چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

23
صادرات ۸۰‌درصد گلیم شیریکی‌پیچ سیرجان/ هنرمندان حمایت شوند
چکیده: رئیس شورای جهانی صنایع‌دستی منطقه آسیا و اقیانوسیه صادرات ۸۰‌درصد از تولیدات صنایع‌دستی گلیم شیریکی‌پیچ سیرجان را از نتایج ثبت جهانی گلیم دانست. ادامه »
22
بازدید مدیرکل دفتر منطقه‌ای یونسکو از مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه
چکیده: مدیرکل دفتر منطقه‌ای سازمان یونسکو به همراه معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از آثار تاریخی استان کرمانشاه در مناطق زلزله‌زده بازدید کرد. ادامه »
22
دعوت از دبیرکل سازمان جهانی جهان‌گردی برای حضور در افتتاحیه رویداد «تبریز ۲۰۱۸»
چکیده: معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در تشریح دستاوردهای سفر هیئتی از این سازمان به کشور عمان برای شرکت در دومین کنفرانس جهانی گردشگری و فرهنگ گفت: «در حاشیه این کنفرانس با وزرای کشورهای مختلف برای توسعه روابط گردشگری دو کشور گفت‌و‌گو شد.» ادامه »
22
در سفر معاون گردشگری به عمان صورت گرفت

مذاکره با وزرای گردشگری عمان، آذربایجان و عراق

مذاکره با وزرای گردشگری عمان، آذربایجان و عراق
چکیده: معاون گردشگری کشورمان در سفری که به کشور عمان داشت با وزرای گردشگری سه کشور عمان، آذربایجان و عراق دیدار و گفت‌گو کرد. ادامه »
22
غدا هیجاوی در دیدار با استاندار سیستان‌و‌بلوچستان:

سيستان‌و‌بلوچستان ديار ناشناخته با صدها جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد است

سيستان‌و‌بلوچستان ديار ناشناخته با صدها جاذبه گردشگری منحصربه‌فرد است
چکیده: رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع‌دستی در دیدار با استاندار سیستان‌و‌بلوچستان از ثبت جهانی روستای کلپورگان ابراز خوشحالی کرد و سیستان‌و‌بلوچستان را دیار ناشناخته با صد‌ها جاذبه گردشگری منحصر‌به‌فرد ذکر کرد. ادامه »
22
امضای تفاهم‌نامه گردشگری میان بخش خصوصی ایران و عمان
چکیده: بخش خصوصی گردشگری دو کشور ایران و عمان در حضور معاون گردشگری و معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با هدف تحقق عملیاتی توسعه گردشگری میان دو کشور،  تفاهم‌نامه امضا کردند. ادامه »
21
کلپورگان با ثبت جهانی دوباره متولد شد
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی  سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «از امروز کلپورگان با یک گستره و یک تحول جدید متولد شد و این آغازی برای یک تحول جدید خواهد بود.» ادامه »
21
فرمان رئیس‌جمهوری و آغاز فصل نوین حفاظت از آثار تاریخی
چکیده: گزارش منتشرشده در صفحه ۷ روز گذشته روزنامه همشهری با عنوان «رئیس‌جمهوری فرمان صیانت از آثار تاریخی را صادر کرده است» توجه دوستداران میراث فرهنگی را جلب کرد. ادامه »
21
نمایشگاه گردشگری پارس میزبان دستیار ویژه رئیس‌جمهوری
چکیده: دستیار ویژه رئیس‌جمهوری در امور حقوق شهروندی، میهمان دومین روز از برپایی نمایشگاه بزرگ گردشگری پارس در شیراز بود. ادامه »
21
سفیر کره جنوبی: باغ جهانی ارم از گنجینه‌های بی‌بدیل گردشگری شیراز است
چکیده: سفیر کره جنوبی بر اعلام آمادگی همکاری‌های دو جانبه در آینده نزدیک با استان فارس در حوزه گردشگری و تبادلات گردشگر تأکید کرد. ادامه »
21
در جشن ثبت کلپورگان به‌عنوان دهکده جهانی سفال

