شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين فستيوال دو روزه، که در استاديوم بزرگ تاکاتوراي دهلي برگزار شد، در نخستين روز کاري ميزبان حضور 10 هزار بازديدکننده مشتاق بود. با توجه به اينکه ميوه انبه در بسياري از مناطق هندوستان پرورش داده مي‌شود و حدود 500 نوع انبه در اين سرزمين به‌عمل مي‌آيد، انواع اين ميوه در جشن به نمايش گذاشته شده است. به بازديدکنندگان ني... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با وجود بيانيه‌هاي بسيار سازمان يونسکو که در وب‌سايت‌هاي خود اين رقابت‌ها را نادرست و دور از پايه‌هاي علمي خواند و ارتباط آن را با فعاليت‌هاي خود نفي کرد، اين رقابت‌ها تا ديروز همچنان ادامه داشت و پس از آنکه از ميان 200 اثر جهاني که به فهرستي از 77 اثر و پس از آن به فهرستي از 20 اثر تاريخي منتخب تبديل شد، با ميليون‌ها رأي... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، شواهد نشان مي‌دهد که لايه‌هاي يخي محافظ و ايمني جزيره در دوره گذشته هنگام گرم شدن زمين نيز وجود داشته‌اند. يافته‌هاي اخير که به تازگي در مجله علمي چاپ و منتشر شد و نيز حاکي از آن است که يخ گرين‌لند حساسيت کمتري در مقابل ذوب شدن دارد. پروفسور "اسکه ويلرسليو" متخصص نظريه تکامل زيستي از دانشگاه کوپن‌هاگن گفت: يخ‌هاي ب... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، شوراي گردشگري پريش براي هر چه بزرگتر و جذاب‌تر برگزار کردن اين فستيوال، که براي دومين بار باحضور جمعي از افراد محلي و خارجي شکل مي‌گيرد، رقابت‌هاي متنوعي چون مجسمه‌هاي هندوانه‌اي، آوازخواني، موسيقي و قلم‌زني را در دو طبقه سني 2 تا 14 سال و بالاي 15 سال برگزاري کند. به گفته مسئولان برگزاري اين فستيوال، هدف از برگزاري اي... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در همين راستا، نشستي دو روزه باحضور مالکان زمين‌ها و هيأت محافظت از ببرهاي ملي و ديگر مقامات ارشد محيط زيست تشکيل و برنامه‌اي براي توسعه محيط زيست ارائه شد که در آن گفتگوهايي نيز با هيأت ملي حيات‌وحش صورت گرفت. پس از برپايي اين نشست، قرار شد کميته ويژه‌اي براي چگونگي محافظت از ببرهاي منطقه سيمليپال‌اريسا، ايندراواتي در... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين رويداد که با همکاري سازمان گردشگري شهري و کمپاني برگزاري نمايشگاه‌هاي بين‌المللي کينگدائو برگزار شد، جمهوري مالت به همراه انگلستان، ايسلند، جمهوري چک، اتريش، يونان، هلند و ترکيه حضور داشت که شرکت‌کنندگاني از قاره اروپا به شمار مي‌رفتند. علاوه بر آنکه از منطقه آسيا و اقيانوسيه نيز کنيا، زيمبابوه و دبي حضور داشتند. ... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، ساختمان سنگي اين موزه مدرن از ماه سپتامبر در حاشيه غربي رودخانه جلوم و در پشت ساختمان قديمي موزه SMS بنا خواهد شد. مجموعه اين موزه در 472 متر مربع فضا ساخته خواهد شد که براساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته، ساختمان اصلي آن حدود 190 ميليون روپيه هزينه خواهد داشت؛ باقي هزينه‌ها نيز مربوط به پارکينگ‌هاي زيرزميني و حفاظ‌ هاي آن ا... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مگستريت سليوي فاوري" مأمور تحقيق اين پرونده گفت: اين عده با گروگان‌گيري‌ متصدي نظافت موزه، از کارخانه ساعت‌سازي گير اردپرگائوکس، موفق به سرقت ساعت‌هاي ارزشمندي شدند. سرانجام ربايندگان با شکستن ويترين، به ساعت‌ها دست يافتند و پيش‌بيني مي‌شود با فروش اين ساعت‌ها ميليون‌ها دلار کسب کنند؛ البته فروش اين ساعت‌ها کار دشواري... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "لاله کاظيم‌اف" مؤلف و رئيس اين پروژه، "سودا ممدلي‌اف" ويراستار علمي کتاب نيز در اين برنامه حضور داشتند. اين کتاب اهداف و فعاليت‌هاي چند منظوره پايگاه رياست جهوري آذربايجان و پايگاه همکاران فرهنگي اين کشور، حسن نيست سفير يونسکو و آيسسکو و "مهربان علي‌اف" نماينده پارلماني حوزه فرهنگي آذربايجان را يکجا دربر‌مي‌گيرد. ر... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، وي در مراسم گشايش نمايشگاه صنايع‌دستي جامو و کشمير 2007 گفت: به زودي اين موضوع را با صدراعظم در ميان خواهيم گذاشت تا بودجه‌اي خاص را براي احياي صنايع‌دستي کشمير و قدرت بخشيدن به آن اختصاص دهد. وي افزود: صنايع‌دستي کشمير به واسطه کيفيت عالي از شهرت جهاني برخوردار است و تاريخ گواه آن است که مردم از اقصي نقاط دنيا براي خر... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، يونسکو با اشاره به اينکه تشخيص ارزش آثار تاريخي، تنها براساس ارزش‌هاي احساسي، نادرست است و با استناد به مدارک علمي و ارزيابي‌هاي منطقي بايد صورت گيرد، اين رقابت‌ها را که فردا نتيجه نهايي آن را در استاديوم برنابو ليسبون اعلام خواهد شد، رد کرد. براساس نظر کارشناسان و بازرسان، آراي ارائه شده بيشتر بر پايه مليت هر منطقه اس... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، حدود 110 سال پيش، "چولالونگ کردن"، نخستين پادشاه تايلندي بود که از روسيه بازديد کرد، اين ديدار نقطه عطف شروع روابط دو کشور بود و امروز ملکه تايلند سفره امروزه خود را به روسيه انجام داد. وي در اين سفر از مقبره سرباز ناشناخته، کليساي سنت بازيل، ميدان قرمز، کليساي قديمي، انبار مهمات و گنجينه الماس در کرملين بازديد کرد و ... ادامه »
16
چکیده: سازمان جهاني يونسکو امروز اعلام کرد به بيروت به عنوان "پايتخت کتاب جهان 2009" انتخاب شد و اين اقدام بخشي از تلاش‌هاي آژانس فرهنگي سازمان يونسکو جهت تقويت کتاب و کتاب‌خواني به شمار مي‌آيد. در اين نشست نمايندگاني از سازمان يونسکو، برخي انجمن‌هاي اصلي و حرفه‌اي صنعت کتاب، انجمن ناشران بين‌المللي، فدراسيون فروشندگان بين‌المللي کتاب، فدراسيون بين‌ال... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، براي برگزاري اين کلاس‌هاي فوق‌برنامه "مرکز هانبان"دفتر شوراي بين‌المللي زبان چيني که در زمينه ترويج افکار کنفسيوس فعاليت دارد به هر يک از مدارس فوق 3 هزار پوند پرداخت کرده است تا اين پروژه به درستي انجام شود علاوه بر آنکه هفته‌ آينده حدود 175 دانش‌آموز به همراه معلمان خود براي آشنايي بيشتر با چين و فرهنگ آن به کمپ تابستان... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين تفاهمنامه‌ها که در پي هشتمين نشست شوراي وزاري گردشگري صورت گرفت، سازمان گردشگري عرب را موظف مي‌کند تا گام‌هاي اساسي براي تأسيس بانک گردشگري بردارد. سازمان گردشگري عرب و کمپاني سراج، باهدف تأسيس بانک سرمايه‌گذاري گردشگري، با سرمايه 2 ميليارد دلاري که همه کشورهاي عربي را پوشش دهد، اقدام به امضاي اين تفاهمنامه‌ها کرده... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "نگويان دوک دانگ"، کشاورز محلي هنگام شاليکاري موفق به کشف کوزه‌اي با سکه‌هاي مسي چيني در ايالت کوانگ بينه شد. نکته جالب توجه اين‌ است که يک طرف اين سکه‌ها تصوير اشخاص و طرف ديگر آن ساده است. "تران انه‌توان"، مدير موزه کوانگ بينه با اشاره به کمياب و ارزشمند بودن اين سکه‌ها گفت: اين سکه‌ها در زمان شکوفايي حکومت تانگ ... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، براساس طرح‌هاي ارائه شده براي ساخت اين مجموعه، نخستين جزيره با نام "نخل جميره" شامل هزاران آپارتمان، مهمانسرا و هتل‌هاي لوکس و درجه يک است و دو جزيره کوچک ديگر به همراه يک مجمع الجزيره که "يک جهان" ناميده مي‌شوند براي تبديل دبي به مرکز گردشگري جهان ساخته و به مجموعه اضافه مي‌شوند. به گفته بوم‌شناسان، اين پروژه عظيم با... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، محققان در 2 سال آينده به بررسي موشکافانه و دقيق گونه‌هاي الازموسورس در 3 ناحيه بزرگ زمين مي‌پردازند و احتمال مي‌دهند اين موجودات 70-65 ميليون سال پيش در اين نواحي مي‌زيسته‌اند. "دان هندرسون" سرپرست تيم ديرينه‌شناسي موزه گفت: محققان اين آثار را در فاصله 25 کيلومتري جنوب‌غربي معدن سنگي لتبريج يافتند. وي گفت: نخستين‌با... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، به گفته برگزارکنندگان اين رقابت‌ها، از ميان 20 اثري که بيشترين آراء را کسب کرده‌اند، 11 اثر تاريخي جهان در انتظار هستند تا امروز در آخرين رقابت‌هاي خود در فهرست عجايب هفتگانه جهان قرار گيرند. به گفته مسئولان، اين رقابت‌ها تنها براي گردهم آوردن مردم جهان و مشارکت آنها در امري فرهنگي و جهاني بوده چرا که فرهنگ تنها چيزي ا... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين مجموعه 1000 متر مربعي موجب مي‌شود بازديدکنندگان بيشتري به بازديد از نمايشگاه‌هاي بزرگ موزه بپردازند. با توجه به اين نکته، افزايش نياز ظرفيت موزه به نمايشگاه‌هاي آثار ميکلانژ و هنرمند پارسي، اين طرح بسيار مفيد است. "فيل‌مک‌گرگور" مدير موزه بريتانيا گفت: درصورت داشتن فضاي کافي، تنها 3 بار مي‌توانيم آثار ميکلانژ را به... ادامه »
صفحه 702 از 712اولین   قبلی   697  698  699  700  701  [702]  703  704  705  706  بعدی   آخرین