دوشنبه 04 بهمن 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

06
سومین گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان هنرهای سنتی با عنوان «همای هنر 3»  برگزار می شود
چکیده: سومین گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان و هنرمندان هنرهای سنتی«همای هنر 3» روز سه شنبه 7 دی ماه ساعت 10 صبح در محل سالن آمفی تئاتر سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری برگزار خواهد شد. به گزارش میراث آریا؛ علی حاجی شیزری مدیرکل دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با اشاره بر لزوم توجه به پیشکسوتان عرصه هنر و صنایع دست... ادامه »
05
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی؛

نمایشگاه سماع سنا در بزم مینا برگزار می‌شود

نمایشگاه سماع سنا در بزم مینا برگزار می‌شود
چکیده: نمایشگاه سماع سنا در بزم مینا ، از آثار مس و آبگینه یک زوج هنرمند ، مریم وفایی و محمد نوری از فارغ التحصیلان رشته صنایع دستی از دانشگاه هنر به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 4 تا 8 دی  ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ این زوج جوان هنرمند... ادامه »
02
به جز روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری:

نمایشگاه صنایع دستی بانوان تا 6 دی تمدید شد

نمایشگاه صنایع دستی بانوان  تا 6 دی تمدید شد
چکیده: نمایشگاه صنایع دستی ویژه بانوان که در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شده است تا ششم دی تمدید شد. به گزارش میراث آریا، این نمایشگاه که با حضور دکتر زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از همسران سفرای مقیم تهران افتتاح شد، به دلیل استقبال بی نظیر مردم و علاقه مندان به صنایع دستی، تا ششم دی تمدید ش... ادامه »
01
تمدید نمايشگاه صنايع دستي بانوان در سازمان ميراث فرهنگي
چکیده: "نمايشگاه صنايع دستى ويژه بانوان" كه صبح سه شنبه ٣٠ آذر در ساختمان شماره يك سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري افتتاح شد  تا ٢ دي ميزبان علاقمندان است. به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در اين نمايشگاه ظروف و اشياء نقره، مليله، خاتم، مينياتور، روميزي هاي قلمكار، چرم، زيورآلات سنتي و مدرن،... ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهوری خطاب به همسران سفرای کشورهای مقیم در تهران:

پیام هنر صنایع‌ دستی ایران صلح و دوستی با جهان است

پیام هنر صنایع‌ دستی ایران صلح و دوستی با جهان است
چکیده: معاون رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ویژه بانوان گفت: «یکی از سیاست‌های این دولت، تقویت صنایع دستی و تبدیل آن به یک صنعت ارزآور است. در حال حاضر 4 شهر از کشورمان یعنی اصفهان، لالجین، مشهد و تبریز به عنوان شهرهای جهانی شناخته شده‌اند که ما در تلاش هستیم تا شهرهای بیشتری را با معرفی برندهای خاص به عنوان شهر جهانی ... ادامه »
30
نامورمطلق در نشست تخصصی هنرهای سنتی و صنایع دستی ایران

در عرصه هنر مکتبی زنده است که پاسخگوی نیازهای مردم باشد

در عرصه هنر مکتبی زنده است که پاسخگوی نیازهای مردم باشد
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: در عرصه هنر مکتبی زنده است که پاسخگوی نیازهای مردم باشد چرا که خلاقیت یعنی همین یعنی پاسخ به نیازهای روز جامعه بنابر این باید زمینه های نیاز روز جامعه را شناسایی کرد و در صدد رشد و توسعه آن ها برآمد. به گزارش میراث آریا، بهمن  نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشوردر نشست تخصصی هنرهای سنتی و صن... ادامه »
29
در نشست هم‌‌اندیشی راهکارهای توسعه صادرات صنایع‌دستی در منطقه پساداعش مطرح شد؛

ضرورت تدوین دیپلماسی فرهنگی برای بهره‌گیری از بازارهای مشترک

ضرورت تدوین دیپلماسی فرهنگی برای بهره‌گیری از بازارهای مشترک
چکیده: ما برای ایجاد این بازار مشترک باید برنامه ای دقیق داشته باشیم و یک دیپلماسی فرهنگی را در سطح منطقه گسترش دهیم، این دیپلماسی زمانی به موفقیت دست پیدا می کند که همه کشورهای منطقه از آن بهره مند شوند، ما حاضر هستیم این سودمندی را با تمامی کشورهای منطقه تقسیم کنیم. ادامه »
28
بازدید رییس موزه منسوجات چین از کارگاه‌های نساجی سنتی یزد
چکیده: رئیس موزه منسوجات ابریشم چین طی سفر به شهر تاریخی یزد از  کارگاه های نساجی سنتی این شهر بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، پروفسور ژائوفینگ، یکی از اساتید برجسته دانشگاه شانگهای و عضو افتخاری موزه های مطرح جهان در حاشیه سفر به شهر تاریخی یزد ضمن دیدار با فاطمه دانش یزد... ادامه »
28
مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی خبر داد:

برنامه ریزی برای توسعه صادرات سوغات زیارت به کشورعراق

برنامه ریزی برای توسعه صادرات سوغات زیارت به کشورعراق
چکیده: مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: توسعه صادرات سوغات زیارت به کشور عراق پس از پاکسازی این کشور از داعش و فراهم شدن شرایط مناسب در منطقه در هم اندیشی بررسی راهکارهای توسعه صادرات صنایع دستی در فضای عراق پس از پاکسازی داعش مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. به گزارش میراث آریا، پویا محمودیان مدیر کل دفتر صادرات  معاونت&nb... ادامه »
26
ظرفیت‌های بسیاری برای همکاری سازمان میراث فرهنگی با سایر دستگاه‌ها در حوزه هوشمندسازی وجود دارد
چکیده: محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی با حضور در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از بیست‌و‌دومین نمایشگاه الکامپ بازدید کرد. او با حضور در غرفه‌های مرکز آمار ایران، سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای، وزارت آموزش و پرورش، اداره هوشمندسازی کشور، وزارت اقتصاد و دارایی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، وزارت جهاد ... ادامه »
26
احمدی‌پور در جمع بانوان کارآفرین اهل سنت هرمزگان:

دولت تدبیر و امید با گفت‌وگو و تعامل، بخشی از مشکلات کشور را حل کرد

دولت تدبیر و امید با گفت‌وگو و تعامل، بخشی از مشکلات کشور را حل کرد
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تأکید کرد: دولت تدبیر و امید نشان داد که می‌توان با گفتگو و تعامل سازنده، مشکلات را حل کرد و بخشی از مشکلات کشور بر اثر گفتگو و تعامل دولت یازدهم برطرف شد. ادامه »
24
با حمایت دفترصادرات معاونت صنایع دستی صورت گرفت؛

برپایی نمایشگاه پاپیه ماشه و نقاشی لاکی در سازمان میراث فرهنگی

برپایی نمایشگاه پاپیه ماشه و نقاشی لاکی در سازمان میراث فرهنگی
چکیده: نمایشگاه پاپیه ماشه و نقاشی لاکی زوج هنرمند راحله نامداری و بیژن احمدی به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 20 تا 24 آذرماه  در ساختمان مرکزی سازمان از ساعت 9 صبح تا 16 عصر پذیرای علاقه مندان است. به گزارش میراث آریا؛ این زوج هنرمند تاکنون در 5 نمایشگاه بین المللی و چندین نمایشگاه داخلی شرکت کرده و تجربه حضور در دو نمایشگاه خارج ازکشور را نیز د... ادامه »
24
مستندهای صنایع دستی در برنامه های روزانه شبکه مستند پخش می شود
چکیده: بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی  و هنرهای سنتی و سید سلیم غفوری رئیس شبکه مستند و جمعی از مدیران دو حوزه در نشستی مشترک درباره اقدامات و فعالیت های مشترک دو حوزه به بحث و گفتگو نشستند. به گزارش میراث آریا، هدف از برگزاری این نشست گفتگو و تبادل نظر برای برپایی برنامه های مشترک ، پخش مستندهای صنایع دستی  وانجام گفتگوهای اولیه برای برپایی ... ادامه »
24
بخش ویژه صنایع دستی و هنرهای سنتی در جشنواره فیلم 100  حضور می یابد
چکیده: به منظور ایجاد امکانی ویژه برای فرهنگ سازی و گفتمان سازی در حوزه صنایع دستی اصیل ایرانی برای نخستین بار بخش ویژه صنایع دستی و هنرهای سنتی در جشنواره فیلم صدثانیه ای سال 95 راه اندازی شد. به گزارش میراث آریا، حجت اله مرادخانی مشاور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشوردر ارتباط با برگزاری جشنواره فیلم صدثانیه ای و نگاه ویژه به صنایع دستی در آن گفت: ط... ادامه »
23
معاون رئیس‌جمهور در نشست بانوان فعال حوزه صنایع‌دستی و گردشگری:

حضور بانوان فعال باعث تحقق توسعه پایدار در کشور می‌شود

حضور بانوان فعال باعث تحقق توسعه پایدار در کشور می‌شود
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت جایگاه و نقشه زنان در توسعه کشور گفت: توسعه پایدار در کشور با حضور زنان تحقق می یابد. به گزارش میراث آریا، دکتر زهرا احمدی پور با بیان این مطلب در نشست بانوان فعال در حوزه صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه باید در برنامه ریزی ها بندهایی برای حضور و فعالیت هرچه بهت... ادامه »
22
صنایع دستی بدون خلاقیت منجمد و بدون دانشگاه منسوخ می‌شود
چکیده: نامورمطلق با اشاره به اینکه نیازمند نسل جدیدی از فعالان حوزه صنایع دستی از کانال دانشگاه‌ها هستیم تأکید کرد که باید فعلان این حوزه نگاهی کلان داشته باشند و پیش از تولید وضعیت فروش و تجارت را بررسی کنند، زیرا مسئله فروش یکی از مشکلات اصلی این حوزه است. ادامه »
22
دکتر احمدی پور در گردهمایی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی:

توسعه کشور از مسیر صنایع‌دستی فراهم می‌شود / تجلیل از 8 دانش‌آموخته موفق صنایع‌دستی

توسعه کشور از مسیر صنایع‌دستی فراهم می‌شود / تجلیل از 8 دانش‌آموخته موفق صنایع‌دستی
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گردهمایی ملی دانش آموختگان و دانشجویان صنایع دستی و هنرهای سنتی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که برای توسعه در کشور داریم، می‌توان گفت که توسعه از مسیر صنایع دستی فراهم می‌شود. ادامه »
22
به بهانه برپایی نمایشگاه منطقه ای صنایع دستی شرق کشور در بیرجند

حمایت از صنایع دستی، محور توسعه خراسان جنوبی

حمایت از صنایع دستی، محور توسعه خراسان جنوبی
چکیده: مهدی ارجمند- ریشه اش در روستا است و ماهیتش به مناطق روستایی برمی گردد. صنایع دستی بیش از هرچیز دیگری هنرمردمان روستایی و زحمت کش است هرچند این هنر صنعت امروزه در شهرهای بزرگ نیز بیش از پیش به چشم می خورد. صنایع دستی در حقیقت نشان دهنده ذوق هنری و استعداد زنان و مردان هنرمند ایرانی است که حاصل سرپنجه های هنرمندانه آنان است. امروزه با توجه به وجود ... ادامه »
20
معاونت صنایع دستی با همکاری دانشگاه الزهرا برگزار می کند

گردهمایی دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور

گردهمایی دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور
چکیده: گردهمایی دانشجویان و دانش آموختگان صنایع دستی و هنرهای سنتی و رشته های مرتبط با حضور زهرا احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی, بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور و جمعی از اندیشمندان و اساتیددانشگاه در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی دوشنبه 22 اذر ماه از ساعت 9 تا16 در محل دانشگاه الزهرا_ ساختمان خوارزمی_ سالن توران... ادامه »
20
با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور

نشست پژوهشی مسابقه بزرگ طراحی برگزار شد

 نشست پژوهشی مسابقه بزرگ طراحی برگزار شد
چکیده: نشست پژوهشی با موضوع; جایگاه و ضرورت طراحی و خلاقیت در صنايع دستی معاصرهفته گذشته در دانشکده هنر دانشگاه سوره برگزار شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این نشست پژوهشی در تبیین اهداف و محورهای اعلام شده در مسابقه بزرگ صنايع دستی معاصر ایران و به مناسبت آغاز هفته پژوهش برگزار شد و با استقبال بی نظی... ادامه »
صفحه 4 از 911اولین   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین