ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

18
شهر جهانی یزد، دیار یادگارهاى کهن
چکیده: شهر یزد، به‌عنوان نخستین شهر تاریخى ایران که داراى ارزش‌هاى منحصر‌به‌فرد جهانى است، در چهل‌و‌یکمین اجلاس میراث‌جهانى در کراکف لهستان، با حمایت قاطع اکثر اعضاى کمیته میراث بشرىِ یونسکو، ثبت شد. ادامه »
18
معاون میراث‌فرهنگی کشور خبر داد

یزد جهانی شد

یزد جهانی شد
چکیده: در هشتمین روز از چهل‌ویکمین اجلاس کمیته میراث‌جهانی یونسکو، ظهر امروز یکشنبه 18 تیر 96، شهر یزد بدل به نخستین شهر تاریخی ایران شد که در فهرست میراث جهانی قرار گرفت. ادامه »
18
مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی:

ایران امسال در یونسکو پرونده میراث طبیعی نداشت

ایران امسال در یونسکو پرونده میراث طبیعی نداشت
چکیده: مدیرکل دفتر ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی اعلام کرد که پرونده ارسباران نیازمند تکمیل شدن است؛ به همین علت، ایران در اجلاس لهستان پرونده میراث طبیعی ارائه نکرد. ادامه »
17
دسترس به خدمات اینترنتی، نیاز جدید گردشگران
چکیده: باید زیرساخت‌های گردشگری الکترونیکی در استان‌های گردشگرپذیر را برای گردشگران داخلی و خارجی مهیا کرد. ادامه »
17
بازدید وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان از مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی
چکیده: وزیر فرهنگ و گردشگری کشور جمهوری آذربایجان و هیئت همراه، که برای شرکت در آیین هفته فرهنگی این جمهوری در تهران به ایران سفر کرده بود، پنجشنبه 15 تیر 96، در سفری یک‌روزه به اردبیل از جاذبه‌های گردشگری این استان، ازجمله از مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی، بازدید کرد. ادامه »
17
صداوسیما باید برنامه‌های مستمری با محوریت جاذبه‌های گردشگری مناطق مختلف تولید کند
چکیده: عضو مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی به تنوع اقلیمی استان سمنان اشاره و تصریح کرد: «در سمنان کویری با حرارت ۵۰ درجه وجود دارد و در عین حال دارای مناطق ۲۰درجه زیر صفر نیز است.» ادامه »
17
اشتغال پایدار و تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو رونق‌بخشی به صنعت گردشگری/ بیلبوردهای شهری به معرفی ظرفیت‌های گردشگری اختصاص یابد
چکیده: نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد که به‌منظور رونق‌بخشی به گردشگری داخلی از برد تبلیغاتی بیلبوردهای شهری بهره گرفته شود تا بتوان مردم را با ظرفیت‌های گردشگری آشنا کرد. ادامه »
17
همایش معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران در آنکارا برگزار شد
چکیده: «همایش معرفی ظرفیت‌های گردشگری ایران»، روز جمعه 16 تیر 96، با حضور محمدابراهیم طاهریان‌فرد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، و جمعی از فعالان حوزه گردشگری در شهر آنکارا برگزار شد. ادامه »
16
در حاشیه چهل‌ویکمین اجلاس کمیته میراث‌جهانی یونسکو صورت گرفت

دیدار معاون میراث‌فرهنگی کشورمان با نمایندگان گرجستان و یونان و چند کشور دیگر

دیدار معاون میراث‌فرهنگی کشورمان با نمایندگان گرجستان و یونان و چند کشور دیگر
چکیده: در حاشیه چهل‌ویکمین اجلاس کمیته میراث‌جهانی یونسکو در کراکف (لهستان) جلسات متعددی بین نمایندگان کشورهای مختلف ازجمله گرجستان و یونان و معاون میراث‌فرهنگی کشورمان برگزار شد. ادامه »
16
اتخاذ یکی از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین تصمیمات یونسکو درخصوص فلسطین و برضد رژیم اشغالگر قدس/ ثبت شهر قدیم الخلیل و حرم ابراهیمی در فهرست میراث درخطر یونسکو
چکیده: طالبیان گفت: «کمیته میراث‌جهانی یونسکو، با اتخاذ یکی از مهم‌ترین و تاریخی‌ترین تصمیمات بین‌المللی درخصوص فلسطین و برضد رژیم اشغالگر قدس، کهن‌شهر الخلیل (هبرون) و حرم ابراهیمی را در فهرست آثار درخطر خود قرار داد.» ادامه »
16
یونسکو اقدامات حفاظتی ایران در میدان نقش جهان و محوطه باستانی شوش را تأیید کرد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی کشور خبر داد که گزارش اقدامات حفاظتی ایران در دو محوطه ثبت‌جهانی میدان نقش جهان اصفهان و شهر باستانی شوش، دیروز پنجشنبه 15 تیر 96، در چهل‌ویکمین اجلاس میراث‌جهانی یونسکو که در شهر کراکف لهستان درحال برگزاری است، تأیید شد. ادامه »
15
نامور‌مطلق در دیدار سفیر ایران در فرانسه:

میزان صادرات صنایع‌دستی ایرانی به فرانسه باید افزایش یابد

میزان صادرات صنایع‌دستی ایرانی به فرانسه باید افزایش یابد
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در دیدار با سفیر ایران در فرانسه، بر لزوم ارتقای سهم ایران در شهرهای خلاق و نیز افزایش میزان صادرات صنایع‌دستی ایرانی به فرانسه تأکید کرد. ادامه »
15
نیشابور میزبان «اجلاس بین‌المللی شهرداران جاده ابریشم» شد
چکیده: در ششمین همایش و گردهمایی مدیران و شهرداران ایرانی جاده ابریشم، که صبح امروز پنجشنبه 15 تیر 96 در دامغان برگزار شد، نیشابور به‌عنوان «میزبان اجلاس بین‌المللی شهرداران جاده ابریشم» انتخاب شد. ادامه »
15
نشست مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی «تبریز2018» - 5

رحمانی‌موحد: برنامه‌های عملیاتی در دبیرخانه پیگیری می‌شود/ افتخاری: تبریز باید برند «کانون و مقصد گردشگری در ایران» شود

رحمانی‌موحد: برنامه‌های عملیاتی در دبیرخانه پیگیری می‌شود/ افتخاری: تبریز  باید برند «کانون و مقصد گردشگری در ایران» شود
چکیده: امروز پنجشنبه 15 تیر 96، در ادامه نشست مشترک ستاد ملی سیاست‌گذاری و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استانی «تبریز2018»، در حضور زهرا احمدی‌پور، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، معاون گردشگری کشور و تعدادی دیگر از اعضای این دو ستاد به ارائه گزارش و پیشنهادهای خود پرداختند. ادامه »
14
عضو هیئت مدیره صندوق احیای بناهای تاریخی تأکید کرد

شناساندن توانمندی‌ها و معرفی بناهای قابل واگذاری در همایش جاده ابریشم

شناساندن توانمندی‌ها و معرفی بناهای قابل واگذاری در همایش جاده ابریشم
چکیده: عضو هیئت‌مدیره صندوق احیای بناهای تاریخی تأکید کرد که این صندوق در همایش جاده ابریشم اقدام به شناساندن ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و معرفی بناهای قابل واگذاری خود در مسیر جاده ابریشم کرد و بازاریابی مناسبی نیز در مورد ابنیه قابل واگذاری خود، انجام داد. ادامه »
14
معاون وزیر اطلاع‌رسانی و تبلیغات کشور سوریه:

شاهنامه فردوسی زنده‌نگهدارنده ایران اساطیری است

شاهنامه فردوسی زنده‌نگهدارنده ایران اساطیری است
چکیده: معاون وزیر اطلاع‌رسانی و تبلیغات کشور سوریه تأکید کرد که شاهنامه به‌عنوان اثر ارزشمند حکیم ابوالقاسم فردوسی زنده نگهدارنده ایران اساطیری و معرف آن به جهانیان است. ادامه »
14
رأی چهل‌ویکمین کمیته میراث‌جهانی یونسکو علیه اسرائیل
چکیده: کمیته رأی‌گیری علنی در چهل‌ویکمین کمیته میراث‌جهانی یونسکو در کراکف لهستان به یک مصوبه در خصوص مدیریت و حفاظت شهر قدس، علیه اسرائیل رأی داد. ادامه »
13
سهم صنایع‌دستی ایران باید از شهرهای خلاق بیشتر شود/ لزوم ایجاد دبیرخانه‌ای مشترک و ملی
چکیده: معاون صنایع‌دستی کشور گفت: « شهرهای خلاق آینده، شهرهای جهانی محسوب می‌شوند و امتیازات زیادی دارند که یکی از آن‌ها تخصصی شدن فعالیت‌های فرهنگی, اقتصادی، و دیگری شناساندن و معرفی آن‌ها برای جذب سرمایه است که با وجود این، صنایع‌دستی می‌تواند سهم بیشتری در این حوزه داشته باشد.» ادامه »
12
در دیدار وزیر فرهنگ آذربایجان با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی مطرح شد

ثبت میراث‌های مشترک تعهدی مضاعف در صیانت از آن‌ها ایجاد می‌کند

ثبت میراث‌های مشترک تعهدی مضاعف در صیانت از آن‌ها ایجاد می‌کند
چکیده: وزیر فرهنگ و گردشگری جمهوری آذربایجان، در سفرش به ایران، عصر امروز 12 تیر 96، با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دیدار کرد. ادامه »
12
گردشگری سلامت در گرو اراده ملی
چکیده: امروز در دنیا کشورهای توسعه‌یافته به‌دنبال توسعه گردشگری به‌عنوان سومین صنعت درآمدزا هستند، به‌گونه‌ای که علاوه‌بر دست‌یابی به اقتصاد پایدار، قصد دارند اهداف اجتماعی و فرهنگی خودشان را هم، در لوای این توسعه، جامه عمل بپوشانند. ادامه »
صفحه 8 از 723ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها