شنبه 05 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

11
اتحاديه‌ها و تعاوني‌ها خواستار واگذاري آموزش صنا‌يع‌دستي
چکیده: مديرعامل اتحاديه شرکت‌هاي تعاوني صنايع‌دستي استان فارس در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب گفت: با انجام اين طرح تمامي بخش‌هاي اجرايي آن به صنعتگران و استادان صنايع‌دستي کشور واگذار شد و اين مساله به بهبود کار کمک مي‌کند. حسينعلي نويگويي با اشاره به اينکه تابه حال تلاش جدي براي بهبود سطح آموزش هنرجويان صنايع‌دستي کشور انجام نشده است، ... ادامه »
11
80 درصد فرش‌بافان همدان زنان هستند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران فيصل مرداسي با بيان اين مطلب گفت: سرانه توليد فرش توسط هر قاليباف در استان همدان به 3/1متر مربع رسيده است. وي ادامه داد: تاکنون يک هزار و 318 نفر از اين افراد به شعب سازمان تأمين اجتماعي براي بيمه معرفي شده اند و هفت هزار و 557 فقره کارت نيز براي فرشبافان از طريق اتحاديه و دو ه... ادامه »
11
نمايشگاه صنايع‌دستي تبريز فرصتي براي رونق صادرات
چکیده: حسين هاتفي فارمد در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب گفت: از سوي معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي از سفرا، تجار و رايزن‌هاي فرهنگي کشورهاي مختلف براي حضور دعوت به عمل آْمده است که پيش‌بيني مي‌شود با اين وجود گام‌هاي مثبتي در راستاي توسعه صادراتي صنايع‌دستي برداشته شود. وي با اشاره به اينکه تمامي تلاش ما در کاهش روند نزولي صادرات صنايع... ادامه »
11
شناسنامه دارشدن فرش فرهنگ مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران، مرتضي فرجي با بيان اين مطلب افزود: کدگذاري و شناسنامه‌دار شدن فرش نوعي تضمين، اعتماد و اطمينان براي خريدار به همراه مي‌آورد و توليدکننده نيز چون به امکان رهگيري کالا آگاه است، صادقانه برخورد کرده و به سوي بهبود کيفيت مي‌رود. وي با بيان اينکه بحث شناسنامه دار شدن فرش از مدتي ... ادامه »
11
تقدير از هنرمندان صنايع‌دستي درنمايشگاه منطقه‌اي اسلام‌آباد غرب
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn )، نصرت الله سپهر ،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب افزود:پس از پايان نمايشگاه منطقه‌اي صنايع دستي اسلام آباد غرب به 40 نفر از شرکت کنندگان لوح تقدير اهدا شد. وي هدف از اين اقدام را تشويق و ترغيب بهتر و بيشتر هنرمندان براي حضور جدي در برنامه‌هاي ص... ادامه »
11
بزرگداشت بنيان‌گذار رشته فرش در دانشگاه‌هاي ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، مرحوم درودچي از پايه‌گذاران کارشناسي فرش، پژوهش و مطالعات دانشگاهي و علمي در زمينه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در ايران بود. وي پژوهشگر حوزه ادبيات فرش‌شناسي بود که سال‌ها شاگرداني را با تلاش زياد تربيت کرد. استاد درودچي متولد 1329 در شيراز بود. وي فوق ليسانس اقتصاد بود و سال‌ها به عنوان عضو گروه هنرهاي سنتي فرهنگستان هن... ادامه »
10
صنايع دستي ايران در 10 نمايشگاه خارجي شرکت مي‌کند
چکیده: حسين هاتفي فارمد در گفتگو با ميراث آريا(CHTN) تاکيد کرد: در صورت تأمين بودجه، حضور در اين نمايشگاه‌ها قطعي است ،درغير اين صورت تنها درتعدادي از اين نمايشگاهها شرکت مي‌کنيم. وي ادامه داد:شرکت در نمايشگاه هايي مانند ايتاليا،المان و اسپانيا که در توليد صنايع دستي سابقه طولاني تري دارند براي ما اولويت دارد. معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي با ا... ادامه »
10
ضرورت درج شناسنامه بر روي توليدات صنايع دستي
چکیده: حسينعلي نويگويي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب افزود: يکي از مهمترين مشکلات فروش صنايع دستي نداشتن بسته بندي مناسب اين توليدات است و تنوع زياد اين محصولات، اين مشکل را دو چندان کرده است. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر نبود بسته بندي مناسب فروش اين کالاها را با مشکلي اساسي روبروکرده است ، اظهار داشت: اين روش صحيحي نيست که تولي... ادامه »
10
حضور کرمانشاه در جشنواره سراسري عکس صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نصرت الله سپهر ،معاون هنرهاي صنايع دستي و هنر هاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب گفت:طي چند سال اخير صدها عکس از صنايع‌دستي کرمانشاه گرفته شده است. وي ادامه داد: اعتقاد داريم که بهره‌گيري کافي از تمام هنرها به خصوص هنر عکاسي به عنوان ابزاري تبليغي مي‌تواند در معرفي صنايع ... ادامه »
10
برپايي چادرهاي عشايري در نمايشگاه سراسري صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين بخش در ايجاد جذابيت نمايشگاه تأثير بسزايي داشته و برهمين اساس در اين نمايشگاه فضاي لازم براي استان‌هايي که از قابليت‌هاي بالايي در اين امر برخوردار باشند ،‌ اختصاص يافته است. بنابراين گزارش محل دايمي نمايشگاه بين المللي تبريز در حالي ميزبان نمايشگاه سراسري هفته صنايع دستي است که فضايي بالغ بر 15 هزار مترمربع در... ادامه »
09
ارسال 34 مقاله به همايش راهکارهاي توسعه صنايع‌دستي ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، تعداد مقاله‌هاي ارسال شده به دبيرخانه همايش علمي با عنوان "راهکارهاي توسعه صنايع‌دستي ايران" 34 مقاله است. بنا بر اين گزارش اين همايش همزمان با نمايشگاه سراسري صنايع دستي در هفته صنايع دستي برگزار مي‌شود. اين گزارش حاکي از آن است که مقالات ارسالي به اين دبيرخانه با موضوعات و محورهاي آموزش و احياي رشته‌هاي صنايع دست... ادامه »
08
آغاز همکاري معاونت صنايع دستي و مرکز ملي فرش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران در اين جلسه مرتضي فرجي دو محور براي همکاري‌هاي مشترک مطرح و مقرر کردند با هماهنگي بخش‌هاي مختلف، طرفين نسبت به پيگيري و اجرايي کردن آنها اقدام شود. بنا بر اين گزارش مشارکت فعال در نمايشگاه‌هاي داخلي و خارجي از محورهاي مورد گفتگو در اين جلسه بود که مقرر شد تقويم نمايشگاهي دو مر... ادامه »
08
نقش نهادهاي مردمي در حفظ و احياي صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،در اين نشست رئيس اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان بوئين زهرا با اشاره به روند توليد صنايع دستي اين شهرستان گفت: نقش صنايع دستي براي ايجاد اشتغال و درآمد برکسي پوشيده نيست و توجه به اين صنعت از طريق حمايت دولت مي‌تواند راهکار مناسبي در جذب افراد در حوزه‌هاي مختلف صنايع دستي باشد. علي صادقي تاثير کمک‌هاي مر... ادامه »
08
بازديد خالد مشعل از کارگاه نقاشي قهوه‌خانه‌اي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته فرهنگستان هنر، خالد مشعل با حضور آيين گشايش کارگاه حماسه خرمشهر در آينه نقاشي قهوه‌خانه از مسابقه بين المللي کارکاتور غزه که با مشارکت بي‌سابقه 65 کشور جهان در حال برگزاري است، بازديد کرد. وي در بازديد از اين موزه ضمن تحسين برانگيز خواندن اقدامات موزه فلسطين به ع... ادامه »
08
مشکلات انجمن‌هاي نقاشان تبادل شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر تهران، محمود شالويي مديرکل دفتر هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و سرپرست موزه هنرهاي معاصر تهران، معصومه مظفري رئيس انجمن نقاشان، طاهر شيخ الحکمايي رييس انجمن مجسمه سازان، ابراهيم حقيقي رييس انجمن گرافيک حضور داشتند. بنا بر اين گزارش در اين نشست رؤساي انجمن‌ها ضمن اعلام ... ادامه »
08
نمايشگاه خوشنويسي مهدي درياباري در سعدآباد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، سيد مهدي درياباري تاکنون نمايشگاه‌هاي جمعي وانفرادي بسياري را در کارنامه هنري خود به ثبت رسانده که از آن ميان مي‌توان به نمايشگاه قرآن کريم همدان، نمايشگاه مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران تهران و چندين نمايشگاه در امارات متحده عربي اشاره کرد. اين نمايشگاه فردا ساعت 16 در موزه هنر ملل مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد افتت... ادامه »
08
نمايشگاه صنايع دستي و غذاهاي سنتي در قديمي‌ترين پارک تهران
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، اين نمايشگاه از سوي شرکت توسعه گردشگري آراد و با همکاري شهرداري منطقه 12 برگزار مي‌شود. داريوش کيهان مهر مديرعامل شرکت آراد درباره برگزاري اين نمايشگاه به CHTN اظهار داشت: اين نمايشگاه از 17 لغايت 26 تيرماه به مدت 10 روز از ساعت 10 الي 21 در قديمي ترين پارک تهران (پارک شهر) برپا شد. وي با بيان اينکه مراسم افتتاحي... ادامه »
08
حضور41 غرفه از صنايع دستي تهران در نمايشگاه سراسري تبريز
چکیده: سعيد اميني در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با اعلام اين خبر گفت: در اين نمايشگاه هفت غرفه به توليد زنده صنايع‌دستي استان تهران تعلق دارد که در اين غرفه به توليد صنايعي چون معرق، سازهاي سنتي، سفال، منبت، نقاشي لاکي، نگارگري، قلم‌زني، و حکاکي نقره پرداخته مي‌شود. وي با اشاره به اينکه صنايع‌دستي استان تهران با حضوري پر بار در اين نمايشگاه ظاهر مي‌شود... ادامه »
08
قم مرکز فروش صنايع‌دستي ندارد
چکیده: زهرا عباسي در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با اعلام اين خبر گفت: تا به حال در اين استان هيچ برنامه‌ريزي مشخصي براي ايجاد مکاني به صورت اختصاصي براي فروش و عرضه توليدات صنايع دستي صورت نگرفته است. وي با اشاره به اينکه ايجاد شهرک‌هاي صنايع دستي در اين استان به تازگي مطرح شده است، اظهار داشت: استان قم با دارا بودن رشته‌هاي فعال صنايع‌دستي چون معرق، م... ادامه »
08
فرش ايران تنوع ندارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي مرکز ملي ايران دراين نمايشگاه که با حضور معاون مرکز ملي فرش ايران و مديرعامل شرکت سهامي فرش ايران و چند تن از مسوولان استاني گشايش يافت، انواع فرش هاي دستباف نفيس خانگي، تابلو فرش، فرش‌هاي دستباف ابريشمي، عشايري و انواع گليم و جاجيم به نمايش درآمده است. محمد زراعتکار با اشاره به اينکه سرانه تولي... ادامه »
صفحه 905 از 1012ابتدا   قبلی   900  901  902  903  904  [905]  906  907  908  909  بعدی   انتها