جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

30
چکیده: غلامرضا بنی اسدی-  یک اتفاق خوب، این اولین کلماتی است که در ذهن و زبانم نقش می بندد و سر انگشتانم آن را روی کیبورد نقش می کند. یک اتفاق خوب، این را وقتی می گویم که این خبر را می خوانم؛ صنایع دستی برای اولین بار صاحب ردیف بودجه شد. راوی این خبر هم نفر اول صنایع دستی است آن هم در یک جلسه رسمی، با حضور جمعی از هنرمندان، صنعتگران، اساتید دانشگاه،... ادامه »
29
سازمان میراث فرهنگی میزبان نمایشگاهی از آثار تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
چکیده: نمایشگاهی از آثار سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی هنرمند جوان داود حیدری از استان تهران به حمایت دفتر معاونت صنایع دستی از 29 خرداد تا 2تیر ماه در ساختمان شماره 1 سازمان از ساعت 9صبح تا 16 عصر پذیرای علاقمندان است.    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ داود حیدری هنرمند جوان کشورمان کارشناس مکا... ادامه »
28
اختصاص ردیف بودجه به صنایع دستی برای نخستین بار
چکیده: برای اولین بار، صنایع دستی در قانون بودجه سال 95 دارای ردیف شد. به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشستی که با حضور بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی و جمعی از هنرمندان، صنعتگران، اساتید دانشگاه، صادرکنندگان و فعالان حوزه صنایع دستی برگزار شد، گفت: باید با هم ... ادامه »
25
با بازدید معاون صنایع دستی کشور از مرکز شتاب دهنده های اینترنتی؛

حضور صنایع دستی در فضاهای اینترنتی پررنگ تر می شود

حضور صنایع دستی در فضاهای اینترنتی پررنگ تر می شود
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور از شتاب دهنده های اینترنتی مستقر در دانشگاه تهران به منظور فراهم سازی زمینه حضور موثرترو پررنگ تر صنایع دستی و معرفی بهتر آن از طریق تولید محتوا در این حوزه بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی کشور به همراه ب... ادامه »
23
توسعه صادرات صنایع دستی رشد هنرهای بومی را به دنبال دارد
چکیده: با آموزش هدفمند، انتشار هنر توسعه بازارهای فروش بوسیله برگزاری نمایشگاه های مختلف صنایع دستی و ایجاد ارتباط موثر میان تولید کننده و صادرکننده می توان تاثیر بسزایی در افزایش فروش و صادرات صنایع دستی داشت و راه رشد صنایع دستی بومی کشور را هموار کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ مرتضی وفایی مدرس دانشگاه و تولید... ادامه »
17
موسسه آموزش علمی – کاربردی میراث فرهنگی با 8 هزار دانشجو در سراسر کشور فعال است

الفبای صنایع دستی بر تخته سیاه علمی - کاربردی

چکیده: علی البرزی- تا به امروز با خودتان فکر کرده اید که چرا بسیاری از دانشگاه های ما شبیه کارخانه های صنعتی شده اند که محصولات انبوه و یکسان خروجی آنها است؟  آیا فارغ التحصیلان برتر دانشگاه های ما در نظام آموزشی، محتوای دروس را به صورت کاربردی فرا می گیرند؟  آیا می توانند ارتباطی بین آموخته های علمی و نوع کسب و کار خود ایجاد کنند؟   ... ادامه »
17
با اعلام آمار فروش نمایشگاه ملی صنایع دستی صورت گرفت؛

رکوردی تازه برای نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران

رکوردی تازه برای نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران
چکیده: بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران که  از 5 تا 10 خردادماه 1395 در محل مصلی بزرگ امام خمینی برگزار شد، با عبور از مرز 5 میلیارد تومان فروش، رکورد تازه ای از خود به جای گذاشت. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پویا محمودیان مدیرکل دفتر صادرات صنایع دستی کشور در خصوص آمار فروش بیست و شش... ادامه »
17
طرح دهكده صنايع دستي  سيرجان در دست پيگيري است
چکیده: مدير كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان گفت: طرح دهكده صنايع دستي با محوريت گليم شيريكي پيچ در شهرستان سيرجان در دست پيگيري است. "محمود وفايي"  با اشاره به 20 خرداد ماه، روز جهاني صنايع دستي، افزود: به مناسبت اين روز برنامه هاي مختلفي از سوي معاونت صنايع دستي استان در نظر گرفته شده است كه انجام مي گيرد. وي به پيگيري طرح دهكده ص... ادامه »
12
نشست تخصصی مجامع و تشکل‌های همسو با صنایع دستی در زنجان برگزار شد
چکیده: حسین اله بداشتی،  مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نخستين نشست تخصصي مجامع و تشكل هاي همسو با صنايع دستي سال 95 در استان زنجان كه با حضور 200 عضو از تشكل هاي فعال صنايع دستي شمالغرب ايران  برگزار شد،  به نقش تشكل ها در تحقق اهداف توسعه اي سازمان تاكيد كرد.  وي&n... ادامه »
12
تشكل گرايي و تقويت روحيه كار جمعي
چکیده: در نشست تخصصي مجامع و تشكل هاي همسو با صنايع دستي سال 95 در استان زنجان كه با حضور 200 عضو از تشكل هاي فعال صنايع دستي شمالغرب ايران  برگزار شد؛ به جايگاه و فعاليت هدفمند مجامع و تشكل هاي حوزه صنايع دستي به عنوان يك حركت در توسعه و تحقق اهداف سازمان با تقويت كار جمعي اشاره شد. حسین اله بداشتی،  مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل‌های مرد... ادامه »
11
چکیده: علی البرزی- برگ های تقویم سال 1370 را نشان می دهد که وارد باجه زرد رنگ تلفن عمومی می شود، صفحه آگهی روزنامه در دست دارد و با  انداختن سکه و گرفتن شماره، پس از چند ثانیه می گوید: « سلام، وقت شما بخیر آقا، درباره آگهی که داده بودید تماس گرفتم، من کارهای هنری گوناگون بلدم، قلاب دوزی و گل آرایی هم انجام می دهم، چند سال است که در کار هنر... ادامه »
11
در اخرین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران صورت گرفت:

معرفی غرفه های برتر از نظر غرفه ارایی و ابتکار در نمایش اثار و کیفیت اجرا و طراحی اشیا

معرفی غرفه های برتر از نظر غرفه ارایی و ابتکار در نمایش اثار و کیفیت اجرا و طراحی اشیا
چکیده: براساس بررسی های به عمل امده توسط اداره کل توسعه,ترویج. و اموزش صنایع دستی معاونت صنایع دستی کشور غرفه های برگزیده از منظر غرفه ارایی و ابتکار در ارائه و نمایش اثار و همچنین کیفیت اجرا و طراحی اشیا در بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی اعلام شدند. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور; بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوی اداره کل توسعه,ترو... ادامه »
10
نماینده حوزه مهریزاز نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید کرد
چکیده: نماینده حوزه مهریز درمجلس شورای اسلامی از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی بزرگ تهران بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور; دکتر صباغیان نماینده حوزه مهریز در مجلس شورای اسلامی عصر امروز10خرداد ماه دربازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی ضمن ابراز خرسندی از برپایی چنین نمایشگاهی گفت:برگزاری این دست نمایشگاه ها میتواند تا... ادامه »
10
نمایشگاه صنایع دستی محل مناسبی برای تجارت خریداران خارجی است
چکیده: گروه تجاری هلندی در بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: نمایشگاه هایی مانند نمایشگاه ملی صنایع دستی محل بسیار مناسبی برای خریداران خارجی برای خرید و تجارت هستند که با تمهیدات همه جانبه باید بیشتر تقویت شوند. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور;  رنه ریبیک تاجر هلندی در بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی ضمن اظهار خرسندی و شگفتی از ت... ادامه »
10
معاون حقوقی سازمان در بازدید از نمایشگاه مطرح کرد:

ضرورت راه اندازی بازارچه های مرزی صنایع دستی در استان های مختلف

چکیده: معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اظهار امیدواری رفع مشکل بیمه فعالان در حوزه صنایع دستی گفت: باید بازارچه های مرزی صنایع دستی گسترده تر و در استان های دیگر برگزار شود تا به رونق این صنعت در کشور بینجامد. اسدالله درویش امیری معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های سازمان میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از ... ادامه »
10
معاون تعاون وزارت کارواموراجتماعی:

صنایع دستی می تواند ایجاد اشتغال زنان را افزایش دهد

چکیده: معاون تعاون وزارت کارواموراجتماعی گفت: صنایع دستی می تواند ایجاد اشتغال زنان را افزایش دهد. به گزارش خبرنگار میراث آریا،معاون تعاون وزارت کار و امور اجتماعی سید حمید کلانتری در نمایشگاه صنایع دستی گفت:نمایشگاه فرصت خوبی برای ایجا د خلاقیت ها و نوآوری ها گروههایی است  که در نمایشگاه شرکت کرده تا توانایی ها رانشان دهند . وی ادامه داد:دراین نما... ادامه »
10
چکیده: نماینده اراک فنداب و کمیجان درمجلس شورای اسلامی از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی بزرگ تهران بازدید کرد.  علی اکبر کریمی نماینده اراک, فنداب و کمیجان عصر روز گذشته9 خرداد ماه دربازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی از برپایی چنین نمایشگاهی ابراز خرسندی کرد و گفت:برگزاری این دست نمایشگاه ها میتواند تاثیر بسزایی در توسعه و رونق صنایع ... ادامه »
10
نمایشگاه ملی صنایع دستی پل ارتباطی تولیدکننده و صادرکننده
چکیده: معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی گفت: این نمایشگاه توانست با ایجادپل ارتباطی میان تولیدکننده و صادر کننده, حمایت و اقتصادی کردن نمایشگاه به رشدو توسعه صنایع دستی کمک کند. به گزارش روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور; سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه و مدیریت سازمان میراث فرهنگی, صنایع دستی و گردشگری با اشاره بر روند برگزاری نمایشگاه ملی صنای... ادامه »
10
چکیده: یکی از صنایع دستی بدیع و منحصر به فرد ارایه شده در ششمین نمایشگاه  بین المللی صنایع دستی  نقاشی  روی سنگ مرمر می باشد. به گزارش خبرنگار میراث آریا ،نقاشی و مینیاتور روی سنگ مرمر در میان صنایع دستی داخلی و خارجی مشابه ورقیبی ندارد و در زمره  اختراعات کشور به ثبت رسیده است . این هنر شامل  برش های 3 میلی متری از سنگ مرمر و... ادامه »
09
چکیده: رئیس موزه ملی قران از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی بزرگ تهران بازدید کرد. حجه الاسلام صابری رئیس موزه ملی قران ظهر امروز9 خرداد ماه دربازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی از برپایی چنین نمایشگاهی ابراز خرسندی کرد. وی گفت:  نمایشگاه صنایع دستی در جهت حمایت از صنایع دستی اقدام مهمی درراستای حفظ. دست افریده های هنرمندان ایرانی است.... ادامه »
صفحه 7 از 906اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین