یکشنبه 07 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

16
حضور آذربایجان‌غربی در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خاورمیانه
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی امروز 16 اردیبهشت 96 از حضور این استان در «نمایشگاه بین‌المللی گردشگری خاورمیانه»، که در اربیل عراق برپا شده، خبر داد. ادامه »
16
بررسی نتایج فصل نخست پژوهش‌های باستان‌شناسی هیئت مشترک ایران و آلمان در تل‌کمین
چکیده: نتایج فصل نخست پژوهش‌های باستان‌شناسی هیئت مشترک ایران و آلمان در تل‌کمین مرودشت در جلسه‌ای با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس تشریح شد. ادامه »
15
برجام اشتیاق سرمایه‌گذاری در ایران را افزایش داده است/ پروژه ایران‌هراسی تبدیل به دوستی با ایران شده است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «با اقدامات دولت یازدهم و اجرای برجام شاهد افزایش اشتیاق برای سرمایه‌گذاری در ایران هستیم و پروژه ایران‌هراسی جای خود را به دوستی با ایران داده است.» ادامه »
15
از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی باید استفاده کنیم/ ثبت ملایر به‌‌عنوان شهر ملی مبل و منبت
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در جمع سمن‌ها و فعالان حوزه صنایع‌دستی شهرستان ملایر، با اشاره به اینکه حوزه گردشگری حوزه‌ای درآمد‌زاست، اظهار کرد: «باید از همه ظرفیت‌های موجود در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی کشور استفاده کنیم.» ادامه »
14
هم‌اندیشی راهکارهای افزایش جذب گردشگر از کشور عراق به کردستان
چکیده: جلسه هم‌اندیشی بررسی راهکارهای جذب گردشگر از کشور عراق، به‌ویژه شمال این کشور، به داخل استان کردستان، روز سه‌شنبه 12 اردیهشت 96، برگزار شد. ادامه »
14
اروپایی‌ها در صدر گردشگران خارجی بازدیدکننده از اماکن گردشگری فارس در فروردین 96
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس گفت: «بازدید گردشگران خارجی از جاذبه‌های گردشگری استان فارس در فروردین 96 به‌نسبت مدت مشابه سال گذشته 59درصد رشد داشته است.» ادامه »
13
تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه معاونت میراث‌فرهنگی، پژوهشگاه و ایکروم امضا شد
چکیده: تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه میان معاونت میراث‌فرهنگی کشور، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، و مرکز بین‌المللی مطالعه، حفظ و مرمت اموال فرهنگی (ایکروم)، امروز چهارشنبه 13 اردیبهشت 96، با هدف تقویت میراث‌فرهنگی و حمایت و حراست از این آثار امضا شد. ادامه »
13
ایران رهبری فرهنگی منطقه را برعهده دارد/ یکی از افتخاراتم همکاری با ایران است
چکیده: زهرا احمدی‌پور گفت: «همکاری و تعامل با سازمان‌های بین‌المللی به معرفی جاذبه‌های گردشگری و حفظ آثار فرهنگی‌تاریخی ایران کمک می‌کند.» ادامه »
13
در دیدار معاون‌ رئیس‌جمهوری با وزیر فرهنگ و رسانه صربستان مورد توافق قرار گرفت

تبادل کارشناسان دو کشور ایران و صربستان برای بررسی زمینه‌های همکاری

تبادل کارشناسان دو کشور ایران و صربستان برای بررسی زمینه‌های همکاری
چکیده: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری با وزیر فرهنگ و رسانه صربستان، بر تبادل کارشناسان و متخصصانی از دو کشور برای شناسایی و ارزیابی ظرفیت‌ها و زمینه‌های افزایش همکاری‌ها بین ایران و صربستان تأکید و توافق شد. ادامه »
13
حرکت گردشگری رو به جلوست
چکیده: دولت روحانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را در حالتی کاملاً راکد و تضعیف‌شده تحویل گرفت. بدهکاری‌ها، خرج کردن منابع مالی در اهداف خیالی، بی‌برنامگی در حوزه‌های چهارگانه سازمان تنها میراثی بود که از دولت قبل برجای مانده بود. ادامه »
13
برنامه‌های هفته جوانان اعلام شد
چکیده: معاونت سامان‌دهی امور جوانان و دبیر ستاد ملی سامان‌دهی امور جوانان برنامه‌های گرامیداشت «هفته جوان» را اعلام کرد. ادامه »
13
در نشست بزرگداشت روز خلیج‌فارس مطرح شد

بهشتی: خلیج فارس یک واقعیت در دل ایرانیان است

بهشتی: خلیج فارس یک واقعیت در دل ایرانیان است
چکیده: بهشتی خلیج‌فارس را یک واقعیت فرهنگی دانست که در دل تمام ایرانیان جای دارد و گفت: «فرهنگ تمام ایرانیان، حتی ساحل‌نشینان دریای مازندران، رو به خلیج‌فارس و دریای عمان است.» ادامه »
13
حضور هیئت میراث‌فرهنگی در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی
چکیده: هیئتی به‌نمایندگی از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌ریاست سیدمحمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در چهارمین مجمع جهانی گفت‌وگوی بین‌فرهنگی در باکو شرکت می‌کند. ادامه »
13
چشم امید گردشگری به تداوم دولت تدبیر
چکیده: صنعت گردشگری این روزها از چنان اهمیتی برخوردار شده است که حتی در مناظره‌های انتخاباتی هم به‌عنوان یکی از مباحث داغ مطرح می‌شود. این‌همه به‌دلیل توسعه گردشگری در سال‌های اخیر در دولت تدبیر و امید بوده است. ادامه »
12
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت سیزدهم

تداوم تلاش ایران برای ثبت شهرهای جهانی صنایع‌دستی

تداوم تلاش ایران برای ثبت شهرهای جهانی صنایع‌دستی
چکیده: کشورهای جهان برای شناخته شدن در حوزه صنایع‌دستی و تحقق فعالیت‌های گفتمانی و از سوی دیگر، فرهنگ‌سازی و برندسازی در این حوزه، نیازمند شناخته شدن در مراجع بین‌المللی‌اند. ادامه »
12
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت سیزدهم

شهرهای جهانی صنایع‌دستی، افق اقتصادی و فرهنگی

شهرهای جهانی صنایع‌دستی، افق اقتصادی و فرهنگی
چکیده: هنرهای دستی و صنایع اصیل هر کشوری نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن مردم آن است و با تاریخ هنر پیوند عمیقی دارد. ادامه »
12
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت سیزدهم

ثبت شهرهای جهانی صنایع‌دستی با رویکرد اقتصادی و فرهنگی

ثبت شهرهای جهانی صنایع‌دستی با رویکرد اقتصادی و فرهنگی
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دولت یازدهم موفق به ثبت چهار شهر کشور به‌عنوان شهرهای جهانی صنایع‌دستی شد. ادامه »
12
رقابت‌پذیری سفر و گردشگری
چکیده: بالا بودن توان رقابت در محیط‌های رقابتی گردشگری به‌عنوان یکی از عوامل اصلی در رسیدن مقصدهای گردشگری به موفقیت است.  ادامه »
12
ثبت آثار طبیعی در فهرست میراث جهانی
چکیده: بسیاری از آثار فرهنگی و طبیعی در جهان، نه‌تنها برای یک ملت، بلکه برای تمام مردم جهان ارزشمندند. همچنین این آثار، نه‌تنها برای یک نسل، بلکه باید برای تمام نسل‌ها حفظ شوند تا آن‌ها هم بتوانند از وجود آثار فوق بهره ببرند. ادامه »
12
دو شناور قرورق و للـه‌رود در انتظار ثبت ملی
چکیده: پس از بررسی شناسایی باستان‌شناختی کشتی‌های تاریخی زیر آب دریای خزر، فهرست جزئیات شناورهای قرورق و للـه‌رود برای تسهیل روند ثبت این آثار تاریخی در فهرست آثار ملی تهیه شد. ادامه »
صفحه 4 از 712اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین