چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

08
تشريح رشته هاي صنايع دستي در مدارس کرمانشاه
چکیده: به گزاش ميراث آريا(chtn ) و به نقل از روابط عمومي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه نصرت الله سپهر، در سخنان خود به چگونگي دست يافتن به راز و رمزهاي موفقيت انسان، در تلاش براي انتخاب شغل مورد نياز جامعه به خصوص داشتن مهارت در اين عصر صنعتي که بسيار ضروري است، اشاره کرد. وي با اشاره به گفته ... ادامه »
08
صنايع‌دستي از کمبود بودجه و نيروي متخصص رنج مي‌برد
چکیده: احمد جعفر پور در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر در سطح استان هنرمندان زيادي فعال هستند که تحت پوشش قرار دادن همه آنها با بودجه فعلي قطعأ امکان‌پذير نيست. وي با اشاره به اينکه يکي از بحث‌هاي مهم شرايط فعلي تبديل بازارچه‌هاي فصلي و موقت استان به بازارچه‌هاي دايمي است که اين مساله نيز جز با تأمين بودجه و صرف هزينه ات... ادامه »
08
آثار هنري مي‌تواند پشتوانه بانک‌ها باشد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر طهماسب مظاهري، با حضور در مؤسسه فرهنگي هنري صبا از نخستين نمايشگاه منتخب نگارخانه‌داران و گالري‌هاي هنري ايران بازديد کرد. وي در اين بازديد با اشاره به اهميت حضور آثار هنري در چرخه توليد و سود اقتصادي و بازده مالي تأکيد کرد: آثار هنري مي تواند پشتوانه بانک‌ها باشد و از اين پس به عنوان منابعي مطمئن و قابل اتکاء به... ادامه »
08
شرکت دو هزار همداني در کلاس‌هاي آموزشي صنايع‌دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دوره‌هاي آموزشي صنايع‌دستي استان همدان در رشته‌هاي سفال، نقاشي، طلا و جواهرسازي، سبدبافي، نقره کوبي، ساخت سازهاي سنتي، رودوزي سنتي، معرق چوب، بسته‌بندي، سفال پيشرفته، سراجي و بازاريابي برگزار شده است. بنابراين گزارش اين دوره‌ها در هشت شهر اين استان برپا شده که شهرستان‌هاي همدان، ملاير، تويسرکان، رزن، بهار، اسدآباد، نها... ادامه »
08
سمنان در فکر برپايي جشنواره استاني فرش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون توسعه بازرگاني داخلي سازمان بازرگاني استان سمنان در اين زمينه گفت: هدف از برگزاري اين گردهمايي، اجرايي کردن برنامه‌هاي جشنواره فرش و اجراي دوره‌هاي آموزش به‌بافي و هماهنگي لازم براي ايجاد نمايشگاه دايمي فرش در مرکز استان است. برپايه اين گزارش برگزاري جشنواره استاني فرش، انتخاب و معرفي برترين‌هاي هنر‌_ صنعت فرش دس... ادامه »
08
جشنواره فيلم، ‌عکس و هنرهاي سنتي برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مديراجرايي مراسم روز جهاني صنايع دستي و هفته بزرگداشت صنايع‌دستي و هديه با بيان اين مطلب افزود: اين جشنواره با هدف معرفي و ترويج هنرهاي سنتي و صنايع دستي کشور ،استفاده از ظرفيت‌ها و مشارکت گروهي در حفظ و احيا و اشاعه صنايع‌دستي، کاربردي کردن اقلام صنايع‌دستي حمايت و پشتيباني از هنرمندان صورت مي‌گيرد. مهدي کيايي با اشار... ادامه »
08
سليقه بازارهاي هدف بايد در توليد صنايع دستي تامين شود
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: هم اکنون در اروپا رنگ قهوه‌اي مورد توجه قرار مي گيرد و هنرمندان صنايع دستي نيز بايد با توجه به سليقه بازارهاي هدف محصولات خود را عرضه کنند. احمد اديب افزود:به تازگي شرکت‌هايي در زمينه فروش اينترنتي صنايع دستي فعاليت خود را آغا... ادامه »
07
بازارچه‌هاي موقت صنايع‌دستي ثابت مي‌شوند
چکیده: محسن لشگري در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر در شهرهاي بجنورد، شيروان، فاروج و آشخانه نمايشگاه موقت صنايع‌دستي برپا است. وي ادامه داد: براي شهرهاي بجنورد و شيروان مکان‌يابي در زمينه بازارچه‌هاي ثابت انجام شده است ولي "فاروج" و "آشخانه" براي برپايي بازارچه‌هاي ثابت فعلأ وضعيت مشخصي ندارند. رئيس سازمان ميراث فرهنگ... ادامه »
07
نمايشگاه مروار بافي در ملاير برگزار مي‌شود
چکیده: احمد جعفرپور در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: در اين نمايشگاه که تا 3 خرداد سال جاري ادامه دارد سبدهاي مروار که مرکز اصلي توليدشان در شهرستان ملاير و روستاهاي تابعه است را به نمايش مي‌گذارد. وي با اشاره به اينکه هنرمندان آثار خود را در 22 غرفه به نمايش مي‌گذارند، افزود: توليدکنندگان از شهرهاي مختلف کشور چون شهرهاي شمالي، قم،... ادامه »
07
عدم تجربه مديران و برنامه‌ريزي نامناسب است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) سيد رضا سعادتمند با بيان اين مطلب گفت: ايران با توجه به اينکه متنوع‌ترين صنايع‌دستي را در جهان داراست اما به دليل عدم ترويج مناسب فرهنگ بهره‌برداري از اين توليدات و کم کار بودن صنعت گردشگري به يکي از منزوي‌ترين کشورهاي جهان از لحاظ صنايع‌دستي تبديل شده است. وي با اشاره به اينکه در سي سال اخير رشد صادرات اين کالا با کاه... ادامه »
07
انتقال آثار انتخابي نگارخانه‌هاي ايران به کويت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آيين گشايش نمايشگاه منتخب آثار نگارخانه‌هاي ايران که با حضور بيش از 70 نگارخانه هنري، در سراسر ايران و با ارائه بيش از 700 اثر منتخب هنري، در راستاي شکوفايي و رونق اقتصاد هنر و حمايت از هنرمندان تجسمي بخش خصوصي در پنجم ارديبهشت ماه برپا شد. بنا بر اين گزارش در اين مراسم که با حضور هنرمندان و مديران نگارخانه و گالري... ادامه »
07
نقش شعارهاي وحدت‌بخش روي گليم زنجان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، شعارهاي وحدت بخش سال‌هاي 85،86 و87 بر روي گليم زنجان نقش شده و در موزه ستاد نماز جمعه اين استان در معرض ديد علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد. بنابراين گزارش، اين پيشنهاد از طرف معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي استان زنجان مبني بر درج شعار سال رهبر انقلاب بر روي يکي از صنايع‌دستي شاخص آن استان، صورت مي‌گيرد. بر پايه اين گزار... ادامه »
07
نمايشگاه نقاشي در موزه آيينه و روشنايي يزد گشايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد؛ هدف از بر گزاري اين نمايشگاه ، ارائه دستاوردهاي نقاشي و خلاقيت هاي هنري در اين زمينه است. در نمايشگاه ياد شده حدود 50 اثر در زمينه نقاشي با موضوعات مختلف طبيعت و مراسم مذهبي ديده مي شود. اين نمايشگاه از امروز به مدت پانزده روز از ساعت 13تا9 ... ادامه »
07
نمايشگاه آثار هنرمندان کرجي برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، شهرزاد تيمورزاده با اعلام اين خبر افزود: اين نمايشگاه به مدت يک‌ماه از 29 ارديبهشت ماه تا 29 خرداد در ابتداي جاده چالوس برگزار مي‌شود. وي با اشاره به اينکه اين نمايشگاه با هدف حمايت از هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي شهرستان کرج برگزار مي‌شود، گفت: در حال حاضر 20 غرفه براي ارائه آثار در نظر گرفته شده است که در صورت افز... ادامه »
07
تهيه اطلس صنايع دستي اصفهان
چکیده: احمد اديب با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:با تهيه اين اطلس پراکندگي و فراواني رشته هاي مختلف صنايع دستي استان اصفهان مشخص مي‌شود. معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان تاکيد کرد:در حال حاضر دو هزار و 200 کارگاه از سازمان ميراث فرهنگي پروانه فعاليت دريافت کرده اند. اديب تصريح‌کرد:همچنين 9 هزار نفر از... ادامه »
06
جشنواره فرهنگي و هنري فرش پايان يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين مراسم با حضور رئيس مرکز ملي فرش ايران ،مدير شرکت سهامي فرش ايران ،رئيس انجمن علمي فرش ،رئيس دانشگاه کاشان ‌و تني چند از اساتيد و کارشناسان برجسته فرش و داوران بخش‌هاي مختلف اين جشنواره در سالن اجتماعات دانشگاه کاشان برپا شد . جشنواره فرهنگي و هنري فرش از يکم تا 5 ارديبهشت‌ماه ميزبان بخش زيادي از آثار دانشجويان سراس... ادامه »
06
هنرمندان خراسان رضوي در 26 نمايشگاه استاني و کشوري حضور يافتند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي اين سازمان حسين خواجه بيدختي با بيان اين مطلب افزود : :طي سال 86 صنعتگران خراسان رضوي در 26 نمايشگاه استاني و کشوري شرکت کردند. وي اظهار داشت :در اين 26 نمايشگاه بيش از 250 هنرمند صنايع دستي در رشته هاي فعال استان حضور يافتند. بيدختي در خصوص نوع نمايشگاه برگزار شده ،اظهار داشت : خراسان رضوي در ... ادامه »
06
 تشکيل گروه پژوهشي هنرهاي سنتي در کرمانشاه
چکیده: نصرت الله سپهر ،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت : به منظور تشکيل گروه پژوهشي هنرهاي سنتي و صنايع دستي ،نشستي با حضور مسئولان دانشگاه رازي و سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار شد . وي افزود :در اين نشست مقرر شد در راستاي حفظ و ... ادامه »
06
هزينه  سرمايه گذاري صنايع دستي يک دهم ساير بخش هاي صنعت است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) علي کردي با بيان اينکه مطلب گفت: بازارچه هاي صنايع دستي و همچنين نمايشگاه داخل شهري، مستلزم صرف هزينه هاي سنگيني به شهرداري است که امکان راه اندازي چنين حرکت هايي را کاهش مي دهد. وي با اشاره به اينکه سرمايه گذاري در بخش صنايع دستي يک دهم ساير صنايع است، گفت: با وجود اينکه صنايع دستي مي تواند به عنوان يک رکن اساسي در عا... ادامه »
06
به دنبال تنوع گرايي بازار فروش براي صنايع دستي
چکیده: محمدعلي ضيغمي در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اينکه اين مطلب گفت: عمده بازارهاي توليدات صنايع دستي، به ويژه فرش به کشورهاي ثروتمند پيشرفته در منطقه اروپا تعلق دارد. دليل اين امر را قيمت بالاي توليدات صنايع دستي دانست و افزود: با وجود قيمت هاي بالا، کشورهايي خريد؟ بايد از ارزآور سرانه بالايي برخوردار باشند. معاون بازاريابي سازمان توسعه ت... ادامه »
صفحه 909 از 1003ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها