یکشنبه 06 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمدتقي نوابي" يکي از فعالان عرصه صنايع‌چوب که سال‌هاست در زمينه قابل استفاده کردن در و پنجره‌هاي قديمي و تبديل آنها به مبلمان فعاليت دارد،‌ تلفيق آثار کهن با صنعت روز را بدعتي متفاوت در حوزه ساخت مبلمان برشمرد و با اشاره به نبود مشکلات صادراتي و تجارتي اين آثار گفت: بيشتر طالبان اينگونه آثار را افراد خارجي تشکيل مي‌دهند... ادامه »
17
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان تهران، با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: هنرمندان آثار خود را در کاروانسراي شاه‌عباسي کرج به نمايش گذاشته‌اند. "ليلي رتبه‌اي" افزود: هنرمندان و صنعتگران آثار خود را در رشته‌هاي گليم، فرفوژه، شيشه، معرق، منبت، سنگ‌هاي قيمتي، تلفيقي، سفال، حکاکي‌کروي مس، مشبک فلز، عروسک‌سازي و لباس ايراني براي عروسک، ا... ادامه »
17
چکیده: "کامران معرفت بنفشه"، هنرمند چرم‌ساز تهراني به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: با وجود سابقه چند هزار ساله چرم در ايران، هنوز شناخت کافي نسبت به اين محصول در کشور وجود ندارد. وي با اشاره به مواد اوليه چرم که عمدتاً پوست گاو، بز و گوسفند است، تصريح کرد: گراني ماده اوليه، افزايش قيمت نهايي محصولات توليدي را به دنبال دارد. هنرمند چرم‌ساز تهراني با بيان... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه آثاري از فرش‌هاي قديمي، گليم و نمونه‌هايي از چفته‌هاي عشاير، از مجموعه "يوسف صفدري"، به نمايش درمي‌آيد. بنابراين گزارش، نمايشگاه ياد شده از 27 تير تا 2 مردادماه در گالري ثمين برپاست. بازديد از اين نمايشگاه در روزهاي ياد شده، از ساعت 16 تا 20 براي علاقه‌مندان آزاد است. M/R/114
17
چکیده: " يحيي رحمتي"‌ روز گذشته در جلسه معارفه مديران کل و مشاوران اين معاونت اعلام‌کرد: درصورتي‌که بخواهيم صنايع‌دستي را رقيب مصنوعات صنعتي بدانيم، ناچار مي‌شويم به سوي صنعتي شدن برويم. وي ادامه داد: تمام فعالان اين حوزه با همکاري و همدلي يکديگر مي‌توانند صنايع‌دستي را به سمت جلو پيش ببرند. وي از صنايع‌دستي به عنوان بهترين کالا و سوغات براي گردشگرا... ادامه »
17
چکیده: "حسين هاتفي‌فارمد" بعداز ظهر روز گذشته در جلسه معارفه مديران کل و مشاوران معاونت صنايع‌دستي، همچنين با اشاره به اينکه افکارعمومي نيز اطلاعات شايسته‌اي درباره صنايع‌دستي ندارند، تصريح کرد: درحال‌حاضر همه مديران اجرايي کشور نگاهي ترحم‌آميز به صنايع‌دستي دارند و به نوعي معتقدند اين حوزه نيازمند محبت و کمک‌هاي جدي است. وي با تأکيد براينکه بايد کاري ... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، " عبدالحميد حاجي‌پور" عضو هيأت علمي دانشگاه بابيان اين مطلب در جلسه معارفه مديران کل و مشاوران معاونت صنايع‌دستي، گفت: اين تعامل و همکاري نزديک، به هدايت و پيشرفت صنايع‌دستي کمک خواهدکرد. وي تشکيل يک NGO با حضور نمايندگان و اساتيد آگاه دانشگاهي براي حوزه صنايع‌دستي را ضروري دانست و تأکيد کرد: با ايجاد اين تعامل و همکار... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مرکز ملي فرش ايران با همکاري مؤسسه فرهنگي و هنري فرش، در راستاي تجليل از مقام هنري استادان فرش دستباف ايران، بيستم تيرماه مراسمي را در آمفي تئاتر موزه فرش ايران برگزار مي‌کند. بنابراين گزارش، در اين مراسم با اهداي تنديس بلورين از استاداني چون "جعفر پاکداشت" و "قدرت‌الله مينائيان" تجليل به عمل مي‌آيد. اين گزارش مي‌ا... ادامه »
17
چکیده: "‌فرهاد عابدي" که بعدازظهر روز گذشته در جمع مسئولان و مديران معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سخن مي‌گفت، افزود: رونق صنايع‌دستي در همه ابعاد اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي بايد با دقت بررسي و انجام شود. وي بااشاره به اينکه صنايع‌دستي در طول فعاليت خود با فراز و نشيب‌هاي فراواني روبرو بوده‌است، تصريح کرد: درحال‌حاضر به دليل توجه مسئولان، اين مق... ادامه »
17
چکیده: "محسن فولادي" مدير آموزشگاه صنايع‌دستي تهران در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: تشکيل اتحاديه صنايع‌دستي، همچون معاونت صنايع‌‌دستي امري ضروري است. وي با اشاره به وجود مشکلات متعدد هنرمندان رشته‌هاي مختلف صنايع‌دستي، امري ضروري است. وي با اشاره به وجود مشکلات متعدد هنرمندان رشته‌هاي مختلف صنايع‌دستي، داشتن اتحاديه براي رسيدگي به مسائل پي... ادامه »
17
چکیده: "محمد محمدزاده" به ميراث آريا(CHTN) گفت: با سرمايه شخصي مجموعه‌اي از صنايع چوبي ازجمله مجسمه و کارهاي معرق را براي صدور به ايتاليا آماده کردم که متأسفانه به دليل وجود برخي روابط، هنوز قادر به فروش آنها نشده‌ايم. وي با اشاره به اينکه ايتاليايي‌ها علاقه خاصي به مصنوعات چوبي دارند، توضيح داد: با اين حال هنوز هيچ فعاليت تأثيرگذاري در اين حوزه ديده ن... ادامه »
17
چکیده: "فتاح رجبعلي" هنرمند سنگ‌تراش تهراني، با بيان اينکه با احياي دوباره کارگاه‌هاي سنگ‌تراشي، ضمن برطرف کردن بخشي از بيکاري جوانان، مي‌توان به رشد و شکوفايي اين صنعت نيز کمک کرد،‌ به ميراث آريا(CHTN)، گفت: ايران ازنظر دارا بودن مواد معدني و سنگ‌هاي قيمتي نظير فيروزه و عقيق در منطقه، جزء چند کشور مطرح در اين زمينه است. وي با اشاره به اينکه مهمترين مس... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاونت صنايع‌دستي استان مازندران با بيان اين خبر گفت: در آزمون پايان دوره آموزش در 18 مجتمع آموزشي استان که 30 خرداد برگزار شد يک هزار و 30 نفر ديگر به فهرست هنرآموزان صنايع‌دستي افزوده شد. بنابراين گزارش، اين آزمون در 14 رشته مختلف نظير جاجيم، معرق، چوب، منبت، حصيربافي، مرواريدبافي، طراحي سنتي، تذهيب، چاپ و سفالگري بر... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، هيأت داوران جشنواره قالي‌هاي نفيس و فرش و دستبافته‌هاي عشايري پس از 5 روز بررسي دقيق در چگونگي بافت مواد اوليه، طرح، گره، شکل و رنگ، اندازه و ديگر مراحل توليد فرش‌هاي نفيس کشور، فرش طاق فيض اصفهان را به عنوان نفيس‌ترين فرش دستباف سال کشور انتخاب کرد. بنابراين گزارش، اين فرش توسط استاد "فيض‌الله صفدرزاده حقيقي" در ابعاد... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه 41 عروسک ساخته شده با استفاده از کاموا، پارچه و حصير از آثار "بتول بهشتي" به نمايش درآمده است. بنابراين گزارش، "بتول بهشتي" متولد 1317 چند سالي است که با انگيزه پر کردن اوقات فراغت خود و با استفاده از وسايل ابتدايي و ساده شروع به ساخت اين عروسک‌ها کرده است. وي تاکنون بيش از هزار عروسک ساخته است. ا... ادامه »
16
چکیده: "معصومه مقدمي" يکي از فعالان هنر باتيک، در مصاحبه‌اي اختصاصي به ميراث آريا(CHTN)، مهجور بودن اين هنر در ايران را مورد توجه قرار دارد و گفت: بيشتر مردم ما حتي با نام باتيک آشنا نيستند و تنها رسانه‌هاي گروهي و دانشگاه‌ها با بها دادن به اين هنر و ديگر هنرهاي ناشناخته مي‌توانند به گسترش آن کمک کنند. مقدمي که دو سال است به‌صورت تخصصي در اين حوزه فعال... ادامه »
16
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي ‌سنتي خراسان‌رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)، گفت: همه پيله‌هاي ابريشم توليدي، براي فراوري و ريسه شدن به کارگاه‌هاي خانگي آورده مي‌شود. "حسين خواجه بيدختي" افزود: پيله‌ها پس از فرآوري و ريسيدن، براي استفاده در گل قالي و بافت فرش، به کارگاه‌هاي توليدي فرستاده مي‌شود. وي روستاي "بايگ" را بزرگترين قطب ابريشم ... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مهرانگيز نيکنام"، هنرمند اصفهاني که در "جشنواره بين‌المللي زنان سرزمين من" شرکت کرده است، ضمن بيان اين مطلب گفت: لباس‌هاي وارداتي به لحاظ ماشيني بودن، داراي کيفيتي نازل و قيمتي پايين هستند و اجناس داخلي نمي‌توانند با آنها رقابت کنند. وي که استاد سرمه‌دوزي است و تاکنون توانسته بيش از صد نفر را با اين هنر به درآمدزايي ب... ادامه »
16
چکیده: "حسين ابوالهادي" معروف به "حسين‌جان" در گفتگوي اختصاصي با ميراث‌آريا (CHTN)، تصريح کرد: با وجودي که مقوله فرش اين روزها از صنايع‌دستي جداشده و به نوعي، مورد توجه بخش بازرگاني قرار گرفته است، اما همچنان معاونت صنايع‌دستي کرمان بيشترين توجه را به بافندگان و اين هنر اصيل دارد. وي که از دوران کودکي به بافت فرش‌هاي نفيس در کارگاه‌هاي خانوادگي‌ مشغول ... ادامه »
16
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "قند فروش"، دبير جشنواره بين‌المللي زنان سرزمين من، ضمن بيان اين مطلب گفت: حجاب براي زنان ما امري تازه نيست بلکه زنان ايراني همواره علاوه بر خوش‌پوشي، پوشيده هم بوده‌اند. وي نظرات ارائه شده در جشنواره را راهگشاي طراحان لباس دانست و تأکيد کرد: جمع‌آوري نظرات مردم، به طراحان لباس در جهت جلب‌نظر مخاطبان بيشتر کمک مي‌کند. ... ادامه »
صفحه 905 از 915اولین   قبلی   900  901  902  903  904  [905]  906  907  908  909  بعدی   آخرین