جمعه 08 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

10
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي، "حسين هاتفي فارمد" با توضيح اينکه تجار و صادرکنندگان به دليل آشنايي با مقررات بين‌المللي تجارت و سهولت در برقراري ارتباط با تجار، بازرگانان و مردم کشورهاي مختلف مي‌توانند در صادرات رشته‌هاي متنوع اين هنر- صنعت نقش بسيار مؤثري داشته باشند، گفت: حضور سال گذشته هنرمندان ... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،گيوه پاپوشي، بافته شده از نخ پنبه‌اي است که بيشترين مراکز توليد آن در زنجان، کردستان، آباده و استان مرکزي است. بافت گيوه با قلاب در اکثر خانواده‌هاي سنجاني استان مرکزي مرسوم است که به شکل ظريفي توسط پير زنان و پير مردان اين منطقه بافته مي‌شود. براي تهيه گيوه ابتدا زيره يا تخت هر گيوه از چرم تهيه مي‌شود و سپس کف گيوه... ادامه »
10
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سمنان با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN) گفت: اين تفاهمنامه 21 فروردين امسال امضا شد اما عمليات اجرايي آن به دليل تغيير مديريت به تعويق افتاد. "سيدکمال موسوي" افزود: براساس اين تفاهمنامه مقرر شد، وزارت جهاد کشاورزي فضا و مکان و معاونت صنايع‌دستي مربي، وسايل و مواد اوليه را تهيه کنند. وي، ايجاد اشتغال و فضايي ... ادامه »
10
چکیده: "عليرضا رنجبر ضرابي" فرماندار شهرستان بهار با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: روند آموزش بايد به سمتي رود که سطح آموزش از حالت اص به حالت عمومي برسد زيرا در حال‌حاضر هر يک از سفالگران در بخش خاصي تبحر دارند. وي افزود: آنچه صنعتگران در بخش سفال ياد گرفته‌اند بايد به عموم آموزش داده شود تا به سطح معلمات يکساني دست پيدا کنيم. رنجبر ضرابي... ادامه »
10
چکیده: "غلامرضا منگالپا" هنرمند جاجيم‌باف مشهدي با بيان اينکه بيش از نيم قرن سابقه فعاليت در زمينه دست‌بافته‌هاي سنتي دارد به‌ ميراث آريا(CHTN) گفت: جاجيم دست‌بافته‌اي است که معمولاً داراي نقوش چهارخانه و لوزي‌شکل بوده و استفاده از رنگ‌هاي شاد و زنده در آن رايج است. وي افزود: جنس الياف به کار رفته در بافت جاجيم، پشم و گاهي ابريشم است. "منگالپا" در خ... ادامه »
10
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمانشاه به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در اين جشنواره تمام گليم‌بافان نخبه شهرستان سرسين که قطب گليم‌بافي سنتي کشور است؛ حضور دارند. "نصرت‌الله سپهر" افزود: گليم "هرسين" داراي طرح، نقش و نگارهاي خاصي و منحصربه‌فردي است که تمام با رنگ‌هاي گياهي بافته مي‌شود. وي محل اين جشنواره را سينماي انقلاب شهرک شهيد با هنر هرسين ... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط‌عمومي فرهنگستان هنر، " ناصر پلنگي" افزود:‌ برگزاري اين کارگاه هنري و نمايشگاه بهترين فرصت براي نمايش جلوه تازه‌تري از هنر مقاومت و نگاهي به افق‌هاي معنايي، معرفتي، ارزشي و انسان شناختي است. وي ادامه داد: هنرمندان نسبت به وضع جهان بي‌تفاوت نمانده‌اند و بازتاب تحولات دنياي معاصر را در هنرشان به وضوح مي‌... ادامه »
10
چکیده: "مسعود احمدي‌نيا"‌ به ميراث آريا (CHTN) گفت: اين مرکز با هدف معرفي و عرضه هنرهاي‌سنتي و صنايع‌دستي مازني که از جمله شاخص‌هاي هنرهاي‌دستي کشور است، ايجاد مي‌شود. وي افزود: اقتصاد در صنايع‌دستي در آينده نه چندان دور شبکه‌اي خواهد شد و مديريت هوشمند ايجاب مي‌کند، بازاريابي به شيوه الکترونيکي را در دستور کار قرار دهيم. وي با اشاره به برپايي نمايش... ادامه »
08
چکیده: "منصور سليماني"، هنرمند شيشه‌گر تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: تهيه مواد اوليه به‌دليل وجود برخي مشکلات، هنرمندان اين رشته را در تنگنا قرار داده است. وي افزود: وارداتي بودن ماه اصلي جهت رنگ‌آميزي محصولات شيشه‌اي و قطع واردات اين ماده به کشور در سال‌هاي اخير، افزايش قيمت نهايي محصولات توليدي را به‌دنبال داشته است. سليماني با ب... ادامه »
08
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: خاندان مزبور از خانواده‌ معروف و سرشناس آمل هستند که خانه خود را با 600 متر مربع زيربنا در اختيار اين معاونت قرار دادند. "مسعود احمدي‌نيا" افزود: اين ساختمان داراي 10 اتاق است که با تکميل و تجهيز آن کار آموزش رشته‌هاي بومي و ساير رشته‌هاي صنايع‌دستي در شهرستان آمل ... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي فارس گفت: احياي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي بدون توجه به مسائل خاص اين حوزه محقق نخواهد شد. "بهمن فيزابي" افزود: پشتيباني از هنرمندان و صنعتگران با بوجود آوردن شرايط رشد نهادهاي غير‌دولتي و ساماندهي صنايع‌دستي در چارچوب قوانين از اصول احياي صنايع‌دستي است. وي ادامه داد: ترويج کاربرد صناي... ادامه »
08
چکیده: "شاهپور سليمانپور" به ميراث آريا (chtn) گفت:اين کارگاه در ساختمان مرکزي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با 10 هنرجو کار خود را آغاز کرده‌است. وي با اشاره به اينکه کارگاه مذکور به مدت يکسال غير فعال بود، افزود: راه‌اندازي مجدد اين کارگاه يکي از برنامه‌هاي اين معاونت در سال‌جاري بود. وي از تجهيز و خريد مواد اوليه براي کارگاه تراش سنگ‌... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "ناصر آراسته" که در نخستين سمپوزيم بين‌المللي نقاشي امام علي(ع) شرکت کرده است، گفت: زماني که براي سمپوزيوم دعوت شدم، تصميم گرفتم که حضرت علي(ع) را به عنوان خورشيدي که فضيلت‌هايشان همچون نوري بر عالم گسترده است، تصوير کنم. هنرمند تهراني، ضمن برشمردن نقش آموزه‌هاي ديني در هنر، افزود: زماني که اعتقادات ديني و مذهبي در ا... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "مسعود اسکندري" معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ايلام با بيان اين خبر گفت: با توجه به اينکه هرساله کلاس‌ها و دوره‌هاي متنوع صنايع‌دستي از جمله معرق‌کاري، گليم‌بافي، سفال سازي و... توسط اين معاونت برگزار مي‌شود، ضرورت بيمه افراد شرکت‌کننده احساس شد. وي خاطرنشان کرد:بيمه کارگاه‌ها... ادامه »
08
چکیده: "عليرضا رنجبر ضرابي" در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، لوله‌کشي گاز داخل شهرستان بهار را براي 700 کارگاه داخل شهر کافي ندانست و گفت: طبق قراري که با مدير عامل شرکت گاز استان گذاشتيم و مطالعات ابتدايي که براي گازرساني به اين منطقه انجام داديم با اختصاص دو ميليارد تومان به طور کلي مشکل سوخت‌رساني حل خواهد شد. وي با بيان اينکه سوخت مصرفي فعلي گازوييل ا... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "سيدعباس ميرهاشمي" که به‌عنوان دبير نخستين دوسالانه بين المللي عکس جهان اسلام کار خود را آغاز کرده است، شکل‌گيري و برپايي اين دوسالانه را تجربه‌اي بي‌سابقه در عرصه عکاسي جهان اسلام و موجب گسترش پيوندها، شناسايي استعدادها و درخشش قابليت‌هاي هنرمندان عکاس اين حوزه بزرگ فرهنگي و تمدني درجهان ارزيابي کرد. وي از برگزاري نخ... ادامه »
08
چکیده: "اکبر عباس‌نژاد" کاشي‌ساز مشهدي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: در 14 سالگي در آستان قدس نزد استاد کار کاشي‌پز کاشي‌ساز مشغول به کار شدم و 63 سال است که در همين حرفه باقي‌مانده‌ام. وي با بيان اينکه تا سال 1339 در مسجد جامع کوهرشاد در هنر کاشي‌سازي استغال داشته است، افزود: کار کاشيکاري بسياري از اماکن مذهبي و تاريخي استان خراسان وقت را ب... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون صنايع‌دستي اصفهان نيز در اين راستا قدمت صنعت زربافت ايران را مورد توجه قرار داد و گفت: "زري" صنعتي منسوب به زراست و در کل، معناي شيء ساخته شده از طلا مي‌دهد. "احمد اديب" افزود: پارچه‌هاي زربفت، پارچه‌هايي است که پودهاي آن از طلاست. وي با اشاره به اينکه در اين هنر پارچه‌هايي با نقش و نگارهاي سنتي و تار و پودهاي... ادامه »
07
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر طاهر صباحي با سال‌ها سابقه در عرصه پژوهش و فعاليت‌هاي فرهنگي در کميسيون‌ها و انجمن‌هاي فرش کشورهاي اروپايي مانند کميسيون ملي ارزيابي‌، اتحاديه مجموعه‌داران فرش، انجمن دوستداران فرش، هيأت بين‌المللي فرش در ايتاليا و کميسيون ويژه فرش در آلمان و اتريش اقدامات مؤثري در معرفي فرش ايران به جهانيان داشته است. وي که آثار ... ادامه »
07
چکیده: "مسعود احمدي‌نيا" که در مراسم افتتاح نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي نوشهر سخن مي‌گفت، افزود: متاسفانه در کشور ما به خصوص در حوزه صنايع‌دستي به اين مساله کمتر توجه شده است. وي گفت: درحال‌حاضر که دنيا در تمام مسائل به‌صورت شبکه‌اي عمل مي‌کند لازم است ما نيز خود را با اين روش تطبيق دهيم. وي در ادامه اين مراسم با اشاره به عملکرد سه ماهه... ادامه »
صفحه 905 از 926اولین   قبلی   900  901  902  903  904  [905]  906  907  908  909  بعدی   آخرین