چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

03
آماده‌سازی پرونده ثبت زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان گفت: «سال گذشته این اداره‌کل درخواست ثبت زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله را مطرح کرد که با پذیرفته شدن این درخواست هم‌اکنون مراحل آماده‌سازی این پرونده درحال انجام گرفتن است.» ادامه »
03
با حمایت دفتر صادرات معاونت صنایع‌دستی صورت گرفته است

برگزاری نمایشگاه نگاره‌های ماندگار در سازمان میراث‌فرهنگی

برگزاری نمایشگاه نگاره‌های ماندگار در سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: نمایشگاه دست‌آفریده‌های سفال و سرامیک هنرمند جوان، سیما بوشهری، به‌حمایت دفتر معاونت صنایع‌دستی از 2 تا 6 اردیبهشت‌ 96 در ساختمان شماره 1 سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ساعت 9 تا 16 پذیرای علاقه‌مندان است. ادامه »
03
به‌منظور اجرای طرح اشتغال و تولید صورت گرفت

بازدید از روستای هدف‌گردشگری بخوان

بازدید از روستای هدف‌گردشگری بخوان
چکیده: هیئت کارشناسان چهارنفره اعزامی از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای اجرای طرح ضربتی اشتغال و تولید، چهارشنبه 30 فروردین 96، از روستای هدف‌گردشگری بخوان حاجی‌آباد بازدید کردند. ادامه »
03
توجه به حوزه صنایع‌دستی و گردشگری به تحقق شعار «تولید و اشتغال» کمک می‌کند
چکیده: نماینده مردم شهرستان تربت‌حیدریه در مجلس شورای اسلامی گفت: «توجه به حوزه صنایع‌دستی و گردشگری کمک زیادی در تحقق شعار سال به‌ویژه ”تولید و اشتغال“ خواهد کرد.» ادامه »
03
فرماندار در جلسه جمع‌بندی اقدامات ستاد اجرایی خدمات‌سفر:

ماندگاری گردشگران در شهرستان گناباد افزایش یافته است

ماندگاری گردشگران در شهرستان گناباد افزایش یافته است
چکیده: فرماندار شهرستان گناباد گفت: «توجه به تبلیغات و اطلاع‌رسانی در حوزه گردشگری باعث افزایش بازدید گردشگران از جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی و نیز بناهای مذهبی گناباد شده است.» ادامه »
03
برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در تربت‌حیدریه
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: «اولین دوره آموزش تخصصی تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در محل رباط طبسی در این شهرستان آغاز شد.» ادامه »
03
حضور هنرمندان و صنعتگران دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها در مسابقات ملی گوهرتراشی شیراز
چکیده: مسئول دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها گفت: «هنرمندان و صنعتگران معرفی‌شده از سوی دبیرخانه شهر جهانی گوهرسنگ‌ها در مسابقه آزاد مهارت رشته گوهر‌تراشی سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی درخشیدند.» ادامه »
03
صادرات 1/36میلیون دلاری صنایع‌دستی هرمزگان در سال 95
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، از صادرات یک‌میلیون و 360‌هزار دلار محصولات صنایع‌دستی این استان در سال 95 خبر داد. ادامه »
02
خانه‌های دانش‌بنیان صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود/ طراحی خوب کالا را به اثر تبدیل می‌کند
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی گفت: «با یک طراحی خوب می‌توان کالا را به اثر و مصرف‌کننده را به مخاطب تبدیل کرد، ما به صنایع‌دستی یک طراحی خوب بدهکار بودیم و امروز با این برنامه دین خود را ادا کردیم.» ادامه »
02
تقدیر از برگزیدگان نخستین مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع‌دستی
چکیده: مراسم اختتامیه «نخستین مسابقه طراحی و خلاقیت در صنایع‌دستی»، امروز شنبه 2 اردیبهشت 96، با حضور زهرا احمدی‌پور معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، بهمن نامورمطلق معاون صنایع‌دستی کشور و جمعی از هنرمندان و صاحب‌نظران این حوزه در خانه هنرمندان ایران برگزار شد. ادامه »
02
برخی افراد از 5 ماه مدیریت انتظار معجزه دارند/ فعالان بخش خصوصی اسیر بازی‌های جناحی نشوند
چکیده: یکی از فعالان حوزه صنایع‌دستی، امروز 2 اردیبهشت 96، تصریح کرد: «برخی افراد که خود سال‌هاست هیچ کار مفیدی برای توسعه گردشگری و صنایع‌دستی نکرده‌اند چگونه انتظار دارند در 5 ماه معجزه رخ دهد؟» ادامه »
02
اختتامیه نخستین جشنواره ملی «سمن‌ها، سین هشتم نوروز» برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم‌نهاد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری اختتامیه نخستین جشنواره ملی «سمن‌ها، سین هشتم نوروز» با حضور معاون رئیس‌جمهوری خبر داد. ادامه »
02
گیلان رتبه اول تعداد غرفه‌های صنایع‌دستی کشور در نوروز 96
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: «در نوروز سال 96 بالغ‌بر 969 غرفه عرضه صنایع‌دستی و نیز 80 بازارچه موقت در 16 شهرستان برپا شد که ماحصل این اقدامات کسب رتبه اول تعدد غرفه‌ها در سطح کشور است.» ادامه »
02
تعامل خوب احمدی‌پور با فعالان صنایع‌دستی امیدآفرین بوده است/ توجه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به شهرستان‌ها امر بسیار مثبتی است
چکیده: یکی از فعالان حوزه صنایع‌دستی، امروز 2 اردیبهشت 96، اظهار کرد: «تعامل خوب زهرا احمدی‌پور با هنرمندان فعال در عرصه صنایع‌دستی امید تازه‌ای در ما ایجاد کرده است.» ادامه »
02
ظرفیت‌ها و مشکلات اشتغال و تولید در 2 روستای خراسان‌جنوبی ارزیابی شد
چکیده: با حضور کارشناسان طرح ضربتی اشتغال و تولید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ظرفیت‌ها و مشکلات تولید و اشتغال در دو روستای خراسان‌جنوبی ارزیابی بررسی شد. ادامه »
02
توضیحات رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی درباره طرح ۷۳ روستا

