دوشنبه 04 بهمن 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

04
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "بهمن عسگري" با بيان اينکه در استان چهارمحال و بختياري سه جامعه انساني وجود دارد، افزود: صنايع‌دستي رايج در اين استان را مي‌توان با توجه به تقسيمات شهري، روستايي و عشايري دسته‌بندي کرد. معاون صنايع‌دستي چهارمحال و بختياري از قالي و قاليچه، گليم، قفل‌سازي، گل‌بندي خاتم، جاجيم بافي، کيسه حمام و نمدمالي، گيوه‌دوزي و کلاه ... ادامه »
03
چکیده: با اين حال، صرف‌نظر از اظهارات "هاشمي‌رفسنجاني"، خبر ناگهاني خريد 300 تخته گليم نقش‌برجسته ايلامي از هنرمندان اين استان به منظور ارائه به سفارتخانه‌ها به‌منظور ترغيب آنها به اين زيرانداز بديع و نامگذاري يکي از خيابان‌هاي اصلي شهر ايلام به نام "سحرچلانگر" مبدع گليم نقش برجسته، از ديگر اقدامات قابل توجهي بود که "هاتفي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي ... ادامه »
03
چکیده: "جمال زوري‌زاده"، مدير اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شادگان، در گفتگو با ميراث‌آريا (CHTN)، ضمن اعلام اين خبر تصريح کرد: هيچ فضايي براي آموزش صنايع‌دستي در شادگان وجود ندارد و اين در حالي است که 90 درصد روستاييان،‌ به‌ويژه زنان، از راه صنايع‌دستي امرار معاش مي‌کنند. وي از برگزاري نمايشگاه صنايع‌دستي شادگان در هفته زن خبر داد و خاطرنش... ادامه »
03
چکیده: مسئول برگزاري اين نمايشگاه به ميراث آريا (chtn) گفت: اين هنرمندان آلماني، براي جستجوي شيوه‌ها و شکل‌هاي تازه‌ خلاقيت و کسب تجربه اي نوين با دست خالي به اينجا آمدند. " ليلا پازوکي" افزود: اين پروژه هنري نتيجه کار 16 هنرمند با 9 مليت مختلف است که در برلين زندگي مي‌کنند. وي ادامه داد: هنرمندان براي توليد اثر خود دو هفته فرصت دارند و مي‌توانند آث... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، مؤسسه فرهنگي، هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه جشنواره پوستر "سفيد" را در حوزه هنري استان زنجان به مدت 10 روز برپا مي‌کند. اين جشنواره با مشارکت موزه فلسطين و سازمان (کفا) و نيز معاونت هنري بنياد‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس از 4 تيرماه برپا مي‌شود. بنابراين گزارش، نمايشگاه پوستر سفيد در زنجان در اد... ادامه »
03
چکیده: "اکبر رضوانيان"، رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت گردشگري سرزمين پرگهر، با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين جشنواره باهمکاري پژوهشکده ابنيه و بافت و در سطح دانشکده‌هاي هنر و معماري کشور برگزار خواهد شد. وي با بيان اينکه جشنواره مذکور تعاملي ميان دانشجويان، استادان و متخصصان معماري سراسر کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: براي جمع‌آوري طرح م... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کرم رضا حاصلي"، افزود: براساس آثار مستند، در سال 1945 در يخ‌هاي سيبري همراه يک سوار مربوط به دوره ساساني و متعلق به 2500 سال قبل فرشي به دست آمد که همانا نشانگر قدمت هنر فرش ايراني است. وي با اشاره به اينکه اين فرش در موزه آرميتا در لنينگراد موجود است، تصريح کرد: از گذشته بافت فرش، افتخار خانواده‌هاي ايراني بود و فرش‌... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سعيد محمدزاداکبري" مدير جشنواره بزرگ قالي‌هاي نفيس و فرش‌هاي عشايري، با بيان اين مطلب گفت: اين نفرات ازسوي هيأت داوران انتخاب مي‌شوند. وي افزود: در اين جشنواره، قالي و تابلوفرش‌هاي 30 استاد برجسته تبريز، اصفهان، نايين و قم، در فضايي به وسعت 7 هزار متر مربع در معرض ديد علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد که بنا به آثار عرضه شده، ... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه که تا 5 تير ادامه دارد، آثاري از استادان "مهدي حسيني"، "ابراهيم جعفري"، "ايرج اسکندري"، "همايون سليمي"، "رضا حدادي"، "سعيد سلطاني"، "عليرضا اصفهاني‌زاده"، رضوان صادق‌زاده" و جواد نوبهار" به نمايش درآمده است. بنابراين گزارش، بازديد از اين نمايشگاه، در روزهاي ياد شده از ساعت 16 تا 20 براي عموم علاقه‌مندان... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، در راستاي هر چه باشکوهتر و پرمحتواتر برگزار شدن اين جشنواره، هيأت کارشناسي متشکل از کارشناسان و اساتيد به سرپرستي استاد "محسن محسني" عضو فرهنگستان هنر و کارشناس نام آشناي فرش ايران، تشکيل شده است. بنابراين گزارش، اعضاي اين هيأت دکتر "حسين ياوري" استاد و محقق، "کرم رضا حاصلي" کارشناس رسمي دادگستري در رشته فرش، "سقط چي"... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رشته‌هاي مذکور هم‌اکنون به 60 هنرجو تعليم داده مي‌شود و اين عده در صورت موفقيت در اين دوره‌ها، از کارت مهارت صنايع‌دستي بهره‌مند خواهند شد. برگزاري رايگان اين آموزش‌ها، نوآوري، مهارت‌آموزي، حفظ و دوباره آفريني نقوش بومي بختياري ازسوي مرکز آموزش اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ايذه است و دوره‌هاي تابستاني نيز ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "بهمن عسگري" معاون صنايع‌دستي اين استان، با تأکيد بر اينکه صنايع‌دستي منطقه چهارمحال و بختياري با آداب و رسوم و سنت‌هاي مردم آميخته است، تصريح کرد: قاليبافي در اين استان از چنان اهميتي برخوردار است که آن را از ديگر فعاليت‌‌هاي صنايع‌دستي متمايز مي‌کند؛ زيرا فرش اين منطقه به‌دليل کيفيت مواد و نقوش و رنگ‌هاي متنوع بسيارش دا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حسين عباس‌زاده" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌جنوبي با اعلام راه‌اندازي مرکز جديد آموزش صنايع‌دستي گفت: نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سرايان با راه‌اندازي يک مرکز آموزش صنايع‌دستي در بخش سه قلعه، هر دو بخش شهرستان را تحت پوشش آموزش‌هاي صنايع‌دستي در رشته‌هاي مختلف قرار داده است. و... ادامه »
03
چکیده: "ناصر هوشمند وزيري" هنرمند مجسمه‌ساز تهراني که علاقه‌ بسياري به آفتابه‌هاي مسي و قلمزني شده دارد با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين آفتابه‌ها قدمت بسيار زيادي دارند و اين مسأله نشان مي‌دهد که ايرانيان از آغاز بسيار پاکيزه بوده‌اند. وي با تاکيد بر اينکه علاقه‌مندان به صنايع‌دستي بايد از بيشتر رشته‌هاي مرتبط آگاهي داشته باشند، تصريح ک... ادامه »
03
چکیده: سرپرست ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گنبدکاووس استان گلستان به ميراث آريا (chtn) گفت: احيا و توسعه کارگاه‌هاي هنرهاي سنتي منطقه با الويت‌بخشي به هنرهاي فراموش‌شده، يکي از مهمترين برنامه‌هاي اين شهرستان است. " فريدون اونق" افزود: با ارائه تسهيلات به هنرمندان به‌خصوص در رشته‌هاي منسوخ شده تلاش مي‌کنيم، فعالان اين رشته‌ها انگيزه خود را برا... ادامه »
03
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي کردستان، با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)، گفت: اين معاونت براي دستيابي به برنامه‌هاي خود از استادان و افراد صاحب‌سبک استفاده مي‌کند. " امير احمديان" افزود: آموزش، يکي از مهمترين ابزار توسعه و گسترش صنايع‌دستي در کشور است که بايد براي آن برنامه‌ريزي مدون و منسجمي داشت. وي با اشاره به اينکه در اواخر پاييز سا... ادامه »
03
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين اتحاديه مقرر کرده بود که نمايندگان هر استان کارهاي بيمه هنرمندان را پيگيري کنند، اما متاسفانه هيچ اتفاق خرسندکننده‌اي در اين زمينه صورت نگرفته ‌است. " انوشيروان گرايلي" افزود: طي صحبت‌هايي که يکسال پيش انجام شد، قرار بود اين اتحاديه فاز اول بيمه هنرمندان را پس ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN)، "حسين هاتفي فارمد" با بيان اينکه جاي خالي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در اين استان همچنان احساس مي‌شود، گفت: با همکاري معاونت‌هاي صنايع‌دستي سراسر کشور، رونق صنايع‌دستي با بهره‌گيري از تجارب اساتيد دانشگاه، پيشکسوتان و هنرمندان درحال ساماندهي است. وي با تأکيد براينکه کارگاه‌هاي زودبازده ايلام از پتانسيل‌هاي فراواني برخورد... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود احمدي‌نيا" معاون صنايع‌دستي استان مازندران با بيان اين مطلب تصريح کرد: ارتقاي سطح آموزش صنايع‌دستي در مجتمع‌هاي آموزشي و ايجاد حس رقابت در توليدات صنايع‌دستي، ازجمله برنامه‌هاي آتي حوزه صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري است. وي همچنين ارزيابي توليدات براساس آخرين استانداردهاي موجود، هدفمند کرد... ادامه »
02
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، فرهنگستان هنر طي مراسمي در موزه هنرهاي معاصر تهران، نفرات برتر نهمين دوسالانه گرافيک معاصر و پوستر تهران را اعلام و به آنها لوح تشويق اهدا کرد. در بيانيه فرهنگستان هنر تشويق و حمايت از هنرمندان و ترويج آثار منطبق با کيفيت اصيل هنري براساس نوآوري، خلاقيت و بيان فردي به‌عنوان معيارهاي گزينش و معرفي هنرمندان برگزيده اعل... ادامه »
صفحه 909 از 911اولین   قبلی   902  903  904  905  906  907  908  [909]  910  911  بعدی   آخرین