دوشنبه 05 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

28
فرش قرمز ابريشمی در مسير گردشگری
چکیده: روزنامه قانون در پی تصویب طرح گردشگری «جاده ابریشم» در گزارشی به این موضوع پرداخته است. ادامه »
27
کروزها برمی‌گردند/ خارجی‌هایی که دور از انتظار به ایران سفر کردند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از سفر غیرقابل انتظار اتباع یکی از کشورهای دنیا به ایران خبر داد و گفت: «مردم را برای سفر زمستانه به سواحل خلیج فارس تشویق می‌کنیم.» ادامه »
27
فراخوان شرکت در هشتمین نمایشگاه تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام
چکیده: فعالان حوزه گردشگری و صنایع‌دستی کشورمان می‌توانند در هشتمین نمایشگاه تجارت و سرمایه‌گذاری جهان اسلام که از 27 تا 30 شهریور در کشور مالزی برگزار می‌شود شرکت کنند. ادامه »
27
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان خبر داد

افزایش 62‌درصدی بازدید گردشگران خارجی از کاشان

افزایش 62‌درصدی بازدید گردشگران خارجی از کاشان
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشان از افزایش 62‌درصدی ورود گردشگران خارجی به این شهرستان از 15 فروردین تا 15 خرداد 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. ادامه »
27
شناسایی ۱۱ منطقه در پرونده هیرکانی/ ثبت الیمستان در عرصه جنگل
چکیده: فرهاد نظری اعلام کرد که بخشی از جنگل‌های هیرکانی مانند الیمستان، قلعه رودخان، خشکه‌داران به‌عنوان عرصه و بخش‌های دیگر به‌عنوان حریم ثبت‌جهانی می‌شوند. ادامه »
27
اجرای برنامه‌های «تبریز 2018» در گرو همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌هاست
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی تحقق برنامه‌های تدوین‌شده برای «تبریز 2018» را در گرو همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌‌های اجرایی دانست. ادامه »
26
گردشگران چینی در ایران اقامتگاه خاصی ندارند
چکیده: معاون گردشگری گفت: «مسافری که به این اقامتگاه‌ها (خانه‌های استجاری) می‌رود گردشگر نیست، بلکه اتباع چینی‌اند که دسته‌جمعی یا انفرادی به ایران می‌آیند و در این خانه‌ها زندگی می‌کنند. پیگیری این موضوع برعهده سازمان میراث‌فرهنگی نیست، بلکه وظیفه اداره اتباع بیگانه و مراجع مرتبط با این مسئله است.» ادامه »
25
گردشگری از اولویت‌های سیاست‌گذاری دولت دوازدهم است
چکیده: رئیس‌جمهوری گفت: «ظرفیت‌های کشور در حوزه گردشگری این حوزه را به یکی از اولویت‌های سیاست‌گذاری کشور در سال‌های آتی تبدیل می‌کند.» ادامه »
25
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

به‌دنبال توسعه گردشگری حلال هستیم

به‌دنبال توسعه گردشگری حلال هستیم
چکیده: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، با اشاره به تهیه و تصویب علامت استاندارد حلال در ایران، از برنامه‌ریزی برای توسعه آن به همه بخش‌ها به‌ویژه صنایع‌غذایی، گردشگری و منسوجات خبر داد. ادامه »
24
تلاش سازمان میراث‌فرهنگی برای برای تبادل گردشگر با کشورهای شرق دور/ صدور روادید به ژاپن تسهیل می‌شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از رایزنی برای تسهیل در صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی از جمله ژاپن خبر داد. ادامه »
23
تغییر ساعت کار موزه‌ها در دهه سوم ماه رمضان
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد ساعات کاری موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه رمضان را اعلام کرد. ادامه »
23
سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى آغاز شد
چکیده: سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى امروز 23 خرداد 96 در آمل آغاز به‌کار کرد. ادامه »
23
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور:

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور در پاسخ به اظهارات رئیس فراکسیون گردشگری مجلس تأکید کرد که موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور تنها شش روز ـ که مصوبه هیئت دولت ـ است تعطیل هستند و این میزان فعالیت موزه‌ها در سال در کل دنیا بی‌نظیر است. ادامه »
23
فرهاد نظری*

میراث پُرگهر

میراث پُرگهر
چکیده: هر ایرانی با شنیدن سرود «ای ایران،‌ ای مرز پرگُهر» احساس غرور می‌کند. ادامه »
23
هیچ‌کدام از تورهای خارجی به‌واسطه حادثه تروریستی تهران لغو نشده است
چکیده: دبیر و عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: «تاکنون هیچ یک از تورهای گردشگری خارجی به‌واسطه اتفاقات و حملات تروریستی تهران لغو نشده است.» ادامه »
23
تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات تابستان به زمستان/  با دو روز تعطیل آخر هفته‌ موافقت شده است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری از تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات تابستان به فصل زمستان خبر داد و گفت که ما موافقت سازمانی را برای تأیید دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها را اعلام کردیم. ادامه »
22
نامه‌ به رهبری برای حفظ میراث مردم/ سرنوشت مشکلات گردشگری پایتخت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری از احتمال نامه‌نگاری با رهبر معظم انقلاب برای حفظ دو میراث مهم مردم خبر داد و اعلام کرد که مشکلات کنونی گردشگری پایتخت، ازجمله اتوبوس گردشگری تهران، با کمک اعضای جدید شورای شهر تهران برطرف خواهند شد. ادامه »
22
در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوهای آسیایی (ACD) مطرح شد

پیشنهاد تبدیل شهر همدان به پایتخت گردشگری آسیا

پیشنهاد تبدیل شهر همدان به پایتخت گردشگری آسیا
چکیده: نماینده سازمان میراث‌فرهنگی، در نشست کارشناسان‌ارشد و مقامات عالی‌رتبه گردشگری حاضر در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوهای آسیایی (ACD)، پیشنهاد کرد که شهر همدان به‌عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شود. ادامه »
22
در «نخستین نشست هم‌اندیشی میراث مشترک نوروز؛ افغانستان» مطرح شد

بهشتی: خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز بسیار نزدیک است

بهشتی: خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز بسیار نزدیک است
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز را بسیار نزدیک خواند و تصریح کرد: «مرزهای سیاسی باعث ایجاد فاصله و در مواردی ایجاد سوءتفاهم‌های عمیق شده است.» ادامه »
21
کشف اسکلت عصر آهن در گرگان
چکیده: گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه شریف گرگان به کشف تدفینی متعلق به اواخر عصر آهن به‌همراه سه ظرف سفالی و دو سردوک سنگی منجر شد. ادامه »
صفحه 2 از 714اولین   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین