چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

30
حجم صادرات فرش 430 ميليون دلار بود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مرتضي فرجي افزود: 2 ميليون بافنده خانگي فرش در کشور فعاليت دارند که به تدريج از سال آينده همه آنها تحت پوشش بيمه شده و تا پايان سال جاري بيمه بافندگان فرش دستبافت تدوين و سال آينده اجرايي مي‌شود. . وي با اشاره به اينکه اين بيمه شامل افرادي است که تمام وقت به اين کار مشغول هستند، گفت: ۱۳۰هزار نفر از بافندگان فرش دست... ادامه »
30
جهان را براي پذيرش صنايع‌دستي‌ ايران آماده کنيم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، ابراهيم جميلي با بيان اين مطلب افزود: در صادرات صنايع‌دستي نيز تصميم‌گيري‌ها دچار نوسانات شديد بود و ما در سال‌هاي اخير جز در فرش که ارزآوري نسبتا خوبي داشته، در صادرات ساير توليدات صنايع‌دستي ناموفق بوده‌ايم. وي با اشاره به اينکه با توجه به هزينه‌هاي بالاي صادرات، توليدکنندگان ما قادر به صادرات صنايع‌دست‌ساز خود نيستن... ادامه »
29
برنامه‌هاي صنايع‌دستي کرمانشاه تشريح شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نصرت‌الله سپهر در اين گردهمايي به تشريح برنامه‌هايي چون چگونگي و ضرورت اهميت مهراصالت و جديت بيشتر براي ثبت جهاني آثار هنرمندان استان پرداخت. وي همچنين به برنامه‌هاي نمايشگاهي در ايام هفته ميراث فرهنگي پرداخت و از هنرمنداني که در ايام نوروز با اين سازمان همکاري داشته‌اند، نيز تقدير کرد. معاون صنايع‌دستي استان کرمانش... ادامه »
29
صنايع‌دستي کرمانشاه در دبيرستان‌ها معرفي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نصرت‌الله سپهر با بيان اين مطلب افزود: در جلسه‌اي که با حضور مسئولان آموزش و پرورش برگزار شده دبيرستان‌هاي اين استان با حضور افراد کارشناس با صنايع‌دستي آشنا مي‌شوند. معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمانشاه افزود: در اين هفته براي ايجاد ارتباط بين مردم و هنرهاي سنتي، نمايشگاهي برگزار مي‌شود و بروشورهاي تبليغاتي نيز به ... ادامه »
29
صدور کارت شناسايي براي 31580 صنعتگر صنايع‌دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، يحيي رحمتي با اعلام اين خبر افزود: طبق گزارش بانک اطلاعات صنعتگران و هنرمندان صنايع‌دستي براي 2300 کارگاه صنايع‌دستي نيز شناسنامه صادر شد. وي با اشاره به اينکه، بعضي از استان‌ها نسبت به ساير استان‌ها از نظر صدور کارت شناسايي، در رتبه بالاتري هستند، افزود: براي هنرمندان استان‌هاي کهگيلويه و بويراحمد، خراسان جنوبي، خراسا... ادامه »
29
جوايز صادراتي جبراني بر هزينه‌هاي صادرکنندگان نيست
چکیده: هوشنگ فاخر با در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با بيان اين مطلب افزود: اگر ما اعتقاد داريم که اقتصاد کشورمان دچار بيماري است، پس اين راه، تنها راه حل باقي مانده براي نجات آن از اين بيماري است. وي ادامه داد: ممکن است اين اقدام شوک اقتصادي براي مردم و بازار باشد ولي به مرور زمان مشکلاتي از قبيل بيکاري، عدم امکان صادرات براي صادرکنندگان و مشکلات ناشي... ادامه »
29
صادرات فرش دستباف آذربايجان شرقي200 به ميليون دلار رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، صادق نجفي دبير کارگروه توسعه صادرات غيرنفتي استان با بيان اين مطلب گفت: از اين مقدار صادرات بيش از 4 هزار و 856 تن انواع فرش دستباف و تابلو فرش به خارج از کشور صادر شده است. وي با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سال گذشته درخصوص بسترسازي براي افزايش صادرات غيرنفتي استان و شناساندن فرش دستباف آذربايجان شرقي در سطح جهان... ادامه »
29
نمايشگاه تخصصي هنرهاي سنتي شاهنامه‌نگاري برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس پژوهشکده هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با اعلام اين خبر افزود: اين نمايشگاه به منظور ارج نهادن و ثبت آثار هنرهاي سنتي هنرمندان در 25 ارديبهشت روز بزرگداشت فردوسي، برگزار مي‌شود. عبدالمجيد شريف‌زاده با اشاره به اينکه کشف و معرفي استعدادهاي هنري هنرمنداني که با بهره‌گيري از ميراث معنوي، به خل... ادامه »
28
نام گذاري نگارخانه‌اي ديگر با نام استاد علي اکبر صنعتي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين مجموعه در راستاي ارج نهادن به شأن و منزلت و جايگاه والاي چهره‌هاي درخشان و پيشکسوت هنر معاصر و مشاهير فرهنگ ايران زمين و نيز پس از نام‌گذاري نگارخانه‌هاي مميز، لرزاده و استاد جواد حميدي اينک يک نگارخانه ديگر را بنام استاد علي اکبر صنعتي نامگذاري کرد. بنابر اين گزارش اين اقدام همزمان با سومين سال درگذشت اين چهره نام... ادامه »
28
نگارگران براي ترسيم شاهنامه متحد مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، هنرمندان مينياتور، بخش‌هايي از شاهنامه فردوسي را که در طول تاريخ، همراه، همگام با نگارگري بوده به تصوير مي‌کشند. بنابراين گزارش محمود فرشچيان، دو اثر آفرينش و سببي رنج بردم در اين سال سي و مجيد مهرگان هفت‌خوان رستم و داستان زال و سيمرغ را ترسيم مي‌کنند. همچنين آقاميري، محمدعلي رجبي، اردشير مجرد تاکستاني به ترتيب، شک... ادامه »
28
10 جلد کتاب نگارگري منتشر مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس گروه علمي نگارگري اين گردهمايي، يکي از برنامه‌هاي اين گروه را انتشار ده جلد کتاب عنوان کرد و گفت: تا به حال سفارش 8 جلد کتاب به استادان و پژوهشگران ارائه شده است که دو جلد نيز با تأليف دکتر يعقوب آژند و دکتر گودرزي نيز به مجموع آنها اضافه مي‌شود. حبيب الله آيت اللهي با بيان اينکه اين کتاب‌ها پيش از برگزاري هماي... ادامه »
28
برپايي نمايشگاه "سيري در هنر قلمزني"درنگارستان زنده رود اصفهان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه 134 اثر از 33 هنرمند قلمزن در معرض ديد عموم قرار گرفته است . نمايشگاه سيري در هنر قلمزني از 27 فروردين تا 7 اريبهشت پذيراي علاقمندان به هنر قلمزني است . در پايان اين نمايشگاه آثار عرضه شده داوري مي شود و به صاحبان آثار برگزيده، بن خريد صنايع دستي اهدا مي شود. /104
28
نمايشگاه نگارگري هنرمند ايراني در پاريس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، احسان قايمي با اعلام اين خبر افزود: از مدتي پيش با رايزني‌هايي که با دفتر فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در پاريس انجام شد موفق شدم به مدت يک هفته آثار نگارگري خود را در اين گالري به نمايش درآورم. وي ادامه داد: من با نگاهي خاص به جهان امروز، دنياي فعلي را سرشار از بي عدالتي مي‌بينم که در آن خبري از معنويت نيست. اين هنرم... ادامه »
28
گذر از سنت به مدرنيسم با جشنواره دانشجويي فرش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، داور بخش داستان جشنواره فرهنگي هنري فرش با بيان اين مطلب افزود: در تاريخ هنر اين سرزمين کهن اگر از شعر و نقاشي و معماري نمونه‌هايي ذکر مي‌شود، در کنار آنها از طرح و رنگ و بافت فرش‌هاي ايراني نيز فراوان ياد شده است. يونس تراکمه همچنين گفت: انسان در مراحل مختلف ايجاد فرش، به دليل موقعيت‌هايي که دارد، مي‌تواند براي داستان... ادامه »
27
برگزاري مراسم هفته صنايع‌دستي بر عهده کميته‌هاي تخصصي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مدير اجرايي اين مراسم با اعلام اين خبر افزود: اين جلسه با موضوع ايجاد هماهنگي ميان کميته‌هاي تخصصي مراسم هفته صنايع‌دستي که برگزاري نمايشگاه و برنامه‌هاي ويژه مرتبط با صنايع‌دستي را در اين يک هفته بر عهده دارند، برپا مي‌شود. مهدي کيايي با اشاره به اينکه از چندي پيش اين کميته‌هاي تخصصي با هدف انجام درست و به موقع برنامه... ادامه »
27
صنايع دستي چيني کالاي همراه مسافران است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اسدالله عسگر اولادي با بيان اين مطلب افزود: به طور رسمي واردات صنايع‌دستي صورت نمي‌گيرد، مگر به صورت آزاد، که به دليل نداشتن منفعت اقتصادي، بسيار محدود صورت مي‌گيرد. وي ادامه داد: تعرفه‌ها براي ورود کالاها به قدري بالا است که براي هيچ وارد کننده‌اي نه تنها در زمينه توليدات صنايع‌دستي بلکه براي ورود توليدات ديگر نيز، ص... ادامه »
27
کاشان ميزبان کارگاه آموزشي فرش است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس انجمن علمي فرش ايران با اعلام اين خبر افزود: دراين کارگاه استادان درباره روش تدوين مقالات علمي اعم از دايرةالمعارف يا مقالات علمي براي فصلنامه‌هاي علمي پژوهشي بحث و گفت‌وگو مي‌کنند و نحوه تهيه و تدوين مقالات مورد بررسي قرار مي‌گيرد. اميرحسين چيت‌سازيان با اشاره به اينکه برخي از افراد داراي اطلاعات علمي و پژوهشي ... ادامه »
27
برنامه‌هاي هفته بزرگداشت صنايع‌دستي اعلام شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مدير اجرايي اين مراسم با بيان اين مطلب افزود: 10 کميته متخصص، برگزاري نمايشگاه و برنامه‌هاي ويژه مرتبط با صنايع‌دستي را به مدت يک هفته در اين شهر بر عهده دارند. مهدي کيايي با بيان اينکه بزرگداشت روز جهاني صنايع‌دستي از مهمترين اهداف اين هفته هستند افزود: نمايشگاه هداياي برتر کشور، برگزاري سومين همايش سفراي خارجي مقيم ... ادامه »
26
اهدا فرش حاجات به حرم حضرت ابا عبدالله
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، محمود خزندي با اعلام اين خبر گفت: با ارائه طرح اين فرش نفيس به اين هنرمندان يکي از بي‌نظيرترين هنرهاي دستي به معرض ظهور رسيده است. وي ادامه داد اين فرش در ابعاد يک متر و 30 سانتي‌متر در طول و 80 سانتي‌متر در عرض بافته شده است. چله اين فرش نفيس از ابريشم و نخ آن از کرک و ابريشم تهيه شده است. رئيس اداره فرش سازمان ب... ادامه »
26
آموزش مجازي صنايع دستي در استان‌ها
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مسعود اسکندري با بيان اين مطلب افزود: با توجه به اينکه امسال سال نوآوري و شکوفايي است معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي به دنبال نوآوري در عرصه صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي است. وي آموزش صنايع‌دستي به صورت مجازي را يکي از اين طرح‌ها معرفي کرد و افزود:به تمامي استان‌ها براي معرفي دو رشته از صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي فرصت زمان... ادامه »
صفحه 912 از 1003ابتدا   قبلی   907  908  909  910  911  [912]  913  914  915  916  بعدی   انتها