چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با وجود آمار و گزارش‌هاي اعلام شده از سوي سرويس‌هاي بين‌المللي مبني بر نبود زير ساخت‌ها و سرويس‌هاي مجهز گردشگري در بلغارستان که سبب شده اين کشور به عنوان مقصدي ارزان قيمت مورد توجه گردشگران لاابالي و سطح پايين قرار بگيرد، مسئولان بلغارستان همچنان سعي در انکار اين وضعيت دارند. "تسوتان تونچيو" با اشاره به اينکه هم اکنون... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه که به مدت دو روز از 29 آگوست (8شهريور) برگزار مي‌شود، شامل نمايش‌هاي هوايي، اجراي موسيقي و فروش ماکت‌هاي هواپيماي جنگنده جنگ جهاني دوم خواهد بود. بازديد کنندگان از موزه هوايي ‌وايلد وود علاوه بر آنکه از نزديک با هواپيماهاي جنگنده آشنا مي‌شوند، فرصت پيدا مي‌کنند تا براي 30 دقيقه با اين هواپيما ها پرواز کنند... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاه، "هنر بوداييان هندوستان"، از 17 ژانويه تا 28 فوريه (27 دي تا 9 اسفند) در مرکز فرهنگي سئول در کره برگزار مي‌شود. اين نمايشگاه با حمايت دست‌اندکاران "برنامه تبادلات فرهنگي کره‌جنوبي – هندوستان" بر پا مي‌شود. در اين نمايشگاه حدود 50 اثر ارزشمند همانند تنديس‌هاي باستاني، نسخه‌هاي خطي، جواهرات و قطعاتي از ميراث ... ادامه »
28
چکیده: به گزار ميراث آريا(CHTN)، اعضاي گروه صلح سبز و ديگر افراد شرکت‌کننده در اين رويداد، هدف اصلي خود را هشدار به مسئولان و مقامات دولتي و آگاه کردن آنها نسبت به تأثيرات حاصل از تغييرات آب و هوايي و گرم شدن تدريجي زمين به شدت اکوسيستم زمين را تهديد مي‌کند معترض شدند. هر ساله حدود يکصد متر از اين گنجينه‌هاي طبيعي آب شده و از بين مي‌رود . خاطرنشان مي‌ش... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، درآمد حاصل از گردشگري الجزيره به 120 ميليون دلار مي‌رسد، درحالي که تونس و مراکش با توسعه صنعت گردشگري به درآمدي معادل 6 ميليارد دلار رسيده‌اند. بنابر اعلام کنگره اقتصاد جهاني، الجزيره در ميان کشورهاي عربي، از نظر اقتصادي در شمار آخرين کشورها محسوب مي‌شود و تنها با توسعه بخش گردشگري در مقياس بين‌المللي قرار مي‌گيرد. ... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "برکامان" مدير سرويس هاي همکاري و ارتباطات اين مجموعه با اشاره به همکاري‌هايي که با بيمارستان مشهور "هاپکينز" در آمريکا داشته‌اند، گفت: با کمک نيروهاي متخصص و با کارگيري تجهيزات بسيار پيشرفته‌ايي در بخش‌هاي عصب‌شناسي، قلب، سرطان، تومورشناسي و بيماري‌هاي زنان توانسته‌ايم تبديل به نمونه‌ايي موفق در ميان مراکز درماني اروپا ت... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آژانس‌ خبرگزاري "آنسا" در ايتاليا، چندي پيش اعلام کرد، بندر "اتوکا" از مديترانه به وسيله يک خط مرزي جدا شده و شهر مدرن "سانتاگسيتا" بخش‌هاي باستاني را در خود پنهان کرده است. براساس اين نظريه، "کارلو دل‌ويس"، از دانشگاه کاگلياري، در بخش کوچکي از درياچه عمليات حفاري را آغاز کرد و موفق به کشف 100 کوزه قديمي شد. در گذشت... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آمبيکاسوني" وزير گردشگري هندوستان با اشاره به حضور 32 نماينده ارشد چيني در جمعي از وزراي اين کشور در هند گفت: اين ديدار در راستاي اجراي طرح‌هاي مربوط به سال دوستي‌ چين و هندوستان صورت خواهد گرفت. بنابراين گزارش، روز دوشنبه باحضور 120 نماينده و وزراي گردشگري دو کشور، نشستي در زمينه گردشگري و طرح‌هاي مشترک اين حوزه در د... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، هم‌اکنون 10 منطقه تاريخي بريتانيا باعنوان مناطق يأس‌آور و کسل‌کننده، شهرت پيدا کرده‌اند که "استون هنج" 5 هزار سال در رأس آنها قرار گرفته است. در اين فهرست پس از استون هنج، مناطقي همچون برج ساعت پارلمان انگليس(ساعت بيگ‌بن)، فواره‌اي که به ياد پرنس ديانا در "هايد پارک" قرار دارد، کاخ باکينگهام، صخره‌هاي سفيد دوور، برج بل... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آمبيکا سوني"، وزير گردشگري هندوستان، گفت: در راستاي توسعه صنعت گردشگري و ورود سيل عظيمي از گردشگران خارجي به منطقه شمار اتاق هتل‌ها افزايش مي‌يابد. به گفته وي براساس آمار به دست آمده، در سال 2005 سه ميليون و 92 هزار و در سال 2006، چهار ميليون و 43 هزار گردشگر به هندوستان سفر کردند. سوني پيش‌بيني کرد، در سال 2007 هند م... ادامه »
27
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين قلعه در روستاي "گوکات" در ايالت باريا وونگ تائو ويتنام قرار داشت. قلعه چام با طول 400 و عرض 300 متر با آجرهايي از خاک سرخ لاتريت ساخته شده بود. باستان‌شناسان مرکز باستاني موزه علوم اجتماعي "باريا وونگ" اعلام کردند: هنگام عمليات حفاري در اين منطقه باستاني موفق به کشف قطعاتي از سراميک‌هاي قديمي و ابزارآلات طراحي ش... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "يوکينگ‌يونگ" مدير شرکت توسعه حمل و نقل مالگر شانگهاي با اشاره به اينکه اين موزه نقش بسيار مهمي در آموزش کودکان، نوجوانان و حتي بالا بردن سطح آگاهي‌هاي افراد بزرگسال دارد، گفت: اين موزه در مساحتي حدود 1250 متر مربع در پنج بخش ساخته شده و مدارک و شواهد کامل، از زمان ظهور فناوري ساخت اين قطارها و مراحل توسعه و پيشرفت آن را ... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مقامات رسمي گردشگري هند اعلام کردند، اين طرح‌ها با استفاده از تجربه‌ها و مطالعات صورت گرفته در کشورهايي همچون برزيل و سرزمين‌هاي آفريقاي جنوبي و باکمک نيروهاي متخصص در حوزه گردشگري طبيعي اجرا خواهد شد. براساس پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته، اين طرح بيش از صدها فرصت شغلي جديد را فراهم مي‌کند و بر افزايش تعداد گردشگران خارجي ني... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، هيأت گردشگري ملي سنگاپور از 130 کشور جهان دعوت کرده است تا در مراسم گشايش اين رويداد بين‌المللي شرکت کنند. هنر آشپزي يکي از حوزه‌هاي جذاب براي گردشگران محسوب مي‌شود زيرا مواد غذايي و آشاميدني‌هاي گوناگون انگيزه جالبي براي سفر مردم ايجاد مي‌کند و اين موضوع علت اصلي گرايش مقامات گردشگري سراسر جهان به هنر آشپزي در توسعه ... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کارشناسان و محققان ايران شناسي مرکز مطالعات هندوستان بر اين باورند که بيشتر کلمه‌هاي به کار رفته در آيين هندو برگرفته از زبان پارسي و اوستا است براي مثال، ايرانيان باستان حرف (س)، را به‌خوبي تلفظ نمي‌کردند و به همين دليل کلمه "سندهو" به "هندو" تغيير پيدا کرد و يا واژه آپو- دوي که در آيين "ودا" به کار مي‌رود همان کلمه "آپو... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کارشناسان علوم چرخه فرسايشي زمين، بر اين باورند که ناحيه‌اي در روسيه داراي لايه‌هايي از مجموعه سنگ‌هاي معدني است که از طريق تجزيه درختان به‌وجود آمده است. ريشه‌هاي اين درختان نمک حل‌ شدني خاک را جذب مي‌کردند و پس از سال‌ها عمر طولاني زماني که برگ درختان بر زمين مي‌افتاد، در بخشي از زمين جمع و تجزيه مي‌شد. بنابر اعلا... ادامه »
27
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مقامات عالي گردشگري قبرس با اختصاص بودجه‌اي حدود 28 ميليون دلار، فعاليت‌هاي جديدي را در حوزه سياستگذاري‌هاي خارجي آغاز کرده‌اند. "ميخائيل ميتاکساس" مدير بازاريابي سازمان گردشگري قبرس با اشاره به اينکه اين فعاليت‌ها در کشورهايي همچون روسيه، ايرلند، آلمان، بريتانيا، اتريش، فرانسه، اکراين، سوئيس، يونان، سوئد، نروژ و عربست... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، در اين نمايشگاه که از 13 سپتامبر (22 شهريور) به مدت 6 ماه برگزار مي‌شود، علاوه بر سربازان سفالي حدود يکصد نمونه از صنايع‌دستي، سکه‌هاي باستاني و آثاري که متعلق به دوره امپراتوري "کين" است به نمايش در خواهد آمد. "سان نينگ" از مسئولان برگزاري اين نمايشگاه گفت: سربازان سفالي چين تصويري از ميراث تاريخي ارزشمند و نمادي از ... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، راوانا پايتخت رم در عهد بيزانس، در قرن پنجم دوره مسيح، بود و جالب اينجاست که در همان زمان سوريه يکي از قطب‌هاي مهم توليد موزائيک‌هاي نفيس به‌شمار مي‌رفت. "شهر آنتياکيا"در سوريه عهد قديم، به‌دليل توليد موزائيک شهرت خاصي داشت و يکي از نواحي مهم توليدي براي امپراتوري رم محسوب مي‌شود. بر موزائيک‌هاي سوري تصاوير گوناگوني... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، محققان انجمن زمين‌شناسي چين در قلعه‌اي اعلام کردند: پس از مطالعات انجام شده فسيل دايناسوري که در سال 2000 در منطقه "لي شوي" کشف شد اين گونه جديد را با نام "زيجيانگ اوسوروس" معرفي کرديم. "جين زينگشنگ" قائم مقام موزه علوم طبيعي استان زيجيانگ با اشاره به اينکه نمونه‌هاي مشابه اين دايناسور در آمريکاي شمالي نيز کشف شده است... ادامه »
صفحه 702 از 734ابتدا   قبلی   697  698  699  700  701  [702]  703  704  705  706  بعدی   انتها