یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

17
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:براي نخستين بار در کشور طرح تدوين استاندارد سازي سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي کشور تدوين مي‌شود. "حسين خواجه بيدختي" افزود :موسسه آموزشي ،پژوهشي الماس شرق آسيا به مدير عاملي "محمد جواد پيش‌ بين" به عنوان نماينده خراسان رضوي ب... ادامه »
17
چکیده: " مهدي جهانگيري" مدير عامل و عضو هيات مديره شرکت توسعه ايرانگردي و جهانگردي در گفتگو با ميراث آريا chtn)) ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: شرکت توسعه ايرانگردي و جهانگردي در راستاي سايست‌هاي خود براي فروش و معرفي محصولات صنايع دستي ايران در نظر دارد تا پايان سال جاري 4 نمايشگاه دائمي صنايع دستي ايران را در 4 کشور آلمان، امارات، مالزي و کانادا راه انداز... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،"مسعود احمدي نيا" معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مازندران گفت: به مناسبت ايام دهه فجر و تقارم با محرم و صفر، مازندران بيستمين نمايشگاه صنايع دستي خود را با موضوع قرآن و آموزه هاي ديني در شهرستان نوشهر از 13 بهمن ماه به مدت 4 روز برگزار کرد. وي افزود: در اين نمايشگاه 40 هنرمند شرکت داشتند و ... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، گفتگوهايي با رييس مرکز ملي فرش ايران، مدير کل فرهنگي وزارت علوم، رييس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، مديرعامل شرکت سهامي فرش ايران و رييس کميته ملي موزه‌هاي ايران همراه با يادداشتها واظهار نظرهايي از کارشناسان وهنرمندان عرصه فرشبافي، بخشي از مطالب اين شماره نامه فرش است . در بخشي از سرمقاله اين نشريه که به مدير ... ادامه »
16
چکیده: "محمد بهشتي نژاد "با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:در کنار جشنواره نمايشگاهي از استان يزد در 5 غرفه بر پا است که در آن سفال‌سازي ، تراش شيشه، زيلو بافي، حصير بافي،گليم بافي ،تراش سنگ‌هاي قيمتي ،کاشي معرق در هفت رنگ به صورت ( کارگاهي) و محصولات فرهنگي به علاقه مندان ارائه مي شود. وي در ادامه کشورهاي شرکت کننده در اين جشنواره را کشورهاي سور... ادامه »
16
چکیده: معاون صنايع دستي وهنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(chtn)گفت:درسطح 13 مرکز آموزش صنايع دستي درشهرستان‌هاي گرگان،گنبد،علي آباد،آزادشهر،کلاله، راميان، بندرترکمن،آق قلا،کردکوي،بندرگز، سرخنکلاته در رشته‌هاي بومي وغيربومي،873 هنرجو درحال آموزش هستند. "انوشيروان گرايلي" افزود:با آم... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دبير اولين کارگاه هنر مقاومت با اشاره به مراحل اجرايي اين کارگاه و حضور گسترده و کم‌نظير از اين حرکت، از برپايي اين نمايشگاه در روز 23 بهمن ماه همزمان با هفتمين دوسالانه نقاشي در موسسه فرهنگي هنري صبا خبرداد. وي همچنين با بيان اينکه اين کارگاه طي سه روز به همت موزه هنرهاي معاصر فلسطين و با همکاري موزه هنرهاي معاصر، دفت... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، اين نمايشگاه همزمان با پنجمين روز از بيست و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي در نگارخانه آيينه مرکز فرهنگي هنري انقلاب اسلامي برپاشده است. براساس اين گزارش اين نمايشگاه آثار استاد خسرو روشن، مدرس دانشگاه و استاد انجمن خوشنويسان ايران را که تاکنون نزديک به 40 نمايشگاه در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است را به نمايش م... ادامه »
15
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(chtn)گفت: به مناسبت دهه فجر مراکز آموزش صنايع دستي در شهرستان‌هاي اردبيل ،مشکين‌شهر ،خلخال ،گرمي ،پارس آباد ،بيله‌سوار ،نير ،نمين و کوثر به منظور توسعه ، ترويج ،معرفي و آشناسازي جوانان با رشته‌هاي مختلف صنايع دستي و تشويق و تر... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان قزوين ،مسئول موزه شهر قزوين با اعلام اين خبر گفت: استان قزوين در دوره هاي مختلف داراي هنرهاي خاص و صنايع دستي متنوع بوده است که صنعت نساجي نيز يکي از آنها است و ما با توجه به جمع آوري طرح‌ها و نقش‌هاي مختلف در دوره قاجار اقدام به برگزاري اين نمايشگاه کر... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه با حضور هاتفي فارمد، معاونت هنرهاي سنتي صنايع دستي، مهندس وحيدي، معاونت اجتماعي وامنيتي استاندار خوزستان ومهندس محمدي، رياست سازمان ميراث فرهنگي خوزستان انجام شد. بنا بر اين گزارش اين نمايشگاه که با حضور اکثر استان‌ها در 25 غرفه صنايع دستي در محل دايمي نمايشگاه‌هاي اهواز برگزار مي‌شود، از 1... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، علي صفايي مسوول روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا در اين باره گفت : اين موسسه با برگزاري نمايشگاه 25 سال پوستر ايران، همزمان با بيست و ششمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر، کارنامه اين هنر را در نگارخانه لرزاده به نمايش مي گذارد. صفايي با اشاره به اينکه اين نمايشگاه در دو بخش مرور و مسابقه برگزار مي شود، افزود: اين نماي... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، مدير برنامه ريزي و هماهنگي UNWTO با حضور در غرفه "ج.ا" ايران، حضور کشورمان را درنمايشگاه فيتورامسال پررنگ تر و قوي تر از سالهاي گذشته توصيف کرد . اين گزارش حاکي است مسوول ستاد تبليغات و نمايشگاه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي نيز با حضور در غرفه "ج.ا" اظهار داشت:" ج.ا" ايران قصد دارد نمايشگاه بين المللي ايران را در تقويم نماي... ادامه »
15
چکیده: مسعود اسکندري ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت :اين نمايشگاه با همکاري مشترک سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري و اداره تعاون استان ايلام بر پا شده است . وي با اشاره به اينکه اين نمايشگاه در قالب 20 غرفه در محوطه بيروني اداره تعاون ايلام بر پا شده است،خاطرنش... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)، همتا السادات موسوي،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي افزود: مرکز آموزش صنايع‌دستي شماره يک بيرجند جز اولين مراکز برگزارکننده دوره‌هاي آموزشي معرق چوب به شيوه تفکيک رنگ در سطح کشور است . وي افزود :همچنين با افتتاح مرکز آموزش صنايع‌دستي شهر مود، رشته توليدي برک بافي که از رش... ادامه »
14
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(chtn)گفت:ناهماهنگي با بازارجهاني و معرفي کالا ازطريق اينترنت،عدم ايجاد تشکل صادراتي و ايجاد نشدن بانک اطلاعاتي براي تبليغات و بازاريابي و معرفي هنرمندان شاخص و کارگاه‌هاي توليدي ازجمله مشکلات صنايع دستي استان است که در راستاي ... ادامه »
14
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(chtn)گفت:تسهيلات مربوط به اين طرح‌ها پس از بررسي و تشکيل پرونده توسط بانک‌ها به متقاضيان پرداخت خواهد شد . "جليل جباري"افزود:بيشتر اين طرح‌ها در زمينه توليد گليم بوده و مهمترين طرح با عنوان توليد انواع مجسمه‌هاي برنزي و سف... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌رضوي،"محمد رکني" افزود: در اين نمايشگاه ظروف بازسازي شده که يادگار جلوه‌هاي زيبا و به‌ يادماندني سفالينه نيشابور در فاصله قرون سوم تا پنجم(هـ.ق) است به تعداد 30 اثر در نگارخانه کمال‌الملک به نمايش گذاشته خواهد شد. وي ادامه داد: اين آثار توسط هنرمند... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان ،"عباس گياهي " متولد 1300 هنرمند قلمکار اصفهاني است که نزديک به 65 سال است به هنرقلمکاري مشغول است و بيشتر هنرهاي وي در موضوعات مذهبي ، صحنه‌هاي عزاداري و نوشته‌هاي مرتبط به آن و پرده‌هاي شبيه و نقالي است و در کنار برخورداري از ويژگي‌هاي مکت... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، همزمان با ايام دهه فجر براي اولين بار، نقاشان مکتب قهوه خانه در کارگاه‌هاي تخصصي اين موزه به عنوان يکي از ارزشمندترين گنجينه هاي هنرملي،‌ حوادث و وقايع انقلاب را از اوج گيري نهضت تا عاشوراي هفتم به زبان نقش و رنگ روايت مي‌کنند. بنابر اين گزارش نقاشان شاخص قهوه خانه از جمله استادان حسيني، وفايي، لرني، خليلي و فراهاني ب... ادامه »
صفحه 909 از 988ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...