یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آرتور دوهاست"، مدير اجرايي هتل‌هاي زنجيره‌اي "جونزلانگ‌لاساله" گفت: هزينه فعاليت و اقدامات اين هتل جهاني تا ماه ژوئن به 56 ميليارد دلار رسيد و اين مبلغ بيش از بودجه پيش‌بيني شده بود. وي افزود: فعاليت اين هتل جهاني در آمريکا بسيار منحصربه‌فرد بوده و موجب ترغيب بخش‌هاي خصوصي به فعاليت در اين زمينه شده است. به گفته وي... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، سازمان گردشگري دبي با همکاري وزارت گردشگري انگلستان در بيش از يکصد تاکسي لندن تصاويري جداب و چشمگير از مناطق و جاذبه‌هاي گردشگري ابوظبي و امارات را به نمايش گذاشته است. با توجه به اينکه تاکسي‌هاي لندن در زندگي مردم اين شهر از ارزش‌ تاريخي بالايي برخوردار هستند و نه تنها شهروندان لندني بلکه ديگر ساکنان و گردشگران از آنه... ادامه »
14
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "پيتر دوجانگ" رئيس پايگاه گردشگري منطقه پنگونگ گفت: صنايعي همانند خطوط هواپيمايي موجب انتشار گازهاي گلخانه‌اي مي‌شوند. بنابراين بايد برنامه منحصربه‌فردي با همکاري وزراي گردشگري، مديران هيأت‌هاي گردشگري مديران اجرايي خطوط هواپيمايي، فرودگاه‌ها و سرپرستان گروه هتل‌هاي بين‌المللي طراحي و اجرا کرد. وي تصريح کرد: هيچ يک از ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، خطوط هواپيمايي خليج‌ هر هفته 14 پرواز به دمام(ايالت‌هاي شرقي منطقه پادشاهي عربستان) هدايت مي‌کند و خوشبختانه تعداد پروازها به رياض، جده شهربندري درياي سرخ از 7 به 10 پرواز رسيده است. همچنين 2 خط پرواز جديد در مسير رياض- بحرين- بانکوک و رياض- بحرين- کاتماندو ايجاد شد. عربستان سعودي يکي از بازارهاي بسيار مهم براي کشور... ادامه »
14
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به اهميت بالاي تغييرات آب و هوايي و تاثير آن بر محيط زيست و گردشگري نشست مجمع عمومي سازمان ملل متحد در اين هفته برگزار مي‌شود و نشست بعدي اين مجمع نيز با هدف افزايش نقش جهاني در اين رويداد در ماه سپتامبر برگزار خواهد شد. "بان کي مون"، دبير کل سازمان ملل متحد با تاکيد بر اهميت نقش سازمان گردشگري جهاني در افزايش ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مظفر علي‌خان" مدير بازرگاني اين شرکت اعلام کرد: با هدف توسعه شعبه‌هاي رستوران‌هاي مالزي که بخشي از طرح بزرگ "آشپزخانه مالزي" است در پنج شهر بزرگ استراليا از جمله ملبورن، سيدني، پرت، سواحل طلايي و کابنرا فعاليت‌هايي آغاز خواهد شد. وي با اشاره به برنامه‌هاي بلندمدتي که براي اجراي اين طرح در نظر دارند گفت: در مرحله اول ا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، هم‌اکنون حدود 260 پروژه مهم ساخت هتل در آلمان شروع شده که اين هتل يکي از بزرگترين طرح‌هاي موجود است. برنامه‌هاي اين پروژه و اطلاعات ضروري پيرامون ساخت آن بر سايت اينترنتي tophotelproject.com قرار دارد. سه پروژه مهم و گسترده هتل‌سازي در آلمان عبارتند از: هتل ساحلي "پريوال" در نزديکي "لوبک" ساحل درياي بالتيک با 800 ا... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاه "مجموعه آثار جاويدان گنجينه مصري از موزه بروکلين" از تابستان 2008 تا پاييز 2011 به بيش از 10 جايگاه سفر خواهد کرد. يکي از عقايد فرهنگي جالب مردم مصر باستان درباره نگرش آنها به مرگ است. آنها بر اين باورند که مرگ؛ دشمن زندگي و جاودانگي است پس بايد مغلوب شود. در نمايشگاه "آثار جاويدان" اشياي موجود به ترسيم و ت... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، خط کوفي يکي از ناياب‌ترين خطوط عصر حاضر به عنوان هنر هندسي زبان عربي و اسلامي شناخته شده است. بسياري از متون اسلامي باستاني همانند کتاب مقدس قرآن به اين شکل نوشته شده است. هنر خوشنويسي کوفي امروزه در معرض خطر نابودي قرار گرفته است به همين دليل نمايشگاه هنر خوشنويسي در کشمير برپا شد تا اين خط کهن مورد تجليل بينندگان قرا... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مديريت امور ديني ترکيه (ديانت) با هدف آموزش احاديث پيامبر و قرآن به مردم اقدام به نصب تابلوهاي ديجيتالي در شهرهاي مهم ترکيه کرده است. در اين تابلوها احاديث حضرت محمد (ص) و آيات قرآن مجيد نمايش داده مي‌شود. اين تابلوها به زبان‌هاي ترکي، انگليسي، آلماني و روسي تهيه شده‌اند. علاوه بر آيات و احاديث، عباراتي در مورد م... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مراسم اهداي جوايز گردشگري متعهد در سال 2004 توسط شرکت گردشگري مسافرت مسئولانه بنيانگذاري شد. اين شرکت با همکاري بازار گردشگري جهاني، انجمن جغرافيايي سلطنتي و کمپاني مجله جغرافيا اين برنامه را برپا مي‌کند. هدف از اهداي جوايز، انتخاب سازمان‌ها و شرکت‌هاي گردشگري مهم و کوشا است که شرايط اقتصادي، فرهنگي جوامع مختلف را ف... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه که از روز جمعه 12 مرداد آغاز به کار کرده، تصاويري از سرزمين، مردم، فرهنگ و هويت کشورهاي عضو اتحاديه ملت‌هاي جنوب‌شرق آسيا، (آ.س.آن) را به نمايش گذاشته است. اين نمايشگاه به مناسبت بزرگداشت چهلمين سالگرد تأسيس اين اتحاديه به علت وزارت فرهنگ و اطلاعات ويتنام ترتيب يافته است و حدود 100 عکس متفاوت از ميراث طبيع... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، افزايش تعداد رستوران‌ها، حوزه‌هاي گردشگري و هتل‌ها در پايتخت اردن بزرگترين عامل رونق گردشگري اين کشور محسوب مي‌شود. اغلب گردشگراني به اردن سفر مي‌کنند اهالي کشورهاي خاورميانه هستند و مسئولان گردشگري اردن نيز بيشتر تلاش خود را بر جذب مردم منطقه متمرکز کرده‌اند. براساس آمار منتشر شده، در 4 ماه نسخت سال 2007 حدود يک مي... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، پروژه‌هاي ترميم و مرمت کليساي ارامنه بخش وان ترکيه در حال پايان است. براساس اعلام رسمي رسانه‌هاي ترکيه اين کليسا به زودي تبديل به موزه مي‌شود. عمليات مرمت در پي اختصاص بودجه 185 يورويي اتحاديه اروپا به ترکيه جهت بازسازي کليساها در سال 2007 صورت گرفته است. کليساي ياد شده متعلق به قرن سيزدهم است و در آن آثار فرهنگي... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در پيام مجمع عمومي سازمان ملل متحد آمده است: گردشگري مي‌تواند نقش بسيار مهمي در کمک به کشورهاي در حال توسعه ايفا کند و همچنين مي‌تواند تلاش‌هاي سازمان ملل متحد را براي رسيدن به رشد پايدار به نتيجه پايدار به نتيجه برساند. در اين پيام آمده است جلسه‌اي که سپتامبر آينده درباره تغييرات آب و هوايي برگزار مي‌شود به طور حتم مي... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، آگوست گذشته "داني جرج" سرپرست دپارتمان باستان‌شناسي بغداد پيش از تبعيد شدن، همه درهاي موزه را با بتن مسدود کرد، زيرا شرايط امنيتي بغداد بسيار نامساعد بود. وي مي‌دانست اين امر موجب پديدآمدن مشکلاتي خواهد شد اما تنها قفل کردن درها را براي حفاظت از موزه کافي ندانست. "عباس الحسيني" مدير جديد هيأت باستان‌شناسي بغداد گفت:... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، علم و فرهنگ ميراثي است که از اجداد و نياکان بشر به دنياي مدرن امروزي رسيده است. هميشه گفته مي‌شود آتش نخستين موضوعي است که کشف آن بين انسان و حيوانات تفاوت ايجاد کرد، اما به راستي قبل از اختراع فندک و يا هر وسيله آتش‌زنه ديگر اجداد ما چگونه آتش مي‌افروختند. اين پرسشي است که سال‌ها ذهن محققان و تاريخ‌شناسان را به خود... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، نخستين پايگاه اطلاع‌رساني اينترنتي سوسک حمام‌هاي جهان در موزه تاريخ طبيعي لندن راه‌اندازي شد. "جرج بکالوني" کارشناس حشرات موزه لندن با استفاده از کاتالوگ 1224 صفحه‌اي "کارليس پرنيسز" که در 8 بخش بين‌سال‌هاي 1971 و 1862 منتشر شد، اطلاعات پايگاه اينترنتي را گردآوري کرد. "بکالوني"، گفت: سوسک‌هاي حمام حشرات جالبي هستند ... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين گروه از سربازان آثاري همانند تصاوير، قطعات فيلم، خاطرات شخصي، نامه‌هاي معمولي و نامه‌هاي پستي خود را در نمايشگاه گذاشتند تا يادآور ميرثا جنگ باشند. همچنين برخي لباس‌هاي جنگ، ليوان‌هاي ساخته شده از بمب‌هاي خمپاره‌اي و قطعاتي از ترکش‌هاي يادگار جنگ در غرفه‌هاي نمايشگاه قرار گرفت. در بخشي از نمايشگاه‌، بازديدکنندگا... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، متخصصان امور فرهنگي سال‌ها بود فرضيه‌اي را در سر مي‌پروراندند که خود نيز نسبت به تحقق آن ترديد داشتند: "يکي از نقاشي‌هاي ونسان ونکوگ هرگز رونمايي نشده و در هيچ يک از گالري‌ها و يا موزه‌ها نيز ديده نشده است." عده‌اي از متخصصان امور هنري به دنبال يافتن حداقل يک کپي از اين اثر بودند تا اينکه چند روز پيش اين اثر در موزه ... ادامه »
صفحه 703 از 727ابتدا   قبلی   698  699  700  701  702  [703]  704  705  706  707  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...