيوز، اين دروازه که به «دروازه پلوتو» نيز شهرت دارد در شهر باستاني «هيراپوليس» که متعلق به فريقي ها بود کشف شد. دروازه اي که با دود بخور آميخته شده و در فرهنگ روم و يونان باستان مدخل ورودي به جهان پس از مرگ بوده است. «استرابو» جغرافيدان يونان باستان در يکي از نوشته هاي خود در مورد اين دروازه آورد... ادامه »
04
پکن خواستار حمايت فرانسه از گردشگران چيني شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ابزرواتور، اين خواسته از سوي سازمان گردشگري چين در پي درگيري 23 گردشگري چيني در فرودگاه «شارل دوگل» پاريس و به سرقت رفتن، گذرنامه‌ها، بليت هواپيما و پول‌هايشان ارائه شد. اين سازمان همچنين از مقامات فرانسوي خواست تا عاملان اين درگيري را شناسايي و دادگاهي کنند و از سويي ديگر «حمايت کامل» از گردشگران چيني را متض... ادامه »
04
ثبت تصاوير اورست در گوگل مپ
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين تصاوير که به کمک گوگل ويوو آمده است تصاويري از کمپ ابتدايي اورست در نپال، کوه آکونکاگوئا در امريکاي جنوبي، کليمانجارو در افريقا و کوه البراس در اروپا را ارائه مي‌دهد. «دان فردينبرگ» مسوول سامانه‌هاي ماجراجويانه گوگل با اشاره به ويژگي‌هاي اين سامانه جديد گفت: گردشگران چه بخواهند مناطق تازه... ادامه »
04
کشف زمين‌ بازي ماياها در مکزيک
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از بي بي سي، باستان‌شناسان مکزيکي اعلام کردند در کاوش‌هاي خود در ايالت شرقي «وراکروز» 3 زمين بازي متعلق به دوره پيش از حمله اسپانيايي‌ها که قدمتي در حدود هزار سال دارند را کشف کردند. به گفته باستان‌شناسان اين محوطه‌‌هاي نسبتا بزرگ که توسط اسکن‌ها يا عکس‌هاي ليزري شناسايي شده در نزديکي منطقه «تاجين» که در فهرست م... ادامه »
04
معبد هزار ساله در بنگلادش کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از بي دي نيوز، در اين کاوش که به صورت مشترک توسط موسسه باستان‌شناسي دانشگاه «جهانگير ناگار» بنگلادش و سازمان اجتماعي فرهنگي اين کشور صورت گرفت و توسط وزارت امور فرهنگي بنگلادش پشتيباني مالي شد، يک معبد هزار ساله کشف شد. به گفته سرپرست تيم کاوش، در اين اکتشاف که نتيجه 4 سال کاوش و پيگيري مستمر در اين منطقه است عل... ادامه »
03
کشف اسلحه‌هاي عصر حجري در هند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، سلاح‌هاي کوچک با قدمتي 15 تا 20 هزار ساله توسط باستان‌شناسان در منطقه مرشدآباد هند، نزديک بنگلادش پيدا شد. اين اکتشاف حضور تمدن بشري در اين منطقه را چندين هزار سال پيشتر از فرضيه‌هاي قبلي بيان مي‌کند. "گوتام سانگوپتا"، رئيس بخش باستان‌شناسي ايالت بنگال غربي گفت: به همراه اين سلاح‌ها، مواد خام و ابزار ساخت آنها نيز پ... ادامه »
03
يخچال هاي قطبي مدفن تمدن هاي باستاني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از رويترز، باستان شناسان بااشاره به اينکه اين تکه پارچه در ارتفاع 2 هزار متري از سطح دريا کشف شده است، اين اکتشاف را به لطف آب شدن يخ هاي قطبي اعلام کردند. «لارس پيول» باستان شناس دانمارکي که در يخچال هاي نروژ به کاوش مشغول است با اشاره به اينکه اين پارچه در يکي از راه هاي تجاري دوره روم که در جنوب نروژ امروزي ا... ادامه »
02
مسکو ميزبان نمايشگاه بين‌المللي گردشگري و مسافرت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از پرس تي وي، در اين نمايشگاه که از روز چهارشنبه آغاز شده و تا 4 روز ديگر ادامه خواهد داشت موضوعاتي از قبيل توسعه صنعت جهاني گردشگري، چالش‌هاي صنعت گردشگري، تجارب بازاريابي، امنيت گردشگران و همچنين قوانين صدور رواديد مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت. علاوه بر وزرا، 1800 شرکت همچون سازمان‌ها و آژانس‌هاي مسافرتي، ... ادامه »
02
مکزيک به دنبال خروج آثار تاريخي خود از پاريس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از گلوبال پست، موسسه بين‌المللي تاريخ و مردم‌شناسي مکزيک از وزارت امور خارجه فرانسه خواست تا همکاري لازم براي توقف حراجي پاريس در روزهاي جمعه و شنبه را صورت دهد. به گفته کارشناسان اين موسسه 51 اثر موجود در اين حراجي باستاني و متعلق به پيش از ورود اروپايي‌ها به مکزيک بوده در حالي که ديگر آثار که در حدود 70 اثر ... ادامه »
02
آتشفشاني مهيب عامل اصلي انقراض بزرگ بود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)به نقل از ساينس ديلي، دانشمندان بر اساس يافته‌هاي به دست آمده معتقدند، انتشار گازهاي آتشفشاني در سرتاسر کره زمين منجر به تغييرات آب و هوايي شد که اين امر انقراض پايان عصر ترياسيک را به همراه داشت. انقراضي که منجر به از بين رفتن موجودات دريايي و خشکي و پيدايش دايناسورها شد. به گفته محققان در اين دوره مجموعه‌اي از چند فور... ادامه »
01
ريودوژانيرو ميزبان آثار هنرمندان آمريکاي لاتين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ميامي هرالد، اين موزه که در فضايي به مساحت 12 هزار متر مربع داير مي‌شود مجموعه آثاري متعلق به هنرمندان امريکاي جنوبي را که طي 13 سال اخير توسط يک مجموعه دار سوييسي به نمايش درخواهد آورد. در اين موزه 1200 اثر متعلق به 117 هنرمند امريکايي جنوبي که اکثر آن‌ها هنوز زنده و در حال فعاليت هستند، در معرض ديد عموم قر... ادامه »
01
کشف قبر دسته جمعي در مکزيک
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از گاردين، اين گور که در حومه شهر مکزيکوسيتي کشف شد حاوي 180 اسکلت بود که قدمتي 1200 ساله داشته و به گفته باستان‌شناسان متعلق به قربانيان بودند. باستان‌شناسان همچنين اعلام کردند، اکثر قربانيان مرد بوده و بين 18 تا 30 سال سن داشتند که نشان مي‌دهد انتخابشان به عنوان قرباني کاملا با دقت صورت گرفته و تصادفي نبوده اس... ادامه »
28
کشف نشانه‌هايي تازه از کودکان کار در مصر باستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نشنال جئوگرافي، باستان‌شناسان همچنين با بررسي اسکلت متعلق به افراد بزرگسال نشانه‌هايي از کارهاي کمرشکن که باعث به وجود آمدن آسيب‌هايي جدي به افراد مي‌شد را نيز کشف کردند. به گفته سرپرست تيم اکتشاف، در اين کاوش نشانه‌هايي به دست آمد که ثابت مي‌کرد فشارهاي بسيار زيادي بر افراد در هنگام کار وارد مي‌شده است. «... ادامه »
27
راه ورود گردشگران به تبت هموارتر مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از هندوستان تايمز،مقامات اين منطقه در نظر دارند تا ساز و کار و روال جذب گردشگر را تسهيل کرده و فرصتي مناسب براي جذب بيشتر گردشگر به وجود آورند. مقامات تبت به دليل ورود بيش از 10 ميليون و نيم گردشگر به منطقه در سال 2012 و کسب درآمدي 2 ميليارد دلاري از اين صنعت، سعي دارند راه‌هاي جديدي را براي رونق بيشتر صنعت گردش... ادامه »
27
پارک ملي سريلانکا فرودگاه مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از خبرگزاري فرانسه، مقامات سريلانکايي اميدوارند اين فرودگاه که در ميان انبوهي از گياهان و جانوران قرار دارد با هزينه‌اي 209 ميليون دلاري و به منظور جذب گردشگر از کشورهاي همسايه احداث مي‌شود. به گفته رييس فرودگاه در حال ساخت، مسافراني که قصد مسافرت در اين فرودگاه را دارند مي‌توانند به بچه فيل‌ها نزديک شده و غذا د... ادامه »
27
نزول رتبه مصر در حوزه گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نيويورک تايمز، در اين گزارش کشور مصر در رتبه‌اي پايين‌تر از پاکستان، يمن و چاد قرارگرفته است. کاهش فاحش رتبه گردشگري مصر در تازه‌ترين گزارش واحد محاسبات ماهواره‌هاي گردشگري در حالي روي مي‌دهد که اين صنعت 11 درصد توليد داخلي را تا پيش از سقوط دولت ديکتاتور حسني مبارک در بر مي‌گرفت. از سويي مقامات وزارت گردش... ادامه »
27
پارکينگ‌هاي عمومي بريتانيا مدفن نجيب زادگان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آتلانتيک واير، باستان‌شناسان به تازگي سنگ قبري را در محوطه يک پارکينگ تازه ساخت در شهر ادينبورگ اسکاتلند کشف کردند که با توجه به نوشته‌هاي روي آن متعلق به مقبره يک نجيب زاده بوده است. به گفته سرپرست تيم اکتشاف، هنوز آزمايش و بررسي‌هاي کامل روي اسکلت کشف شده صورت نگرفته اما از شواهد و آثار موجود مي‌توان دريافت... ادامه »
26
گور دسته جمعي قربانيان مرگ سياه اروپا کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از اسپک، «جي کارور» سرپرست تيم اکتشاف گفت: مکان دفن اجساد و اسناد تاريخي موجود حاکي از آن است که اين افراد به صورت دسته جمعي دفن شده و از اين رو محققان درصدد هستند با استفاده از دي ان اي اين اجساد علت اصلي مرگشان را به دست آورند. وي افزود: پيش‌بيني مي‌شود اين اجساد مربوط به دوره شيوع مرگ سياه در اروپا باشند که م... ادامه »
26
سفر گنجينه‌هاي باستاني افغانستان به استراليا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از اس بي اس، بيش از 230 شي گرانبها که از 4 منطقه باستاني موجود در امتداد جاده ابريشم کشف شده بودند در حال انتقال به کشور استراليا براي به نمايش در آمدن در چند شهر اين کشور هستند. اين اشيا در حالي به نمايش در خواهند آمد که مدت‌ها در نظر باستان‌شناسان جزئي از مجموعه گنجينه‌هاي گرانبهايي به شمار مي‌رفتند که در طول ... ادامه »
صفحه 10 از 703اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین