پنجشنبه 10 فروردین 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

09
چکیده: اوج اين هنر در ايران به دوره سلجوقيان مي‌رسد که در آن دوره توليد سفال‌هاي زرين فام براي استفاده درباريان رونق گرفته و در دوره صفويان کار توليد سفال‌هاي منقش ساختماني آغاز و تمامي بناهاي قديمي به جا مانده از اين دوره از سفال ساخته شده‌اند. انواع کاسه، ديگ، آبخوري، گلدان و کوزه ازجمله ظروف سفالي مورد استفاده خانواده‌ها در دوره‌هاي ياد شده بود. ... ادامه »
09
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مدير عامل شرکت سهامي فرش ايران با بيان اين مطلب افزود: اين مسئله سبب شده تا کشورهاي مذکور به کپي‌برداري از طرح‌هاي توليد فرش ايراني روي آورند که بايد با برنامه‌ريزي منسجمي از اين اقدام جلوگيري کنيم. " جلال الدين بصام" افزود: بافت تکراري و استفاده از طرح‌هاي قديمي، همچنين روي نياوردن به طرح‌هاي جديد سبب بيکاري بسياري از... ادامه »
09
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه که تا سوم مرداد ادامه دارد، 65 اثر قرآني در ابعاد بزرگ ( قلم کتيبه) که همه آنها با قلم 30 تا 35 ميليمتري و با حرکت يک ضرب نوشته شده به نمايش درآمده است. استاد " علي شيرازي" سال 1339 در شهر شيراز به دنيا آمد؛ وي داراي گواهينامه استادي از انجمن خوشنويسان ايران است. اين استاد تاکنون در نمايشگاههاي انفرا... ادامه »
07
چکیده: " سيد محمد حسيني" به ميراث آريا (chtn) گفت: در حال حاضر شهرهاي اراک، خمين، آشتيان و ساوه داراي موزه صنايع دستي هستند. وي راه‌اندازي موزه صنايع دستي را يکي از مهمترين برنامه‌هاي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي دانست و تاکيد کرد: از اين طريق مي‌توان رشته‌هاي صنايع دستي بومي و هنرهاي سنتي را به همه مردم معرفي کرد. وي با اشا... ادامه »
07
چکیده: "عبدالمجيد شريف‌زاده" سرپرست پژوهشکده هنرهاي سنتي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، حساس شدن کشور به هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي فراموش شده را از اهداف عمده برگزاري اين پيش‌همايش اعلام و تصريح کرد : احياي هنرهاي سنتي؛ دعوت انديشمندان و به فراخوان گذاشتن اين موضوع در سراسر کشور افراد بيشتري را با آن آشنا خواهد کرد. وي احياي هنرهاي سنتي را يک کار اساسي... ادامه »
07
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي خراسان جنوبي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: رشد و شکوفايي صنايع دستي در فراهم شدن زمينه فروش و جذب بازارهاي صادراتي است. " محمد علي خراشاديزاده" افزود: براي فراهم کردن زمينه صادرات بيشتر تمام رشته‌هاي صنايع دستي، بايد از طرح‌ها و نقش‌هاي مناسب با مواد کيفي عالي استفاده شود. وي با بيان اينکه ابريشم... ادامه »
07
چکیده: "جمال زوري‌زاده" رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شادگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: فعاليت‌هاي ابتدايي بايد از طريق خود استان‌ها و به‌شکل داخلي انجام شود و به مرور زمان اين فعاليت را حتي در سطح جهاني گسترده کرد. وي با بيان اينکه فرستادن نمونه‌هاي حصيربافي سنتي شادگان به نمايشگاه‌هاي خارجي ازجمله اقداماتي است که براي ... ادامه »
07
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)‌ گفت:‌ در مرحله اول قرارداد و تفاهمنامه‌اي ميان اين معاونت و سازمان زندان‌ها بسته شد. " سيد ولي‌الله اميري" افزود:‌ در اين قرارداد تمام امکانات، مواداوليه آموزشي و همچنين مربيان آموزشي از سوي اين معاونت به سازمان زندان‌ها داده شده است. وي ادامه داد: در حا... ادامه »
07
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(CHTN) و به نقل از روابط‌عمومي سازمان لرستان، اين کلاس‌ها که در شهرستان‌هاي مختلف استان برگزار مي‌شود، رشته‌هاي متنوع صنايع‌دستي و هنرهاي بومي را به علاقه‌مندان اين حوزه آموزش مي‌دهد. بنا به اين گزارش، سفالگري و پخت، طراحي سنتي، خوشنويسي، تذهيب، مشبک فلز، منبت‌چوب، هندسه و نقوش اسلامي، طراحي‌فرش، طراحي گليم، جاجيم‌بافي،‌ نوارب... ادامه »
07
چکیده: "محمد ميرطبيب" هنرمند قاليباف اردبيلي، با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: فرش ايران که در گذشته از نظر توليد و صادرات سرآمد فرش جهان بود، به‌دلايل مختلف که بيشتر ناشي از مشکلات مديريتي است، دچار ضعف و رکود شده است. وي افزود: امروزه فرش ايران مورد تهاجم کشورهاي رقيب چون هند، پاکستان و چين قرار گرفته است. هنرمند قاليباف اردبيلي يادآور ش... ادامه »
07
چکیده: "احمد روشني" هنرمند فلزکار تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، تصريح کرد: تمام طرح‌هاي به کار رفته در ساخت محصولات فلزي الهام گرفته از طبيعت است. وي ادامه داد: مجسمه‌هايي به اشکال پرنده، حيوانات و انسان‌، عمده‌ترين طرح‌هاي اين کار را شامل مي‌شوند. روشني با بيان اينکه کارگاه وي استيجاري است، گفت: پس از 16 سال فعاليت در اين رشته، هر سا... ادامه »
06
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) ، در اين نمايشگاه آثار " بهزاد بلمکي" و " آزاده تقوايي" در معرض ديد عموم قرار مي‌گيرد. اين نمايشگاه به مدت يک هفته از شنبه نهم تا چهاردهم تيرماه در اين نگارخانه برپاست. اين گزارش مي‌افزايد: خانه هنرمندان ايران در راستاي حمايت از نقاشان و به انگيزه تقويت روح خلاقيت هنرمندان نقاش، انجمن فرهنگي ،هنري "هنرمندان نقاش اير... ادامه »
06
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) ، نقاشي زبان کودک است؛ کودکان برخلاف بزرگسالان هستند؛ آنها از طريق نقاشي کشيدن، قصه‌گويي و بازي کردنشان شناخته مي‌شوند. خانه فرهنگ مهرآور از مراکز فرهنگي، هنري منطقه 13 تهران نيز با هدف غني‌سازي اوقات فراغت و گسترش مهارت‌هاي هنري و توجه بيش از پيش به استعدادهاي کودکان، اقدام به برگزاري دوره‌هاي آموزش اصول اوليه نقاشي ک... ادامه »
06
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين نمايشگاه با حضور 22 استان کشور در پارک ملت سنندج برپا مي‌شود. " امير احمديان" افزود: اين نمايشگاه به مدت يک هفته ميزبان هنرمندان سراسر کشور خواهد بود. وي از حضور نمايندگان مجلس، استاندار، اعضاي شوراي شهر و ساير مسئولان در مراسم افتتاح اين نمايشگاه خبر داد و ... ادامه »
06
چکیده: "غلامرضا صالح‌نيا"، هنرمند تهراني در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب تصريح کرد: بيشتر اين محصولات که به فروش نرفته‌اند، پس از مدتي به هنرمندان بازگردانده مي‌شوند و به اين ترتيب هيچ سودي نصيب توليدکننده نمي‌شود. هنرمند تهراني گفت: براي فروش محصولات صنايع‌دستي بايد بازارهاي مناسب و دائمي در هر منطقه ايجاد شود تا ارتباط مستمر ميان هنرمن... ادامه »
06
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، " محسن محسني "، قائم‌مقام اسبق شرکت سهامي فرش ايران افزود: فرش حاصل توارث و تعامل هنري و عشق و ذوق‌آفريني ملت ايران است . وي تاکيد کرد: علاوه بر قدمت سه هزار ساله صنعت فرش ايران، اين صنعت هويت و شناسنامه ملي کشور ما نيز به‌شمار مي‌آيد. کارشناس و محقق سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري ادامه‌داد: ارزش حياتي ... ادامه »
06
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "اميرحسين حسينيان" معاون صنايع‌دستي خراسان‌شمالي تصريح کرد: در اين استان با توجه به ترکيب متنوع قوميت‌ها تنوع صنايع‌دستي نيز کم‌نظير و قابل توجه است. وي افزود: صنايع‌دستي اين منطقه عمدتاً‌ در مناطق روستايي متمرکز است و سهم بسزايي در اقتصاد خانواده‌ها و به‌خصوص اشتغال جوانان دارد. معاون‌ صنايع‌دستي خراسان‌شمالي با اش... ادامه »
06
چکیده: به گزارش ميراث آريا‌(CHTN)، "محمد شاهي عربلو" رئيس کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي، با بيان اين مطلب در مراسم افتتاح سومين جشنواره قالي‌هاي نفيس و دستبافته‌هاي عشايري گفت: اين تصميم با تلاش نمايندگان براي حل مسائل و مشکلات اين صنف در کميسيون‌ اقتصادي مجلس گرفته شد. وي ادامه داد: مجلس هميشه پشتيبان صنعت فرش بوده است، چنانکه در تبصره ‪ ۱۹‬لايحه... ادامه »
06
چکیده: "محمدابراهيم لاريجاني" معاون سياحتي منطقه آزاد قشم در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: از اين پس در رشته‌هاي صنايع‌دستي قشم اصالت اين منطقه مورد توجه جدي قرار مي‌گيرد. وي با اشاره به اينکه هم اکنون در آموزش بعضي رشته‌ها از ساير استان‌ها الگو برداري مي‌شود، افزود: اگر رشته‌هاي آموزشي اين پتانسيل را داشته باشند که با طرح، نق... ادامه »
06
چکیده: "اسماعيل ايزدي" هنرمند سنگ‌تراش تهراني با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: ايران سرزمين سنگ است و منابع سرشاري از انواع آن را در اختيار دارد. وي از سنگ مرمر، سنگ‌سياه، سنگ سماق، سنگ ميکا و پشم يزدي به‌عنوان نمونه‌هاي منابع سنگي کشور ياد کرد. وي درخصوص شيوه کار با سنگ توضيح داد: در حکاکي با دست، سنگ را به‌وسيله تيشه آنقدر مي‌تراشند تا ب... ادامه »
صفحه 912 از 916اولین   قبلی   907  908  909  910  911  [912]  913  914  915  916  بعدی   آخرین