جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

26
پرندگان نخستين با 4 بال مي‌پريدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از دي ويک، ديرينه‌شناسان با بررسي 11 فسيل از پرندگان دوره کرتاسه سفلي متعلق به 120 ميليون سال پيش به شواهدي برخوردند که وجود 4 بال در بدن آن‌ها را نشان مي‌داد. به عقيده ديرينه شناسان وجود 4 بال در اندام پرندگان نقش بسيار مهمي در تکامل پرواز داشته است با اين وجود تحليل مشخصي از اين موضوع در دست نيست. «ژن زيوتي... ادامه »
26
ساعت خورشيدي مصر باستان کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از پرس تي وي، اين اکتشاف که يکي از نخستين ساعت‌هاي خورشيدي جهان است هنگام کاوش‌هاي باستان‌شناسان در ورودي يکي از مقبره‌هاي اين منطقه کشف شده است. اين ساعت روي يک تکه سنگ آهک صاف بوده که روي آن نيم‌دايره‌اي به رنگ مشکي طراحي شده بود. روي اين نيم دايره 12 خط با زاويه 15 درجه کشيده شده و يک پايه 16 سانتي‌متري با ن... ادامه »
23
فرودگاه‌هاي هندي، برترين‌هاي جهان شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از دکان هرالد، براساس اين رده بندي، فرودگاه «اينچئون» کره جنوبي بار ديگر در رده نخست قرار گرفت تا اينبار رتبه دوم به فرودگاه بين‌الملي «ايندرا گاندي» دهلي تعلق گيرد. اين رده بندي که در طبقه فرودگاه‌هايي با ظرفيت جابه‌جايي 25 تا 40 ميليون مسافر در سال صورت گرفت، فرودگاه «چاتراپاتي شيواجي» بمبئي را نيز در رده سوم ... ادامه »
23
قديمي‌ترين قلاب ماهيگيري اروپا کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از دويچه وله، باستان‌شناسان در منطقه «ووسترمارک» آلمان موفق به کشف 6 قلاب ماهيگيري شدند که 5 قلاب قدمتي 12 هزار ساله داشته و از استخوان‌ گوزن‌هاي قطبي ساخته شده بود. ششمين قلاب از استخوان قفسه سينه يک ماموت 19 هزار ساله ساخته شده بود. باستان‌شناسان با توجه به نوع قلاب‌ها اعلام کردند به احتمال بسيار زياد ساکنا... ادامه »
23
کشف نخستين زره‌هاي عصر برنز در چين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از شينهوا، اين زره‌ها که از مقبره يک نجيب زاده سلسله «ژو غربي» در کوهستان «شيگوشان» کشف شد به عقيده باستان‌شناسان قديمي‌ترين زره برنزي است که تاکنون در چين به دست آمده است. به گفته سرپرست تيم اکتشاف از آنجايي که کشف زره‌هايي مربوط به پيش از سلسله کين تقريبا نادر است مي‌توان اين اکشتاف را حلقه گمشده تاريخ نخستين ... ادامه »
23
نارضايتي مقامات ترکيه از باستان‌شناسان آلماني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از حريت، «عمر چليک» که در نمايشگاه گردشگري ITB آلمان حضور داشت با اشاره به اين موضوع افزود: از سال 2010 تا کنون مجموع 11 هزار مجسمه باستاني از سايت تحت کاوش باستان‌شناسان آلماني مفقود شده است. وي با اعلام اينکه قصد متهم کردن باستان‌شناسان آلماني را ندارد خاطرنشان کرد: با وجود اين مي‌توان به وضوح فهميد اين افراد ... ادامه »
22
برج باستاني مقدونيه موزه مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از خبرگزاري فرانسه، اين برج که در منطقه اديرن کشور ترکيه قرار دارد يکي از بزرگترين برج‌هاي ساخته شده در قلعه‌اي است که در شمال غربي اين شهر بنا شده و داراي جاذبه‌هاي فرهنگي بي‌شماري است. به گفته فرماندار شهر اديرن، به منظور تبديل اين برج به موزه، بايد آن را مورد مرمت قرار دهيم که اين امر به زودي آغاز خواهد شد. ... ادامه »
22
تروا، تمدني ناشناخته
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از حريت، اين شهر که طي 150 سال گذشته توسط پنج باستان‌شناس مورد کاوش و بررسي قرار گرفته به زودي شاهد راه‌اندازي نخستين موزه تخصصي خود خواهد شد. شهر تروا در سال 1863 در منطقه «چاناکاله» ترکيه کشف شد و پس از نزديک به 130 سال کاوش، در سال 1996 به پارک ملي تبديل و در سال 1998 نيز در فهرست يونسکو قرار گرفت. باستان‌... ادامه »
22
کشف مجسمه الهه جنگ در معبد آمن هوتپ
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از الاهرام، باستان‌شناسان مصري و اروپايي در کاوش‌هاي اخير خود در منطقه «کم الهيتان» در کرانه غربي منطقه الاقصر مجسمه‌هاي گرانيتي سياهي را کشف کردند که متعلق به الهه «سخمت» بود. اين مجسمه‌ها، الهه سخمت را که داراي بدني شبيه به انسان و سري شبيه به شير است را در شکل معمولي خود و در حالي که روي تخت نشسته بود به تصو... ادامه »
21
افزايش آمار ورود گردشگران آسيايي به ژاپن
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ژاپن تايمز، پيش‌بيني مي‌شود آمار ورود گردشگران آسيايي به ژاپن در سال 2017 به 9 ميليون نفر برسد در حالي که اين آمار در سال 2012 نزديک به 6 و نيم ميليون نفر بوده است. از سويي پيش‌بيني مي‌شود گردشگران چيني، کره‌اي، تايواني و اندونزيايي بيش از ديگر گردشگران به اين کشور مسافرت کنند. از سويي ديگر برخي از کارشناس... ادامه »
21
فيليپين به دنبال جذب 10 ميليون گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از مانيل استاندارد، براساس قانون جديد که از سوي سازمان گردشگري فيليپين ارائه گرديد، ماليات بارهاي اضافه در پروازهاي خارجي لغو خواهد شد. به گفته رييس سازمان گردشگري فيليپين، ماليات پروازي تحميل شده بر بارهاي مازاد موجود در پروازهاي بين‌المللي، شرکت‌هاي هواپيمايي را ملزم به دريافت هزينه‌هاي سنگين از مسافران خود م... ادامه »
21
انگليس به دنبال کسب يک و نيم ميليارد پوند از ريچارد سوم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از ليسترشاير، آمارها حاکي از آن است طي يک ماه گذشته و همزمان با گشايش نمايشگاه «ريچارد سوم» در منطقه گيدحال شهر ليسترشاير، بيش از 28 هزار نفر از آن بازديد کردند که بسياري از آن‌ها از کشورهاي خارجي به اين مکان مسافرت کرده بودند. به گفته رييس اتاق بازرگاني شهر ليسترشاير گفت: گردشگران در هنگام حضور خود در اين شهر ب... ادامه »
20
اعتصاب، اماکن گردشگري يونان را تعطيل کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نشريه باستان‌شناسي، کارکنان ادارات مختلف وزارت فرهنگ يونان در اعتصاب خود خواهان تجديد نظر اصلاحات دولتي شدند. اصلاحاتي که به عقيده آن‌ها افراد بيشتري را بيکار خواهد کرد. معترضان با بيان اينکه اين اقدام ميخي ديگر بر تابوت جسد بيجان صنعت گردشگري اين کشور است، تداوم سياست‌هاي رياضتي دولت را تداوم اعتراضات خود اع... ادامه »
20
نمايش منشور کوروش در ايالات متحده
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از رويترز، اين استوانه سفالي 9 اينچي که قدمتي 2500 ساله دارد و به عنوان نخستين سند حقوق بشر جهان، نمادي از هويت ملي و باستاني ايران را به نمايش در مي‌آورد، براي نخستين بار به ايالات متحده فرستاده شد. به گفته «نيل مک گرگور» رييس موزه بريتانيا که اين اثر تاريخي را به صورت امانت در اختيار موزه واشنگتن قرار داده: نم... ادامه »
20
معادن اورانيوم تهديدي براي سنگ‌نگاره‌هاي استراليا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از راشا تودي، حضور طولاني مدت شرکت‌هاي حفر معدن در شمال ايالت کوئينزلند استراليا باعث شده است تا اين منطقه که به يکي از مراکز بزرگ هنرهاي صخره‌اي جهان شناخته شده و سالانه‌ گروه‌هاي بيشماري از گردشگران به ديدن آن مي‌روند، با تهديدي جدي مواجه شود. باستان‌شناسان اعلام کردند اين سنگ‌نگاره‌ها قدمتي چند هزار ساله داشت... ادامه »
20
استون هنج، قبرستان نخبگان بريتانيا بود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از هافينگتون پست، در مطالعات جديد مشخص شد که بناي استون هنج يا سنگ‌هاي نگهبان در حدود 3 هزار سال پيش از ميلاد، قبرستاني براي خانوداه نخبگان و مقامات ارشد کشوري بوده است. براساس تحقيقات صورت گرفته و با آزمايش بقاياي سوخته شده اجسادي که در اين بنا کشف شد باستان‌شناسان اعلام کردند در حدود 500 سال پيش از بنا شدن است... ادامه »
19
درآمدي 5/6 هزار ميليارد دلاري در انتظار صنعت گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از گاردين، اين شورا که يکي از معتبرترين ارگان‌هاي سازمان جهاني جهانگردي (UNWTO) به شمار مي‌رود، پيش‌بيني کرد منطقه آسيا مهم‌ترين و برجسته‌ترين نقش را به عنوان منطقه پيشرو در صنعت گردشگري در سال جاري ايفا خواهد کرد. کارشناسان معتقدند، کشورهاي جهان بيش از اين نمي‌توانند اهميت گردشگري و تاثير آن بر اقتصاد جهاني را ... ادامه »
19
مصر ميزبان نمايشگاه گردشگري افريقا در سال 2015
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آل افريکا، «محمد حجازي» سفير مصر در آلمان خاطر نشان کرد: اين رويه بخشي از تلاش‌هاي دولت براي توسعه گردشگري مصر خواهد بود. سفير مصر که در نمايشگاه بين‌المللي برلين ITB شرکت کرده بود در حاشيه اين رويداد به منظور توسعه روابط ديپلماتيک، ديدارهايي را با چند تن از مقامات ارشد دولت آلمان برگزار کرد. به گزارش ميرا... ادامه »
19
کشف اسکلت‌هاي عصر حجر در ليبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نورث افريکان پست، در اين کاوش باستان‌شناسان20 اسکلت متعلق به عصر حجر را در اطراف يک پناهگاه سنگي کشف کرده و اين منطقه را به نوعي يک قبرستان عمومي ناميدند. در ميان اسکلت‌هاي کشف شده،15 اسکلت متعلق به زنان و کودکان داخل پناهگاه سنگي و 5 اسکلت متعلق به مردان جوان داخل حفره‌هايي در اطراف پناهگاه دفن شده بودند، اس... ادامه »
16
هواپيما امن‌ترين وسيله مسافرت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از يورونيوز، بر اساس گزارش منتشر شده، سازمان بين‌المللي حمل و نقل هوايي ادعا کرد، به صورت ميانگين در هر 5 ميليون پرواز يک پرواز با سانحه يا حادثه مواجه بوده است. اين گزارش همچنين مي‌افزايد طي يک سال گذشته 3 ميليارد مسافر با 37 ميليون و 500 هزار پرواز در سراسر جهان صحيح و سالم به مقصدهاي خود رسيدند. گفتني است ... ادامه »
صفحه 9 از 701اولین   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   آخرین