پنجشنبه 10 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

13
چکیده: "معصومه شهرزاد"، هنرمند مليله‌کار تهراني با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN) گفت: صنعت مليله‌کاري، به اندازه‌اي پيچيده و ظريف است که هنرمند پس از ذوب شمش نقره آن را از قالب مخصوص عبور مي‌دهد تا بتواند قطر نقره را به يک سانتي‌متر کاهش دهد. وي با اشاره به اينکه مفتول‌هاي يک سانتيمتري ذوب مجدد نقره تبديل به سيمي با قطر حدود يک ميلي‌متر مي‌شوند، ا... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مؤسسه فرهنگي، هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر و موزه هنرهاي معاصر فلسطين همزمان با سالروز سقوط هواپيماي مسافربري ايران بر اثر حمله نظاميان آمريکايي در خليج‌فارس، ميزبان نمايشگاهي از کاريکاتورهاي "عماد حجاج" هنرمند اردني با موضوع صلح آمريکايي، محکوميت تجاوز و اشغال و سياست‌هاي سلطه‌طلبانه آمريکا در عراق و فلسطين است. ب... ادامه »
13
چکیده: "سارا اسکندري" هنرمند نقاشي روي پارچه، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، گفت: تلفيق سبک سنتي و مدرن و استفاده از طرح‌هاي قالي‌سنتي در حاشيه لباس‌ها، جلوه ويژه‌اي به محصولات توليدي تلفيقي بخشيده است. وي افزود: مردم ترکيب سبک سنتي و مدرن را بيشتر مي‌پسندند؛ چنانکه استقبال آنها گواه بر اين امر است. وي تنوع، ايجاد طرح‌هاي نو و توجه به سليقه روز جامعه... ادامه »
13
چکیده: "اکرم محمدي" مربي آموزشي صنايع‌دستي با بيان اينکه در سال‌هاي اخير از تعداد هنرجويان رشته‌هاي گليم و قالي‌بافي کاسته شده است در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: روش‌هاي نامناسب آموزش توسط استادان و مربيان اين فن، يکي از دلايل بي‌توجهي هنرجويان نسبت به آموزش اين هنر است. وي افزود: هر مربي براي خود روش تدريس خاصي دارد دلايل بي‌توجهي هنرجويان ن... ادامه »
13
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: راه‌اندازي کارگاه‌هاي آموزشي در روستاها يکي از مهمترين برنامه‌ها و سياست‌هاي اين معاونت در سال 86 است. "سيدولي‌الله اميري" افزود: کارگاه آموزشي "راک" با آموزش رشته‌هاي گليم، جاجيم، معرق‌ و سفالگري فعاليت خود را آغاز کرده است. وي ادامه داد: رودوزي‌هاي... ادامه »
13
چکیده: "مرتضي فرجي" در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين کميته با جديت در حال پيگيري ثبت ملي طرح‌هاي فرش ايراني است. وي ادامه داد: به‌زودي طرح‌هاي ثبت شده در قالب کتاب و بروشور جمع‌آوري و منتشر مي‌شود. وي با اشاره به پيوستن ايران به کميسيون مالکيت معنوي و فکري مادريد، افزود: در اين کميسيون، همه خصوصيات مناطق جغرافيايي کشور عضو، در قالب اظ... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاه پژوهشي رامبراند و نقاشان عصر طلايي هلند که قرار بود 10تيرماه در اين مجموعه به کار خود پايان دهد مجدداً تمديد شد. اين نمايشگاه که مورد استقبال بسياري از علاقمندان هنر جهان، دانشجويان، صاحبنظران و پژوهشگران قرار گرفت همزمان با چهارصدمين سال تولد رامبراند نقاش مشهور هلندي با همکاري سفارت هلند در حال برگزاري است ک... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين ايستگاه نقاشي براي افراد بالاي 50 سال بر پا مي‌شود. در اين ايستگاه پدر و مادر بزرگ‌ها نقاشي‌هاي خود را در سطح حرفه‌اي و آماتور با موضوع آزاد با رنگ روغن روي بوم به تصوير مي‌کشند. ايستگاه نقاشي "يک بوم تجربه" باهدف فراهم کردن اوقاتي شاد و مفرح براي سالمندان و گسترش هنرهاي تجسمي بر پا مي‌شود. بنابراين گزارش علا... ادامه »
12
چکیده: "عليرضا پاشايي" مدير اداره سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان مراغه با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: برگزاري نمايشگاه‌ها، تبليغات در صدا و سيما و جرايد نقش نقش مهمي در ايجاد انگيزه مردم استفاده از صنايع‌دستي خواهد شد. وي افزود: مراغه در توليد گليم، هنرمندان توانايي را پرورش داده است و بازار خوبي را نيز در داخل دارد که ب... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) ، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خراسان شمالي گفت: راه‌اندازي بازارچه‌هاي فروش صنايع دستي در مبادي شهرها کمک بسياري به معرفي توليدات هنري استان خواهد کرد. "محسن لشگري" افزود: ظرفيت بالاي صنايع‌دستي استان بايد به ميليون‌ها زائر و مسافري که از استان عبور مي‌کنند شناسانده و عرضه شود . وي، صنايع... ادامه »
12
چکیده: "محمدرضا زاهدي" مدير موزه رضا عباسي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: نمايشگاه ظروف و مجسمه‌هاي چيني، 10 تيرماه در اين موزه آغاز به کار کرد و تا 10 مردادماه برپاست. وي افزود: در نمايشگاه مذکور، آثاري از هنرمندان شهر "جينگ دجن" چين به نمايش درآمده است. زاهدي ادامه داد: ساخت ظروف و مجسمه‌هاي چيني در اين شهر قدمتي طولاني دارد و در واقع،... ادامه »
12
چکیده: "جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: شهرستان نمين از نظر ميزان توليد و مصرف گليم در کشور مقام نخست را دارد و از قطب‌هاي مهم اين صنعت به‌شمار مي‌آيد. وي با بيان اينکه 12 هزار بافنده گليم در اين شهرستان مشغول فعاليت هستند، خاطرنشان کرد: ظرفيت توليد ساليانه يک ميليون متر مربع گليم در نم... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، " محمدحسين دهقاني" معاون صنايع‌دستي کاشان، با اشاره به اينکه معاونت مذکور درحال گسترش اين هنر ديرينه است، تصريح کرد: مخمل‌نقش‌برجسته کاشان هم‌اکنون با همت استادکاران مخمل‌بافي در مرکز صنايع‌دستي وهنرهاي سنتي کاشان توليدمي‌شود. وي با تأکيد بر اينکه تنها کارگاه مخمل‌بافي اداره ميراث‌فرهنگي کاشان از سال 1371 از سوي استاد... ادامه »
12
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: در اين نمايشگاه هنرمندان و صنعتگران 22 استان حضور داشتند. " علي فعله‌گري" افزود: صنعتگران و هنرمندان کشور در 120 غرفه محصولات و توليدات خود را به معرض نمايش گذاشته‌اند. وي، مدت چهارمين نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي را يک هفته اعلام کرد و گفت... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اعضاي خانواده رئيس‌جمهوري ونزوئلا که براي گفتگو با مقامات کشورمان وارد ايران شده‌اند، در اين بازديد، با انواع قالي‌هاي نفيس ايراني دستبافته‌هاي هنرمندان ايلات مختلف عشاير، ازجمله گليم، جاجيم، قالي، قاليچه، گبه، خورجين، پشتي و ديگر دستبافته‌هاي مختلف کشور آشنا شدند. بنابراين گزارش، اعضاي خانواده "هوگوچاوز" که از دستبافت... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، در اين نمايشگاه که به همت معاونت صنايع‌دستي استان کرمانشاه همزمان با جشنواره فرهنگي و هنري بانوان در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي کرمانشاه برگزار شد، "طبري" بانوي هنرمند کرمانشاهي با استفاده از دستگاه گلدوزي پيشرفته و چرخ خياطي آثار تلفيقي ملهم از نقش‌هاي ايراني را در معرض نمايش گذاشت. بنابراين گزارش، در اين نماي... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "اسماعيل نجار" که روز گذشته در افتتاح چهارمين نمايشگاه صنايع‌دستي سراسر کشور سخن مي‌گفت، افزود: در طول سال‌هاي اخير تغييرات زيادي در تشکيلات صنايع دستي اتفاق افتاد که منجر به دور ماندن مسئولان اين حوزه از جايگاه اصلي‌شان شد. وي تأکيدکرد: در دولت نهم و با توجه به برنامه‌هاي منسجم و پيگيرانه مسئولان صنايع‌دستي، اين هنر-... ادامه »
12
چکیده: "علي وحدتي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان همدان با تاکيد بر اينکه توليد انبوه صنايع‌دستي بدون فروش بي‌فايده است، به ميراث آريا (CHTN)، گفت: تعاوني صادرات با هدف رونق فروش و صادرات با گلچين کردن افرادي که علاقه‌مند و تحصيلکرده در صنايع‌دستي هستند ولي صرفاً توليدکننده نبوده و فعاليت تجاري دارند تشکيل شد. وي افزود: معاونت صنايع‌دستي هم اکنون... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين جشنواره انواع قالي،‌ قاليچه، گبه، کناره و ديگر دستبافته‌هاي هنرمندان ايلات مختلف عشاير کشور، با تخفيف 15 تا 20 درصد، به علاقه‌مندان عرضه مي‌شود. بنابراين گزارش، سومين جشنواره "قالي‌هاي نفيس" و سومين جشنواره "فرش و دستبافته‌هاي عشايري ايران" تا 15 تير از ساعت 10 تا 20 هر روز در اين مجموعه فرهنگي- تاريخي پذيراي عم... ادامه »
12
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: توسعه و معرفي صنايع دستي تنها با يک برنامه‌ريزي منسجم و دقيق امکانپذير خواهدبود. " انوشيروان گرايلي" افزود: اگر برنامه‌ها براساس کار، کارشناسي انجام شود نتايج مطلوبي درپي خواهدداشت. وي ايجاد بازارچه‌هاي مرزي، فروشگاههاي برون‌مرزي، ايجاد شهرک‌ صنايع دستي در مرکز ا... ادامه »
صفحه 909 از 916اولین   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   آخرین