ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

24
تابش: ثبت بافت تاریخی یزد، فرصتی برای توسعه گردشگری است
چکیده: از این به بعد، موضوع اصلی حفاظت و حراست از این شهر است. حفاظت و مدیریت یزد، از این پس، باید مبتنی بر استانداردهای یونسکو در حدود اندازه‌های یک شهر جهانی باشد. ادامه »
24
پیام سیدمحمد خاتمی در پی ثبت جهانی یزد/ شهری که آیینه‌ فرهنگ شکوهمند ایرانی‌اسلامی است
چکیده: سيدمحمد خاتمی، رئیس‌جمهوری اسبق ایران، در پی ثبت جهانی یزد، در پیامی در روز سه‌شنبه 20 تیر 96، بیان کرد: «رام کردن کویر، در زمین بودن و آسمانی زیستن، نشان دادن چهره مهربان اسلام و ایران و گفت‌وگو؛ این است حقیقت یزد.» ادامه »
23
ثبت جهانی شهر ایرانی
چکیده: ۷۰۰ هکتار از بافت کهن یزد ثبت‌جهانی شد. این اتفاق که ازسوی جامعه جهانی دیده و ثبت شد مظهر تمدن ایران‌شهری، خرد و الگوی زیست ایرانیان است که توانسته هزاران سال تحولات اقلیمی و تاریخی را پشت‌سر بگذارد و زنده بماند. ادامه »
21
جذب گردشگر مسائل مربوط به اشتغال را حل می‌کند/ تقدیر از سازمان میراث‌فرهنگی برای ثبت‌جهانی یزد
چکیده: معاون اول رئیس‌جمهوری، در مراسم افتتاحیه موزه بانک ملی ایران که امروز چهارشنبه 21 تیر 96 برگزار شد، از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بابت تلاش‌هایش برای به‌ثمر رساندن ثبت‌جهانی کهن‌شهر یزد تقدیر کرد. ادامه »
21
موزه‌های تخصصی فرصت‌های ورود گردشگر را افزایش می‌دهند/ ایران تبدیل به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا می‌شود
چکیده: زهرا احمدی‌پور، در مراسم افتتاح موزه بانک ملی ایران، که عصر امروز چهارشنبه 21 تیر 96 در ساختمان قرض‌الحسنه بانک ملی ایران برگزار شد، گفت: «در اساسنامه ایکوم ذکر شده که موزه مؤسسه‌ای آموزشی است، مجموعه‌ای از دانش که هم‌زیستی بشر و تغییرات تکنولوژی را به ما نشان می‌دهد.» ادامه »
21
با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی انجام شد

افتتاح موزه بانک ملی ایران

افتتاح موزه بانک ملی ایران
چکیده: با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهوری، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و چند تن دیگر از مسئولان کشوری و استانی، عصر امروز 21 تیر 96، موزه بانک ملی ایران افتتاح شد. ادامه »
21
پیام مشترک تعدادی از سازمان‌های مردم‌نهاد به‌مناسبت ثبت جهانی شهر تاریخی یزد
چکیده:  انجمن دوستداران و حافظان خشت خام، بنیاد بادگیرها، بنیاد فردوسی، انجمن رایحه سبز، و انجمن هنرهای سنتی و صنایع‌دستی پارس به مناسبت ثبت جهانی شهر تاریخی یزد امروز 21 تیر 96 پیام مشترکی منتشر کردند. ادامه »
21
نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی ایران در چین راه‌اندازی می‌شود/ امکان خواهر‌خواندگی نمایشگاه صنایع‌دستی ایران و نمایشگاه ارومچی در چین
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با مدیرکل صادرات اوراسیا ـ چین گفت: «نمایشگاه صنایع‌دستی ایران و ارومچی چین قابلیت خواهر‌خواندگی با یکدیگر را دارند و می‌توان به ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی ایران در چین متمرکز شد.» ادامه »
20
با رسته‌های گردشگری و صنایع‌دستی در برنامه اشتغال فراگیر در سال 1396

صنایع‌دستی ایران در پی فتح بازارهای بین‌المللی

صنایع‌دستی ایران در پی فتح بازارهای بین‌المللی
چکیده: صنایع‌دستی می‌تواند یکی از بخش‌های اشتغال‌زا باشد. بر همین اساس، در «برنامه اشتغال فراگیر در سال 1396» بر توسعه بازارهای بین‌المللی صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از راهکارهای اشتغال‌زایی در سال 96 تأکید شده است. ادامه »
20
رونق معیشت ساحل‌نشینان با توسعه گردشگری دریایی
چکیده: توسعه گردشگری دریایی از آرزوهای دیرینه مردم هرمزگان بوده است و ساحل‌نشینان این دیار که خون‌گرمی و مهمان‌پذیری آنان زبانزد خاص و عام است، چشم‌به‌راه ایجاد زیرساخت‌های گردشگری استان برای رونق معیشت خود هستند. ادامه »
19
شهرهای ثبت‌جهانی متعلق به جهان و متعلق به تاریخ بشری هستند
چکیده: سیدهادی احمدی، مشاور معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و عضو کمیته تشکیل پرونده یزد، امروز 19 تیر 96، با روزنامه «توریسم» درباره ثبت‌جهانی یزد گفت‌وگو کرد. ادامه »
19
فرهاد نظری*

یزد جدید

یزد جدید
چکیده: شهر یزد به‌عنوان بیست‌و‌دومین اثر تاریخی‌‌فرهنگی ایران، در چهل‌و‌یکمین اجلاس میراث‌جهانی (کراکف لهستان)، به‌عنوان میراث بشری به‌ثبت رسید. پیش از این آثار تاریخی‌‌فرهنگی متعددی را ثبت‌جهانی کرده بودیم، اما یزد اولین شهر تاریخی ماست که در فهرست میراث‌جهانی به‌ثبت می‌رسد. ادامه »
19
 آغازی دوباره در سپهری جهانی
چکیده: نقش یزد بر قلب کویر حک شده است. آنجا که طبیعت بر مردم سخت می‌گرفت. آفتاب، سوزان بود؛ باد، خروشان و آب، گریزان.  ادامه »
19
ثبت جهانی یزد، نتیجه همراهی و همدلی
چکیده: همه خوشحالیم. یزدی و غیریزدی ندارد، همه ایران از این موفقیت خوشحال است. جهان این بار، نه سیاسی، نه منفعت‌‌طلبانه، نه سیّاسانه، که فرهنگ‌محور اندیشید و نگریست تا به باوری جهانی مهر تأیید نهد؛ اما این آغاز راهی دشوار برای همه جامعه فرهنگی‌‌میراثی کشور است. ادامه »
19
زهرا احمدی‌پور*

یزد در میراث جهانی

یزد در میراث جهانی
چکیده: شهر تاریخی یزد، در دل کویر، ثمره خردمندی و شناخت عمیق مواهب و موانع طبیعت است. یزد حاصل رفتار مهربانانه و پرستارانه انسان و محیط‌زیست است. یزد سند بیش از هزار سال مدنیتِ بلاانقطاع است. یزد تجلی همزیستی و صلحِ عقاید و باورها و ادیان و مذاهب است. یزد نماد عبادت و قناعت است. ادامه »
18
ثبت جهانی یزد برگ برنده دیپلماسی عمومی ایران است/ فرصت‌های توسعه‌ای یزد از امروز از منظر جهانی تببین شوند
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «ثبت‌جهانی یزد برگ برنده دیپلماسی عمومی ایران است و امیدواریم سایر پرونده‌های ایران نیز با موفقیت مراحل ثبت‌جهانی خود را طی کنند.» ادامه »
18
یزد اولین میراث شهری کشور در فهرست میراث‌جهانی
چکیده: امروز 18 تیر 1396، همچون سنت سالیانه چندین دهه گذشته، افتخاری بزرگ برای میهن اسلامی در عرصه بین‌الملل به‌منصه ظهور نشست. ادامه »
18
جهانی شدن یزد، شهر خشت و بادگیر
چکیده: امروز یزد مبدل به نخستین شهر تاریخی ایران شد که در فهرست میراث‌جهانی یونسکو ثبت می‌شود. جهانی شدن شهر بادگیرها و خانه‌های خشتی، از جهات مختلف به‌ویژه از نظر گردشگری، نویدبخش روزگار پُررونق‌تری برای این شهر است. ادامه »
18
جهانی شدن یزد فرصت‌هایی را برای ایران به‌همراه دارد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، یزد را شهری منحصر‌به فرد دانست و تأکید کرد که ثبت جهانی شهر یزد در آینده فرصت‌هایی را برای ایران فراهم خواهد کرد. ادامه »
18
روند ثبت جهانی یزد به‌روایت معاون میراث‌فرهنگی کشور
چکیده: محمد‌‌حسن طالبیان، رئیس هیئت ایرانی اعزام‌شده به کراکف لهستان، موفقیت بزرگ ثبت‌جهانی شدن شهر تاریخی یزد را به ملت ایران تبریک گفت و به تشریح روند کسب این موفقیت ارزشمند پرداخت. ادامه »
صفحه 7 از 723ابتدا   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   انتها