ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نشست "مرتضي فرجي" رئيس مرکز ملي فرش ايران با اشاره به حضور مرکز ملي فرش و جمعي از توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ايران در نمايشگاه دموتکس آلمان گزارشي از فعاليت‌هاي اين مرکز را به خبرنگاران ارائه کرد. رئيس مرکز ملي فرش، شناخت تغيير و تحولات در مصرف کنندگان و به هنگام شدن توليد را براي داشتن سهم بيشتر در با... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، همزمان با سومين روز از حماسه عاشقانه امام عاشورا و بلاجويان دشت کربلايي اين موزه از 12 روايت عاشورايي نقاشان معاصر ايراني که تصوير و تجسمي از 12 بند ترکيب بند مشهور محتشم کاشاني و منظري از تجلي آفتاب مشرق عشق در نگاه هنرمندان را به نمايش مي گذارد پرده برداري خواهد کرد. اين 12 اثر که هر کدام از يک نقاش بوده و به سفارش ف... ادامه »
30
چکیده: "محمدعلي ودود" سرپرست کارگاه حجاري با بيان اين خبر به خبرنگار ميراث‌آريا(chtn) گفت: اين کارگاه با هدف احياي رشته حجاري روي سنگ در پژوهشکده هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري راه‌اندازي شده است. وي افزود: راه‌اندازي اين کارگاه در کنار ساير کارگاه‌هاي موجود در اين پژوهشکده مي‌تواند فرصت مناسبي براي احياي اين هنر دير... ادامه »
30
چکیده: احمدي نيا ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت :سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان با هدف ترويج رشته هاي صنايع دستي براي همه اقشار جامعه به خصوص قشر روستايي و محروم استان اقداماتي انجام داده که از اين ميان مي توان به امضاي موافقتنامه همکاري بين سازمان ميراث فرهن... ادامه »
30
چکیده: نادر کمالي ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : هنر سفال يکي از مهمترين صنايع دستي شهرستان ميناب محسوب مي شود که متاسفانه طي سال هاي اخير دچار رکود شده است. وي افزود :به همين منظور سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري هرمزگان در نظر دارد با کمک بخش خصوصي کلاس هاي آم... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "محسن‌پور" رئيس اداره فرش سازمان بازرگاني استان فارس با بيان اين مطلب افزود: اين جشنواره در راستاي سياست‌هاي توسعه و حمايتي مرکز ملي فرش ايران به منظور شناسايي فرش دستباف کشور برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: در اين جشنواره از طراحان و سازندگان نمونه ابزار و تجهيزات فرش، بافنده نمونه، رفوگر و مرمت کار برتر، صادرکننده نمونه... ادامه »
26
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "سعيد محمودي ازناوه" عکاس و داراي نشان درجه يک هنري در رشته عکس با بيان اين مطلب افزود: برپايي جشنواره فرهنگي، هنري فرش براي پاسداشت و تکريم هنر فرش ايراني ضروري است و وجود بخش عکس در اين جشنواره مي‌تواند انديشه‌هاي تازه و بديع دانشجويان در ثبت جذابيت‌ها و زيبايي‌هاي فرش به نمايش بگذارد. محمودي ازناوه که تاکنون در بيش ا... ادامه »
25
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) کارگاه‌هاي تخصصي هنرهاي سنتي که همزمان با نمايشگاه و گردهمائي گنجينه هنرهاي از ياد رفته ايران در 18 رشته مختلف و با حضور استادکاران برجسته و بنام از شهرها و مناطق مختلف ايران برگزار شده و مورد استقبال و توجه وسيع و چشمگيري از سوي مردم و هنرمندان قرار گرفته بود با اهداي تنديس فرهنگستان هنر و لوح تقدير به اساتيد برجسته، طي م... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "کيومرث قورچيان" نقاش ايراني که اخيراً نمايشگاهي از تازه‌ترين نقاشي‌هاي خود را در قالب رنگ روغن و ترکيب مواد و با گرايش‌هاي آبستره و فرا انتزاعي و فرم‌هاي جديد بر محور انديشه‌ها، تعاليم و حضور عارفانه مولانا جلال الدين در بنگلادش (‌داکا) برگزار کرده است در بازگشت از اين کشور با بيان تأثيرات بسيار مثبت اين نمايشگاه و بازتاب... ادامه »
23
چکیده: "شکرا... قاسمي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: مسابقه کپوبافي با هدف انتخاب بهترين کپوبافان استان در روز هفتم دي‌ماه در شهرستان دزفول برگزار شد که از اين ميان سه نفر به عنوان افراد برتر اين مسابقه معرفي شدند. قاسمي افزود: قرار است در همايش کپوبافي که روز 13 بهمن... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه که باهمکاري سازمان گردشگري بنگال و دولت مرکزي هند برپا مي‌شود هر ساله مجموعه‌ايي کامل از منحصربه‌فردترين صنايع‌دستي تمام استان‌هاي هندوستان را به نمايش مي‌گذارد. و در حقيقت فرصتي بي‌نظير براي ديدار و تبادل نظر بافندگان، نقاشان و هنرمندان صنايع‌دستي سراسر هندوستان است. به گفته مسئولان برگزاري اين نمايشگا... ادامه »
23
چکیده: "محمد اسکندري" مدير روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: در نمايشگاه سالجاري که از 22 تا 25 دي‌ماه در مرکز نمايشگاهي هانوفر آلمان برپاست، يک هزار و ‪ ۴۴۲‬توليد کننده و عرضه‌کننده فرش از ‪ ۶۰‬کشور جهان شرکت دارند که اين رقم رکورد جديدي در تاريخ برگزاري اين نمايشگاه محسوب مي‌شود. وي افزود: در نمايشگاه فرش هانو... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از شرکت سهامي فرش ايران، "مرتضي فرجي" رئيس مرکز ملي فرش ايرن در خصوص ميزان ارزش صادرات فرش ايران گفت: سال گذشته ارزش صادرات فرش ايران بر مبناي نرخ پايه سال‌هاي 80 و 83 به 408 ميليون دلار رسيد که اين رقم بر مبناي پايه سال 1386 بالغ بر 750 ميليون دلار است. به گفته وي، در حال حاضر 20 تا 30 درصد به نرخ پايه اضافه شده... ادامه »
22
چکیده: "اسرافيل شيرچي" هنرمند خوشنويس در اين رابطه به خبرنگار ميراث‌آريا(chtn) گفت: در اين نمايشگاه 72 تابلوي نستعليق، شکسته نستعليق، در ابعاد 50 و 70 شامل اشعار مولانا، حافظ و خيام و آثاري از نيمايوشيج، احمد شاملو و سهراب سپهري به نمايش در آمده است و خوشبختانه با استقبال خوبي از سوي بازديدکنندگان روبه رو شده است. وي با اشاره به آثار ارئه شده در اين نم... ادامه »
22
چکیده: "شکرا.. قاسمي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) تصريح کرد: اين نمايشگاه‌ با هدف شناساندن فرهنگ و رسوم مختلف ايران از طريق عرضه هنرهاي سنتي و صنايع دستي برگزار مي‌شود. وي افزود: در اين نمايشگاه که در محل دايمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اهواز برپا خواهد شد، صنايع دستي محلي و... ادامه »
22
چکیده: "مرضيه ترکمانيان" رئيس گروه برنامه‌ريزي حفظ و احياي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) تصريح کرد: معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي در نظر دارد بانک اطلاعات صنايع دستي هنرمندان استان تهران را در راستاي معرفي انواع صنايع دستي، معرفي هنرمندان و صنعتگران رشته‌هاي گوناگون صنايع ‌دستي و هنرهاي سنتي استان تهران تهيه کند. ... ادامه »
22
چکیده: "مرضيه ترکمانيان" رئيس گروه برنامه‌ريزي دفتر کل حفظ و احياي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) گفت: جمع‌آوري آمار و اطلاعات رشته‌هاي بومي استان‌ها در دستور کار معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي قرار دارد و تا امسال پايان مي‌يابد. اين مقام مسئول تصريح کرد: استقرار نظام آماري (شامل گردآوري، طبقه‌بندي، پردازش، تحليل... ادامه »
22
چکیده: مهرداد اميرآقايي" سرپرست اداره توسعه و ترويج معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) گفت: در اين بازديدها ضمن آشنايي با مراکز آموزشي استان ايلام و بررسي مشکلات پيش روي آن‌ها طي جلسه‌اي که با معاونت صنايع‌دستي استان داشتيم قرار شد تا با ايجاد يک کارگروه مشترک به منظور هماهنگي اداره کل آموزش و پرورش شاخه کارو دانش استان ... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نمايشگاه بيش از 200 تخته قالي تبريز ، مرند، مهربان و مراغه با طرح‌ها، بافت‌ها و رج‌هاي مختلف ارائه شده است . در نمايشگاه فرش دستباف تبريز همچنين قالي‌هاي عتيقه با قدمت 300 سال و تابلو فرش‌هاي شهر سردرود به نمايش گذاشته شده است. بنابراين گزارش؛ استان آذربايجان شرقي يکي از قطب‌هاي توليد فرش دستباف در کشور است ... ادامه »
22
چکیده: کلمه منبت به معني کنده کاري روي چوب است و منبت کار کسي است که روي چوب عمل کنده کاري را انجام مي‌دهد. اين فن، سابقه‌اي بسيار طولاني دارد؛ تا حدي که آغاز تاريخ منبت را مي‌توان به زماني نسبت داد که انسان براي نخستين بار با ابزارهاي تيز و برنده آشنا و چوب را تراش داده است . منبت کاري در ايران پيشينه‌اي بسيار طولاني دارد و يادگاري از دوران گذشته مي ... ادامه »
صفحه 905 از 981ابتدا   قبلی   900  901  902  903  904  [905]  906  907  908  909  بعدی   انتها