یکشنبه 01 مرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

14
چکیده: به گزارش‌ميراث آريا(CHTN)، "حميد کارگر" دبير جشنواره فرش دانشجويان با بيان اين مطلب افزود: اين جشنواره با هدف درگير ساختن انديشه‌هاي جوان و خلاق مجموعه دانشجويان کشور با هنر- صنعت فرش دستباف و ايجاد پويايي و نشاط در جامعه دانشگاهي در عين پيوند خوردن با تاريخ و پيشينه پر افتخار ايران زمين برگزار مي‌شود. به گفته وي، جشنواره مذکوردر طول سال تحصيلي ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "انوشيروان گرايلي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان گلستان با اعلام اين خبر گفت: به دنبال حمله مغول در قرن هفتم هجري قمري و غلبه آنان بر ايران، شيشه‌گري به طور محسوس در استان گلستان روبه زوال گذاشت. وي افزود: سال‌هاست که از عمر شيشه‌گري در گلستان مي‌گذرد و نبود فعاليت در اين زمينه موجب شده هنرمندان اين رشته از صنا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،در اين جشنواره که به همت مؤسسه "مکعب هنر" طراحي و اجرا مي‌شود، 126 اثر از يکصد هنرمند که "بسم‌الله و اسما متبرکه" را در قالب‌هاي پوستر، لوگو‌تايپ و گرايش‌هاي نوين خط خلق کرده‌اند به رقابت مي‌‌پردازند. در بخش جنبي نيز آثاري با موضوع "اتحادملي و انسجام اسلامي" در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد. آثار جشنواره مذکور که به طور... ادامه »
14
چکیده: "محمد بهشتي‌نژاد" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: پايه و اساس دارايي بافي را پارچه‌اي مشهور به نام ايکات تشکيل مي دهد. وي افزود: دارايي پارچه‌اي ابريشمي است، با نقوش درهم هندسي که در يزد بافته مي‌شود .دليل انتخاب اين نام بدين جهت است که قواره‌هايي از اين پارچه را به همراه ترمه، هنگام ‌تهيه جهيزيه به ع... ادامه »
14
چکیده: "حميد بختياري" کارشناس صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: از آنجايي‌که فعاليت‌هاي صنايع‌دستي در جوامع مختلف عشايري، روستايي و شهري رواج دارد و همچنين با توجه به اصالت در طرح، نقش، رنگ و رنگ‌بندي و همچنين استفاده از مواد اوليه بومي و محلي در توليد صنايع‌دستي روستايي کاربرد بيشتر... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،در نمايشگاه مذکور بيش از 30 اثر قلم‌زني، مس، مفرغ و نقره در انواع ظروف و تابلو و به ويژه با تصاوير مينياتور و خط به نمايش درآمده است. آيات و احاديث، اسما الحسني، سماع عارفانه، اسطوره و عشق از جمله شاخص‌ترين مضاميني است که در آثار 5 استاد برجسته قلم‌زني به تصوير کشيده شده است. آثار به نمايش درآمده گزيده‌اي از هنر قلم... ادامه »
14
چکیده: "فرهاد عابدي" مدير کل دفتر توليد و بازرگاني معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي با اعلام اين خبر به ميراث آريا (chtn) گفت: کشور ونزوئلا 19 تا 27 مهرماه امسال ميزبان نمايشگاه بين‌المللي نساجي ايراني است. وي افزود: در مجموع 8 نمايشگاه خارجي صنايع‌دستي تا پايان امسال در کشورهاي مختلف از سوي معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور برگزار مي‌شود. مدير ک... ادامه »
12
چکیده: "نصرت‌الله سپهر" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان کرمانشاه با بيان اين مطلب گفت: بيش از دو هزار نفر بافنده سنتي اعم از نخ‌ريس، موج‌باف، شال‌باف و چوخه‌وراني از موي بز در استان وجود دارد که به نحوي امورات زندگي خود را از اين راه مي‌گذرانند و کمک خرج خانوار هستند. وي افزود: هنوز صداي طنين دلنشين موسيقي و نواي ضربه‌هاي دستگاه نساجي سنتي موج‌با... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، در اين نمايشگاه هنرمندان کردستاني در ‪ ۱۷‬رشته صنايع دستي، آثار خود را در معرض ديد عموم گذاشته‌اند. در اين نمايشگاه آثاري از نازک کاري، منبت کاري، معرق کاري، منبت مشبک، معرق شيشه، شيشه‌گري، مصنوعات چرم، معرق ساقه گندم، کلاش، زيور آلات سنتي، کردي دوزي، گليم، جاجيم و مجسمه‌سازي براي بازديد عموم به نمايش گذاشته شده است.... ادامه »
10
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( chtn) ، "عبدالله احراري"، مدرس و پژوهشگر فرش با بيان اين مطلب گفت: گرد هم آمدن دانشجويان برتر از محوريت موضوع فرش،فرصتي به وجود خواهد آورد که توان دانشگاه‌ها در زمينه آموزش علمي فرش نيز بيشتر آشکار شود به ارتقاي سطح علمي دانشجويان فرش کمک مؤثري خواهد کرد. وي برگزاري اين جشنواره را به نفع هنر – صنعت فرش ايران دانست و تأکيد ک... ادامه »
09
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، " محمدبهرام‌زاده"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با ابراز خرسندي از افتتاح مجدد مرکز آموزش صنايع‌دستي شهرستان آبيک گفت: اميدواريم اين مرکز بتواند در راستاي حفظ و احياي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي منطقه آبيک گام مؤثري برداشته و فرصت مناسبي براي احياي هنرهاي در حال فراموشي باشد. وي استقبال جوانان و نوجوانان... ادامه »
09
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"جليل جباري" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اردبيل گفت: رشته سفالگري در استان اردبيل به‌ويژه در شهرستان اردبيل و مشکل شهر جزو رشته‌هاي قديمي و با سابقه‌ صنايع‌دستي بوده که در سال‌هاي قبل بر اثر کم‌توجهي به‌عنوان يکي از رشته‌هاي درحال منسوخ شدن تلقي مي‌شد. وي افزود: از سال 1382 کارگاه آموزش سفال در مجتمع آموزش صناي... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، نمايشگاه‌هاي مذکور امروز افتتاح شد و موضوع يکي از اين نمايشگاه‌ها عبارت است از نمايشگاه نقاشي "نيايش" که در راهروي اقوام اين مرکز به نمايش گذاشته شده و شامل نقاشي‌هاي رنگ روغن، اکرليک و ... است. لازم به ذکر است؛ از جمله هنرمنداني که آثارشان در اين بخش به نمايش در آمده مي‌توان به مرتضي گودرزي (ديباج)، مهدي محترمي، مژگا... ادامه »
08
چکیده: "علي بختياري" کارشناس صنايع‌دستي ايلامي با بيان اين خبر به ميراث آريا(CHTN) گفت: امروزه آموزش در حوزه صنايع‌دستي به‌ عنوان يک سرمايه‌گذاري از اهميت و جايگاه ويژه‌اي برخوردار است و بهسازي و تجهيز نيروي انساني از طريق آموزش‌هاي کاربردي و مبتني بر نياز‌هاي حرفه‌اي امکان‌پذير مي‌شود. وي افزود: بر اين اساس و با تکيه بر سياست‌ها و اهداف سازمان و همچني... ادامه »
08
چکیده: "حيدر عباسي" هنرمند کرجي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت:با توجه به اينکه صنايع دستي عامل معرفي فرهنگ و تمدن هر کشور است، دراين راستا حضور در نمايشگاه‌هاي بين‌المللي صنايع دستي بسيار مهم است. وي افزود: از اين روي حضور صنايع دستي کشور در نمايشگاه‌هاي تخصصي و بين‌المللي گردشگري به عنوان جاذبه‌اي براي جذب گردشگر خارجي مي‌تواند بسيار مهم و اث... ادامه »
08
چکیده: "محمد عبدي زاد" هنرمند تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: بالا بودن قيمت شيشه‌هاي دست ساز به دليل زمان بر بودن توليد آن‌ها و گراني مواد اوليه به‌کار رفته در توليد اين محصولات است . وي تصريح کرد: بيشتر توليدات شيشه‌اي کشور که قابليت صدور به کشورهاي ديگر را دارنددر کشورهاي اروپايي طرفداران زيادي دارند. هنرمند شيشه‌گر تهراني افزو... ادامه »
08
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه هنرمندان آثار خود را در رشته‌هاي شيشه گري ، سرمه دوزي ، مصنوعات چرمي ، شمع سازي ، خاتم ، مجسمه سازي و پلي استر ، منبت کاري ، معرق کاري و گل‌سازي ، تابلو سه بعدي و نقاشي رنگ روغن در معرض ديد بازديد کنندگان قرار مي‌دهند . همچنين در حاشيه اين نمايشگاه مسابقه نقاشي با موضوع گردشگري برگزار مي‌شود که در پاي... ادامه »
08
چکیده: "مير صالح صادقي" توليد کننده و صادر کننده گليم اردبيلي به ميراث آريا(CHTN) گفت: گليم از درخشان ترين توليدات صنايع دستي استان اردبيل به‌شمار مي‌رود که در سطح جهان، به ويژه در کشور کلمبيا طرفداران زيادي دارد و از شهرت ويژه‌اي برخوردار است‏.‏ به گفته وي، گليم بافان اين استان مرغوب‌ترين گليم با نقوش برجسته، رنگ‌هاي متنوع و طرح‌هاي زيبا را توليد مي ک... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ، "نصرت‌الله سپهر " معاون صنايع‌دستي و هنر هاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اين استان با بيان اين مطلب گفت: اين کلاس‌هاي آموزشي‌ در چهارده منطقه در سطح استان کرمانشاه در شهرهاي هرسين، کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، سنقر، کنگاور، صحنه در رشته‌هاي گليم‌بافي سنتي، گليم‌بافي نقش برجسته مشبک، نازک‌کاري چوب، موزائ... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي- تاريخي سعدآباد به مناسبت روز جهاني کودک 40 تابلوي نقاشي "نيلي عفراوي" خردسال تهران در نگارخانه سعدآباد در معرض ديد هنردوستان قرار مي‌گيرد. بنابراين گزارش آثار اين هنرمند 6 ساله تهراني که از 2 سالگي نقاشي مي‌کند با مداد رنگي و پاستل و به سبک مدرن نقاشي شده است. لازم به ذکر است ؛ ... ادامه »
صفحه 909 از 954ابتدا   قبلی   904  905  906  907  908  [909]  910  911  912  913  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری