پنجشنبه 10 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مطالعات ژنتيکي جديد، اين احتمال را تقويت مي‌کند؛ چنانکه محققان اعتقاد دارند بوميان اتروسکانس از ترکيه به ايتاليا مهاجرت کرده بوده‌اند؛ بر اين اساس، بوميان اتروسکانس حدود 1200 سال پيش از ميلاد وارد ايتاليا شده و حتي در اين منطقه حکومت کردند. اين قوم در قرن 6 پيش از ميلاد همه نقاط را احاطه کرده و اصالتاً از نواحي که اکنون ب... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، بعد از وقوع زلزله‌اي به قدرت 5 ريشتر که روز پنج شنبه در اين استان رخ داد، شکاف‌هايي در ديوارهاي اين معبد چهارصد ساله، سالن اجتماعات آن و تصوير اصلي بودا ايجاد شده که به گفته مسئولان اين تصاوير و ديوار نگاره‌ها، که چندين قرن قدمت دارد و نشانگر داستان‌هايي از نخستين ظهور بودا هستند، به شدت آسيب ديده‌اند. مسئولان اين معبد... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، نشست سالانه کميته ميراث جهاني يونسکو از ديروز با حضور بيش از 600 نماينده از اقصي نقاط دنيا در نيوزيلند کار خود را آغاز کرد و درصدد بحث و تصميم‌گيري در مورد افزودن برخي مناطق به فهرست اين سازمان و حفاظت از ميراث جهان است. "فيليپ فريمن" يکي از مسئولان شبکه‌هاي فعال آب و هوايي در اين مورد گفت: سازمان جهاني يونسکو تنها به ... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين طرح، هيأت داوران بين‌المللي و کارشناسان از صنايع‌دستي بانگوک در ماه سپتامبر بازديد مي‌کنند تا از تنوع اين مجموعه بهره لازم را ببرند. در اين مجموعه‌هاي ارزشمند، جواهرات و ابزارآلات موسيقي و اشياي تزييني نظير وسايل‌بازي و اسباب‌بازي نيز به چشم مي‌خورد. "ريچارد انگيلهاردت" مشاور فرهنگي آسيا- اقيانوسيه در يونسکو،... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، پانسيون استل که به سبک جمهوري دموکراتيک آلمان تزيين شده تورهاي شهري را در شرق آلمان راه‌اندازي کرده است که گردشگران در آن با هزينه 78 دلار با ماشين‌هاي ترابانت سفر مي‌کنند و مي‌توانند شب خوشي را در سوئيت استسي سپري کنند. اين سوئيت‌ها با ميکروفن‌هاي مخفي همانند آنچه از سوي پليس مخفي شرق آلمان در گذشته استفاده مي‌شد، مجه... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آمبيکا سوني" با اشاره به اينکه تاج محل در ميان 10 اثر برجسته جهان است، افزود: با صدور اين راي قصد داريم تاج محل را به عنوان يکي از برجسته‌ترين آثار جهان معرفي کنيم. وي از مردم هند خواست تا با اعلام آراي خود در قرار گرفتن اين اثر که نشاني از عشق است و شاه جهان آن را به ياد و خاطره همسرش ممتاج محل بنا کرده است، در فهرست... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عبدالله عبدالعزيز" از کارشناسان برجسته صنعت گردشگري بحرين، در اين باره اعلام کرد: جامعه گردشگري بحرين، که به‌حالتي پايدار رسيده است، مي‌کوشد در راستاي توسعه گردشگري منطقي و با قاعده در ميان گردشگران و شهروندان، ضمن جذب زنان به اين صنعت، از توانمندي‌ آنها براي بالا بردن سطح گردشگري اين کشور استفاده کنند. وي افزود: هدف ... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، جزاير گالاپاگوس در 620 مايلي سواحل اقيانوس آرام اکوادور واقع شده‌اند و زيستگاه منحصربه‌فردترين گونه‌هاي جانوري هستند، به طوري که گويي نظريه تکامل تدريجي داروين را به تصوير کشيده‌اند اما هم‌اکنون اين برترين جاذبه‌ گردشگري اکوادور در معرض خطر قرار دارد و به لحاظ زيست محيطي دچار بحران شده است. "تاموتي هيوهو"، رئيس برگزاري... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در سال 1937 تک ستون اکسوم به دست سربازان موزوليني به رم منتقل شد. در آوريل 2005، پس از ميانجيگري سازمان جهاني يونسکو، دولت ايتاليا تصميم به بازگردان اين اثر باستاني، که 24 متر ارتفاع و 150 تن وزن دارد، گرفت. با توجه به عظمت اين اثر، پيش از هنگام جابه‌جا شدن به اکسوم در شمال‌شرقي اتيوپي، جايي‌که باستان‌شناسان سعي داش... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "گوهونگسين" از مقامات ارشد سفارت چين در اين مورد گفت: براي نخستين بار است که سان با همتاي مالزيايي خود ديدار و گفتگو مي‌کند. سان نيز گفت: هدف از اين ديدار بحث و تبادل‌نظر در مورد افزايش تبادلات و پروژه‌هاي فرهنگي و نيز توسعه روابط گردشگري دو کشور بوده است. بنابر اين گزارش دو وزير ضمن به شور گذاشتن عقايد و نظرات خود ... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (CHTN)، سرپرست کتابخانه اين دانشکده اعلام کرد: تاکنون بيشتر دستنوشته‌ها و کتب تاريخي اسکن شده و نسخه‌هاي الکترونيکي آنها آماده شده است. وي افزود: در اين پروژه که با نام "فضاي آموزشي مدرن در دانشگاه کلاسيک" اجرا مي‌شود، بيش از 200 هزار کتاب تاريخي، 50 هزار دستنوشته منحصر به فرد و طومارهاي عربي‌، عثماني و ژاپني گردآوري شده است.... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (CHTN)، امضاي اين تفاهمنامه در نتيجه بازديد اخير پادشاهي عربستان سعودي از اردن صورت گرفت. الدباس گفت: اين يادداشت تفاهم موارد بسياري را در زمينه سرمايه‌گذاري براي توسعه بخش گردشگري پادشاهي‌ هاشميه اردن در بر مي‌گيرد و هر دو طرف در راستاي اجراي مفاد آن به سرمايه‌گذاري مي‌پردازند. وي افزود: بر همين اساس با توسعه روابط و تع... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، پروژه هتل برج دو قلو براي خطوط هواپيمايي مسافربري پايگاه دبي، از ماه آينده آغاز مي‌شود. اين هتل، از تسهيلات ويژه هتل‌هاي 6 ستاره برخوردار خواهد بود. فعاليت مذکور يکي از پر منفعت‌ترين کارهايي است که در خاورميانه انجام مي‌شود؛‌ بر اين اساس، براي راه‌اندازي خطوط مستقيم پرواز، اين کمپاني 38/3 ميليارد دلار هزينه خواهد کرد. ... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (CHTN)، عمليات بازسازي و تنظيم مجدد سيستم نمايش آثار تاريخي، با هزينه‌اي معادل 85 ميليون لير صورت گرفت. "زاهي هاواس"، دبيرکل شوراي عالي دپارتمان باستان‌شناسي مصر گفت: دپارتمان‌هاي موزه‌هاي ميراث‌تاريخي اسلامي در ماه دسامبر سال جاري پيش از گشايش موزه هنرهاي اسلامي در لوور پاريس، موزه بزرگ آمريکا، موزه برلين آلمان، موزه هنرها... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه، که با هدف به تصوير کشيدن پتانسيل‌هاي گردشگري ترکمنستان و اهميت توسعه اين مناطق، باهمکاري کميته ملي گردشگري و تربيت‌بدني ترکمنستان برگزار شده است، بيش از 17 شرکت‌کننده خصوصي و دولتي اين کشور جنبه‌هاي مختلفي از صنعت گردشگري ترکمنستان را به نمايش گذاشتند. براساس آخرين گزارش‌هاي کميته گردشگري و تربيت‌بدني ... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "آمبيکاسوني"، وزير فرهنگ و گردشگري هند گفت: براي ما توسعه هند بسيار ارزشمند است و هر زمان که يکي از ميراث کهن کشور از سوي مقامات سازمان يونسکو به عنوان اثر ارزشمند و قابل ثبت معرفي مي‌شود، به خود مي‌باليم. وي با اشاره به نسخه‌هاي خطي ريگ ودا در موسسه تحقيقاتي شرق‌شناسي بهاندارکار در پون افزود: اين اثر با عنوان "خاطرات... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کاظم توسون"، مدير موزه بزرگ آدانا در اين باره گفت: به‌نظر مي‌رسد شهر تاريخي اژه با تلاش اسکندر مقدوني حکمران سال‌هاي 323 تا 336 پيش از ميلاد ساخته شده و در واقع حاصل زماني است که وي براي گسترش مرزهاي امپراتوري خود و غلبه بر امپراتوري هخامنشيان، ازجمله سوريه، آناتوليا، فينيقيه، مصر، غزه، بين‌النهرين، باختر و بخش‌هايي از ف... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به اينکه بازي‌هاي المپيک سال 2008 نيز در چين برگزار خواهد شد، گردشگران و بازديدکنندگان اين نمايشگاه، از نزديک شاهد ساخته شدن دو استاديوم "لانه پرنده" و "مکعب آبي" خواهند بود. "وانگ زيکلسين" مدير کمپاني گردشگري و تجاري بين‌المللي پکن در اين باره گفت: با توجه به ميزباني مسابقات 2008 المپيک، پکن به شدت در حال توسع... ادامه »
02
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در ماه مي 2007 درگيري‌ها و کشمکش‌ها در نواحي شمالي لبنان 59/33 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزايش يافت. "ندا السردوک"، مديرکل گردشگري لبنان تأکيد کرد: موقعيت حاکم در لبنان از طريق کانال‌هاي تلويزيوني عرب و خارجي پخش مي‌شود و بينندگان تصور مي‌کنند که شمار گردشگران کاهش يافته است. وي افزود: وزير گردشگري لبنان تما... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در نمايشگاه "ضيافتي از سنگ‌ها" حدود 50 نمونه از مجموعه 250 غذاي سنگي "هسوچان" که حاصل 21 سال تلاش وي بوده، به نمايش گذاشته شده است. "هسوچان" که مهندسي 60 ساله و بازنشسته است، درباره برگزاري اين نمايشگاه مي‌گويد: آنچه مرا وادار به انجام چنين‌کاري کرد، عشق و علاقه بسيار به غذا بوده است، به‌طوري که وقتي 20 سال پيش در نماي... ادامه »
صفحه 702 از 703اولین   قبلی   694  695  696  697  698  699  700  701  [702]  703  بعدی   آخرین