یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

01
چکیده: نادر کمالي ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : برپايي نمايشگاه هاي سراسري صنايع دستي در شهرستان هاي استان ،بعد از ماه محرم با برگزاري نمايشگاه شهرستان رودان ادامه مي يابد. وي با اشاره به اينکه نمايشگاه سراسري ميناب هفته گذشته به کار خود پايان داد اظهار داشت :بر اساس برن... ادامه »
30
چکیده: معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان در اين باره به ميراث آريا(chtn)،گفت :‌به مناسبت ماه محرم و ايام سوگواري سالار شهيدان امام حسين(ع) و به منظور ارج نهادن به فرهنگ عاشورايي معاونت صنايع دستي نمايشگاهي با عنوان "هنرمندان عاشورايي " در نگارستان زنده رود برپا کرده است . " احمد اديب"افزود:در اين نمايشگاه بيش از ... ادامه »
30
چکیده: معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:اين نمايشگاه را شرکت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اردبيل به نمايندگي از ايران در باکو برگزار مي‌کند . "جليل جباري"افزود:در اين نمايشگاه حدود 10 نفر از صنعتگران اردبيلي براي حضور اعلام آمادگي کرده‌اند . وي با بيان اينکه حداقل 100 متر مربع... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"اسدالله بيات" افزود: فضاي اين موزه بالغ 150 متر مربع است و در محل گنبد علويان با اعتباري حدود 300 ميليون ريال راه‌اندازي مي‌شود. وي گفت: اشيا تهيه شده براي موزه شامل چرتکه چوبي، جاقلمي معرق، صندوقچه معرق، يک عدد جاجيم قرمز رنگ، رتيون سفالي ، عصاي چوبي منبت‌کاري (3 تکه)، جام مسي، آبکش مسي قلم‌زني، روميزي سوزن‌دوزي شده، ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "محسن‌پور" رئيس اداره فرش سازمان بازرگاني استان فارس با بيان اين مطلب افزود: اين جشنواره در راستاي سياست‌هاي توسعه و حمايتي مرکز ملي فرش ايران به منظور شناسايي فرش دستباف کشور برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: در اين جشنواره از طراحان و سازندگان نمونه ابزار و تجهيزات فرش، بافنده نمونه، رفوگر و مرمت کار برتر، صادرکننده نمونه... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نشست "مرتضي فرجي" رئيس مرکز ملي فرش ايران با اشاره به حضور مرکز ملي فرش و جمعي از توليدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف ايران در نمايشگاه دموتکس آلمان گزارشي از فعاليت‌هاي اين مرکز را به خبرنگاران ارائه کرد. رئيس مرکز ملي فرش، شناخت تغيير و تحولات در مصرف کنندگان و به هنگام شدن توليد را براي داشتن سهم بيشتر در با... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، همزمان با سومين روز از حماسه عاشقانه امام عاشورا و بلاجويان دشت کربلايي اين موزه از 12 روايت عاشورايي نقاشان معاصر ايراني که تصوير و تجسمي از 12 بند ترکيب بند مشهور محتشم کاشاني و منظري از تجلي آفتاب مشرق عشق در نگاه هنرمندان را به نمايش مي گذارد پرده برداري خواهد کرد. اين 12 اثر که هر کدام از يک نقاش بوده و به سفارش ف... ادامه »
30
چکیده: "محمدعلي ودود" سرپرست کارگاه حجاري با بيان اين خبر به خبرنگار ميراث‌آريا(chtn) گفت: اين کارگاه با هدف احياي رشته حجاري روي سنگ در پژوهشکده هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري راه‌اندازي شده است. وي افزود: راه‌اندازي اين کارگاه در کنار ساير کارگاه‌هاي موجود در اين پژوهشکده مي‌تواند فرصت مناسبي براي احياي اين هنر دير... ادامه »
30
چکیده: احمدي نيا ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري مازندران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت :سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان با هدف ترويج رشته هاي صنايع دستي براي همه اقشار جامعه به خصوص قشر روستايي و محروم استان اقداماتي انجام داده که از اين ميان مي توان به امضاي موافقتنامه همکاري بين سازمان ميراث فرهن... ادامه »
30
چکیده: نادر کمالي ،معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : هنر سفال يکي از مهمترين صنايع دستي شهرستان ميناب محسوب مي شود که متاسفانه طي سال هاي اخير دچار رکود شده است. وي افزود :به همين منظور سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري هرمزگان در نظر دارد با کمک بخش خصوصي کلاس هاي آم... ادامه »
27
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "محسن‌پور" رئيس اداره فرش سازمان بازرگاني استان فارس با بيان اين مطلب افزود: اين جشنواره در راستاي سياست‌هاي توسعه و حمايتي مرکز ملي فرش ايران به منظور شناسايي فرش دستباف کشور برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: در اين جشنواره از طراحان و سازندگان نمونه ابزار و تجهيزات فرش، بافنده نمونه، رفوگر و مرمت کار برتر، صادرکننده نمونه... ادامه »
26
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "سعيد محمودي ازناوه" عکاس و داراي نشان درجه يک هنري در رشته عکس با بيان اين مطلب افزود: برپايي جشنواره فرهنگي، هنري فرش براي پاسداشت و تکريم هنر فرش ايراني ضروري است و وجود بخش عکس در اين جشنواره مي‌تواند انديشه‌هاي تازه و بديع دانشجويان در ثبت جذابيت‌ها و زيبايي‌هاي فرش به نمايش بگذارد. محمودي ازناوه که تاکنون در بيش ا... ادامه »
25
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) کارگاه‌هاي تخصصي هنرهاي سنتي که همزمان با نمايشگاه و گردهمائي گنجينه هنرهاي از ياد رفته ايران در 18 رشته مختلف و با حضور استادکاران برجسته و بنام از شهرها و مناطق مختلف ايران برگزار شده و مورد استقبال و توجه وسيع و چشمگيري از سوي مردم و هنرمندان قرار گرفته بود با اهداي تنديس فرهنگستان هنر و لوح تقدير به اساتيد برجسته، طي م... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "کيومرث قورچيان" نقاش ايراني که اخيراً نمايشگاهي از تازه‌ترين نقاشي‌هاي خود را در قالب رنگ روغن و ترکيب مواد و با گرايش‌هاي آبستره و فرا انتزاعي و فرم‌هاي جديد بر محور انديشه‌ها، تعاليم و حضور عارفانه مولانا جلال الدين در بنگلادش (‌داکا) برگزار کرده است در بازگشت از اين کشور با بيان تأثيرات بسيار مثبت اين نمايشگاه و بازتاب... ادامه »
23
چکیده: "شکرا... قاسمي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: مسابقه کپوبافي با هدف انتخاب بهترين کپوبافان استان در روز هفتم دي‌ماه در شهرستان دزفول برگزار شد که از اين ميان سه نفر به عنوان افراد برتر اين مسابقه معرفي شدند. قاسمي افزود: قرار است در همايش کپوبافي که روز 13 بهمن... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه که باهمکاري سازمان گردشگري بنگال و دولت مرکزي هند برپا مي‌شود هر ساله مجموعه‌ايي کامل از منحصربه‌فردترين صنايع‌دستي تمام استان‌هاي هندوستان را به نمايش مي‌گذارد. و در حقيقت فرصتي بي‌نظير براي ديدار و تبادل نظر بافندگان، نقاشان و هنرمندان صنايع‌دستي سراسر هندوستان است. به گفته مسئولان برگزاري اين نمايشگا... ادامه »
23
چکیده: "محمد اسکندري" مدير روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: در نمايشگاه سالجاري که از 22 تا 25 دي‌ماه در مرکز نمايشگاهي هانوفر آلمان برپاست، يک هزار و ‪ ۴۴۲‬توليد کننده و عرضه‌کننده فرش از ‪ ۶۰‬کشور جهان شرکت دارند که اين رقم رکورد جديدي در تاريخ برگزاري اين نمايشگاه محسوب مي‌شود. وي افزود: در نمايشگاه فرش هانو... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از شرکت سهامي فرش ايران، "مرتضي فرجي" رئيس مرکز ملي فرش ايرن در خصوص ميزان ارزش صادرات فرش ايران گفت: سال گذشته ارزش صادرات فرش ايران بر مبناي نرخ پايه سال‌هاي 80 و 83 به 408 ميليون دلار رسيد که اين رقم بر مبناي پايه سال 1386 بالغ بر 750 ميليون دلار است. به گفته وي، در حال حاضر 20 تا 30 درصد به نرخ پايه اضافه شده... ادامه »
22
چکیده: "اسرافيل شيرچي" هنرمند خوشنويس در اين رابطه به خبرنگار ميراث‌آريا(chtn) گفت: در اين نمايشگاه 72 تابلوي نستعليق، شکسته نستعليق، در ابعاد 50 و 70 شامل اشعار مولانا، حافظ و خيام و آثاري از نيمايوشيج، احمد شاملو و سهراب سپهري به نمايش در آمده است و خوشبختانه با استقبال خوبي از سوي بازديدکنندگان روبه رو شده است. وي با اشاره به آثار ارئه شده در اين نم... ادامه »
22
چکیده: "شکرا.. قاسمي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) تصريح کرد: اين نمايشگاه‌ با هدف شناساندن فرهنگ و رسوم مختلف ايران از طريق عرضه هنرهاي سنتي و صنايع دستي برگزار مي‌شود. وي افزود: در اين نمايشگاه که در محل دايمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اهواز برپا خواهد شد، صنايع دستي محلي و... ادامه »
صفحه 912 از 988ابتدا   قبلی   907  908  909  910  911  [912]  913  914  915  916  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...