یکشنبه 08 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

19
مصر ميزبان نمايشگاه گردشگري افريقا در سال 2015
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آل افريکا، «محمد حجازي» سفير مصر در آلمان خاطر نشان کرد: اين رويه بخشي از تلاش‌هاي دولت براي توسعه گردشگري مصر خواهد بود. سفير مصر که در نمايشگاه بين‌المللي برلين ITB شرکت کرده بود در حاشيه اين رويداد به منظور توسعه روابط ديپلماتيک، ديدارهايي را با چند تن از مقامات ارشد دولت آلمان برگزار کرد. به گزارش ميرا... ادامه »
19
کشف اسکلت‌هاي عصر حجر در ليبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نورث افريکان پست، در اين کاوش باستان‌شناسان20 اسکلت متعلق به عصر حجر را در اطراف يک پناهگاه سنگي کشف کرده و اين منطقه را به نوعي يک قبرستان عمومي ناميدند. در ميان اسکلت‌هاي کشف شده،15 اسکلت متعلق به زنان و کودکان داخل پناهگاه سنگي و 5 اسکلت متعلق به مردان جوان داخل حفره‌هايي در اطراف پناهگاه دفن شده بودند، اس... ادامه »
16
هواپيما امن‌ترين وسيله مسافرت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از يورونيوز، بر اساس گزارش منتشر شده، سازمان بين‌المللي حمل و نقل هوايي ادعا کرد، به صورت ميانگين در هر 5 ميليون پرواز يک پرواز با سانحه يا حادثه مواجه بوده است. اين گزارش همچنين مي‌افزايد طي يک سال گذشته 3 ميليارد مسافر با 37 ميليون و 500 هزار پرواز در سراسر جهان صحيح و سالم به مقصدهاي خود رسيدند. گفتني است ... ادامه »
16
انفجار در فاضلاب قايق مرگ مصر را به خطر انداخت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از بيکيانيوز، يکي از آثار ارزشمند موجود در اين موزه «قايق مرگ» فرعون خوفو بود که به عنوان يکي از پربيننده‌ترين آثار براي گردشگراني شناخته مي‌شود که براي تماشاي اهرام جيزه به مصر مسافرت مي‌کنند. به گفته يکي از مقامات موزه قاهره، لوله فاضلاب موزه منفجر شد اما هنوز گزارش دقيقي از ميزان خسارات به بار آمده در موزه در... ادامه »
16
سکونتگاهي باستاني در جمهوري آذربايجان کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آژانس خبري آذربايجان،«نصيب مختاروف» مدير بخش باستان‌شناسي آکادمي ملي علوم آذربايجان، گفت: در اکتشاف صورت گرفته در روستاي «کيچيک دهنه» منطقه«شاکي» سکونتگاهي به نام «آغاگابريلي» کشف شد که از هزاره سوم پيش از ميلاد تا هزاره اول محل زندگي اقوام مختلف بوده است. وي افزود: در اين سکونتگاه آثاري متعلق به دو قوم مختل... ادامه »
15
اعتصاب کارکنان فرودگاهي به پرتغال کشيده شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ايتوربونيوز، در ادامه راهپيمايي‌هاي گسترده در ليسبون و ده‌ها شهر پرتغال در روزهاي گذشته، کارکنان شرکت هواپيمايي تپ از تصميم خود براي اعتصاب در تاريخ‌هاي 21 و 23 مارس خبر دادند. در حالي که شرکت هواپيمايي ايبرياي اسپانيا نيز از انجام اعتصابي در تاريخ 18 تا 22 مارس خبر داده، اين اقدام مي‌تواند تاثير منفي گسترده‌... ادامه »
15
چين ميزبان هفته فرهنگي نيجريه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آل آفريکا، وزير فرهنگ، گردشگري و ميراث ملي نيجريه با اشاره به برگزاري موفقيت آميز اين مراسم در سال گذشته از برقراري اين رويداد به صورت سالانه خبر داد. «ادم دوک» افزود: همکاري فرهنگي و آموزشي ميان دو کشور که از سال 1990 آغاز شد، بسيار موفقيت آميز بوده و تبادلات گسترده‌اي در حوزه موسيقي، نمايشگاه، آموزش کارشناس... ادامه »
15
کشف اسکلت‌هايي عجيب با جمجمه‌هاي کشيده در سيبري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آرت ديلي، اين اجساد که هنوز نژاد دقيقشان براي باستان‌شناسان نامعلوم است به قرن چهارم ميلادي تعلق دارند. باستان‌شناسان معتقدند، ساکنان اين منطقه، در هنگام تولد، جمجمه نوزادان خود را به منظور بالا بردن توانايي ذهني‌شان با فشار به اين شکل در مي‌آوردند. «آلکس ماتيوف»، سرپرست تيم باستان‌شناسي گفت: اگر چه به نظر... ادامه »
15
ونزوئلا گردشگري ورزشي را رونق مي‌دهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از پرنسا لاتين، وزير گردشگري ونزوئلا در خصوص تمايل اين کشور به رونق صنعت گردشگري ورزشي در سال جاري اذعان داشت: پيش‌بيني مي‌شود در مدت زمان برگزاري بازي‌هاي ساحلي امريکاي جنوبي، بيش از 4500 بازديدکننده خارجي به ونزوئلا سفر کنند که به منزله رشد گردشگري در کشور خواهد بود. وي همچنين اظهار داشت: از اينرو و به منظور ... ادامه »
14
ترفند مصر براي رونق گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ديلي نيوز اجيپت، دولت مصر برنامه‌هاي جديدي را ارائه کرده بر اساس آن حمايت فوري و کوتاه مدت از صنعت گردشگري صورت گيرد تا سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي متوسط و بلند مدت شکل گيرد. اين طرح شامل اموراتي از قبيل توقف مدت زمان تعيين شده براي مجموعه‌اي از بدهي‌ها و پرداخت‌هاي اضافي در حوزه برق، انرژي و کرايه شرکت‌ها و ام... ادامه »
14
کلاه 500 ساله حاوي زبان باستاني کره کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از هافينگتون پست، باستان‌شناسان معتقدند اين کلاه علاوه بر ارزش تاريخي خود به دليل قرار گرفتن اسنادي مربوط به زبان «هانگئول» در آن نيز از اهميت بالايي برخوردار است. اين امپراتور که «سجونگ کبير» نام داشت در فاصله سال‌هاي 1418 تا 1450 بر کره حکومت مي‌کرده است. اختراع الفباي آوايي هانگئول که جايگزين الفباي چيني در د... ادامه »
14
سارقان آثار باستاني در دام پليس سريلانکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ديلي نيوز، سخنگوي پليس سريلانکا همچنين اعلام کرد: اين افراد در نزديکي يک مرکز خريد در جاده «ساماپورا» دستگير شدند و از آن‌ها يک مجسمه باستاني، چند سنگ زينتي تخريب شده و تفنگي با قنداق چوبي و لوله برنجي کشف و ضبط شد. هرچند مقامات پليس مجسمه مذکور را داراي قدمت مي‌دانند اما هنوز بررسي‌هاي لازم براي ارزيابي‌هاي ... ادامه »
13
کاشت 3 ميليون اصله درخت در ترکمنستان براي جذب گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از خبرگزاري فرانسه، براين اساس رييس جمهور ترکمنستان به وزراي خود دستور داد تا اقدامات لازم براي کاشت اين حجم گسترده نهال‌ها را در سال 2013 فراهم کرده و اين کشور بياباني آسياي مرکزي را به «باغ سرسبز» تبديل کنند. طبق طرح ارائه شده يک و نيم ميليون اصله در شهر عشق آباد که پايتخت ترکمنستان به شمار مي‌رود کاشته خواهد ... ادامه »
13
قطار مهم‌ترين وسيله مسافرتي اروپا مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از يورونيوز، اين گزارش با اشاره به اينکه افزايش تمايل گردشگران به سفرهاي ريلي سالانه 2/2 درصد افزايش مي‌يابد از جابه‌جايي يک ميليارد و 360 ميليون نفر در سال 2020 خبر داد. اين گزارش با اشاره به اينکه تجارت آزاد در اروپا تقاضاي گردشگري در اروپا را افزايش خواهد داد بيشترين مشتاقان به اين گونه سفر را گردشگران بريتان... ادامه »
13
رونق هتل‌هاي پاريس در سال 2012
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از خبرگزاري فرانسه، براساس اين گزارش آمار ورود گردشگر به پاريس در سال 2012 در حدود 29 ميليون نفر بود که 15 ميليون و 680 هزار گردشگر هتل‌هاي اين شهر را اشغال کرده بودند. برخلاف حضور گسترده گردشگران در پاريس، اقامت بيش از يک شب گردشگران در هتل‌هاي اين شهر در سال 2012 تنها 13 ميليون نفر شب بوده در حالي که اين آمار ... ادامه »
13
ارزن غذاي ويژه امپراتوري روم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ساينس مگزين، بررسي روي 2 اسکلت کشف شده که متعلق به ساکنان محدوده و خارج از محدوده شهر رم بودند و آثار ايزوتوپ‌هاي کربن و نيتروژن در اين استخوان‌ها نشان مي‌دهد آن‌هايي که در شهر زندگي مي‌کردند رژيم غذايي گوناگوني نسبت به خارج از شهر نشينان داشتند. «کريستينا کيلگرو» سرپرست تيم کاوش از دانشگاه فلوريدا امريکا گفت... ادامه »
12
چين نخستين هتل پانداي جهان را افتتاح کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از فاکس نيوز، اين هتل که «هائودو پانادا» نام دارد در مجاورت کوه «امي» که پايگاه تحقيقاتي و حفاظتي پاندا در چين به شمار مي‌رود تاسيس شده است. از ويژگي‌هاي اين هتل، طرح درها به شکل پاندا و تزيين اتاق‌ها با اسباب‌ بازي‌هاي پاندا و همچنين لوازم و اسباب و اثاثيه‌اي به شکل اين حيوان وحشي است. از ديگر بخش‌هاي جالب ت... ادامه »
12
سرقت از 18 گردشگر در هتل ساحلي کاستاريکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از تيکو تايمز، در اين واقعه که در ساعات اوليه روز پنج شنبه رخ داد، دزدان مسلح وارد هتل ساماساتي استان ليمون کاستاريکا شده و از گردشگران که اغلب امريکايي بودند سرقت کردند. به گفته رييس اداره پليس قضايي کاستاريکا، سارقان مستقيم وارد اتاقي شدند که گردشگران در آن استراحت مي‌کردند. پس از ورود آن‌ها را در اتاقي ديگر ح... ادامه »
12
رشد چشمگير گردشگري مصر در نخستين ماه سال 2013
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از اجيبت ايندپندنت، بر اساس اين گزارش بيش از 903 هزار گردشگر در ماه ژانويه به مصر مسافرت کردند که بالغ بر 10 درصد بيشتر از مدت مشابه سال 2011 بوده است. بر اين اساس آمارها نشان مي‌دهد در ماه گذشته گردشگران نزديک به 14 ميليون اقامت شب در مصر داشتند که 30 درصد بيشتر از سال گذشته بوده و درآمدي يک ميليارد دلاري به هم... ادامه »
12
کشف حمام 2500 ساله در بلغارستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نوونيت، کاوش‌هاي باستان‌شناسان در مجاورت ديوارهاي قلعه باستاني شهر سوزوپل بقايايي از حمام آب گرم را کشف کردند که ساختماني به طول 18 متر بوده است. «ديميتار ندف» سرپرست تيم اکتشاف با اشاره به اينکه در اين حمام استخرهاي متعدد با اندازه‌هاي مختلف قرار داشت گفت: اين حمام بر خلاف حمام‌هاي رومي کشف شده در مناطق هيسا... ادامه »
صفحه 10 از 701اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین