ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، طرح اين پروژه يکي از برنامه‌هاي بزرگ و گسترده کمپاني مجيد‌الفوتيم است. شهر مسقط از مراکز اصلي خريد و گردشگري است و طرح پروژه‌هاي بزرگ در نيکيت در فاصله 20 کيلومتري از جنوب‌شرقي مسقط در خط شرقي ساحل مساحتي معادل 950 هکتار را براي ساخت هتل‌هاي مجلل و مجموعه‌هاي تفريحي به خود اختصاص مي‌دهد. در همين راستا با حمايت وزير ... ادامه »
07
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين طبل برنزي که چندي پيش در يکي از ايالت‌هاي ويتنام کشف شده است، حدود 5/50 سانتيمتر ارتفاع و 63 سانتيمتر عرض دارد و تمامي ديوارهاي آن مزين به طراحي‌هاي بي‌نظير است. چوب‌هاي اين طبل نيز طولي حدود 5/8 سانتيمتر دارد و از جنس استيل است. در جايي که اين طبل از زير خاک بيرون آورده شد تعداد زيادي ابزار اهني و برنزي و همچني... ادامه »
07
چکیده: به گزارش CHTN، باستان‌شناسان حاضر در اين منطقه که در سال انجام عمليات حفظ و احيا بودند موفق به کشف 2 مجسمه به اشکال فيل و يک مرد شدند. هر دو مجسمه از سنگ ماسه بر روي يک پايه فلزي ساخته شده‌اند. اشياي ديگر شامل چند تکه حکاکي شده و مصنوعات تزييني نزد در اين حفاري کشف شده است. عمليات حفاري و اکتشاف در پايگاهي به وسعت 300/4 متر مربع در اين منط... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، هر سال بيش از 5/2 ميليون نفر از موزه ملي "مادام توسو" در لندن بازديد و تنوع ميراث بين‌المللي را در بخش‌هايي نظير سرگرمي، فيلم، سياست و ورزش مشاهده مي‌کنند. موزه لندن با شعار "غيرممکن براي توسو وجود ندارد" با معرفي "بوتو" آغاز مي‌شود. تنديس مومي "بي‌نظير بوتو" با لباس سبز رنگ و سرپوشيده در کنار تنديس "ماهاتما گاندي"،... ادامه »
07
چکیده: "سهديو کومار" مدير موزه پاتنا گفت: اين بت‌هاي ارزشمند در ماه اکتبر در "نمايشگاه هنر و فلسفه بوداييان" سنگاپور در معرض نمايش قرار مي‌گرد. وي افزود: بت‌هاي نالاندا و کورکيهار بسيار حائز اهميت هستند و لرد بودا بيشترين زمان خود را در اين ايالت‌ها سپري مي‌کرد. مقامات دولتي مسائل امنيتي منطقه را براي حمل و نقل بت‌هال فراهم کرده‌اند. اين بت‌ها بس... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، تيم باستان‌شناسي موفق به کشف شواهد و مدارکي مبني بر سکونت مردم در اين منطقه 7 قرن پيش از ظهور اسکندر در سال 331 پيش از ميلاد مسيح شد. شهر اسکندريه،که پيش از حکومت اسکندر به نام فاکوتيس معروف بود، منبع تهييج و شگفتي بود و در آن زمان با داشتن کتابخانه‌ بزرگ جهاني و فانوس دريايي 119 متري در جزيره فاروس که يکي از اعجاب هفت... ادامه »
07
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "جوئرن هنديکسن" باستان‌شناس دانشگاه تورومسوي گفت: اين کشف بسيار منحصربه‌فرد است و ما در حال ادامه بررسي‌ها هستيم نت آثار بزرگي را در اين ناحيه بيابيم. با بررسي کارشناسانه محققان بيش از 300 اثر فرهنگي باستاني در اين منطقه يافت شد که قديمي‌ترين آنها تبرسنگي با قدمت 3000 سال پيش از ميلاد مسيح بود. نکته جالب توجه گودال‌... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، باستان‌شناسان در هنگام عمليات کاوشگري در روستاي باستاني موفق به کشف اين ماسک شدند. محققان بر اين باورند، قدمت اين ماسک از هر نوع ماسک اليوتي 2000 سال بيشتر است. "مايک ياربورگ"، سرپرست تيم باستان‌شناسي منطقه گفت: احتمالاً اين ماسک هنگام مراسم خاکسپاپري اجساد شکسته شده است. مقامات باستان‌شناسي منطقه مبلغي معادل 5/1... ادامه »
07
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين ديدار "پائولينو باپتيستا"، معاون گردشگري و هتل‌داري آنگولا با اشاره به بودجه اختصاصي سال‌هاي 2008-2002 گردشگري گفت: در اين سال‌ها بودجه اختصاصي گردشگري 04/1 به 447/709 ميليون دلار کاهش يافته که براي تقويت و توسعه بخش‌ گردشگري اين مبلغ بايد افزايش يابد. همچنين در راستاي ديدار وزراي گردشگري نشستي براي گفتگو درباره... ادامه »
04
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين برنامه با حمايت گروه فروش تبادلات و معاوضات ملي و کمپاني مستغلات مشاوران املاک در لندن براي تدارک کنگره منحصربه‌فرد گفتگو درباره اهميت نواحي اطراف خليج‌ برپا مي‌شود. کارشناسان بر اين باورند، حق استفاده نوبتي از مسکن و يا ويلا نقش بسيار ضروري و مهمي براي ايجاد رضايت مشتريان در انتخاب مکان‌هاي تفريحي دارد. امروزه ... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، براساس گزارش اين تيم تنها بخش‌هايي از جسد کشف شده در اين مقبره به جا مانده و دست‌ها، سر و سينه او از بين رفته است، که شواهد به‌دست آمده نشان مي‌دهد او يکي از طرفداران "اورفيوس" پدر آوزار يونان باستان بوده است. دانشمندان علاوه بر اين مقبره تعداد قابل‌توجهي از صنايع‌دستي و آثار تاريخي متعلق به قرن اول پيش از ميلاد را پيد... ادامه »
04
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، محصولات اين نمايشگاه شامل غذاهاي دريايي و فرآورده‌هاي کشاورزي و صنعتي است. اين رويداد در هفته فرهنگي و گردشگري ويتنام با همکاري وزير فرهنگ و اطلاعات، وزير تجارت، اداره گردشگري ملي ويتنام و کميته ايالتي کوانگ‌تري برپاست. اين نمايشگاه از 24 جولاي (2 مرداد) آغاز شده و تا 30 جولاي (8 مرداد) ادامه دارد. S/H/109
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، برنامه طرح توسعه گردشگري فيجي در فاصله سال‌هاي ياد شده، را مديريت طرح‌هاي عملي و استراتژي‌هاي منطقه‌اي را دربرمي‌گيرد. به گفته کارشناسان اجراي اين پروژه موجب توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري در فيجي مي‌شود. "برنادت روندس گانيلائو"، وزير گردشگري و محيط‌زيست فيجي گفت: توسعه صنعت گردشگري و ارتباطات وحله جديدي است که از سال 20... ادامه »
04
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سومر آتاسوي"، از باستان‌شناسان منطقه به خبرگزاري آناتوليا گفت: سال گذشته بررسي‌هاي کاوش‌گري بسياري انجام شد و آگوست امسال تيمي متشکل از 30 عضو حرفه‌اي و متخصص فعاليت خود را در منطقه شروع مي‌کنند. اين شهر باستاني تمدن و فرهنگ کهن پارسي، عثماني و جنوايي را در خود جاي داده است. فعاليت کارشناسان و کاوشگران براي نخستين مرت... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين درياچه با فضايي به مساحت 20 هکتار در سال 1780 به عنوان مخزني براي ذخيره آب ساخته شده سطح آب اين درياچه در ارتباط مستقيم با وضعيت آب آشاميدني منطقه است و زماني که سطح آب پايين مي‌آيد مشکل کمبود آب منطقه افزايش پيدا مي‌کند. با توجه به زيبايي‌هاي طبيعي اطراف اين درياچه، دولت منطقه با سرمايه‌گذاري 20 ميليون روپيه، پروژ... ادامه »
04
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مارتينوس وان شاکويک" گفت: دستيابي به اهداف مورد که شامل جذب 10 ميليون گردشگر خارجي و قرار گرفتن در ميان 10 مقصد برتر گردشگري جهاني است، نيازمند فعاليت‌هاي مستمر و شبانه‌روزي است. وي افزود: آفريقاي جنوبي در سال 2006 با ميزباني بيش از 4/8 ميليون گردشگر بين‌المللي در رده سي و يکمين مقصد نشست‌هاي بين‌المللي قرار گرفت و اي... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مأموران پليس فرودگاه منطقه چناي، روز گذشته با بررسي بسته مشکوکي که از شهر بنگالور رسيده و قرار بود به آمريکا فرستاده شود تعداد قابل‌توجهي از سکه‌هاي باستاني قرن 17 و 18 را کشف و ضبط کردند. پليس منطقه با اشاره به اينکه بسته مذکور حاوي 234 سکه تاريخي و نشاني نوشته شده روي آن نيز براي گمراه کردن پليس اشتباه بوده است، گفت:... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "الکساندر زوخوف" در گفتگو با خبرگزاري‌هاي اين کشور اعلام کرده بود هيچ عملي خلاف مقررات و قوانين محيط زيست روسيه انجام نمي‌شود و کار آنها براي مناطق حفاظت شده‌اي که زير نظر سازمان جهاني يونسکو هستند تهديد به شمار نمي‌آيد. اين در حالي است که متخصصان و کارشناسان زيست محيطي بر اين عقيده‌اند که گفتار و عملکرد دولت با هم يکس... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، حرارت که در فاصله 916 متري فلات جبل‌لما در نزديکي مدينه واقع شده است يکي از مهمترين مناطق و جاذبه‌هاي طبيعي عربستان به‌شمار مي‌رود که در زمينه مطالعات آتشفشاني نيز اهميت بسيار مي‌شود. "يوسف الموزيني"، سرپرست دپارتمان گردشگري مدينه با اشاره به اينکه به تازگي شهرداري منطقه و مرکز مطالعات جغرافيايي همکاري‌هاي مشترکي را بر... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، جمهوري يوگسلاوي سابق در 15-12 نوامبر (24-21 آبان) به عنوان عضو جديد بازار گردشگري جهاني به فعاليت در زمينه جذب گردشگر مشغول شد. مقامات کشور هنوز نگران نگرش منفي گردشگران به دليل جنگ داخلي 1990 هستند. "فايو ناجفري" مدير کل بازار جهاني گردشگري گفت: حضور بوسني هرزگوين به عنوان عضو جديد موجب خرسندي است. امروزه انجمن گرد... ادامه »
صفحه 702 از 723ابتدا   قبلی   697  698  699  700  701  [702]  703  704  705  706  بعدی   انتها