شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

15
چکیده: معاون مرکز ملي فرش ايران با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: نمايشگاه بزرگ فرش دستباف ايران مانند سال‌هاي پيش از يکم تا هفتم شهريور ماه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران ميزبان اهالي هنر-صنعت فرش دستباف ايران است. "محمدرضا عابد" با بيان اينکه نمايشگاه مذکور امسال براي شانزدهمين بار برپا مي‌شود،‌ گفت: اين نمايشگاه فرصتي براي عرضه ... ادامه »
15
چکیده: "علي خدادادي" هنرمند فرشباف شهرضايي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: نمايش "بوستان هميشه بهار" توجه نمايندگان مجلس را به خود جلب کرد چنانکه اين فرش تاکنون در صحن مجلس باقي مانده تا تصميم نهايي در مورد آن گرفته شود. وي در خصوص دليل نامگذاري اين فرش به "بوستان هميشه بهار" توضيح داد: فرش مذکور 20 سال پيش براي نخستين بار در موزه هنرهاي معاصر... ادامه »
14
چکیده: "علي فعله‌گري" به ميراث آريا (chtn) گفت: براي توسعه و اشاعه هنرهاي‌دستي در کل استان به‌گونه‌اي برنامه‌ريزي کرديم که دست‌کم در هر شهرستان 40 نفر در رشته‌هاي مختلف آموزش صنايع‌دستي را بگذرانند. وي با اشاره به ماده 47 برنامه سازمان و بودجه در خصوص واگذاري آموزش به بخش خصوصي نيز گفت: در حال بررسي و مذاکره با چندين متقاضي براي آموزش رشته‌هاي صنايع‌دس... ادامه »
14
چکیده: "خسرو رفيعيان" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان گيلان با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين نمايشگاه کهاز 12 تا 16 مرداد در پارک قدس رشت برگزار مي‌شود توانمندي صنايع‌دستي سراسر کشور را به نمايش مي‌گذارد. وي با بيان اينکه نمايشگاه‌ها بستر فروش و زمينه‌ فعاليت‌هاي اقتصادي اين زمينه را فراهم مي‌کند خاطرنشان کرد: دست کم 150 غرفه هنر دست... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، درويش‌دوزي يا تفرش‌دوزي از انواه رودوزي‌هاي ايراني است که در گذشته توليدکنندگان اصلي آن مردم تفرش بوده‌اند ولي درحال‌حاضر اين هنر رونق چنداني ندارد. اين نوع دوخت که از تکنيک بسيار ساده‌اي برخوردار است و به‌صورت حاشيه‌هايي پهن روي پارچه ايجاد مي‌شود، شباهت زيادي به چشمه‌دوزي دارد با اين تفاوت که در آن نسبت به چشمه‌دوزي ... ادامه »
14
چکیده: "فرهاد داودي‌نيا" هنرمند مروارباف تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: مروار نوعي ترکه از درخت بيدمجنون است که بهترين نوع آن در ملاير وجود دارد. وي افزود: ترکه مروار به طور معمول در فصل پاييز از درخت بريده شده و در معرض فروش قرار مي‌گيرد. هنرمند مروار باف تهراني در ادامه گفت: پس از خريد ترکه، شاخ و برگ اضافي آن با قيچي باغباني بريد... ادامه »
14
چکیده: "اسدالله انصاري"، پيکرتراش تهراني با بيان اينکه بسياري از روانشناسان، بيماران خود را به يادگيري يکي از رشته‌هاي صنايع ‌دستي تشويق مي‌کنند، به ميراث‌آريا(CHTN)، گفت: تمامي رشته‌هاي صنايع‌دستي به هنرمندان انرژي مي‌دهد و بنا به اظهارات پزشکان، حتي افسردگي را از بين مي‌برد. وي که از پيشکسوتان هنر پيکرتراشي است، از نبود بازار فروش به عنوان مهمترين دغ... ادامه »
14
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عليرضا شمس" هنرمند فعال در ساخت بدليجات زينتي با بيان اين مطلب گفت: 14 سال است با مجوز صنايع‌دستي زيورآلات فلزي مانند گردنبند، انگشتر، گوشواره و دستبند مي‌سازم، اما متاسفانه هنوز موفق نشده‌ام توليدات پرهزينه‌ام را با قيمتي مناسب و مطابق با سليقه مخاطبان به فروش برسانم. وي تلفيق کار دست و ريخته‌گري در اين صنعت را مورد ... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون صنايع‌دستي استان تهران در اين باره گفت: هدف از راه‌اندازي چنين مرکز آموزش صنايع‌دستي، توانمندسازي معتادان و ايجاد اشتغال و کارآفريني براي آنهاست. "ليلي رتبه‌اي" تصريح کرد: قرار است 10 رشته‌ صنايع‌دستي نيز در اين مرکز آموزش داده شود چنانکه سعي شده انتخاب اين رشته‌ها با توجه به ظرفيت‌هاي آموزشي هر فرد و همچنين راهي... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "علي خدادادي" بافنده اين فرش در گفتگو با خبرنگاران پارلماني، هدف از نمايش اين فرش در مجلس را توجه بيشتر نمايندگان و ديگر مسئولان به صنعت فرش کشور عنوان کرد. وي با اشاره به اينکه هنرمندان فرش‌باف کشور به شدت نيازمند حمايت مجلس و دولت هستند، افزود: بافت فرش بوستان در مجموع 7 سال به طول انجاميده که يک سال و 2 ماه به بافت... ادامه »
14
چکیده: در آخرين قرون دوران نوسنگي، انساني که موفق به تهيه ابزار مورد نياز خود از سنگ شده بود، به طور اتفاقي به عنصري برخورد که نه تنها هنگام ضربه خوردن نمي‌شکست، بلکه قابليت ذوب، چکش‌خواري و تغيير فرم را نيز داشت. در دوران معاصر، استان کرمان به دليل همجواري با معادن مس غني يکي از مراکز اصلي ساخت ظروف مسي و کارهاي هنري روي آنها محسوب مي‌شود. " کربلاي... ادامه »
14
چکیده: "جمال رضايي"، هنرمند منبت کار تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: زيبايي و ارزش محصولات صنايع‌دستي ايران برگرفته از تنوع فرهنگي موجود در کشور است. وي افزود: اين امر موجب شده تا صنايع‌دستي ايران جايگاه ويژه‌اي در بين کشورهاي مطرح در اين زمينه داشته باشد. هنرمند منبت‌کار تهراني تأکيد کرد برگزاري نمايشگاه‌هاي صنايع‌دستي در داخل و خار... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي کرمانشاه، در اين‌باره گفت: تنديس مذکور از سوي "‌عليرضا باوندپور" هنرمند منبت‌کار موفق استان ساخته شده و آثار ديگري از اين هنرمند نيز به موزه آستان قدس رضوي و موزه گردشگري اهدا شده‌است. "نصرت‌الله سپهر" افزود: اين اثر چوبي که به سفارش ورزشکاران استان آماده شده، تلفيقي از طرح‌هاي سنتي و آثا... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود احمدي‌نيا" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مازندران با اعلام اين خبر گفت: نمايشگاه مذکور، نخستين نمايشگاه صنايع‌دستي است که با اين وسعت در آمل بر پا مي‌شود و هنرمندان صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي از سراسر ايران محصولاتشان را در آن عرضه مي‌کنند. وي افزود: اين نمايشگاه در جاده توريستي هراز نيز تکرار مي‌شود. احمدي‌ني... ادامه »
13
چکیده: سرپرست معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در اين نمايشگاه هنرمندان 22 استان به مدت يک هفته در 80 غرفه محصولات و توليدات خود را به نمايش گذاشته‌اند. "نبي شهروان" افزود:گليم، جاجيم، نازک‌کاري، سفال،‌ منسوجات پشمي، معرق، منبت و ...ازجمله رشته‌هاي به نمايش درآمده از سوي هنرمندان کردستاني است. وي باب... ادامه »
13
چکیده: "حسين مشتري" هنرمند معرق‌کار تهراني با بيان اينکه حدود 15 سال در زمينه ساخت محصولات چوبي سابقه فعاليت دارد به ميراث آريا(CHTN)، گفت: آثار هنري داخل کشور رونق چنداني ندارد و به‌دليل توان خريد پايين مردم، تنها قشر خاصي از محصولات هنري استقبال مي‌کنند. وي با بيان اينکه صادرات صنايع‌دستي نيز در سال‌هاي اخير با روندي نزولي رو به رو بوده است خاطرنشان ... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، روابط عمومي شرکت سهامي فرش ايران از افرادي که در مراسم رونمايي از بزرگترين فرش جهان حضور داشتند، درخواست کرد عکس‌هاي حرفه‌اي، نيمه‌حرفه‌اي، خبري يا موبايلي خود را که از اين مراسم گرفته‌اند به اين شرکت ارسال کنند تا ضمن به نمايش گذاشتن آنها در نمايشگاهي ويژه به 3 عکس برتر جوايز ارزنده‌اي اهدا شود. علاقه‌مندان مي‌توانند ... ادامه »
13
چکیده: ده‌ها روزنامه‌نگار، عکاس و گزارشگر از سراسر دنيا به مصلاي تهران آمدند تا با حضور در مراسمي شکوهمند، هنر دست ايراني را براي رفتن به امارات بدرقه کنند. شايد اين اتفاق تلنگري براي افکار دورافتاده از استفاده‌کنندگان از صنعت‌دستي در جهان بود تا ثابت کرد در هر جايي مي‌توان از صنايع‌دستي استفاده کرد، حتي در مسجدي به عظمت "ابوظبي"! بافت بزرگ‌ترين فر... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حسن مرادي" نماينده اراک در مجلس شوراي اسلامي، ضمن بيان اين مطلب صنايع‌دستي را هنري چند منظوره توصيف کرد و گفت: محصولات توليدي صنايع‌دستي نمايش قداست پذيرفته شده مردم بومي است که همچنان رعايت مي‌شود. وي توسعه صنايع‌دستي را در گروي باور مسئولان دانست و افزود: صنايع‌دستي به همت بالا و سرمايه‌گذاري کلان نيازمند است تا بتو... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عليرضا محجوب"، رئيس کميسيون اشتغال مجلس شوراي اسلامي، از بخش خصوصي به‌عنوان رابط بسيار مناسبي براي توليدکنندگان و بازار صنايع‌دستي ياد کرد. وي، صنايع‌دستي را نيازمند بازاريابي و حمايت کالا پس از توليد يا تأمين يکسري امکانات دانست و افزود: سازمان فني و حرفه‌اي کشور مي‌تواند با همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گ... ادامه »
صفحه 912 از 934اولین   قبلی   907  908  909  910  911  [912]  913  914  915  916  بعدی   آخرین