چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

30
یک متخصص بین‌الملل اظهار کرد

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر

اشتراک در جشن‌های زمستانی ایران و ملل دیگر
چکیده: الیزابت جانت بلیک در نشست «جشن‌‌ها و آداب زمستانی» گفت: «با ریشه‌یابی آیین‌های زمستانی کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی و... درمی‌یابیم که مشترکات زیادی بین بسیاری از جشن‌های زمستانی ایران با کشورهای غربی وجود دارد و این ریشه مشترک نشان می‌دهد که همه ما انسان‌ها از یک خانواده‌ایم.&ra... ادامه »
30
خروج و انتقال قطعات کشتی رافائل غیرقانونی است/ شکایت میراث‌فرهنگی از متخلفان
چکیده: با توجه به انتشار اخباری درخصوص فروش قطعات کشتی رافائل، سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «خروج قطعات کشتی رافائل از زیر آب و انتقال و جابه‌جایی و خریدوفروش آن خلاف قانون است و از متخلفان شکایت می‌کنیم.» ادامه »
29
دفتر شورای منطقه‌ای صنایع‌دستی غرب آسیا در تهران افتتاح شد
چکیده: دفتر غرب آسیا منطقه آسیا و اقیانوسیه شورای‌جهانی صنایع‌دستی با هدف توسعه و ترویج صنایع‌دستی کشور و استفاده از امکانات شورای جهانی و منطقه‌ای و برای استفاده از دانش و فنّاوری کشورهای عضو، حضور در گردهمایی‌های بین‌المللی و ارتقای معیشت هنرمندان و صنعتگران کشور رسماً آغاز به کار کرد. ادامه »
26
رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران خبر داد

حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل

حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل
چکیده: رئیس دفتر منطقه‌ای یونسکو در ایران صبح امروز 26 بهمن در نشست «هم‌اندیشی گردشگری پایدار برای توسعه» از حمایت یونسکو از طرح پایلوت کریدور گردشگری شوش، شوشتر و چغازنبیل خبر داد. ادامه »
13
فراخوان شرکت در دوره آموزشی مدیریت میراث فرهنگی در زمان بحران
چکیده: مرکز بین المللی مطالعاتی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی ایکروم، دوره آموزشی مدیریت میراث فرهنگی در زمان بحران را در بازه زمانی 4 تا 27 اکتبر 2016 برابر با 13 مهر تا 6 آبان ماه سال جاری برگزار می کند. به گزارش میراث آریا(chtn) این دوره آموزشی در شارجه  با همکاری دولت امارات متحده عربی و با هدف حمایت از مدیریت بحران برنامه ریزی شده و به صور... ادامه »
19
نمایی از کتیبه های فارسی جهان در نمایشگاه بین المللی قرآن
چکیده: نمایشگاه دستاوردهای پروژۀ فراملیِ "نقش ایران و زبان فارسی در گسترش مساجد و مفاهیم قرآنی در جهان" در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد .  مرتضی رضوانفر عضو هیأت علمی پژوهشکده زبان شناسی ، کتیبه ها و متون با بیان این مطلب گفت :حضور هنر ایرانی و زبان فارسی درکتیبه های مساجدِ بسیاری از کشورها بویژه سه قاره بزرگ آسیا، اروپا و ... ادامه »
14
چکیده: هدف از امضاء موافقتنامه میان دولت هلند و سازمان جهانی گردشگری تمرکز بر ارتقای نقش گردشگری مذهبی به عنوان عاملی برای حفظ فرهنگ، صلح و تفاهم است. به گزارش میراث آریا(chtn) این همکاری شامل برگزاری کنفرانسی با عنوان "میراث مذهبی و گردشگری" است که در 22 اکتبر 2016در اترخت هلند برگزار می شود، همچنین چگونگی افزایش گردشگری میراث مذهبی در یک جامع... ادامه »
09
36 کشته و 140 زخمی در انفجار و تیراندازی در فرودگاه استانبول / تعطیلی پروازهای فرودگاه / لغو همه پروازهای فرودگاه استانبول تا ساعت 5 عصر چهارشنبه
چکیده: فرودگاه بزرگ و مهم اتاتورک استانبول سه شنبه شب شاهد دوانفجار انتحاری و تیراندازی به سمت مسافران بود. تاکنون 36 کشته و 140 زخمی آمار رسمی تلفات 2 انفجار و تیراندازی در فرودگاه استانبول است. * جدیدترین خبرها:   03:25 - مهدی طارمی در مصاحبه با فارس: ما در زمان انفجار در فرودگاه نبودیم/ در ترکیه ماندیم تا کارهای اقامت مان را انجام دهیم ... ادامه »
08
از سوی سازمان جهانی گردشگری اعلام شد؛

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017

فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017
چکیده: فراخوان سازمان جهانی گردشگری برای طراحی لوگو سال 2017 که به عنوان سال بین المللی گردشگری پایدار نامیده شده است، اعلام شد. به گزارش میراث آریا(chtn) در جریان هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر 2015، سال 2017 به عنوان سال بین المللی گردشگری پایدار برای توسعه اعلام شد. این نامگذاری با 5 هدف اصلی، رشد اقتصادی پایدار و فراگیر، شمول ... ادامه »
31
برپایی موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی  ساحل عاج
چکیده:  موزه سیار ایرانی در شهر کوکودی در ساحل عاج، به منظور آشنایی کودکان با حقوق خود برپا شده است. به گزارش روابط عمومی دفتر امور بین الملل، نشریه فرانسوی زبان Nord – Sud در گزارشی به این موزه سیار ایرانی که در آفریقا برگزار شده است و همچنین به برگزاری کارگاه آموزشی "صلح و فرهنگ" پرداخته است. سوسن نیکزاد مسئول برگزاری این موزه در گفتگو با ا... ادامه »
01
در پی حرکت خودجوش سفارت جمهوری قزاقستان؛

گردشگران قزاقستان با واقعیت های ایران آشنا شدند

گردشگران قزاقستان با واقعیت های ایران آشنا شدند
چکیده: صاحبان شرکتهای تجاری، کارخانه های مونتاژ ماشین و روسای شبکه هار مراکز تجاری و تاجران سطح بالای کشور قزاقستان با تدابیر و نظارت سفارت این کشور به ایران سفر کردند. به گزارش میراث آریا(chtn) این تور گردشگران کشور قزاقستان  با وسیله نقلیه خود که با نماد کشورشان تزئین شده بود از شهرهای شیراز، اصفهان، تهران و چند شهر دیگر بازدید کردند. گردشگران کش... ادامه »
29
به منظور شرکت در کنفرانس جهانی گردشگری و امضاء سند همکاری های دوجانبه؛

سلطانی فر عازم چین شد

 سلطانی فر عازم چین شد
چکیده: مسعود سلطانی فر، معاون رییس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به منظور شرکت در اولین کنفرانس جهانی گردشگری برای توسعه، شب گذشته عازم چین شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم افتتاحیه این کنفرانس که با حضور طالب الرفاعی، دبیر کل سازمان جهانی گردشگری ملل متحد (UNWTO)، ریی... ادامه »
20
چکیده:  شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) 29 اردیبهشت را روز جهانی موزه اعلام و به این مناسبت مراسم بزرگداشتی را برپا می کند.  لادن جعفری تهرانی مدیرکل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود : موضوع روز جهانی موزه در سال 2016  "موزه و چشم انداز فرهنگی" خواهد بود، به همین منظور مقرر است در مجمع عمومی ایکوم موزه        ... ادامه »
22
از سوی شورای بین المللی بناها و محوطه های فرهنگی – تاریخی؛

30 فروردین روز جهانی میراث و ورزش نامگذاری شده است

30 فروردین روز جهانی میراث و ورزش نامگذاری شده است
چکیده: شورای بین المللی بناها و محوطه های فرهنگی – تاریخی (ایکوموس) 30 فروردین ماه امسال را روز جهانی  میراث و ورزش نام گذاری کرده و به همین مناسبت مراسم بزرگداشتی برگزار می کند.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لادن جعفری تهرانی، مدیر کل دفتر امور بین الملل با اعلام این خبر افزود: نام گذا... ادامه »
18
از سوی دبیرخانه بین المللی ترویج فرهنگی یوسنکو اعلام شد:

فراخوان پذیرش پروژه های پیشنهادی متقاضی دریافت کمک مالی در حوزه فرهنگی و هنری

فراخوان پذیرش پروژه های پیشنهادی متقاضی دریافت کمک مالی در حوزه فرهنگی و هنری
چکیده: دبیرخانه صندوق بین المللی ترویج فرهنگ یونسکو "فراخوان پذیرش پروژه های پیشنهادی متقاضی دریافت کمک مالی" را اعلام کرد. به گزارش میراث آریا(chtn) صندوق IFPC  تنها صندوق فرهنگی یونسکو است که حمایت مستقیم از افراد به ویژه هنرمندان و نوآوران جوان را برعهده دارد و برای پروژه های مصوب بین 20 تا 100 هزار دلار کمک مالی بلا عوض تخصیص می دهد. براساس این... ادامه »
17
نشست هماهنگی برنامه های فرهنگی ایران اسلامی و مرکز فرهنگ و ارتباطات اسلامی آلمان
چکیده: نشستی با حضور مدیریت اطلاعاتی و فرهنگی مرکز فرهنگ و ارتباطات اسلامی آلمان به عنوان موسسه ای بوم نهاد و مردم نهاد در دفتر معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد برگزار شد. به گزارش روابط عمومي، امورفرهنگي و اجتماعي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد، در این نشست پیرو مباحثی همچون نمایشگاه دائمی مشترک معرفی ... ادامه »
15
کشته شدن 6 سرباز ترکیه در انفجار بمب
چکیده:   خبرگزاری «دوغان» ترکیه از کشته شدن پنج سرباز و یک نیروی ویژه پلیس ترکیه در انفجار بمب کار گذاشته شده از سوی اعضای حزب کارگران کردستان(پ ک ک) در شهر «نوسی بین» در شمال شرق این کشور خبر داد. خبرگزاری فرانسه دوغان افزود، نیروهای «پ ک ک» این بمب را در مسیر عملیات نظامی نیروهای امنیتی در نوسی بین در استان مار... ادامه »
15
اعلام آمادگی ایران برای مشارکت در مرمت محوطه جهانی پالمیرا
چکیده: جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی آمادگی خود را برای مشارکت در اقدامات مرمت و بازسازی میراث فرهنگی منقول و غیر منقول در خطر در سوریه به خصوص محوطه جهانی پالمیرا اعلام کرد. به گزارش میراث آریا (chtn) دکتر مسعود سلطانی فر معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری با ارسال نامه ای به ایرینا بو کوا، مدیرکل سازمان اموزش ،علمی و فره... ادامه »
11
هشدار امریکا درباره افزایش تهدیدات امنیتی در ترکیه
چکیده: امریکا ضمن هشدار درباره افزایش تهدیدات امنیتی در ترکیه، از شهروندان خود خواسته تا این کشور را ترک کنند. به گزارش میراث اریا به نقل از press tv:وزارت خارجه امریکا روز سه شنبه با انتشار بیانیه‌ای مبنی بر افزایش تهدیدات امنیتی از اعضای خانواده‌های کارکنان دولتی ایالات متحده در ترکیه خواست از این کشور خارج شوند.‌ در این بیانیه آمده است... ادامه »
19
چکیده:  هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران وجمهوری بلغارستان در تاریخ 19-16 اسفند ماه سالجاری با محوریت وزارت راه وشهر سازی و با حضور وزارتخانه وسازمانهای مختلف دولتی و بخش های خصوصی در تهران برگزار شد. به گزارش میراث آریا(chtn) طی مذاکرات به عمل آمده، مفاد پیشنهادی سازمان در زمینه توسعه گردشگری از جمله گردشگری سلامت،... ادامه »
صفحه 7 از 707اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین