یکشنبه 06 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

03
روز جهانی زبان مادری، آینده‌ای پایدار از طریق آموزش چندزبانه
چکیده: یونسکو 21 فوریه را «روز جهانی زبان مادری» نام‌گذاری کرده است. این نام‌گذاری در کنفرانس عمومی یونسکو در سال ۱۹۹۹ به‌منظور کمک به تنوع زبانی و فرهنگی انجام شده است. ادامه »
02
رئیس جامعه تورگردانان ایران در گردهمایی راهنمایان تور مطرح کرد

رابطه صمیمی بین بخش خصوصی گردشگری و سازمان در طول سه سال گذشته

رابطه صمیمی بین بخش خصوصی گردشگری و سازمان در طول سه سال گذشته
چکیده: رئیس جامعه تورگردانان ایران در گردهمایی راهنمایان تور بر برقراری رابطه صمیمی میان بخش خصوصی گردشگری و سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دولت تدبیر و امید تاکید کرد. ادامه »
02
معاون گردشگری در مراسم روز جهانی راهنمایان گردشگری:

آیین‌نامه جدید راهنمایان از سال آینده اجرایی می‌شود

آیین‌نامه جدید راهنمایان از سال آینده اجرایی می‌شود
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «آیین‌نامه جدید راهنمایان گردشگری از سال آینده به مرحله اجرا درمی‌آید.» ادامه »
02
کارگاه آموزشی آمارهای اقماری گردشگری آغاز به کار کرد
چکیده: کارگاه آموزشی آمارهای اقماری گردشگری (TSA) با حضور معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و با تدریس آمارشناس اتریشی از امروز، دوشنبه 2 اسفند، به‌مدت دو روز، آغاز به کار کرد. ادامه »
01
حضور نماینده ایران در همایش تخصصی نسخ خطی فارسی در بالکان و اروپای مرکزی
چکیده: داریوش ذوالفقاری، عضو هیئت‌علمی و مدیرگروه متون دوران اسلامی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، با شرکت در همایش تخصصی نسخ‌خطی فارسی در بالکان و اروپای مرکزی مقاله‌ای با عنوان «اهمیت بلاغت در تصحیح شاهنامه فردوسی» ارائه می‌دهد. ادامه »
30
در دیدار زهرا احمدی‌پور و غدا هیجاوی تأکید شد

تقویت و توسعه صنایع‌دستی ایران در تعامل با سازمان‌های بین‌المللی

تقویت و توسعه صنایع‌دستی ایران در تعامل با سازمان‌های بین‌المللی
چکیده: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی، بر تقویت و توسعه صنایع‌دستی ایران در تعامل با سازمان‌های بین‌المللی تأکید شد. ادامه »
30
یک متخصص بین‌الملل اظهار کرد

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر
چکیده: الیزابت جانت بلیک در نشست «جشن‌‌ها و آداب زمستانی» گفت: «با ریشه‌یابی آیین‌های زمستانی کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی و... درمی‌یابیم که مشترکات زیادی بین بسیاری از جشن‌های زمستانی ایران با کشورهای غربی وجود دارد و این ریشه مشترک نشان می‌دهد که همه ما انسان‌ها از یک خانواده‌ایم.&ra... ادامه »
30
خروج و انتقال قطعات کشتی رافائل غیرقانونی است/ شکایت میراث‌فرهنگی از متخلفان
چکیده: با توجه به انتشار اخباری درخصوص فروش قطعات کشتی رافائل، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.» ادامه »
29
دفتر شورای منطقه‌ای صنایع‌دستی غرب آسیا در تهران افتتاح شد
چکیده: دفتر غرب آسیا منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای‌جهانی صنایع‌دستی با هدف توسعه و ترویج صنایع‌دستی کشور و استفاده از امکانات شورای جهانی و منطقه‌ای و برای استفاده از دانش و فنّاوری کشورهای عضو، حضور در گردهمایی‌های بین‌المللی و ارتقای معیشت هنرمندان و صنعتگران کشور رسماً آغاز به کار کرد. ادامه »
26
رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران خبر داد

حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل

حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل
چکیده: رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران صبح امروز 26 بهمن در نشست «هم‌اندیشی گردشگری پایدار برای توسعه» از حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل خبر داد. ادامه »
13
فراخوان شرکت در دوره آموزشی مدیریت میراث فرهنگی در زمان بحران
چکیده: مرکز بین المللی مطالعاتی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی ایکروم، دوره آموزشی مدیریت میراث فرهنگی در زمان بحران را در بازه زمانی 4 تا 27 اکتبر 2016 برابر با 13 مهر تا 6 آبان ماه سال جاری برگزار می کند. به گزارش میراث آریا(chtn) این دوره آموزشی در شارجه  با همکاری دولت امارات متحده عربی و با هدف حمایت از مدیریت بحران برنامه ریزی شده و به صور... ادامه »
19
نمایی از کتیبه های فارسی جهان در نمایشگاه بین المللی قرآن
چکیده: نمایشگاه دستاوردهای پروژۀ فراملیِ "نقش ایران و زبان فارسی در گسترش مساجد و مفاهیم قرآنی در جهان" در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد .  مرتضی رضوانفر عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون با بیان این مطلب گفت :حضور هنر ایرانی و زبان فارسی درکتیبه های مساجدِ بسیاری از کشورها بویژه سه قاره بزرگ آسیا، اروپا و ... ادامه »
14
چکیده: هدف از امضاء موافقتنامه میان دولت هلند و سازمان جهانی گردشگری تمرکز بر ارتقای نقش گردشگری مذهبی به عنوان عاملی برای حفظ فرهنگ، صلح و تفاهم است. به گزارش میراث آریا(chtn) این همکاری شامل برگزاری کنفرانسی با عنوان "میراث مذهبی و گردشگری" است که در 22 اکتبر 2016در اترخت هلند برگزار می شود، همچنین چگونگی افزایش گردشگری میراث مذهبی در یک جامع... ادامه »
09
36 کشته و 140 زخمی در انفجار و تیراندازی در فرودگاه استانبول / تعطیلی پروازهای فرودگاه / لغو همه پروازهای فرودگاه استانبول تا ساعت 5 عصر چهارشنبه
چکیده: فرودگاه بزرگ و مهم اتاتورک استانبول سه شنبه شب شاهد دوانفجار انتحاری و تیراندازی به سمت مسافران بود. تاکنون 36 کشته و 140 زخمی آمار رسمی تلفات 2 انفجار و تیراندازی در فرودگاه استانبول است. * جدیدترین خبرها:   03:25 - مهدی طارمی در مصاحبه با فارس: ما در زمان انفجار در فرودگاه نبودیم/ در ترکیه ماندیم تا کارهای اقامت مان را انجام دهیم ... ادامه »
08
از سوی سازمان جهانی گردشگری اعلام شد؛

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017
چکیده: فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017 که به عنوان سال بین المللی گردشگری پایدار نامیده شده است، اعلام شد. به گزارش میراث آریا(chtn) در جریان هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر 2015، سال 2017 به عنوان سال بین المللی گردشگری پایدار برای توسعه اعلام شد. این نامگذاری با 5 هدف اصلی، رشد اقتصادی پایدار و فراگیر، شمول ... ادامه »
31
برپایی موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی  ساحل عاج
چکیده:  موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی در ساحل عاج، به منظور آشنایی کودکان با حقوق خود برپا شده است. به گزارش روابط عمومی دفتر امور بین الملل، نشریه فرانسوی زبان Nord – Sud در گزارشی به این موزه سیار ایرانی که در آفریقا برگزار شده است و همچنین به برگزاری کارگاه آموزشی "صلح و فرهنگ" پرداخته است. سوسن نیکزاد مسئول برگزاری این موزه در گفتگو با ا... ادامه »
01
در پی حرکت خودجوش سفارت جمهوری قزاقستان؛

گردشگران قزاقستان با واقعیت های ایران آشنا شدند

گردشگران قزاقستان با واقعیت های ایران آشنا شدند
چکیده: صاحبان شرکتهای تجاری، کارخانه های مونتاژ ماشین و روسای شبکه هار مراکز تجاری و تاجران سطح بالای کشور قزاقستان با تدابیر و نظارت سفارت این کشور به ایران سفر کردند. به گزارش میراث آریا(chtn) این تور گردشگران کشور قزاقستان  با وسیله نقلیه خود که با نماد کشورشان تزئین شده بود از شهرهای شیراز، اصفهان، تهران و چند شهر دیگر بازدید کردند. گردشگران کش... ادامه »
29
به منظور شرکت در کنفرانس جهانی گردشگری و امضاء سند همکاری های دوجانبه؛

سلطانی فر عازم چین شد

 سلطانی فر عازم چین شد
چکیده: مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شرکت در اولین کنفرانس جهانی گردشگری برای توسعه، شب گذشته عازم چین شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که با حضور طالب الرفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO)، ریی... ادامه »
20
چکیده:  شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) 29 اردیبهشت را روز جهانی موزه اعلام و به این مناسبت مراسم بزرگداشتی را برپا می کند.  لادن جعفری تهرانی مدیرکل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود : موضوع روز جهانی موزه در سال 2016  "موزه و چشم انداز فرهنگی" خواهد بود، به همین منظور مقرر است در مجمع عمومی ایکوم موزه        ... ادامه »
22
از سوی شورای بین المللی بناها و محوطه های فرهنگی – تاریخی؛

30 فروردین روز جهانی میراث و ورزش نامگذاری شده است

30 فروردین روز جهانی میراث و ورزش نامگذاری شده است
چکیده: شورای بین المللی بناها و محوطه های فرهنگی – تاریخی (ایکوموس) 30 فروردین ماه امسال را روز جهانی  میراث و ورزش نام گذاری کرده و به همین مناسبت مراسم بزرگداشتی برگزار می کند.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لادن جعفری تهرانی، مدیر کل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود: نام گذا... ادامه »
صفحه 3 از 703اولین   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین