یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

27
شناسایی ۱۱ منطقه در پرونده هیرکانی/ ثبت الیمستان در عرصه جنگل
چکیده: فرهاد نظری اعلام کرد که بخشی از جنگل‌های هیرکانی مانند الیمستان، قلعه رودخان، خشکه‌داران به‌عنوان عرصه و بخش‌های دیگر به‌عنوان حریم ثبت‌جهانی می‌شوند. ادامه »
27
اجرای برنامه‌های «تبریز 2018» در گرو همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌هاست
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی تحقق برنامه‌های تدوین‌شده برای «تبریز 2018» را در گرو همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌‌های اجرایی دانست. ادامه »
26
گردشگران چینی در ایران اقامتگاه خاصی ندارند
چکیده: معاون گردشگری گفت: «مسافری که به این اقامتگاه‌ها (خانه‌های استجاری) می‌رود گردشگر نیست، بلکه اتباع چینی‌اند که دسته‌جمعی یا انفرادی به ایران می‌آیند و در این خانه‌ها زندگی می‌کنند. پیگیری این موضوع برعهده سازمان میراث‌فرهنگی نیست، بلکه وظیفه اداره اتباع بیگانه و مراجع مرتبط با این مسئله است.» ادامه »
25
گردشگری از اولویت‌های سیاست‌گذاری دولت دوازدهم است
چکیده: رئیس‌جمهوری گفت: «ظرفیت‌های کشور در حوزه گردشگری این حوزه را به یکی از اولویت‌های سیاست‌گذاری کشور در سال‌های آتی تبدیل می‌کند.» ادامه »
25
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

به‌دنبال توسعه گردشگری حلال هستیم

به‌دنبال توسعه گردشگری حلال هستیم
چکیده: رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، با اشاره به تهیه و تصویب علامت استاندارد حلال در ایران، از برنامه‌ریزی برای توسعه آن به همه بخش‌ها به‌ویژه صنایع‌غذایی، گردشگری و منسوجات خبر داد. ادامه »
24
تلاش سازمان میراث‌فرهنگی برای برای تبادل گردشگر با کشورهای شرق دور/ صدور روادید به ژاپن تسهیل می‌شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از رایزنی برای تسهیل در صدور روادید با سه کشور مهم آسیایی از جمله ژاپن خبر داد. ادامه »
23
تغییر ساعت کار موزه‌ها در دهه سوم ماه رمضان
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد ساعات کاری موزه‌های زیر نظر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در روزهای ۱۹ و ۲۳ ماه رمضان را اعلام کرد. ادامه »
23
سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى آغاز شد
چکیده: سومين نشست تدوين پرونده جنگل‌هاى هيركانى براى ثبت جهانى امروز 23 خرداد 96 در آمل آغاز به‌کار کرد. ادامه »
23
مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور:

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند

موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور فقط 6 روز در سال تعطیل‌‌اند
چکیده: مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی‌تاریخی کشور در پاسخ به اظهارات رئیس فراکسیون گردشگری مجلس تأکید کرد که موزه‌ها و اماکن تاریخی کشور تنها شش روز ـ که مصوبه هیئت دولت ـ است تعطیل هستند و این میزان فعالیت موزه‌ها در سال در کل دنیا بی‌نظیر است. ادامه »
23
فرهاد نظری*

میراث پُرگهر

میراث پُرگهر
چکیده: هر ایرانی با شنیدن سرود «ای ایران،‌ ای مرز پرگُهر» احساس غرور می‌کند. ادامه »
23
هیچ‌کدام از تورهای خارجی به‌واسطه حادثه تروریستی تهران لغو نشده است
چکیده: دبیر و عضو جامعه تورگردانان ایران گفت: «تاکنون هیچ یک از تورهای گردشگری خارجی به‌واسطه اتفاقات و حملات تروریستی تهران لغو نشده است.» ادامه »
23
تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات تابستان به زمستان/  با دو روز تعطیل آخر هفته‌ موافقت شده است
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری از تلاش برای انتقال دو هفته از تعطیلات تابستان به فصل زمستان خبر داد و گفت که ما موافقت سازمانی را برای تأیید دو روز تعطیلی در آخر هفته‌ها را اعلام کردیم. ادامه »
22
نامه‌ به رهبری برای حفظ میراث مردم/ سرنوشت مشکلات گردشگری پایتخت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری از احتمال نامه‌نگاری با رهبر معظم انقلاب برای حفظ دو میراث مهم مردم خبر داد و اعلام کرد که مشکلات کنونی گردشگری پایتخت، ازجمله اتوبوس گردشگری تهران، با کمک اعضای جدید شورای شهر تهران برطرف خواهند شد. ادامه »
22
در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوهای آسیایی (ACD) مطرح شد

پیشنهاد تبدیل شهر همدان به پایتخت گردشگری آسیا

پیشنهاد تبدیل شهر همدان به پایتخت گردشگری آسیا
چکیده: نماینده سازمان میراث‌فرهنگی، در نشست کارشناسان‌ارشد و مقامات عالی‌رتبه گردشگری حاضر در دومین اجلاس وزیران گردشگری کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوهای آسیایی (ACD)، پیشنهاد کرد که شهر همدان به‌عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شود. ادامه »
22
در «نخستین نشست هم‌اندیشی میراث مشترک نوروز؛ افغانستان» مطرح شد

بهشتی: خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز بسیار نزدیک است

بهشتی: خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز بسیار نزدیک است
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری خویشاوندی مردم کشورهای حوزه نوروز را بسیار نزدیک خواند و تصریح کرد: «مرزهای سیاسی باعث ایجاد فاصله و در مواردی ایجاد سوءتفاهم‌های عمیق شده است.» ادامه »
21
کشف اسکلت عصر آهن در گرگان
چکیده: گمانه‌زنی به‌منظور تعیین عرصه و پیشنهاد حریم تپه شریف گرگان به کشف تدفینی متعلق به اواخر عصر آهن به‌همراه سه ظرف سفالی و دو سردوک سنگی منجر شد. ادامه »
21
کاهش ورود گردشگران عربی و افزایش اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در کشور/ ۲۰ هتل جدید امسال به بهره‌برداری می‌رسد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با اشاره به کاهش ورود گردشگران عربی و افزایش اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها در کشور از بهره‌برداری ۲۰ هتل جدید در سال جاری خبر داد. ادامه »
20
تنها راه برون‌رفت از تنگنای بیکاری در استان‌های محروم توجه به صنایع‌دستی است/ توجه ویژه به آمایش سرزمینی در تهیه سند ملی صنایع‌دستی
چکیده: زهرا احمدی‌پور، شامگاه امروز شنبه 20 خرداد 96، در مراسم نکوداشت روز جهانی صنایع‌دستی، گفت: «تنها راه برون‌رفت از تنگنای بیکاری در بسیاری از استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته توجه به صنایع‌دستی است.» ادامه »
20
کاشی نشانگر، از چشم رهگذر، مکان عادی را زمان‌روا می‌کند
چکیده: نصب «کاشی ماندگار» بر سردرِ خانه هنرمندان و دانشوران ازسوی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بیانگر آن است که آثار آفرینندگان علمی و فرهنگی زنده نیز بخشی از سرمایه معنوی ملی شمرده می‌شود. ادامه »
20
ردپای 8هزارساله روستانشینی در تل‌کمین مرودشت فارس
چکیده: تل‌کمین مرودشت فارس دارای دوره‌های فرهنگی و استقراری از دوره روستانشینی قدیم در هزاره ششم پیش‌ازمیلاد تا دوره میانه و پایانی اسلامی است. ادامه »
صفحه 6 از 718ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان:

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

مرمت دومین خانه تاریخی در محدوده ارگ نهچیر مبارکه آغاز شد

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان مبارکه از آغاز عملیات مرمت دومین خانه ارگ تاریخی نهچیر خبر داد.