دوشنبه 30 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

04
چکیده: "اميرحسين چيت سازيان" رئيس انجمن علمي فرش ايران با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) افزود: انجمن علمي فرش ايران از سال 1381 با هدف رويکرد علمي و نگرش دانش محور به فرش دستباف کشور تشکيل شده است و در اين مدت تلاش‌هاي گسترده‌اي در اين زمينه داشته است که انتشار نخستين فصلنامه علمي، پژوهشي فرش کشور با نام «گلجام» و نيز برگزاري 2 دوره «همايش دانشجويان و... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)،"حسين جعفري" معاون فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين خبر تصريح کرد: 13 قسمت از مجموعه مستندهايي که به معرفي زواياي مختلف صنايع‌دستي و صنعتگري در ايران اختصاص داشت، در روزهاي آغازين سال جاري از تلويزيون پخش شد. وي افزود: در همين راستا 20 قسمت مستند با موضوع صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشورمان در دس... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث‌آرياchtn)) ، "جمشيد حمزه‌زاده " مديرکل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه سفرهاي داخلي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در نمايشگاه سراسري صنايع دستي استان گلستان با بيان اين مطلب گفت: يکي از عوامل موثر درتوسعه گردشگري وگردشگري پايدار ،بحث صنايع دستي است. وي تصريح کرد: ايران يکي از توليدکنندگان اصلي صنايع دستي درجهان محسوب مي شود. ... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، "رحيم صفوي" عضو هيات مديره و معاون توليد شرکت سهامي فرش ايران تصريح کرد: پس از نصب قطعات فرش به يکديگر، اين فرش ‪ ۶‬هزار متري به صورت يک تکه درآمده و فضاي مياني مسجد که بين ‪ ۹۶‬ستون قرار دارد مفروش شده است. بنابراين گزارش؛ اين فرش دستباف که رنگ زمينه آن سبز و با حاشيه خردلي طلايي است در ابعاد ‪ ۱۳۲/۹۶‬متر عرض و ‪ ۴۸/... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،رئيس هيأت مديره انجمن هنرمندان نقاش با بيان اين مطلب گفت: گرانترين اثر موجود در اين نمايشگاه اثري حجمي متعلق به "غلامحسين نامي" است که 40 ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است و در ميان آثار فروخته شده نيز اثري از فريده لاشايي با 14 ميليون تومان گران‌ترين تابلو نقاشي نيز 20 ميليون تومان قيمت‌گذاري شده است. معصومه مظفري همچنين... ادامه »
04
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ، 14 اثر "هانيبال الخاص" در سه روز برگزاري نمايشگاه به فروش رسيد و پس از آن، "علي‌اکبر صادقي" با 9 اثر، "حميد توکلي" با هفت اثر و "فريدون اميدي" با پنج اثر، عنوان پرفروش‌ترين نقاشان نمايشگاه در روزهاي نخست را از آن خود کردند. همچنين تاکنون 304، اثر از هنرمندان جوان و پيشکسوتي مانند ژازه تباتبايي، فريده لاشايي، احمد اسفن... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) همزمان با افتتاح نگارخانه هفت هنر، نمايشگاه گروهي از استادان هنرهاي تجسمي کشور در اين نگارخانه برگزار مي‌‌شود. در اين نمايشگاه گروهي آثاري از محمد احصايي ، احمد اسفندياري، ايرج اسکندري، فرح اصولي، صادق تبريزي، محمد ابراهيم جعفري، شهلا حبيبي، حسين خسرو جردي،‌ ايران درودي ،‌ همايون سليمي ، گزيلا سينايي، جلال شباهنگي ،... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "يحيي رحمتي" مدير کل حفظ و احياي صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري کشور در مراسم افتتاحيه همايش گنجينه هاي هنري از ياد رفته کشور که در استان گلستان برپاست سخن مي گفت، يادآور شد: ارزش‌هاي تاريخي ما و آن چيزي که ازگذشتگان براي ما مانده است از ذهنيت مسائل تاريخي است و اگر بخواهيم اين ارزش را از دست دهيم ديگ... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، سوخت معرق هنري است ترکيبي که قرن‌ها پيش از درخشش و اعتباري خاص برخوردار بوده، منشا و مبدأ اين هنر به‌درستي و به‌طور دقيق معلوم نيست و اينکه نخستين اثر سوخت معرق توسط کدام هنرمند و در چه دوره‌اي به‌وجود آمده تاکنون مشخص نشده است. هنر سوخت حاصل لطيف‌ترين احساسات پاک هنرمنداني چيره‌دست و سخت‌کوش است که سال‌ها در اين مرز ... ادامه »
01
چکیده: "احمد دهقاني" مدير روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان بوشهر در خصوص برگزاري دومين نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايران در بوشهر به ميراث‌آريا(chtn) اظهار داشت: اين نمايشگاه بزرگ با شرکت 29 استان کشور و 131 غرفه در محل نمايشگاه‌هاي بين المللي بوشهر برگزار مي‌شود که سهم استان بوشهر در اين نمايشگاه 16 غرفه خواهد بود. وي افزود... ادامه »
01
چکیده: "انوشيروان گرايلي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آرياchtn) )افزود: جشنواره سراسري علمي، فرهنگي صنايع‌دستي و گردشگري به مدت 5 روز از 30 آبان‌ماه در تالار فخر‌الدين اسعد‌ گرگاني برگزار مي‌شود. وي يکي از محورهاي اين جشنواره را همايش گنجينه‌هاي هنري از ياد رفته ذکر کرد و گفت: اين همايش با... ادامه »
30
چکیده: "مسعود اسکندري"معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn)افزود:مرکز آموزش صنايع‌دستي شهرستان دهلران در رشته‌هاي سفالگري، معرق‌کاري، منبت‌کاري، نقاشي روي سفال، گلسازي، سوزن‌دوزي، عروسک‌محلي، حصيربافي، تکه‌دوزي، قلمزني روي مس و... فعال است. وي تصريح کرد: از زمان آغاز فعاليت صنايع‌دست... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)،نمايشگاه وفروش آثار هنري هنرمندان معاصر باهمکاري مجموعه فرهنگي_هنري سعدآباد،سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي وگردشگري،سازمان زيباسازي شهرتهران،دفترمنطقه‌اي يونسکوي تهران،دفتر انجمن هنرمندان معاصر ايران و دفتر کميته ملي موزه‌هاي ايران برپا مي‌شود. بنابراين گزارش ، در اين نمايشگاه 700 اثر از آثار نقاشي و مجسمه‌اي 250 هنرمند... ادامه »
30
چکیده: "انوشيروان گرايلي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) تصريح کرد:در کنار اين نمايشگاه همايش و جشنواره هنري علمي، فرهنگي و صنايع‌دستي و گردشگري نيز برپا مي‌شود. وي ادامه داد: همايش مذکور با همکاري دانشگاه آزاد واحد گرگان، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و اداره کل ف... ادامه »
30
چکیده: "احمد اديب" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) تصريح کرد: رشته‌هاي "فيروزه‌کوبي"، طلاکوب، علامت سازي، کاشي معرق و هفت رنگ، مليله سازي نقره، مينياتور، سوخت چرم، منبت چوب و گره چيني از رشته‌هاي جديدي است که معرفي مي‌شوند. وي خاطرنشان کرد: پيش از اين 12 رشته صنايع‌دستي در قال... ادامه »
29
چکیده: "مسعود اسکندري" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: در اين موزه برجسته‌ترين آثار صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي با ذکر شناسنامه آثار جهت معرفي هر چه بيشتر در معرض ديد بازديدکنندگان قرار داده مي‌شود. وي اظهار داشت: همچنين در اين موزه صنعتگران و هنرمندان برجسته صنايع‌دستي و هن... ادامه »
29
چکیده: "مسعود اسکندري"معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) تصريح کرد : اين معاونت به منظور تقويت بخش خصوصي در برنامه‌ريزي جهت ترويج صنايع‌دستي در روستاها و ايجاد مقدمات راه‌اندازي خانه‌هاي ترويج صنايع‌دستي بخشي از آموزش صنايع‌دستي خود در روستاهاي شهرستان را به بخش خصوصي واگذار کرد. ... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، هشتمين دوسالانه کاريکاتور تهران که هم اکنون در کنار عرصه‌هاي جهاني اين هنر، يک اتفاق بين المللي محسوب مي شود همزمان با نمايشگاه کتاب‌هاي هنري در مجموعه صبا با حضور جمع زيادي از مردم و نيز اساتيد، پيشکسوتان و چهره هاي شاخص کاريکاتور ايران همچون محمد رفيع ضيايي، استاد کامبيز درمبخش، استاد بهمن عبدي، ناصر پاک شير، بهرام عظيم... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري،"حسين هاتفي فارمد" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور با بيان اين مطلب افزود: حضور ايران پس از گذشت 10 سال بسيار حائز اهميت و چشمگير بود و با استقبال بسياري خوبي از سوي بازديدکنندگان مواجه شد. وي فضاي غرفه ايران را 120 متر عنوان کرد و افزود: غرفه گليم، گ... ادامه »
29
چکیده: "نصرت‌الله سپهر" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) گفت: "کامران اميريان" يکي از هنرمندان جوان و پرتلاش استان کرمانشاه است که در زمينه هنرهاي سنتي آيينه‌کاري از زمان دانش‌آموزي کار خود را آغاز کرده و تجربيات موفقي را پشت سر گذاشته است. به گفته وي، هنرمند مذکور در بيشتر ... ادامه »
صفحه 905 از 965ابتدا   قبلی   900  901  902  903  904  [905]  906  907  908  909  بعدی   انتها