غدا هیجاوی: کلپورگان باید در همایش‌های ملی معرفی شود

غدا هیجاوی: کلپورگان باید در همایش‌های ملی معرفی شود
چکیده: مراسم گرامی‌داشت ثبت کلپورگان به‌عنوان دهکده جهانی سفال، امروز سه‌شنبه ۲۱ آذر با حضور غدا هیجاوی رئیس منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی، بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی، جمعی از مسئولان استانی، تعدادی از داوران شورای جهانی و هنرمندان صنایع‌دستی و مردم خون‌گرم سراوان در محل روستای کلپورگان برگزار شد. ادامه »
21
سال‌روز ورود حضرت معصومه(س) به قم، ارزش ثبت معنوی دارد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی قم تأکید کرد که جای خالی سال‌روز ورود تاریخی حضرت معصومه(س) به شهر قم، در فهرست آثار معنوی ایران محسوس است و به سازمان میراث‌فرهنگی پیشنهاد می‌شود تا سالروز ورود حضرت معصومه(س) به قم به‌نام روز مهمان‌نوازی، نام‌گذاری شود. ادامه »
21
در راستای شناسایی کشورهای هدف جدید گردشگری استان

گردشگران ویتنامی به اصفهان سفر می‌کنند

گردشگران ویتنامی به اصفهان سفر می‌کنند
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان دیشب ۲۰ آذر ۹۶ در نشست مشترک فعالان گردشگری کشور ویتنام و اصفهان اعلام کرد که با تفاهم‌های به‌عمل‌آمده و در راستای شناسایی کشورهای هدف جدید گردشگری، گردشگران ویتنامی به اصفهان سفر می‌کنند. ادامه »
21
آغاز جشن‌های ثبت جهانی دهکده و شهرهای جهانی صنایع‌دستی ایران
چکیده: با برگزاری مراسم جشن ثبت کلپورگان به‌عنوان دهکده جهانی سفال از امروز سه‌شنبه ۲۱ آذر، جشن‌های ثبت دهکده و شهرهای جهانی صنایع‌دستی ایران به صورت رسمی آغاز می‌شود. ادامه »
20
دیدار مدير مجموعه سعدآباد با رئیس دفتر منطقه‌ای يونسكو در تهران
چکیده: مدير مجموعه فرهنگی‌تاريخی سعدآباد دیروز 19 آذر 96 با رئیس و نماينده دفتر منطقه‌ای يونسكو در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد. ادامه »
19
ثبت ملی و تعیین حریم بیش از 500 اثر در صد روز نخست دولت دوازدهم/ جهش اقتصادی روستاها در سال 97
چکیده: نشست خبری رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صبح امروز 19 آذر 96 در سالن فجر این سازمان برگزار شد. ادامه »
19
تعداد گیاه‌شناسان باتجربه در ایران اندک است/وجود 23 گونه گیاهی منحصربه‌فرد در ارسباران
چکیده: شناسایی گیاهان به صورت منطقه‌ای در ایران انجام نشده که این موضوع علاوه بر منابع به متخصصان گیاه‌شناس که تعداد با تجربه آنها در ایران اندک است نیز نیاز دارد. ادامه »
18
دیدار مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد با سفیر بلغارستان در ایران
چکیده: در دیدار مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و سفیر بلغارستان، زمینه‌های تعامل دوجانبه و ارتباطات فرهنگی و علمی میان مجموعه سعدآباد و کشور بلغارستان بررسی شد. ادامه »
18
حضور نماینده هرمزگان در نمایشگاه صنایع‌دستی ترکیه
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از حضور نماینده این استان در نمایشگاه صنایع‌دستی آنکارا در ترکیه خبر داد.  ادامه »
18
بهره‌مندی از توان هنر و رسانه در  معرفی «تبریز 2018» به عنوان مقصد فرهنگی و هنری
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی عنوان کرد: «برگزاری نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی و استفاده از ابزار قدرتمند هنر و رسانه می‌تواند زمینه معرفی «تبریز 2018» را به عنوان مقصد فرهنگی و هنری در عرصه گردشگری را تسریع کند.» ادامه »
صفحه 4 از 734ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها