یکشنبه 07 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

31
رئیس کمیته توسعه گردشگری جمهوری تاتارستان در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی:

امیدواریم به‌زودی پرواز قازان به تهران راه‌اندازی شود

امیدواریم به‌زودی پرواز قازان به تهران راه‌اندازی شود
چکیده: رئیس کمیته توسعه گردشگری جمهوری تاتارستان در دیدار با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی و اصحاب گردشگری این استان در بنای تاریخی آرامگاه نادری ابراز امیدواری کرد که به‌زودی پرواز قازان به تهران راه‌اندازی شود. ادامه »
31
رئیس‌جمهوری تاتارستان خواستار گسترش روابط با خراسان‌رضوی شد/ سفیر روسیه در ایران: هیچ مشکلی برای دریافت روادید در سفارت روسیه وجود ندارد
چکیده: رئیس‌جمهوری تاتارستان گفت: «مناسبات تجاری و اقتصادی خراسان‌رضوی و این جمهوری هیچ تناسبی با ظرفیت‌های دو طرف ندارد و باید این مناسبات گسترش یابد.» ادامه »
31
استاندار خراسان رضوی در دیدار با رئیس‌جمهوری تاتارستان:

احیای جاده تاریخی ابریشم در توسعه روابط با تاتارستان تأثیرگذار است

احیای جاده تاریخی ابریشم در توسعه روابط با تاتارستان تأثیرگذار است
چکیده: استاندار خراسان‌رضوی گفت: «قرارگیری استان در مسیر جاده ابریشم، با توجه به اینکه احیای این جاده تاریخی یکی از اهدافی است که کشورهای حوزه شانگهای بدان علاقه‌مندند، می‌تواند به توسعه روابط منطقه کمک زیادی بکند.» ادامه »
31
رئیس‌جمهوری تاتارستان شب گذشته وارد مشهد مقدس شد
چکیده: رئیس‌جمهوری تاتارستان در صدر هیئتی عالی‌رتبه شب گذشته وارد مشهد مقدس شد. ادامه »
30
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت چهارم‎

بازار گردشگری دنیا در دستان دولت تدبیر و امید

بازار گردشگری دنیا در دستان دولت تدبیر و امید
چکیده: ازجمله اقدامات سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور در دولت تدبیر و امید حضور هدفمند در بازار بزرگ جهانی به‌منظور افزایش گردشگری و رشد این صنعت بوده است. ادامه »
30
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت چهارم

تأثیر برجام در رشد گردشگری ایران، در گفت‌وگو با لیلا اژدری

تأثیر برجام در رشد گردشگری ایران، در گفت‌وگو با لیلا اژدری
چکیده: ازجمله اقدامات سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور حضور در نمایشگاه‌های بین المللی به‌منظور افزایش گردشگر و توسعه این صنعت بوده است. ادامه »
30
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت چهارم

گردشگری یکی از پول‌ساز‌ترین صنایع دنیا

گردشگری یکی از پول‌ساز‌ترین صنایع دنیا
چکیده: طبق آمار سازمان جهانی گردشگری در سال 2016 میلادی ورود گردشگران بین‌المللی در کل سال 2016 میلادی با رشد 3/9 درصدی همراه بوده است. ادامه »
30
آغاز مطالعات پژوهشی باستان‌شناسی با هدف احیای ربع رشیدی تبریز
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از آغاز مطالعات پژوهشی باستان‌شناختی ربع رشیدی توسط مؤسسه باستان‌شناسی آلمان خبر داد. ادامه »
30
نامورمطلق در اختتامیه نخستین جشنواره ملی و تخصصی دوخت‌های سنتی:

هنرمند انسان را از ملالت خارج می‌کند و موجب می‌شود زندگی زیباتر شود

هنرمند انسان را از ملالت خارج می‌کند و موجب می‌شود زندگی زیباتر شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور در اختتامیه نخستین جشنواره ملی و تخصصی دوخت‌های سنتی گفت: «در ایران 1200 رشته دوخت‌ودوز داریم که هر کدام برای خودشان زیررشته‌هایی دارند و کدام کشور است که بتواند ادعا کند بیش از 1200 گونه دوخت‌ودوز دارد.» ادامه »
30
معاون میراث‌فرهنگی در نشست علمی ایران و ایتالیا:

اهمیت استفاده از علوم مختلف در حوزه میراث‌فرهنگی ضروری است

اهمیت استفاده از علوم مختلف در حوزه میراث‌فرهنگی ضروری است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور، در نشست علمی‌تخصصی ایران و ایتالیا که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به اهمیت استفاده از علوم مختلف و چند رشته در حوزه میراث‌فرهنگی تأکید کرد. ادامه »
30
محسنیان‌راد در نشست گروه مطالعات راه ابریشم مطرح کرد

احتمال وجود تلگراف نوری در دوران هخامنشی

احتمال وجود تلگراف نوری در دوران هخامنشی
چکیده: یک استاد دانشگاه مدعی شد که وجود خاک‌ریزهای مصنوعی با فواصل معینی از یکدیگر و برج‌های سنگی ناشناخته که بر روی آن‌ها دو نوع آتش روشن می‌شده از احتمال وجود تلگراف نوری در دوران هخامنشی حکایت می‌کند. ادامه »
29
اولین ورود دولت تدبیر و امید در حوزه اطلاع‌رسانی و خدمات گردشگری در مرز مهران
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ورود دولت تدبیر و امید در حوزه اطلاع‌رسانی و خدمات‌ گردشگری برای اولین بار در پایانه مرزی مهران خبر داد. ادامه »
29
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت سوم

احیای گردشگری از طریق افکار عمومی

احیای گردشگری از طریق افکار عمومی
چکیده: گردشگری، به‌عنوان صنعتی که رابطه‌ای مستقیم با وجهه کشور مقصد در افکار عمومی جهان دارد، متأسفانه در دوره تحریم‌های علیه ایران تبدیل به یکی از صنایع تقریباً خاموش کشور شده بود. ادامه »
29
رحمانی‌موحد: ایجاد اعتماد و امنیت مهم‌ترین دستاورد برجام در توسعه گردشگری
چکیده: صنعت گردشگری کشور در دوران تحریم‌ها با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد که تأثیر منفی و مستقیم در ورود گردشگران به کشور داشت. تحریم به عوامل متعددی برای کاهش شدید ورود گردشگران به کشور منجر شد که تقریباً اغلب این عوامل بازدارنده با حصول برجام رنگ باختند. ادامه »
29
29 فروردین، روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی
چکیده: هرساله روز 18 آوریل برابر با 29 فروردین‌، از سوی شورای بین‌المللی بناها و محوطه‌های تاریخی (ایکوموس) با عنوان «روز جهانی ابنیه و محوطه‌های تاریخی» جشن گرفته می‌شود. ادامه »
28
با همکاری کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی صورت گرفت

برپایی نمايشگاه تجارى‌فرهنگى ايران در شهر لايدن هلند

برپایی نمايشگاه تجارى‌فرهنگى ايران در شهر لايدن هلند
چکیده: نمايشگاه تجاری‌فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کشور هلند با همکاری کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، سفارت ایران، مرکز تجاری فرهنگی ایران ـ هلند و دفتر صادرات معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در شهر لایدن هلند آغاز به کار کرد. ادامه »
28
حضور نماینده دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها در هفته فرهنگی ایران ـ هلند
چکیده: مسئول دبیرخانه شهر جهانی صنایع‌دستی گوهرسنگ‌ها اعلام کرد: «نماینده دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها، فیروزه نیشابور، در هفته فرهنگی ایران ـ هلند که از 25 فروردین تا 1 اردیبهشت در آمستردام درحال برگزاری است، در کنار دیگر هنرمندان برگزیده صنایع‌دستی کشور حضور پیدا کرد.» ادامه »
27
رحمانی‌موحد: جایگاه جهانی گردشگری ایران در دولت تدبیر و امید 4 پله ارتقا یافت
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «رتبه و شاخص‌های گردشگری ایران در سال 2016 و در سطح جهانی، چهار پله ارتقا یافته است.» ادامه »
27
ایجاد وزارت گردشگری فقط هزینه دارد/ مغایرت تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی به وزارتخانه با اسناد بالادستی نظام
چکیده: روزنامه توریسم امروز یکشنبه 27 فروردین با میرهادی قره‌سید رومیانی، معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درخصوص طرح 200 نماینده مجلس برای تبدیل سازمان میراث‌فرهنگی به وزارتخانه گفت‌وگو کرده است. ادامه »
26
مدیر کل میراث‌فرهنگی استان خبر داد

سرمایه‌گذاری شرکت اروپایی در بخش گردشگری استان مرکزی

سرمایه‌گذاری شرکت اروپایی در بخش گردشگری استان مرکزی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان مرکزی اعلام کرد که در بخش سرمایه‌گذاری و مناسبات بانکی، با سلسله نشست‌هایی که با شرکت ایتالیایی یونا داشته‌ایم، احتمال سرمایه گذاری این شرکت در بخش گردشگری استان مرکزی قوت گرفته است. ادامه »
صفحه 7 از 712اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین