جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

09
چکیده: معاون تعاون وزیر کار و رفاه اجتماعی از بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی بزرگ تهران بازدید کرد. سید حمیدکلانتری معاون تعاون وزیر کار و رفاه اجتماعی ظهر امروز9 خرداد ماه دربازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی از برپایی چنین نمایشگاهی ابراز خرسندی کرد. کلانتری گفت:  نمایشگاه صنایع دستی در جهت حمایت از صنایع دستی اقدام مهمی درراستای ح... ادامه »
09
سفیر بلغارستان از نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید کرد
چکیده: سفیر بلغارستان در ایران ظهر امروز 9خردادماه از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران در مصلی بزرگ امام خمینی ( ره) بازدید کرد. سفیر کشور بلغارستان در ایران ضمن اظهار خرسندی از برگزاری چنین نمایشگاهی در ایران گفت: از اینکه برای بازدید به این نمایشگاه امدم  بسیار خوشحالم این نمایشگاه نشان دهنده ذوق و سلیقه هنرمندان ایرانی, در این نمایشگاه انواع هنرهای ... ادامه »
09
نمدمالی و سنگهای قیمتی سمنان در نمایشگاه صنایع دستی
چکیده: معاون صنايع‌دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان گفت: صنايع دستي استان سمنان در 9 غرفه و يك مكان عرضه سوغات، در نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي معرفي مي شود. «جعفر صفاخواه» افزود: هنرمندان صنايع‌دستي استان سمنان در اين نمايشگاه و با برپايي غرفه‌هاي سفال و سراميك، حوله بافي، چاپ قلمكار، نازك ك... ادامه »
09
مشاور امور زنان سازمان میراث فرهنگی در بازدید از نمایشگاه:

کیفیت تولید صنایع دستی در دست بانوان کار آفرین‎ است

کیفیت تولید صنایع دستی در دست بانوان کار آفرین‎ است
چکیده:  مشاور امور زنان سازمان میراث فرهنگی ،گردشگری ،صنایع دستی در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی گفت:  نمایشگاه صنایع دستی امسال با حضور زنان بیشتری همراه بوده است و در عرصه صنایع دستی بیشتر تولید کنندگان بانوان هستند و این موقعیت و فرصت خوبی است تا بتوانیم در بحث اشتغال خانگی برای بانوان در حوزه  صنایع دستی بیشتر برنامه ریزی داشته باشیم ... ادامه »
09
هنری به سبک دوران قاجار در نمایشگاه صنایع دستی
چکیده:  درنمایشگاه صنایع دستی با هنری روبرو شدیم که از هنرهایی دوران قاجار  است . به گزارش خبرنگار میراث آریا(chtn) این هنر در اواخر دوره صفویه و اوایل دوره قاجار از کشور فرانسه و توسط مستشرقین فرانسوی که با دربار ایران ارتباط داشتند وارد کشور ایران شد. پاپیه ماشه ،در نگاه اول قسمی ازهنرهای چوبی و نجاری و خراطی می نماید کاری کاغذی و ساخته شده ... ادامه »
09
مدیر عامل بانک توسعه تعاون:

صنایع دستی ثروت ملی محسوب می شود

صنایع دستی ثروت ملی محسوب می شود
چکیده: صنایع دستی علاوه بر جنبه هنری ،ثروت ملی نیز محسوب می شود. به گزارش خبرنگار میراث آریا، محمدعلی سهمانی مدیر عامل بانک توسعه تعاون در بیست و پنجمین نمایشگاه صنایع دستی گفت: نمایشگاه صنایع دستی امسال نسبت به سال گذشته پر رونق تر و متنوع تر و درسطوح و طبقه بندی های حرفه ای تری برگزار شده است.  وی با بیان اینکه این نمایشگاه نظر افک... ادامه »
09
ارتباط بیشتر میراث فرهنگی با فناوری اطلاعات و ارتباطات همت مضاعف می خواهد

عرض اندام صنایع دستی در فضای مجازی

عرض اندام صنایع دستی در فضای مجازی
چکیده: علی البرزی-شاید تا چند سال پیش به کاربردن واژه هایی مانند فضای مجازی، رسانه های دیجیتال ، ارتباط تعاملی، شبکه های اجتماعی و تبادلات اینترنتی در کنار واژگان دیگری مانند میراث فرهنگی، صنایع دستی، هنرهای اصیل و بومی چندان مناسب به نظر نمی رسید.  حتی  تصور کنار هم قرار گرفتن این واژگان هم به ذهن متبادر نمی شد، چرا که میراث فرهنگی و صنایع دست... ادامه »
09
معاون امور مجلس و استانهای سازمان از نمایشگاه ملی صنایع دستی بازدید کرد
چکیده: معاون امور مجلس و استانهای سازمان میراث فرهنگی از نمایشگاه ملی صنایع دستی در مصلی تهران بازدید کرد. اسدالله درویش امیری معاون امور مجلس و استانهای سازمان عصر روز 8خرداد ماه در بازدید از نمایشگاه ملی صنایع دستی ضمن اظهار خرسندی از برگزاری این نمایشگاه گفت: برگزاری این نمایشگاه در حمایت از صنایع دستی و هنرمندان کشور قابل تقدیر است. وی افزود: باید ب... ادامه »
08
خالق «اثر هشت» از ساخت اثر جدید خود خبر داد؛

«1+5»؛ اثری با موضع مذهبی - سیاسی

«1+5»؛ اثری با موضع مذهبی - سیاسی
چکیده: خالق اثر فاخر «اثر هشت» از شروع به ساخت اثر جدید خود با موضوع مذهبی – سیاسی خبر داد و گفت: مدت یک سالی می شود که کار خلق آن را شروع کرده ام که این کار با دست و در قالب یک فریم یک تیکه استیل و قلم کشی های خاص است. هادی برین صاحب اثر فاخر «هشت» در نمایشگاه صنایع دستی امسال در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا، با اشاره به ... ادامه »
08
فروش 400 میلیون تومانی غرفه شهرستانی در نمایشگاه صنایع دستی
چکیده: یکی از غرفه های حاضر در نمایشگاه صنایع دستی توانست با امضای قراردادی اقدام به فروش بیش از 400متر از محصولات بافته خود به ارزش تقریبی 400میلیون تومان کند. درحالیکه بیست و ششمین نمایشگاه صنایع دستی که در محل مصلی تهران به روز سوم خود رسیده است، خبرنگار میراث آریا کسب اطلاع کرده است که یکی از غرفه های حاضر در نمایشگاه که محصولات بافته ارایه می کنند ت... ادامه »
08
30 غرفه برتر نمایشگاه صنایع دستی به خارج می روند
چکیده:  معاون سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: 30 غرفه برتر نمایشگاه صنایع دستی امسال با حمایت سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان نماینده کشورمان در نمایشگاه های بین المللی معرفی خواهند شد. بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا گفت: مقرر ش... ادامه »
08
معاون حقوقی ،امور دولت ،وزارت ارتباطات:

نقش تاثیر گذار شبکه ها ی اجتماعی بر صنایع دستی

نقش تاثیر گذار شبکه ها ی اجتماعی بر صنایع دستی
چکیده: حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی نقش تاثیر گذار ی در توسعه صادرات صنایع دستی دارد.  به گزارش خبرنگار میراث آریا،معاون حقوقی ،اموردولت و زارت ارتباطات کشور مرتضی براری گفت: بعد ازپس از برجام یکی از اولویتها توسعه صادرا ت است. من اعتقاد دارم صنایع دستی باید در این حوزه ورود کند ما در طول یک هفته  ای که در ترکیه حضور داشتیم یک میلیون دلار ف... ادامه »
08
وام می خواهید به نمایشگاه بیایید
چکیده: نماینده صندوق کارآفرینی امید با اشاره به درنظر گرفتن تسهیلات قرض الحسنه برای حمایت از صنایع دستی داخل کشور گفت: تسهیلات این صندوق، بدون بهره و تا سقف 100میلیون تومان است که به تولیدکنندگان صنایع دستی که معدل کار مناسبی داشته باشند اختصاص پیدا می کند. ناهید کشاورزی نماینده صندوق کارآفرینی امید در گفت و گو با خبرنگار میراث آریا در مورد حضورشان در بی... ادامه »
08
رایزن فرهنگی چین در ایران از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران بازدید کرد
چکیده:  دوچیان رایزن فرهنگی چین در ایران ظهر امروز 8 خردادماه از نمایشگاه ملی صنایع دستی ایران در مصلی بزرگ امام خمینی ( ره) بازدید کرد. دو چیان رایزن فرهنگی چین در ایران ضمن اضهار خرسندی از برگزاری چنین نمایشگاهی در ایران گفت: از اینکه به این نمایشگاه امدم و از ان بازدید کردم بسیار خوشحالم این نمایشگاه نشان دهنده ذوق و سلیقه هنرمندان ایرانی است. و... ادامه »
08
چکیده: معرق سنگ، از جمله رشته های صنایع دستی جدید محسوب می شود که از حدود بیست سال قبل هنرمندان به تولید آن اقدام می کنند. به گزارش میراث آریا(chtn) فراهانی صاحب کارگاه تولید معرق سنگ که آثار خود را در نمایشگاه صنایع دستی در مصلی به نمایش گذاشته است، گفت: برای فروش آثار معرق سنگ، هر مترمربع آن را محاسبه می کنیم، در این نمایشگاه هر مترمربع معرق سنگ به قیم... ادامه »
08
حضور هنرمندان و صنعتگران گلستان در نمایشگاه صنایع دستی تهران
چکیده: 14 هنرمند و صنعتگر صنایع دستی استان گلستان در نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تهران حضور یافتند. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل از حضور 14 نفر از صنعتگران و هنرمندان استان در پنجمین نمایشگاه بین المللی و بیست و ششمین نمایشگاه ملی در تهران خبر د... ادامه »
08
ارزش صنایع دستی هیچگاه از بین نمی رود
چکیده: یک استاد دانشگاه گفت: ارزش صنایع دستی هیچگاه از بین نمی رود.  به گزارش میراث آریا(chtn) ،حمید ضرغام استاد دانشگاه در پنجمین نمایشگاه  بین المللی صنایع دستی گفت:صنایع دستی همیشه ارزنده است و این ارزنده بودن مزیت در تمامی محصولات صنایع دستی محرز است. وی افزود:صنایع دستی خود، گویای کیفیت،مرغوبیت و برجستگی خود است، وقتی شما در یک نمایشگاه ص... ادامه »
08
برپایی نمایشگاه صنایع دستی در مکان ثابت افزایش کیفیت را به همراه دارد
چکیده: تغییر جایگاه نمایشگاهها براساس محدویت های موجود بوده است.   به گزارش خبرنگار میراث آریا رجبعلی خسرو آبادی مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران  در پنجمین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی گفت: نمایشگاه باید در مکانی برپا شود که عرضه کنندگان آثار امکان معرفی و فروش داشته باشند. وی ادامه داد: نمایشگاه صنایع دستی نیازمند جایگاهی است که دسترسی آن ... ادامه »
08
به دلیل عدم عرضه صنایع دستی؛

3 غرفه نمایشگاه صنایع دستی تعطیل شد

3 غرفه نمایشگاه صنایع دستی تعطیل شد
چکیده: معاون اداره حمایت از تولیدات صنایع دستی از تعطیلی و تخلیه سه غرفه متخلف در بیست و ششمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خبر داد.   به گزارش میراث آریا(chtn)، محمد حسین دهقان بیان کرد: بنا به دستور معاون صنایع دستی، کمیته فنی و نظارت در نمایشگاه تشکیل شد که از روز اول نظارت و ارزیابی فنی محصولات ارائه شده در نمایشگاه را برعهده گرفت.   او ادامه... ادامه »
08
‌ نمایشگاهی به شیوه پاسخگویی
چکیده: معاون صنایع دستی کشور در سومین روز از نمایشگاه ملی صنایع دستی که بزرگترین رخداد این حوزه محسوب می‌شود به بسیاری از سوالات هنرمندان در پشت میز اطلاعات پاسخ داد. به گزارش میراث آریا(chtn)، بهمن نامور مطلق به همراه پویا محمودیان مدیرکل صادرات و فریدون میرزالو مدیرکل آموزش و ترویج صنایع دستی در دقایق پایانی سومین روز از نمایشگاه پشت میز اطلاعات، ... ادامه »
صفحه 8 از 906اولین   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   آخرین