یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

21
با خاص‌پردازی می‌توان به بومی‌سازی و جهانی‌سازی صنایع‌دستی رسید
چکیده: با درنظر گرفتن مقوله بومی‌سازی، با توجه به روحیات و خصوصیات خاص ایرانی‌ها، می‌توان پنجره‌ای به‌سوی جهانی‌سازی گشود و هنری متناسب با مخاطب عرضه کرد. ادامه »
21
تمدید مهلت ارسال آثار نخستین مسابقه ملی «کتیبه‌نگاری زندگی روزمره در صنایع‌دستی» تا 31 مرداد
چکیده: با توجه به استقبال هنرمندان از نخستین مسابقه ملی «کتیبه‌نگاری زندگی روزمره در صنایع‌دستی»، مهلت ارسال آثار به این مسابقه تا31 مرداد 96 تمدید شد. ادامه »
21
برگزاری دوره‌های آموزش صنایع‌دستی در قالب طرح اوقات فراغت در بیرجند
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‎کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی از اعلام آمادگی هنرمندان خانه صنایع‌دستی شهرستان بیرجند (باغ رحیم‌آباد) برای آموزش رشته‌های صنایع‌دستی در قالب طرح اوقات‌فراغت دانش‌آموزان خبر داد. ادامه »
21
تأسیس بازارچه دائمی صنایع‌دستی در بخش مرمت‌شده بازار قدیم شهر بوشهر
چکیده: سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر، در حاشیه بازدید از پروژه‌های مرمتی بوشهر که در روز سه‌شنبه 20 تیر 96 انجام شد، از تأسیس بازارچه دائمی صنایع‌دستی در بخش مرمت‌شده بازار قدیم این شهر خبر داد. ادامه »
21
اسماعیل ناصری*

پیش به‌سوی تهرانی دیگر

پیش به‌سوی تهرانی دیگر
چکیده: تهران، به‌عنوان پایتخت ایران، شهر بزرگی است که جدا از نقش اجتناب‌ناپذیرش در بخش‌های مختلف اقتصادی و سیاسی، در حوزه فرهنگ هم اهمیت بسزایی دارد. ادامه »
21
فروش 800میلیون‌ریالی تولیدات صنایع‌دستی شهرستان سرایان از ابتدای سال 96/ الزام ادارات دولتی برای خرید محصولات صنایع‌دستی
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: «میزان فروش تولیدات و محصولات صنایع‌دستی این شهرستان از ابتدای سال 96 تا نیمه تیرماه جاری، 790میلیون ریال است که این میزان فروش از محل عرضه صنایع‌دستی در بازارچه‌های نوروزی، واحدهای صنفی و فروشگاه‌های اینترنتی به‌دست آمده است.» ادامه »
20
با رسته‌های گردشگری و صنایع‌دستی در برنامه اشتغال فراگیر در سال 1396

صنایع‌دستی ایران در پی فتح بازارهای بین‌المللی

صنایع‌دستی ایران در پی فتح بازارهای بین‌المللی
چکیده: صنایع‌دستی می‌تواند یکی از بخش‌های اشتغال‌زا باشد. بر همین اساس، در «برنامه اشتغال فراگیر در سال 1396» بر توسعه بازارهای بین‌المللی صنایع‌دستی به‌عنوان یکی از راهکارهای اشتغال‌زایی در سال 96 تأکید شده است. ادامه »
20
آغاز فعالیت کلاس‌های آموزش صنایع‌دستی بوئین‌زهرا در ترم تابستان
چکیده: به‌منظور توسعه و ترویج صنایع‌دستی و هنرهای سنتی و به‌دنبال استقبال علاقه‌مندان از شرکت در دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی، کلاس‌های آموزشی ترم تابستان در مراکز آموزش صنایع‌دستی شهرستان بوئین‌زهرا آغاز شده است. ادامه »
20
برگزاری دوره آموزش ارزیابان گمرک برای آشنایی با صنایع‌دستی در بندرعباس
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان از برگزاری دوره آموزش ارزیابان گمرک برای آشنایی با صنایع‌دستی در محل جهاد دانشگاهی بندرعباس خبر داد. ادامه »
20
ظرفیت‌های ابریشم‌کشی در بایگ خراسان‌رضوی بررسی شد
چکیده: سرپرست معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «شهر بایگ و روستای بسک تربت‌حیدریه قابلیت تبدیل شدن به شهر و روستای ملی صنایع‌دستی در حوزه ابریشم‌کشی را دارند.» ادامه »
20
به شورای راهبردی موزه‌ها ارسال شد

پیشنهاد راه‌اندازی موزه تخصصی فرش در کاشمر

پیشنهاد راه‌اندازی موزه تخصصی فرش در کاشمر
چکیده: مدیر اداره ميراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت: «با توجه به قدمت هنر ارزشمند کاشمر پیشنهاد راه‌اندازی موزه تخصصی فرش به شورای راهبردی موزه‌‎ها ارسال شده تا در صورت تصویب اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرد.» ادامه »
20
زیرساخت‌های گردشگری شهر تاریخی نوش‌آباد تأمین می‌شود/ رفع مشکل فاضلاب شهر زیرزمینی در اولویت وزارت نیرو
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان، با اشاره به بازدید روز گذشته رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از شهر زیر‌زمینی نوش‌آباد، گفت: «زیر ساخت‌های گردشگری شهر تاریخی نوش‌آباد تأمین می‌شود.» ادامه »
20
پیام تبریک «کمپین حمایت از صنایع‌دستی ایران» به‌مناسبت ثبت جهانی یزد
چکیده: به‌مناسبت ثبت‌جهانی یزد، کمپین حمایت از صنایع‌دستی ایران در پیامی ثبت‌جهانی شدن این شهر را تبریک گفت. ادامه »
20
سایت‌موزه روستای هفت‌دغنان افتتاح می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان تأسیس سایت‌موزه در روستای هفت‌دغنان را رویدادی بزرگ در حوزه میراث‌فرهنگی و همچنین گردشگری خواند و بر لزوم توجه به بناها و محوطه‌های تاریخی تأکید کرد. ادامه »
19
احمدی‌پور از مرکز هنرهای سنتی و صنایع‌دستی در کاشان بازدید کرد
چکیده: زهرا احمدی‌پور، امروز دوشنبه 19 تیر 96، در سفری یک‌روزه به کاشان، از مرکز هنرهای سنتی و صنایع‌دستی این شهرستان بازدید کرد. ادامه »
19
دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی استان یزد پایان یافت
چکیده: دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی استان یزد و نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی، پس از پنج روز فعالیت، دیروز یکشنبه 18 تیر 96، به‌کار خود پایان داد. ادامه »
19
با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی صورت گرفت

برگزاری اولین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان میاندوآب

برگزاری اولین جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان میاندوآب
چکیده: اولین جلسه توزیع اعتبارات میاندوآب، دیروز 18 تیر 96، با حضور معاون بودجه سازمان برنامه‌وبودجه و مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی و مسئولان میاندوآب، در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد. ادامه »
19
آغاز اولین دوره آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهر آیسک
چکیده: اولین دوره آموزشی تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهر آیسک با شرکت 12 هنرجو درحال برگزاری است. ادامه »
19
حضور 29 استان در هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی از حضور 29 استان از سراسر کشور برای شرکت در هفتمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی تبریز و نمایشگاه فرش دست‌باف خبر داد. ادامه »
19
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی وارد کاشان شد
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دقایقی پیش، با استقبال فریدون اللهیاری مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان و تعدادی از مسئولان محلی، وارد شهر کاشان شد. ادامه »
صفحه 4 از 954ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری