شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

21
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)و به نقل از روابط عمومي موزه امام علي (ع)، در اين نمايشگاه 110 اثر از اساتيد خوشنويسي در دو بخش آثار قرآني و آثار مرتبط با حضرت علي(ع) به نمايش گذاشته شده است. آثار به نمايش درآمده در اين نمايشگاه به تازگي در کتابي با عنوان "امام علي در آينه خوشنويسي" به چاپ رسيده است. در اين کتاب که همزمان با ولادت حضرت علي(ع) از آن ... ادامه »
21
چکیده: "حسين رجب‌قانع" هنرمند چاقوساز رايني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، افزود: ساخت چاقو و قفل از 170 سال پيش تاکنون در منطقه راين کرمان رواج داشته است. وي افزود: در گذشته بيشتر هنرمندان اين منطقه در ساخت چاقو و قفل‌هاي ماشوله‌اي مهارت خاصي داشتند. رجب‌قانع با اشاره به ويژگي‌هاي منحصربه‌فرد چاقوهاي رايتي تصريح کرد: اين چاقوها داراي تيغه فولادي بود... ادامه »
21
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: براي نخستين‌بار است که چنين تفاهمنامه‌اي ميان سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و بسيج منعقد مي‌شود. "مسعود احمدي نيا" افزود: اين تفاهمنامه، با هدف دستيابي به راهکارهاي مناسب جهت بهر‌ه‌گيري از ظرفيت‌هاي طرفين، ارتقاي سطح مهارت و معلومات نيروي بسيج و توانمن... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "قاسم کاظمي" در اين باره گفت: مجموعه تاريخي "سراي مهر" در سال ۸۳‬ در سه طبقه به هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي در زمينه‌هاي، معرق، منبت و کنده‌کاري روي چوب، گچ‌بري سنتي، سازهاي سنتي، جاجيم بافي، صنايع‌دستي تلفيقي و تکميلي و البسه محلي جهت ارائه و فروش به صورت اجاره‌اي واگذار شده است. وي افزود: در طبقه دوم و سوم اين مج... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي گلستان گفت: اين معاونت پيرو پيگيري‌هاي مصوبه هيات وزيران در خصوص تجهيز مکان‌هاي مناسب و خريد اقلام صنايع‌دستي جهت نمايش با نظارت سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اقداماتي را انجام داده است. "انوشيروان گرايلي" افزود: خريد محصولات صنايع‌دستي توسط تمام نهادها، ادارات و سازمان‌ها جه... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آيت‌الله عباسعلي صادقي"، افزود: افراد با اشتغال در هر يک از رشته‌هاي صنايع‌دستي ديگر، نيازمند نهادهاي حمايتي دولت درخصوص کسب درآمد نخواهند بود. وي ضمن درخواست از مسئولان درخصوص برگزاري شايسته نمايشگاه‌هاي صنايع‌دستي گفت: درصورتي‌که مسئولان بتوانند مردم بيکار را تشويق به فراگيري هر يک از رشته‌هاي سنتي و صنايع‌دستي کنند... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون سياسي، امنيتي استاندار لرستان باحضور در مراسم گشايش نخستين نمايشگاه سراسري اين استان با بيان اين مطلب، گفت: از آنجا که کالاهاي امروز نتيجه ماشين‌هاي صنعتي است و روح و هنر در آنها کمتر موج مي‌زند، مردم به گونه‌اي از برقراري ارتباط با هنرهاي سنتي به دور مانده‌اند. "محمد صارمي‌زاده"، با اشاره به ارزش افزوده اغلب تول... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حسين هاتفي‌فارمد" که در مراسم گشايش نخستين نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي لرستان سخن مي‌گفت، با اشاره به اينکه زنان قادرند بسياري از مشکلات جامعه را حل کنند، افزود: متأسفانه تاکنون به نقش اين عده در صنايع‌دستي توجه چنداني نشده است. وي ادامه داد: با اينکه پس از انقلاب اسلامي زنان از جايگاه ويژه‌اي برخوردار شدند، نقش اين عد... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون مرکز ملي فرش ايران گفت: اين دفتر با هدف استفاده بهينه از توانمندي‌هاي پژوهشگران، اساتيد، دانشجويان در خلق آثار مکتوب و رشد و تعالي هنرـ صنعت فرش ايجاد شده است. "محمد رضا عابد" افزود: مرکز ملي فرش ايران اميدوار است بتواند فصل تازه‌اي در تعاملات اين مرکز با ساير دست‌اندرکاران هنرـ صنعت فرش دستباف باز کند. وي تأ... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيروس ابراهيمي" رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در مراسم گشايش اين نمايشگاه با اشاره به نقش صنايع‌دستي در سلامت رواني افراد، از اين هنر- صنعت به عنوان گل سرسبد ميراث معنوي کشور ياد کرد. وي افزود: صنايع‌دستي در طول تاريخ همواره با افراد حرکت کرده و معرف ارزش‌ها و معنويات جوامع گوناگون است. ابراهيمي، ن... ادامه »
21
چکیده: "حبيب دلشکيب" هنرمند حجم‌ساز کرجي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: با بيش از 22 سال فعاليت در زمينه حجم‌سازي توانسته‌ام در 98 نمايشگاه داخلي صنايع‌دستي شرکت کنم. وي افزود: حجم‌سازي با استفاده از طلق، هنري ابداعي و منحصربه‌فرد است که طي آن با حرارت دادن طلق،‌ آن را به شکل موردنظر در مي‌آورند. دلشکيب با اشاره به اينکه اين آثار در موزه د... ادامه »
21
چکیده: "غلامحسين الطافي" خوشنويسي، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: خط کوفي به‌دليل زيبايي‌هاي ظاهري و دشواري در خواندن، کاربرد بيشتري در تابلوهاي تزئيني دارد. وي که مدت 6 سال است در اين حوزه فعاليت مي‌کند به تلفيق خط- نقاشي و پتينه در آثار خود اشاره کرد و گفت: مرحله نخست در اين کار خطاطي است و نقاشي و پتينه پس از آن انجام مي‌شود. الطافي درب... ادامه »
21
چکیده: "همايون کاوياني‌نژاد" هنرمند چرم‌کار تهراني با بيان اينکه بيش از 30 سال سابقه فعاليت در اين هنر- صنعت دارد به ميراث آريا(CHTN)، گفت: تولد محصولات چرمي از جمله محصولات تلفيقي گليم و چرم، کيف اداري، قاب آينه و تابلوهاي نقاشي چرمي، مهمترين توليدات اين رشته را شامل مي‌شود. وي با اشاره به حضور در نمايشگاه‌هاي داخلي و بين‌المللي تصريح کرد استقبال از آ... ادامه »
20
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: در اين نمايشگاه هنرمندان 20 استان در 60 غرفه توليدات و محصولات خود را به نمايش گذاشتند. "مسعود احمدي‌نيا" افزود: نمايشگاه سراسري بابلسر تا 22 مرداد ميزبان علاقه‌مندان و گردشگران است. وي، با اشاره به زمان افتتاح نمايشگاه گفت: تعطيلات آخر هفته و مبعث حضرت محمد (... ادامه »
20
چکیده: "سيد جلال‌الدين بصام" که در حال حاضر براي پي‌گيري مراحل تحويل فرش در امارات به سر مي‌برد در گفتگوي اختصاصي با ميراث‌آريا(CHTN)، اعلام کرد: چهارشنبه17 مرداد اين فرش که در 9 قطعه بزرگ‌ بافته شده به مسجد شيخ زائد ابوظبي تحويل داده شد. وي درخصوص نصب اين فرش در مسجد ابوظبي، گفت: 9 قطعه بافته شده در کنار هم قرار مي‌گيرند، با عبور دادن از لابه‌لاي ستو... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "مسعود هدايتي" هنرمند حکاکي روي فلز با بيان اين مطلب، گفت: هنر حکاکي روي فلزات از زمان‌هاي گذشته تا کنون همواره به صورت سنتي در ايران صورت مي‌گيرد. وي در خصوص چگونگي شيوه توليد محصولات اين رشته هنري، توضيح داد: براي انجام کار حکاکي روي فلز، ابتدا پشت ظروف فلزي را که قرار است حکاکي روي آن صورت گيرد با قير مي‌پوشانند، ز... ادامه »
20
چکیده: "زهره جهاني"، مسئول صنايع‌دستي سازمان منطقه آزاد قشم با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اندازه قاليچه يک متر در 80 سانتي‌متر برآورد شده و نقشه آن توسط "محمد شيرواني" يکي از طراحان بومي منطقه ارائه شده است. وي با بيان اينکه فرش مذکور با کرک و ابريشم بافته مي شود، افزود: 3 نفر از قاليبافان که در دوره آموزشي پيشرفته مشغول به فعاليت هستند، ... ادامه »
18
چکیده: "هادي ربيعي" مسئول کتابخانه فرهنگستان هنر با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: فرهنگستان هنر تا دو سال پيش طرح حمايت از پايان نامه‌هاي داشنجويي با موضوع هنرهاي ايراني و سنتي را در دستور کار خود قرار داده بود چنانکه برگزاري جشنواره پايان‌نامه‌هاي برتر در اين حوزه يکي از اقدامات آن به شمار مي‌رفت. وي با بيان اينکه تمامي پايان‌نامه‌ها هم اکن... ادامه »
18
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "غلامرضا هادي‌زاده" هنرمند پتينه روي چوب با استفاده از نوعي طراحي و رنگ‌امزي ويژه موفق به ساخت محصولات جديد و متنوعي در حوزه خود شده است. هنرمند تهراني با اشاره به اينکه در پتينه روي چوب اشيا رنگ کهنگي به خود مي‌گيرند، تصريح کرد: با توجه به جنس اشياي مورد نظر از روش‌هاي مختلفي براي پتينه کاري استفاده مي‌شود به عنوان مث... ادامه »
18
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سيدولي الله اميري" گفت: راه‌انمدازي شهرک‌هاي صنعتي توافقنامه‌اي است که سال گذشته ميان "ملک‌زاده" معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و رئيس شهرک‌هاي صنعتي امضا شد. وي ادامه داد: پيرو اين توافقنامه تمام استان‌ها به دنبال تملک زمين و اعتبار براي راه‌اندازي شهرک‌هاي صنعتي هستند. وي با اشاره به جلسه... ادامه »
صفحه 909 از 934اولین   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   آخرین