یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

04
طرح ضربتی تولید و اشتغال روستایی، ادای دین سازمان به روستاها بود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی مرکزی تأکید کرد که اجرای مرحله اول طرح ضربتی تولید و اشتغال، گام نهادن در مسیری بود که سال‌ها از آن صحبت می‌شد اما هیچگاه اقدامی مؤثر و عملی در راستای آن صورت نمی‌گرفت. ادامه »
04
تهیه و تدوین 30 پرونده ثبتی آثار تاریخی‌وفرهنگی در هرمزگان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از تهیه و تدوین 30 پرونده ثبتی آثار فرهنگی‌وتاریخی برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. ادامه »
04
برپایی نمایشگاه دست‌سازه‌های چوبی استاد یارائی در بیرجند
چکیده: به‌مناسبت عید سعید فطر و استقبال چشمگیر علاقه‌مندان از نمایشگاه دست‌سازهای چوبی، نمایشگاهی از آثار استاد یارائی از 3 تیر 96، در نگارخانه سرو، واقع در باغ عمارت جهانی اکبریه، درحال برگزاری است. ادامه »
04
مرتفع شدن مشکلات بیمه هنرمندان صنایع دستی با راه‌اندازی سامانه خوداظهاری
چکیده: در جلسه معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشکلات هنرمندان صنایع‌دستی درخصوص بیمه بررسی شد و درنهایت اعلام شد که با راه‌اندازی سامانه خوداظهاری مشکلات بیمه مرتفع می‌شود. ادامه »
04
 25 اثر تاریخی و فرهنگی مازندران سال گذشته ثبت ملی شد/ صدور 895 پروانه بهره‌برداری واحدهای اقامتی و پذیرایی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از ثبت 25 اثر تاریخی و فرهنگی این استان در فهرست آثار ملی کشور در سال 95 خبر داد. ادامه »
03
نمایشگاه آثار نصرت‌‌نظامی در مجموعه سعدآباد برپا می‌شود
چکیده: نمایشگاه انفرادی نقاشی با عنوان «هنرهای زیبا با طعم آلبالو» از 6 تا 21 تیر در موزه هنرهای زیبا واقع در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا می‌شود. ادامه »
03
دومین نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی و سوغات محلی در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری چهارمحال‌وبختیاری گفت: «به‌منظور معرفی، توسعه، ترویج و آشنایی هنرمندان، مسافران و گردشگران با صنایع‌دستی دومین نمایشگاه منطقه‌ای برگزار می‌شود.» ادامه »
03
مدیرکل دفتر صادرات معاونت صنایع‌دستی کشور خبر داد

تسهیل روند صادرات قمه و شمشیرهای زینتی تولید استان زنجان

تسهیل روند صادرات قمه و شمشیرهای زینتی تولید استان زنجان
چکیده: مدیرکل دفتر صادرات و بازرگانی معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: «با رفع ستاره‌دار بودن صادرات قمه و شمشیرهای زینتی، روند صادرات این اقلام از صنایع‌دستی استان زنجان تسهیل شد.» ادامه »
03
چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در ارومیه برگزار می‌شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی آذربایجان‌غربی از برپایی چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی کشور در مرداد امسال در ارومیه خبر داد. ادامه »
03
برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در یزد
چکیده: در آستانه برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در استان یزد نشست معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد با اصحاب رسانه، روز پنجشنبه 1 تیر 96، برگزار شد. ادامه »
01
در جلسه هم‌اندیشی ایجاد اشتغال و توانمندسازی استان مطرح شد

توسعه اشتغال‌زایی در روستاهای هدف گردشگری کردستان

توسعه اشتغال‌زایی در روستاهای هدف گردشگری کردستان
چکیده: جلسه هم‌اندیشی و بررسی شیوه ایجاد اشتغال و توانمندسازی روستاهای هدف‌گردشگری کردستان، دیروز 31 خرداد 96، در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان برگزار شد. ادامه »
01
مستند جاذبه‌های شهرستان خرمبید از سوم تیرماه پخش می‌شود
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خرمبید از حضور گروه مستند‌سازان برنامه «همسفر» در این شهرستان برای تهیه مستندی از جاذبه‌های خرمبید و پخش این مستند از سوم تیر از شبکه مستند سیما خبر داد. ادامه »
01
نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع‌دستی» تا 9 تیرماه تمدید شد
چکیده: مدت برپایی نخستین نمایشگاه ملی «خاص‌پردازی در صنایع‌دستی»، که 27 خرداد 96 با نمایش 160 اثر از 80 هنرمند خاص‌پرداز در مرکز گالری مجموعه سعدآباد افتتاح شده است، تا 9 تیرماه جاری تمدید شد. ادامه »
01
خانه‌هایی که در امان ماندند/ از دیدار احمدی‌پور با منتخبان شورای شهر تا پروژه همایون شجریان در سعدآباد
چکیده: هفته گذشته برای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هفته ی پرکاری بود.  ادامه »
31
حمایت نمایندگان مجلس از صنایع‌دستی، به‌عنوان سرمایه ملی و نماد هویت ایرانی‌اسلامی
چکیده: نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه هنرمندان و استادکاران آثار دستی بسیار خوبی تولید می‌‌کنند، بر لزوم بسترسازی برای تبدیل به صنعت شدن آن و استفاده از ظرفیت‌های این هنرصنعت تأکید کردند. ادامه »
31
احمدی‌پور: طرح ضربتی تولید و اشتغال باید با سرعت بیشتری اجرا شود
چکیده: احمدی‌پور، با اشاره به اهمیت اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال، تأکید کرد: «این طرح باید با سرعت و شتاب بیشتری به‌اجرا درآید.» ادامه »
31
واگذاری 200 واحد تولیدی به تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهرک صنعتی شمس‌‌آباد
چکیده: در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان تهران که امروز چهارشنبه 31 خرداد 96، با حضور سید‌حسین هاشمی استاندار تهران و اعضای این شورا برگزار شد، واگذاری 200 واحد تولیدی به هنرمندان صنایع‌دستی در حوزه تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهرک صنعتی شمس‌آباد مصوب شد. ادامه »
31
رویداد کارآفرینی در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی در شیراز برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس، از برگزاری رویداد کارآفرینی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری پارس در شیراز خبر داد. ادامه »
31
تشریح طرح‌های ضربتی تولید و اشتغال در دو روستای ایلام
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام از بازدید کارشناسان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از دو روستای «پشت‌قلعه» آبدانان و «زنجیره‌علیا» چرداول به‌منظور اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال همزمان با دیگر روستاهای کشور خبر داد. ادامه »
31
راه‌اندازی بزرگ‌ترین مرکز آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در توس
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی اعلام کرد: «بزرگ‌ترین مرکز آموزش تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در شهر توس و در مجاورت روستا‌های توس سفلی و علیا تأسیس می‌شود.» ادامه »
صفحه 8 از 954ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری