ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

24
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) اين ماهنامه که پيش از اين با عنوان خبرنامه فرهنگستان هنر منتشر مي‌شد با گرفتن مجوز از اين پس با نام "آينه خيال" انتشار مي‌يابد. در بخشي از سر مقاله "آينه خيال" به قلم مدير مسئول اين ماهنامه آمده است: آينه خيال با هدف اطلاع رساني تحليلي به جامعه علمي هنري، بر آن است که پيش از هر موضوعي به انعکاس وضعيت کنوني هنر و تظاهرات... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) نشست علمي‌همايش "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" عصر روز 25 آذرماه، با رياست دکتر حسن بلخاري، در مجموعه آسمان فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي‌ايران آغاز مي‌شود. بنابراين گزارش؛ در اين نشست، استاد مجيد مهرگان، با مقاله "مباني فراموش شده نگارگري ايران"، استاد حسين ياوري، با مقاله "چرا هنري از ياد مي‌رود؟"، استاد حسين زمرشيد... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "محمد سلحشور" که اکنون براي دومين بار مدير عامل انجمن خوشنويسان ايران است پس از سال‌ها تحرير زيبايي شناسانه متون معنوي، هنري، کتب درسي و ... نخستين نمايشگاه انفراديش در ايران را جمعه 23 آذر در فرهنگسراي نياوران برپا مي کند. وي 90 اثر نفيس خوشنويسي را در قالب هاي کتيبه، سياه مشق، چليپا، شمسه، چند سطري و ... با خطوط نستعل... ادامه »
22
چکیده: "مهرداد احمداميرآقايي" مدير توسعه و ترويج معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: اين امر با همکاري و هماهنگي اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان صورت گرفت و طي آن قرار شد از ميان رشته‌هاي مصوب صنايع‌دستي مجموعه هفتم وزارت آموزش و پرورش شاخه کار و دانش 4 رشته انتخاب شود تا براي آموزش در مراکز مهارت آموزي به اجرا در... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) موسسه فرهنگي هنري صبا در ادامه برگزاري سلسله نمايشگاه‌هاي خود با عنوان نگاهي به هنر نوگراي تمدن‌هاي همجوار با ايران که با نمايش آثار هنرمندان گرجستان آغاز شده بود از 26 آذر ماه نمايشگاه نقاشان نوگراي قرقيزستان را برگزار خواهد کرد. در اين نمايشگاه آثار 22 هنرمند از نقاشان معاصر اين کشور در قالب تکنيک رنگ و روغن روي بوم ... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نمايشگاه 37 تابلوي نقاشي پشت شيشه با موضوع هاي طبيعت، شکارگاه زمان قاجار، امامزاده نورکاشان، منارجنبان اصفهان، ورودي شهر تبريز و ... ارائه مي شود. اين گزارش مي‌افزايد: "ذوالقدر" سال‌هاست در زمينه مينياتور سبک صفوي، قاجار و طراحي و ساخت قاب آئينه و قلمدان فعاليت دارد و شماري از آثار وي در دايره المعارف ابن سينا و ... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين نمايشگاه که 24 آذرماه ساعت 17 در نگارخانه مميز گشايش مي‌يابد آثار نقاشي و مجسمه‌سازي عليرضا استهبد، سيمين اکرامي، ايرج اسکندري، حميد پازوکي، فرح اصولي، مصطفي اسداللهي و ... به ياد" ايرج زند" به نمايش گذاشته مي‌شود. اين گزارش حاکيست؛ "ايرج کريم‌خان زند" نقاش و مجسمه‌ساز معاصر، تيرماه سال 1329 در تهران متولد شد. وي... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) اين نمايشگاه در دو مقطع 10 روزه در دهه اول و آخر آذرماه در مرکز فرهنگي-هنري صبا برپامي‌شود و شامل کارگاه و نمايشگاهي از رشته‌هاي هنرهاي مختلف دوران گذشته است. اين رشته‌ها پس از تأييد هيأت علمي همايش "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنري ايران" در مجموعه نمايشگاهي- کارگاهي شامل هنرهاي صناعي همچون بافت‌هاي دستي(شال‌بافي، زري‌دوزي،... ادامه »
21
چکیده: "مهدي مکي‌نژاد" دبير همايش "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا(chtn) گفت: يکي از بخش‌هاي مهم هماش گنجينه‌هاي از ياد رفته ايران که 25 و 26 آذرماه در تهران برگزار مي شود، بخش آسيب‌شناسي هنرهاي سنتي است. وي افزود: اينکه چرا مردم به هنرهاي سنتي روي نمي‌آورند و چرا اين هنرها در آستانه نابودي‌اند، جزو يکي از مسائل مورد بر... ادامه »
21
چکیده: "مهرداد احمداميرآقايي" مدير توسعه و ترويج معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي بابيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: شهرستان بم از نظر صنايع‌دستي غني است و احداث مراکزآموزشي در اين شهرستان با توجه به پتانسيل‌هاي موجود در بخش صنايع‌دستي اشتغالزايي فراواني براي جوانان و علاقمندان به دنبال خواهد داشت. مدير توسعه و ترويج معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌د... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) اين پيش همايش‌ها پس از برگزاري همايش گنجينه‌هاي در تهران برگزار مي‌شود. شهرستان دزفول پيش از اين آمادگي خود را براي ميزباني اين همايش اعلام کرده بود اما با توجه به زمان اندکي که به برگزاري همايش اصلي در تهران مانده است، برپايي پيش همايش گنجينه‌ها در دزفول به بعد از 25 و 26 آذر ماه موکول شد. بنابراين گزارش، پيش از اين... ادامه »
21
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "حسن فرهنگي" دبير اجرايي جشنواره و تهيه کننده کتاب با بيان اين مطلب تصريح کرد: اين کتاب نفيس در 160 صفحه و قطعي وزيري به چاپ سپرده شده است تا وزن و زيبايي آثار به خوبي نمايان باشد. وي افزود:طراحي هاي قرار گرفته در اين کتاب از تنوع و زيبايي خاصي برخوردار است که يکي از دلايل آن آزاد بودن موضوع جشنواره طراحي بود. وي ب... ادامه »
21
چکیده: "يحيي رحمتي" مديرکل حفظ و احياي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي با بيان اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) افزود: به منظور بهبود در زمينه بسته‌بندي صنايع دستي کشور و با هدف رونق اين صنايع در بازارهاي جهاني، بسته‌بندي اين محصولات با اعتبار 660 ميليون ريالي تا پايان سال اجرايي مي‌شود. وي اظهار داشت: از همين رو با تامين هزينه‌هاي مورد نظر از طريق سازمان ... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در مراسم گشايش اين همايش که ‪۲۵‬آذرماه برگزار مي‌شود، از ‪ ۱۴‬هنرمند هنرهاي سنتي در حال فراموشي تجليل خواهد شد. دراين مراسم از استادان "علي ميراحمدي" در رشته شالبافي از روستاي هوتک کرمان،"فرهان چحيلي" در رشته ساخت ميناي صائبين از اهواز، "ابوالفضل نظم‌پرور" در رشته چاقوساز از کرج، "ابوالقاسم اخوي‌يان" در رشته آجرتراش از ن... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "عليرضا اسماعيلي" مدير انتشارات همايش "گنجينه‌ هنرهاي از ياد رفته" يکي از ويژگي‌هاي آثار تأليف شده در اين همايش را مرجع بودن اين کتب عنوان کرد و از چاپ و انتشار 30 عنوان کتاب در اين زمينه خبر داد. وي تصريح کرد: اين30 عنوان کتاب با عنوان "سيمرغ" منتشر شده است که کتاب "نمدهاي ايران" ‌اثر پژوهشي محمود جوادي‌پور که پس از ... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "محسن زارع" مدير عامل مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، درباره نمايشگاه گردهمايي "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران"تصريح کرد: هم زمان با برگزاري اين گردهمايي، نمايشگاه و کارگاه، جشنواره فيلم‌هاي مستند و ميزگردهايي خواهيم داشت. در اين نمايشگاه، منتخبي از آثار پانزده نفر از مجموعه داران خصوصي، يازده موزه دولتي و همچنين هنرهاي تجسمي‌هنر... ادامه »
20
چکیده: به‌گزارش ميراث‌آريا(chtn) "بهمن نامورمطلق" دبير فرهنگستان هنر و دبيرکل نخستين همايش "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر" در خصوص برگزاري اين همايش تصريح کرد: نزديک به دو سال است که فعاليت‌هاي گوناگوني را به منظور برگزاري همايش انجام داده‌ايم که در طي اين مدت موفق به برگزاري نزديک به 10پيش‌همايش در سطح کشور شديم. وي با اشاره به اينکه اين پيش‌همايش ‌ها بو... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) با توجه به ديدگاه‌هاي نوين معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري مبني بر ضرورت ارتقاي سلامت صنعتگران صنايع‌دستي و بهداشت محيط کار و ايمني در کارگاه‌هاي صنايع‌دستي از يک‌سو و قابليت‌هاي علمي و اجرايي دانشکده بهداشت در راستاي پاسخ به نيازهاي ذکرشده از سويي ديگر، اين تفاهم‌نامه با تأکيد بر ... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در اين کارگاه درباره چگونگي ارزيابي عملکرد و شاخص‌هاي مربوطه بحث و تبادل نظر صورت پذيرفت. نسبت صدور کارت شناسايي و پروانه کسب به تعداد کل قاليبافان استان، ميزان رشد صدور جواز تاسيس کارگاه و مجتمع قاليبافي، ميزان رشد صدور پروانه بهره برداري کارگاه و مجتمع قاليبافي، نسبت قاليبافان بيمه شده به تعداد کل قاليبافان استان، جذب... ادامه »
20
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "مهدي مکي نژاد" دبيرعلمي‌گردهمايي "گنجينه‌هاي از ياد رفته هنر ايران" گفت: اي کاش روزي فرامي‌رسيد که ما، شاهد جشن شکوفايي و بالندگي هنرهاي سنتي باشيم و همچون گذشته که اين آثار باعث فخر و مباهات ما بودند، باز هم باعث افتخار ما باشند. دبيرعلمي‌گردهمايي، با اشاره به طرح مباني نظري در اين گردهمايي گفت: ما در بخش نظري اين هنرها... ادامه »
صفحه 912 از 977ابتدا   قبلی   907  908  909  910  911  [912]  913  914  915  916  بعدی   انتها