جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه که تا 5 تير ادامه دارد، آثاري از استادان "مهدي حسيني"، "ابراهيم جعفري"، "ايرج اسکندري"، "همايون سليمي"، "رضا حدادي"، "سعيد سلطاني"، "عليرضا اصفهاني‌زاده"، رضوان صادق‌زاده" و جواد نوبهار" به نمايش درآمده است. بنابراين گزارش، بازديد از اين نمايشگاه، در روزهاي ياد شده از ساعت 16 تا 20 براي عموم علاقه‌مندان... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، در راستاي هر چه باشکوهتر و پرمحتواتر برگزار شدن اين جشنواره، هيأت کارشناسي متشکل از کارشناسان و اساتيد به سرپرستي استاد "محسن محسني" عضو فرهنگستان هنر و کارشناس نام آشناي فرش ايران، تشکيل شده است. بنابراين گزارش، اعضاي اين هيأت دکتر "حسين ياوري" استاد و محقق، "کرم رضا حاصلي" کارشناس رسمي دادگستري در رشته فرش، "سقط چي"... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رشته‌هاي مذکور هم‌اکنون به 60 هنرجو تعليم داده مي‌شود و اين عده در صورت موفقيت در اين دوره‌ها، از کارت مهارت صنايع‌دستي بهره‌مند خواهند شد. برگزاري رايگان اين آموزش‌ها، نوآوري، مهارت‌آموزي، حفظ و دوباره آفريني نقوش بومي بختياري ازسوي مرکز آموزش اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ايذه است و دوره‌هاي تابستاني نيز ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "بهمن عسگري" معاون صنايع‌دستي اين استان، با تأکيد بر اينکه صنايع‌دستي منطقه چهارمحال و بختياري با آداب و رسوم و سنت‌هاي مردم آميخته است، تصريح کرد: قاليبافي در اين استان از چنان اهميتي برخوردار است که آن را از ديگر فعاليت‌‌هاي صنايع‌دستي متمايز مي‌کند؛ زيرا فرش اين منطقه به‌دليل کيفيت مواد و نقوش و رنگ‌هاي متنوع بسيارش دا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حسين عباس‌زاده" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌جنوبي با اعلام راه‌اندازي مرکز جديد آموزش صنايع‌دستي گفت: نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سرايان با راه‌اندازي يک مرکز آموزش صنايع‌دستي در بخش سه قلعه، هر دو بخش شهرستان را تحت پوشش آموزش‌هاي صنايع‌دستي در رشته‌هاي مختلف قرار داده است. و... ادامه »
03
چکیده: "ناصر هوشمند وزيري" هنرمند مجسمه‌ساز تهراني که علاقه‌ بسياري به آفتابه‌هاي مسي و قلمزني شده دارد با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين آفتابه‌ها قدمت بسيار زيادي دارند و اين مسأله نشان مي‌دهد که ايرانيان از آغاز بسيار پاکيزه بوده‌اند. وي با تاکيد بر اينکه علاقه‌مندان به صنايع‌دستي بايد از بيشتر رشته‌هاي مرتبط آگاهي داشته باشند، تصريح ک... ادامه »
03
چکیده: سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گنبدکاووس استان گلستان به ميراث آريا (chtn) گفت: احيا و توسعه کارگاه‌هاي هنرهاي سنتي منطقه با الويت‌بخشي به هنرهاي فراموش‌شده، يکي از مهمترين برنامه‌هاي اين شهرستان است. " فريدون اونق" افزود: با ارائه تسهيلات به هنرمندان به‌خصوص در رشته‌هاي منسوخ شده تلاش مي‌کنيم، فعالان اين رشته‌ها انگيزه خود را برا... ادامه »
03
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کردستان، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)، گفت: اين معاونت براي دستيابي به برنامه‌هاي خود از استادان و افراد صاحب‌سبک استفاده مي‌کند. " امير احمديان" افزود: آموزش، يکي از مهمترين ابزار توسعه و گسترش صنايع‌دستي در کشور است که بايد براي آن برنامه‌ريزي مدون و منسجمي داشت. وي با اشاره به اينکه در اواخر پاييز سا... ادامه »
03
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين اتحاديه مقرر کرده بود که نمايندگان هر استان کارهاي بيمه هنرمندان را پيگيري کنند، اما متاسفانه هيچ اتفاق خرسندکننده‌اي در اين زمينه صورت نگرفته ‌است. " انوشيروان گرايلي" افزود: طي صحبت‌هايي که يکسال پيش انجام شد، قرار بود اين اتحاديه فاز اول بيمه هنرمندان را پس ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "حسين هاتفي فارمد" با بيان اينکه جاي خالي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در اين استان همچنان احساس مي‌شود، گفت: با همکاري معاونت‌هاي صنايع‌دستي سراسر کشور، رونق صنايع‌دستي با بهره‌گيري از تجارب اساتيد دانشگاه، پيشکسوتان و هنرمندان درحال ساماندهي است. وي با تأکيد براينکه کارگاه‌هاي زودبازده ايلام از پتانسيل‌هاي فراواني برخورد... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود احمدي‌نيا" معاون صنايع‌دستي استان مازندران با بيان اين مطلب تصريح کرد: ارتقاي سطح آموزش صنايع‌دستي در مجتمع‌هاي آموزشي و ايجاد حس رقابت در توليدات صنايع‌دستي، ازجمله برنامه‌هاي آتي حوزه صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري است. وي همچنين ارزيابي توليدات براساس آخرين استانداردهاي موجود، هدفمند کرد... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، فرهنگستان هنر طي مراسمي در موزه هنرهاي معاصر تهران، نفرات برتر نهمين دوسالانه گرافيک معاصر و پوستر تهران را اعلام و به آنها لوح تشويق اهدا کرد. در بيانيه فرهنگستان هنر تشويق و حمايت از هنرمندان و ترويج آثار منطبق با کيفيت اصيل هنري براساس نوآوري، خلاقيت و بيان فردي به‌عنوان معيارهاي گزينش و معرفي هنرمندان برگزيده اعل... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "علي محمد آزاد" با اشاره به امکانات بالقوه فراوان در اين منطقه، يادآورشد: رونق کشاورزي و دامپروري، همچنين وجود 500 هزار هکتار جنگل در اين منطقه يکي از پتانسيل‌هاي قوي براي رونق صنايع‌دستي ايلام است. وي با اشاره به جمعيت اندک استان و وجود قابليت‌هاي فراوان در منطقه، تصريح کرد: وسعت جنگل‌هاي ايلام چنان است که به ازاي هر ... ادامه »
02
چکیده: "خسرو رفيعيان"، به ميراث آريا (CHTN)، گفت: تجارت و بازاريابي در صنايع‌دستي علمي تخصصي است و بسياري از صنعتگران و هنرمندان فعال صنايع‌دستي که کم‌سواد هستند نمي‌توانند به اين تبحر دست پيدا کنند. معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان گيلان با بيان اينکه 17 تعاوني فعال در زمينه صنايع‌دستي در استان وجود دارد گفت: اين تعاوني‌ها زيرنظر وزارت تعاون فعالي... ادامه »
02
چکیده: "علي قاسمپور" در گفتگوي اختصاصي با ميراث‌آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب، تصريح کرد: درنظر داريم براي آشنايي بيشتر مردم ايران با صنايع‌دستي ايلام، توليدات بومي استان را در قالب پوستر و CD نيز به شيوه‌اي جذاب به نمايش درآوريم. وي با اشاره به شهرت جهاني گليم‌هاي نقش‌برجسته ايلام، افزود: درحال حاضر، آوردن نام گليم نقش‌برجسته يکي از راه‌هاي معرفي اين... ادامه »
02
چکیده: "محمد عبدلي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي آذربايجان‌غربي، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، ضمن اعلام اين خبر، تصريح کرد: آشنايي با فرهنگ، آداب، رسوم و اقوام مختلف،‌ حمايت از هنرمندان تعامل ميان آنها و از همه مهمتر فروش صنايع‌دستي، ازجمله اهداف برگزاري اين نمايشگاه است. وي افزود: با وجودي که براي شرکت در نمايشگاه از همه استان‌ها دعوت شد، اما 6 است... ادامه »
02
چکیده: "علي وحدتي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان همدان با اعلام اين خبر به خبرنگار ميراث آريا (CHTN)، گفت: اين نمايشگاه برگزيده آثار 2500 هنرآموزي است که در سال 85 در معاونت صنايع‌دستي آموزش ديدند. وي افزود: برگزاري نمايشگاه هفته صنايع‌دستي با استقبال خوبي از سوي هنرمندان و باقي مردم همراه بود و همين امر دليل برگزاري دائمي آن شد. وي تأسيس کار... ادامه »
02
چکیده: "کبري حيدري" هنرمند پيشکسوت تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در دوخت لباس‌هاي سنتي، سعي کرده‌ايم بي‌هيچ تغييري و با توجه به لباس‌هاي سنتي و محلي هر شهر و روستا، به احياي آنها بپردازيم. وي با اشاره به اينکه اين لباس‌‌ها، براي نخستين‌بار به همت سازمان صنايع‌دستي وقت، در محل نمايشگاه سازمان، به نمايش درآمد، استقبال ژاپني‌ها از لباس... ادامه »
02
چکیده: "مسعود اسکندري" با اشاره به حضور 4 هزار بافنده گليم نقش‌برجسته در ايلام، افزود: از آنجا که اغلب زنان ايلامي در منازل خود يک دار گليم نقش‌برجسته دارند که اوقات فراغت خود را با آن مي‌گذرانند، حفظ اصول سنتي براي توليد اين محصول به طور جدي دنبال خواهدشد. وي ضمن ابراز تأسف براي از بين رفتن مراکز رنگرزي سنتي ايلام، تصريح‌کرد: پيشنهاد معاونت براي ادام... ادامه »
02
چکیده: " محمد اسماعيلي" هنرمند سمناني، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)‌ گفت: در چنين شيوه‌اي، رنگ‌ها مجزا بوده و در مرز يکديگر نفوذ نمي‌کنند؛ زيرا توسط خطوط رنگيني مرکب از منگنز و روغن دنبه از يکديگر جدا مي‌شوند. وي ادامه داد: در عصر صفويه، کاشي هفت رنگ به شکلي گسترده مورد استفاده قرارگرفت و نصب کاشي‌هاي چهارگوش در قاب‌هاي بزرگ، منظره‌هايي بديع،... ادامه »
صفحه 905 از 906اولین   قبلی   897  898  899  900  901  902  903  904  [905]  906  بعدی   آخرین