میراث فرهنگی و گردشگری پایدار ظرفیت مناسبی برای سند آندف است/ توسعه گردشگری روستایی ازجمله زمینه‌های همکاری با UNDP است

میراث فرهنگی و گردشگری پایدار ظرفیت مناسبی برای سند آندف است/ توسعه گردشگری روستایی ازجمله زمینه‌های همکاری با UNDP است
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی از سال 2000 برای ”مسترپلان گردشگری“ با UNDP همکاری داشته و هم‌اکنون نیز معاونت‌های گردشگری و صنایع‌دستی با امضای تفاهم‌نامه با UNDP درحال همکاری هستند. یکی از اهداف سازمان در طرح ارزیابی ظرفیت تولید و اشتغال در 73 روستا استفاده از ظرفیت‌های تفاهم‌نامه‌ه... ادامه »
02
استاندار ایلام، در نشست خبری با خبرنگاران کشوری و استانی حوزه میراث‌فرهنگی:

یکی از راه‌های توسعه ایلام گردشگری است/ آماده جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری هستیم

یکی از راه‌های توسعه ایلام گردشگری است/ آماده جذب سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری هستیم
چکیده: استاندار ایلام در نشست خبری با خبرنگاران حاضر در تور رسانه‌ای سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «ایلام، بعد از پشت‌سر گذاشتن مشکلات مختلف و مراحل گوناگون در قبل و بعد از انقلاب، به مرحله‌ای رسیده که بتواند در راه توسعه قدم‌هایی بردارد که یکی از این راه‌های توسعه، گردشگری است.» ادامه »
02
روز دوم سفر رسانه‌ای به ایلام: از پشت‌قلعه آبدانان تا امامزاده ابراهیم قتال
چکیده: زیبایی‌های استان ایلام تمامی ندارد. دیروز، جمعه 1 اردیبشهت 96، دومین روز از سفر کاروان رسانه‌ای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری به استان ایلام بود. ادامه »
02
برگزاری آزمون پایان دوره مقدماتی صنایع‌دستی در زندان‌های البرز
چکیده: معاون صنایع‌دستی استان البرز امروز شنبه 2 اردیبهشت 96، از برگزاری آزمون پایان دوره مقدماتی هنرجویان صنایع‌دستی در زندان‌های البرز در بخش بانوان خبر داد. ادامه »
02
اهمیت تربیت مدیران جوان و کوله‌باری از تجربه
چکیده: استفاده از مدیران جوان امری است که اگرچه همیشه ستوده شده است، با اما و اگرهایی همراه بوده؛ این‌بار رئیس‌جمهوری بر تربیت مدیران جوان تأکید می‌کند. ادامه »
صفحه 2 از 925اولین   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین