یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

20
سومین جشنواره بین‌المللی غذای کشورهای جاده ابریشم افتتاح شد
چکیده: «سومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم» شامگاه امروز چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سفیران و نمایندگانی از 17 کشور و 14 گروه آشپزی ایرانی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان افتتاح شد. ادامه »
20
ارتقای کیفیت زیست مردم با بازگشت به داشته‌های فرهنگی و تعامل هنرهای اصیل اقوام تحقق می‌یابد
چکیده: شهردار زنجان، با اشاره به تأثیرات مثبت برگزاری سومین جشنواره بین‌المللی غذای اکو ـ جاده ابریشم گفت: «توسعه شهرها و ارتقای کیفیت زیست مردم با بازگشت به داشته‌های فرهنگی و تعامل هنرهای اصیل اقوام تحقق می‌یابد.» ادامه »
20
معاون رئیس‌جمهوری وارد زنجان شد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری با همراهی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور و با استقبال رسمی استاندار و مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان وارد این استان شد. ادامه »
19
معاون رئیس‌جمهوری، در نشست هم‌اندیشی مسائل و مشکلات حوزه گردشگری:

دانشگاهیان در تدوین سند گردشگری مشارکت کنند/ باید خردمندانه از اقتصاد بلورین گردشگری حفاظت کنیم

دانشگاهیان در تدوین سند گردشگری مشارکت کنند/ باید خردمندانه از اقتصاد بلورین گردشگری حفاظت کنیم
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «مشکلات اصلی صنعت گردشگری ناشی از تکان‌های سیاسی در فضای داخلی و خارجی است، اقتصاد گردشگری اقتصادی بلورین است که باید با خرد و دور از هیجان از آن حفاظت کنیم، هیجانات سیاسی در بسیاری از موارد به این صنعت آسیب زده که حمله به سفارت عربستان یک نمونه از این آسیب‌هاست.» ادامه »
17
طالبیان در افتتاح نمایشگاه روابط فرهنگی ایران و اتریش:

نمایش ارتباط فرهنگی بین کشورها موجب درک نسل جدید از تعاملات می‌شود

نمایش ارتباط فرهنگی بین کشورها موجب درک نسل جدید از تعاملات می‌شود
چکیده: برگزاری نمایشگاه‌هایی که نشان‌دهنده ارتباط فرهنگی بین کشورمان با دیگر کشورهاست موجب درک بهتر نسل جدید از این تعاملات خوب می‌شود. ادامه »
17
پل ارتباطی ایران و اتریش در کاخ نیاوران افتتاح شد
چکیده: «نمایشگاه پل» با محتوای ارتباط فرهنگی بین دو کشور ایران و اتریش در مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران افتتاح شد. ادامه »
16
حضور صنعتگران خوزستانی در نمایشگاه صنایع‌دستی هلند
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان از حضور سه نفر از صنعتگران و هنرمندان صنایع‌دستی استان در نمایشگاه فرهنگی‌تجاری هلند، که اواخر فروردین‌ماه برگزار شد، خبر داد. ادامه »
16
جوابیه سازمان میراث‌فرهنگی به‌گزارش تابناک

مبنای پیش‌بینی اشتغال‌زایی گردشگری در ایران میانگین جهانی است

مبنای پیش‌بینی اشتغال‌زایی گردشگری در ایران میانگین جهانی است
چکیده: پیرو انتشار گزارشی با عنوان «امکان ایجاد 4میلیون شغل از 10میلیون گردشگر میسر نیست/ پاسخ‌های متولی گردشگری کشور درباره چالش جدی قالیباف و روحانی» در آن سایت خبری مورخ 96/2/15، پاسخ سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شرح زیر به‌منظور انعکاس در آن رسانه وفق قانون مطبوعات و خبرگزاری‌ها ارسال می‌شود. ادامه »
16
حضور آذربایجان‌غربی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خاورمیانه
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی امروز 16 اردیبهشت 96 از حضور این استان در «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خاورمیانه»، که در اربیل عراق برپا شده، خبر داد. ادامه »
16
بررسی نتایج فصل نخست پژوهش‌های باستان‌شناسی هیئت مشترک ایران و آلمان در تل‌کمین
چکیده: نتایج فصل نخست پژوهش‌های باستان‌شناسی هیئت مشترک ایران و آلمان در تل‌کمین مرودشت در جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس تشریح شد. ادامه »
15
برجام اشتیاق سرمایه‌گذاری در ایران را افزایش داده است/ پروژه ایران‌هراسی تبدیل به دوستی با ایران شده است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «با اقدامات دولت یازدهم و اجرای برجام شاهد افزایش اشتیاق برای سرمایه‌گذاری در ایران هستیم و پروژه ایران‌هراسی جای خود را به دوستی با ایران داده است.» ادامه »
15
از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی باید استفاده کنیم/ ثبت ملایر به‌‌عنوان شهر ملی مبل و منبت
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جمع سمن‌ها و فعالان حوزه صنایع‌دستی شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه حوزه گردشگری حوزه‌ای درآمد‌زاست، اظهار کرد: «باید از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی کشور استفاده کنیم.» ادامه »
14
هم‌اندیشی راهکارهای افزایش جذب گردشگر از کشور عراق به کردستان
چکیده: جلسه هم‌اندیشی بررسی راهکارهای جذب گردشگر از کشور عراق، به‌ویژه شمال این کشور، به داخل استان کردستان، روز سه‌شنبه 12 اردیهشت 96، برگزار شد. ادامه »
14
اروپایی‌ها در صدر گردشگران خارجی بازدیدکننده از اماکن گردشگری فارس در فروردین 96
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های گردشگری استان فارس در فروردین 96 به‌نسبت مدت مشابه سال گذشته 59درصد رشد داشته است.» ادامه »
13
تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه معاونت میراث‌فرهنگی، پژوهشگاه و ایکروم امضا شد
چکیده: تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه میان معاونت میراث‌فرهنگی کشور، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، و مرکز بین‌المللی مطالعه، حفظ و مرمت اموال فرهنگی (ایکروم)، امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت 96، با هدف تقویت میراث‌فرهنگی و حمایت و حراست از این آثار امضا شد. ادامه »
13
ایران رهبری فرهنگی منطقه را برعهده دارد/ یکی از افتخاراتم همکاری با ایران است
چکیده: زهرا احمدی‌پور گفت: «همکاری و تعامل با سازمان‌های بین‌المللی به معرفی جاذبه‌های گردشگری و حفظ آثار فرهنگی‌تاریخی ایران کمک می‌کند.» ادامه »
13
در دیدار معاون‌ رئیس‌جمهوری با وزیر فرهنگ و رسانه صربستان مورد توافق قرار گرفت

تبادل کارشناسان دو کشور ایران و صربستان برای بررسی زمینه‌های همکاری

تبادل کارشناسان دو کشور ایران و صربستان برای بررسی زمینه‌های همکاری
چکیده: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری با وزیر فرهنگ و رسانه صربستان، بر تبادل کارشناسان و متخصصانی از دو کشور برای شناسایی و ارزیابی ظرفیت‌ها و زمینه‌های افزایش همکاری‌ها بین ایران و صربستان تأکید و توافق شد. ادامه »
13
حرکت گردشگری رو به جلوست
چکیده: دولت روحانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را در حالتی کاملاً راکد و تضعیف‌شده تحویل گرفت. بدهکاری‌ها، خرج کردن منابع مالی در اهداف خیالی، بی‌برنامگی در حوزه‌های چهارگانه سازمان تنها میراثی بود که از دولت قبل برجای مانده بود. ادامه »
13
برنامه‌های هفته جوانان اعلام شد
چکیده: معاونت سامان‌دهی امور جوانان و دبیر ستاد ملی سامان‌دهی امور جوانان برنامه‌های گرامیداشت «هفته جوان» را اعلام کرد. ادامه »
13
در نشست بزرگداشت روز خلیج‌فارس مطرح شد

بهشتی: خلیج فارس یک واقعیت در دل ایرانیان است

بهشتی: خلیج فارس یک واقعیت در دل ایرانیان است
چکیده: بهشتی خلیج‌فارس را یک واقعیت فرهنگی دانست که در دل تمام ایرانیان جای دارد و گفت: «فرهنگ تمام ایرانیان، حتی ساحل‌نشینان دریای مازندران، رو به خلیج‌فارس و دریای عمان است.» ادامه »
صفحه 10 از 718ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مبارکه از آغاز عملیات مرمت دومین خانه ارگ تاریخی نهچیر خبر داد.