ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

بین الملل

11
دستگاه‌های عضو شورای راهبری باید از شرکت‌های قانونی «گردشگری سلامت» پشتیبانی کنند
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «همه ‌دستگاه‌های عضو شورای راهبری باید تمام‌قد از شرکت‌های قانونی ”گردشگری سلامت“ پشتیبانی کنند؛ نباید برای این شرکت‌ها رقیب‌تراشی کنیم.» ادامه »
11
نشست یونسکو در لهستان امروز آغاز می‌شود

شمارش معکوس برای ثبت جهانی یزد

شمارش معکوس برای ثبت جهانی یزد
چکیده: کمیته میراث جهانی یونسکو، از امروز یکشنبه ۱۱ تیر 96، برای بررسی ثبت‌جهانی ۳۴ محوطه تاریخی، فرهنگی و ترکیبی در کراکوف لهستان جلسه تشکیل می‌دهد. ادامه »
11
برتری مجموعه‌عکس دانش بومی ابریشم ایران در جشنواره چین
چکیده: مجموعه‌عکس پژوهش مردم‌شناسانه و مستندنگارانه «دانش بومی ابریشم ایران» در دوسالانه بین‌المللی عکاسی مردم‌شناسی چین جزو ١٠٠ مجموعه برتر منتخب هیئت داوران قرار گرفت. ادامه »
10
پرونده محور ساسانی و ارسباران به ایکوموس و IUCN ارسال شد
چکیده: دو پرونده نامزد ثبت در فهرست میراث‌جهانی محور ساسانی و میراث طبیعی ارسباران ، به کمیته میراث جهانی یونسکو و اتحادیه جهانی حفاظت از میراث طبیعی (IUCN) ارسال شد. ادامه »
10
مذاکره با اسپانیایی‌ها برای توسعه گردشگری و هتل‌سازی در ایران
چکیده: معاون بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران گفت: «گروهی از اتاق ایران، در جریان سفر خود به اسپانیا، درباره جذب سرمایه خارجی در حوزه گردشگری و ساخت هتل توسط اسپانیایی‌ها مذاکره خواهند کرد.» ادامه »
10
صنعت گردشگری ایران و رشد شتابان
چکیده: گردشگری و صنعت توریسم در ایران درحال مواجهه با رشدی کم‌سابقه است. تنها در سال 1395، بیش از 6میلیون گردشگر خارجی از ایران بازدید داشته‌اند که 8میلیارد دلار درآمدزایی از این محل ایجاد شده است. ادامه »
08
گردشگری یگانه راه برون‌رفت از اقتصاد تک‌محصولی است/ باید ظرفیت‌ها را به مزیت بدل کنیم
چکیده: رئیس سازمان میراث‎فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، شامگاه چهارشنبه، در نشستی با سمن‌های گیلان گفت: «تنها راه برون‌رفت از اقتصاد تک‌محصولی نفت توجه به گردشگری و توسعه‌ و رونق بخشیدن به این صنعت است.» ادامه »
07
احتمال صدور رأی قطعی به‌نفع کشورمان در آخرین دادگاه جدی است/ درصورت صدور رأی علیه ایران، اعتراض خود را به دادگاه لاهه می‌بریم
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «شکواییه مطرح‌شده، آخرین مهلت و فرصت اعتراض مدعیان پرونده الواح هخامنشی است که اکتبر سال جاری میلادی به آن رسیدگی می‌شود.» ادامه »
07
105 بیمارستان و 34 شرکت مجوز گردشگری سلامت دارند/ قطع ید دلالان در اولویت است
چکیده: مدیرکل توافق‌های ملی گردشگری، با بیان اینکه اکنون 105 بیمارستان و 34 شرکت مجوز رسمی گردشگری سلامت دارند، گفت: «باید سهم دلالان از گردشگری سلامت به حداقل برسد و نگاه سیستماتیک حاکم شود.» ادامه »
07
اموال تاریخی و فرهنگی مصونیت قضایی و اجرایی دارند/ پیگیری‌ها برای بازگرداندن الواح هخامنشی از آمریکا ادامه دارد
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌ها سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اموال تاریخی و فرهنگی از اجرای احکام مربوط به توقیف اموال مستثنا هستند و تلاش سازمان میراث‌فرهنگی و معاونت حقوقی نهاد ریاست‌جمهوری برای بازگرداندن اشیای تاریخی کشورمان از ایالات متحده با جدیت ادامه دارد.» ادامه »
07
خط پرواز جدید کرمان ـ تفلیس راه‌اندازی شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمان گفت: «خط پرواز جدید در مسیر کرمان ـ تفلیس (گرجستان) راه‌اندازی شد.» ادامه »
07
پرونده ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی تدوین می‌شود
چکیده: در جلسه هماهنگی برای تدوین پرونده ثبت‌جهانی جنگل‌های هیرکانی بر ضرورت مشارکت سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و کمیته ملی یونسکو در تهیه این پرونده تأکید شد. ادامه »
06
دستیار ویژه سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

تدوین سیاست‌های کلی گردشگری با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام

تدوین سیاست‌های کلی گردشگری با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام
چکیده: مشاور و دستیار ویژه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از تدوین سیاست‌های کلی گردشگری در نظام جمهوری اسلامی با مشارکت مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد. ادامه »
06
تصویب برگزاری آسپک در ایران/ بررسی پیشنهاد ایران برای حفاظت از موزه‌ها
چکیده: عضو هیئت اجرایی آسپک خبر داد که برگزاری نشست آسپک (کمیته همکاری‌های بین‌المللی موزه‌های منطقه آسیا و اقیانوسیه) 2017، به‌میزبانی ایران، در جلسه فوق‌العاده «برد آسپک» در محل ساختمان یونسکو به‌تصویب رسید. ادامه »
04
ابلاغ دو مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال
چکیده: معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه دولت درخصوص برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و کشورهای روسیه و پرتغال را به وزارت امور خارجه ابلاغ کرد. ادامه »
04
کاهش مخاطرات متوجه بناهای تاریخی با پایش منظم روند بهره‌برداری متروی اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان تأکید کرد که پایش منظم روند بهره‌برداری از متروی اصفهان مخاطراتی را که متوجه بناهای تاریخی محدوده چهارباغ است به حداقل می‌رساند. ادامه »
04
با راهنمایان متخلف برخورد می‌شود/ اتحادیه صنایع‌دستی بر فروشگاه‌ها نظارت کند
چکیده: فریدون الله‌یاری مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان درباره اظهارات رئیس اتحادیه صنایع‌دستی این استان تأکید کرد که در  تخلفات مربوط به‌عرضه صنایع‌دستی یک پای تخلف فروشگاه‌های صنایع‌دستی هستند. ادامه »
04
ارزش حفظ و احیای میراث‌فرهنگی کشور
چکیده: حفاظت و احیای میراث‌فرهنگی دارای ارزش‌های متعدد فرهنگی، زیبایی‌شناختی، آموزشی، زیست‌محیطی، اجتماعی، تاریخی و... است که اخیراً علاوه‌بر این ارزش‌ها، ارزش اقتصادی حفاظت از میراث نیز برجسته شده است. ادامه »
03
رحمانی‌موحد در نشست کارگروه تخصصی راه ابریشم مطرح کرد

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت

ارائه شرح وظایف و اهداف دبیرخانه توسعه گردشگری راه ابریشم به هیئت دولت
چکیده: در پی مصوبه مورخ 16 خرداد 96 شورای‌عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی توسعه گردشگری راه ابریشم با حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط، به‌زودی، ساختار، شرح وظایف و اهداف این دبیرخانه تهیه و برای تصویب به دولت ارائه می‌شود. ادامه »
03
مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی

ایران جزو ۲۰ کشور جهان با تنوع اقلیمی
چکیده: مدیرکل ثبت آثار تاریخی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که ایران جزو ۲۰ کشور جهان است که به‌دلیل تنوع در اقلیم خود ثبت شده است و ارمغان ایران برای جامعه بشری با کل آثار تمدنی بشری برابری می‌کند. ادامه »
صفحه 9 از 723ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها