چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

18
نامور‌مطلق: نمایشگاه میلان یک گام بزرگ به پیش بود/ استقبال بازدید‌کنندگان از حصیر ایرانی
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بعد از بازگشت از بیست‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای میلان گفت: «ایران در نمایشگاه میلان حضور متفاوتی داشت.» ادامه »
18
مراحل تهیه پرونده ثبت‌ جهانی چوگان بسیار سخت و پیچیده بود
چکیده: مرتضی رضوانفر، عضو هیئت‌علمی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و مسئول تهیه پرونده چوگان پس از ثبت جهانی این میراث ناملموس ایران، تهیه آن را دارای مراحل بسیار سخت و پیچیده توصیف کرد. ادامه »
18
پژوهشگر و اسلام‌شناس اهل کرواسی از بناهای تاریخی و گردشگری چناران بازدید کرد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان چناران گفت: «پژوهشگر و اسلام‌شناس اهل کرواسی از بناها و آثار تاریخی چناران و همچنین اقامتگاه بوم‌گردی و خانه مسافر رادکان بازدید کرد.» ادامه »
16
گزارش  دوازدهمین اجلاس  کمیته میراث‌فرهنگی ناملموس در کره جنوبی
چکیده: دوازدهمین نشست کمیته بین الدول یونسکو برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس کنوانسیون 2003 از 12-17 آذرماه 4-9 دسامبر 2017 در جزیره ججو کره جنوبی که یکی از میراث‌های طبیعی جهانی است برگزار شد. ادامه »
16
نمایشگاه گزیده‌ای از آثار تاریخی هند در کاخ گلستان افتتاح شد + تصاویر
چکیده: نمایشگاه گزیده‌ای از آثار تاریخی هند عصر روز چهارشنبه 15 آذر با حضور رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، مدیر کاخ گلستان و سفرای کشورهای مختلف افتتاح شد. ادامه »
16
تعداد آثار ناملموس ایران در فهرست میراث جهانی به 13 رسید
چکیده: با ثبت «چوگان‌بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، در ساعات اولیه صبح امروز پنجشنبه 16 آذر ماه در دوازدهمین نشست کمیته بین دول یونسکو برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس تعداد آثار ناملموس ایران در فهرست میراث جهانی به 13 رسید.   ادامه »
16
کمانچه و چوگان در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت
چکیده: «چوگان‌بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، در ساعات اولیه صبح امروز پنجشنبه 16 آذر در دوازدهمین نشست کمیته بین دول یونسکو برای پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس جزیره ججو کره جنوبی به ثبت رسید. ادامه »
15
نامور‌مطلق در سیمنار صنایع‌دستی ایران در ایتالیا:

ایران و ایتالیا می‌توانند در گسترش صلح و دوستی در جهان مؤثر باشند

ایران و ایتالیا می‌توانند در گسترش صلح و دوستی در جهان مؤثر باشند
چکیده: معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اشتراکات فرهنگی ایران و ایتالیا گفت: «ایران و ایتالیا دو کشور تمدن‌ساز در تاریخ بشری بودند و در دنیای معاصر که به غروب بشریت می‌ماند می‌توانند نقش تازه‌ای ایفا کنند.» ادامه »
15
سمینار صنایع‌دستی ایران در بیست‌و‌دومین نمایشگاه صنایع‌دستی میلان ایتالیا برگزار شد
چکیده: سمینار صنایع‌دستی ایران، با هدف معرفی ظرفیت‌های صنایع‌دستی ایرانی، جاذبه‌های گردشگری و مواریث فرهنگی ایران، با پیام علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سه‌شنبه 14 آذر (5 دسامبر) در میلان ایتالیا برگزار شد. ادامه »
14
طالبیان در گفت‌وگو با روزنامه همشهری:

ايجاد پوشش حفاظتی در تل آجری تخت‌جمشيد ضروری است

ايجاد پوشش حفاظتی در تل آجری تخت‌جمشيد ضروری است
چکیده: روزنامه همشهری در گزارشی واکنش مسئولان میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی به ایجاد پوشش حفاظتی برای نگهداری از تل آجری تخت جمشید که انتقاد رسانه‌ها و برخی کارشناسان میراث فرهنگی را برانگیخت را بررسی کرد. ادامه »
14
همایش بزرگداشت روز بین‌المللی کار داوطلبانه برگزار می‌شود
چکیده: همزمان با روز بین‌المللی کار داوطلبانه و با مشارکت معاونت سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همایش بزرگداشت کار داوطلبانه برگزار می‌شود. ادامه »
14
بازسازی پیکره مفرغی یک حاکم دوره سلوکی در موزه ملی ایران با فناوری دیجیتال
چکیده: به مناسبت روز باستان‌شناسی آلمان با همکاری مؤسسه باستان‌شناسی آلمان، صبح دیروز دوشنبه ۱۳ آذر 96 نشست علمی با عنوان «چهره حاکم دوره سلوکی در موزه ایران باستان» که گزارشی تخصصی از روند پروژه تحقیقاتی و مطالعاتی بازسازی یکی از آثار موزه ملی ایران یعنی «پیکره مفرغی یک حاکم سلوکی» بود در موزه ملی ایران برگزار شد. ادامه »
13
برگزیده‌ای از آثار نفیس هند در کاخ گلستان به نمایش گذاشته می‌شود
چکیده: نمایشگاه برگزیده‌ای از آثار هند در دوره قاجار چهارشنبه 15 آذر 96 با حضور 20 سفیر کشورهای مختلف در عمارت بادگیر کاخ گلستان افتتاح می‌شود. ادامه »
13
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان تأکید کرد

توسعه گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشقیرستان روسیه

توسعه گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشقیرستان روسیه
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان، ظهر امروز دوشنبه‌ 13 آذر 96 در نشست مشترک با فعالان گردشگری جمهوری باشقیرستان کشور روسیه تأکید کرد که گردشگری حلال میان اصفهان و جمهوری باشقیرستان توسعه می‌یابد. ادامه »
13
بنرهای تبلیغاتی ایران در تمام بخش‌های نمایشگاه صنایع‌دستی میلان نصب شده است
چکیده: مدیرکل دفتر صادرات صنایع‌دستی گفت: «بنرهای تبلیغاتی ایران در تمام بخش‌های نمایشگاه صنایع‌دستی و هدایای میلان ایتالیا نصب شده است.» ادامه »
13
حفاظت و مرمت گنبدخانه خشتی مسجد جامع دهنو میبد مراحل نهایی را طی می‌کند
چکیده: فاز هشتم مرمت و سامان‌دهی مسجد جامع دهنو در ناحیه گوشه‌سازی و گنبد به‌دست پایگاه پژوهشی شهر تاریخی میبد تا پایان آذر 96 به اتمام می‌رسد. ادامه »
13
سرپرست صندوق احیا در دیدار با دانشگاهیان حوزه مرمت کشور اسپانیا:

صندوق احیا از انتقال دوجانبه مباحث علمی در احیای بناهای تاریخی با اسپانیا استقبال می‌کند

صندوق احیا از انتقال دوجانبه مباحث علمی در احیای بناهای تاریخی با اسپانیا استقبال می‌کند
چکیده: سرپرست صندوق احیا در نشست تخصصی با گروه اسپانیایی مرمت بناهای تاریخی، با اشاره به اهمیت احیای بناها به روش علمی، گفت: «صندوق احیا از انتقال مباحث تخصصی به‌عنوان بستری برای پیشرفت استقبال می‌کند و آماده همکاری‌های دوجانبه بیشتر با کشور‌هایی نظیر اسپانیا که تجارب مهمی در این زمینه دارند، هستیم.» ادامه »
12
نامورمطلق: نمایشگاه میلان، صنایع‌دستی ایران را معرفی می‌کند
چکیده: معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای شرکت در پربازدیدترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان در اروپا و همچنین همایشی که برای ایران به‌عنوان مهمان ویژه در نظر گرفته‌ شده است، به ایتالیا سفر کرده است، گفت: «نمایشگاه میلان، صنایع‌دستی ایران را معرفی می‌کند.» ادامه »
12
بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی میلان ایتالیا افتتاح شد/ ایران میهمان ویژه نمایشگاه
چکیده: بیست‌و‌دومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایا در میلان ایتالیا شنبه 11 آذر با حضور کشورهای مختلف افتتاح شد و ایران به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور دارد. ادامه »
12
گچ‌بری و نقاشی‌های اصلی گنبد چهارسوق بزرگ بازار تهران حفظ می‌شوند
چکیده: با همکاری مرمتگران آلمانی و ایرانی در طرح مرمت چهار سوق بزرگ بازار تهران، تمام گچ‌بری‌ها و نقاشی‌های اصلی و لایه‌های موجود در گنبد با حفظ رنگ‌های اصلی حفاظت می‌شوند. ادامه »
صفحه 5 از 734ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها