جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

10
کشف شواهدی از گورستان عصر آهن در قره تپه دشت قزوین
چکیده: کشف شواهدی از یک تدفین و یا گورستان عصر آهن 1 یا 2 در حاشیه شرقی قره تپه سگز آباد دشت قزوین به فاصله 80 متری از عرصه آن از بزرگترین یافته های پروژه تعیین عرصه و حریم این تپه به شمار می رود. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، مصطفی ده پهلوان سرپرست پروژه تعیین عرصه و حریم قره تپه سگز آباد با اعلام این خبر گفت : در این پروژه 35 گ... ادامه »
09
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی در پیامی به مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کسب مقام برتر این سازمان را در جشنواره شهید رجایی تبریک گفت. در این پیام آمده است: "با روی کار آمدن دولت محترم جدید تحت عنوان دولت تدبیر و امید سال به سال شاهد رشد و شکوفایی و گشایش در بخش ه... ادامه »
09
همزمان با انتخاب سازمان میراث به عنوان دستگاه برتر کشوری انجام شد:

پیام تبریک مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره صندوق احیاء به دکتر سلطانی فر

چکیده: مدیر عامل، اعضای هیئت مدیره، مدیران و کارکنان صندوق احیاء صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی، در پیامی انتخاب سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را به عنوان دستگاه برتر کشور به دکتر مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رییس  این سازمان تبریک گفتند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی صابتا، در متن این پیام آمده است: ... ادامه »
09
آمار ثبت میراث ناملموس به 1350  اثر رسید
چکیده: با ثبت 23 اثر ناملموس خراسان و فارس تعداد آثار میراث ناملموس به ثبت رسیده در فهرست آثار ملی به 1350 اثر رسید.  مدیر کل دفتر ثبت آثار و حفظ و احياء ميراث معنوي و طبيعي با اشاره به  ثبت 23 اثر ناملموس در قالب رسوم، بازنمایی‌ها، تجلیات، دانش‌ها، مهارت‌ها، ابزارها، اشیاء، دست‌ساخته‌ها ی استان های خراسان و فارس در فهر... ادامه »
09
چکیده: ششم و هفتم شهریور ماه مستر کلاسِ موسیقی آنتونیو ری نوازنده‌ی برجسته‌ی موسیقی گیتار فلامنکو در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ در راستای نیل به اهداف فرهنگی-هنری سعدآباد و در ادامه‌ی فعالیت‌های موسیقایی آن و با توجه به سیاست های این مجموعه در حمایت از هنرمندان، مسترکلاسِ نوازنده‌ی برجست... ادامه »
09
چکیده: مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد کسب عنوان دستگاه برتر کشور توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را گرامی داشته و احراز این رتبه را به مدیریت و پرسنل خدوم این سازمان و همه دوستداران فرهنگ، تاریخ، هنر و صنعت کشور تبریک می گوید.  به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد با تبریک کسب افتخارآفرین عنوان دستگاه بر... ادامه »
09
بیشابور نمادی از معماری ساسانی
چکیده: تعدد آثار تاریخی به جای مانده از دوره ساسانی نسبت به دوره پارتی نشان می دهد که میزان فعالیت های عمرانی در این زمان بسیار زیاد بوده و شهر بیشابور که توسط اولین پادشاه ساسانی بنا نهاده شده نمونه ای از شاهکارهای ساسانیان در شهرسازی و معماری است.  علیرضا شاه محمد پور عضو هیأت علمی پژوهشکده ابنیه و بافت های تاریخی - فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و ... ادامه »
09
چکیده: تعدادی از ظروف موجود در مخازن کاخ اختصاصی نیاوران برای نخستین بار در معرض بازدید عموم قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی-تاریخی نیاوران ظروف موجود در مخازن کاخ اختصاصی نیاوران برای نخستین بار از مخازن این کاخ خارج شده و در ویترین های سرسرای کاخ به نمایش گذاشته شد. گفتنی است در مخازن کاخ اختصاصی نیاوران نزدیک به 22 هزار عدد ظرف وجود دار... ادامه »
09
موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران 3 روز تعطیل است
چکیده: به منظور انجام عملیات سم پاشی دوره ای، موزه کتابخانه اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران 3 روز تعطیل است. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران موزه کتابخانه اختصاصی این مجموعه به دلیل انجام عملیات سم پاشی دوره ای از تاریخ 9 تا 11 شهریورماه  تعطیل است. گفتنی است موزه کتابخانه اختصاصی نیاوران در سال 1355 احداث شده است. در این موز... ادامه »
08
چکیده: کارگاه آموزشی دوخت سنتی،  ویژه کودکان، در روز سه شنبه ی هر هفته از ساعت 11 تا 12 در موزه پوشاک سلطنتی برگزار می گردد. به گزارش روابط عمومی سعدآباد؛ کارگاه های مذکور در راستای هدفمندسازی و بهبود سطح کیفی بازدید کودکان و نوجوانان از مجموعه سعدآباد  و همچنین به منظور گام نهادن در مسیر آموزش و ترویج هنر و میراث فرهنگی میان کودکان و آینده ساز... ادامه »
08
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پیامی، کسب عنوان دستگاه برتر را در جشنواره شهید رجایی به کارمندان ، مدیران و معاونین سازمان میراث فرهنگی تبریک گفت.   به گزارش میراث آریا(chtn) در متن این پیام آمده است: "با گرامی داشت هفته دولت و ارج گذاری به مقام شامخ شهیدان والامقام (( رجایی و باهنر))اینک که سازمان میراث... ادامه »
08
سازمان میراث فرهنگی رتبه اول را در میان دستگاههای فرهنگی کشور به خود اختصاص داد
چکیده: براساس ارزیابی و شاخص هایی که از سوی سازمان مدیریت تعیین شده است، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، رتبه اول را در میان دستگاههای فرهنگی به خود اختصاص داده است.    به گزارش میراث آریا(chtn) سمیع الله حسینی مکارم معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پس از کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی گفت: ب... ادامه »
08
کتیبه خان تاشی در توس پاکسازی و حفاظت شد
چکیده: عملیات پاکسازی و حفاظت از کتیبه خان تاشی که نزدیک به 500 سال قدمت دارد توسط پایگاه میراث فرهنگی توس انجام شد. به گزارش روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی؛ کتیبه خان تاشی (سنگ خان) که نام آن واژه ای است ترکی دارای 10 سطر به طول یک متر به خط ثلث بسیار زیبا است که اشاره به عزیمت شیبک خان ازبک در سال 916 هجری قمری به محدوده توس دارد. این کتیبه نزدیک به د... ادامه »
08
کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی نتیجه همگرایی و همکاری بین سازمان میراث فرهنگی و فعالان بخش خصوصی است
چکیده: کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی، ماحصل همگرایی و همکاری بین سازمان میراث فرهنگی و فعالان بخش خصوصی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است. به گزارش میراث آریا(chtn) مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز 8 شهریور ماه پس از کسب عنوان دستگاه برتر در جشنواره شهید رجایی توسط سازما... ادامه »
08
ثبت 120محوطه تاریخی در بررسی های باستان شناختی بستان آباد
چکیده: بررسی های باستان شناختی بستان آباد، از دامنه های سهند تا دامنه های جنوبی کوهستان قره داغ به ثبت نزدیک به 120 محوطه تاریخی- فرهنگی مربوط به دوره های نوسنگی، مس و سنگ، مفرغ ،عصر آهن ، دوران تاریخی و محوطه های استقراری دوره های مختلف اسلامی منجر شد. رحیم ولایتی سرپرست پروژه بررسی های باستان شناختی بستان آباد و تکمیل نقشه باستان شناسی کشور در این شهرس... ادامه »
08
هفته دولت، مجالی برای مرور خدمت

گشایش درهای ایران به روی جهانیان

چکیده: مسعود سلطانی فر-  عنوان هفته دولت در تقویم ملی، بیش از آنکه یک عنوان صرفا مناسبتی باشد، فرصتی است برای مرور وظیفه و رسالتی است که هریک از ما در جایگاه خدمتگزاران نظام ، در قبال مردم و کشور داریم و در عین حال یاد آور شهادت بزرگمردانی است که در عرصه خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران از جان خویش گذشتند. از این روست که هفته دولت جمهوری اسلامی با مف... ادامه »
08
سازمان میراث فرهنگی در جشنواره شهید رجایی عنوان دستگاه برتر کشور را کسب کرد/لوح تقدیر جشنواره شهید رجایی توسط رئیس جمهور به سلطانی فر اهداء شد
چکیده: مراسم اختتامیه جشنواره شهید رجایی به منظور تجلیل از وزارتخانه‌ها و کارمندان نمونه دولت صبح امروز(دوشنبه) همزمان با هفته دولت با حضور رئیس‌جمهور و اعضای هیئت‌دولت و جمعی از مدیران، کارکنان و کارمندان دولت در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.  در این مراسم سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، بنیاد شهید و امور ایثار... ادامه »
08
 نمایشگاه فرهنگ و هنر ماناها در موزه ملی ایران گشایش یافت
چکیده: به مناسبت هفته دولت، موزة ملی ایران با همکاری ادارة کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و پایگاه میراث فرهنگی زیویه، روز یکشنبه 7 شهریور ماه، نمایشگاه فرهنگ و هنر ماناها در موزه ملی ایران گشایش یافت.  در این مراسم که با حضور جمعی از مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، کارکنان موزه ملی ایران، دانشجویان و علاقه‌مندان برگزار شد... ادامه »
08
غار – دژ اسپهبد خورشید همچنان درمعرض تهدید است
چکیده: اثر تاریخی بی نظیر غار- دژ اسپهبد خورشید با وجود تعطیلی دو معدن حریم آن همچنان در معرض تهدید است. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، سامان توفیق مدیر پروژه " بررسی و مستند سازی باستان شناسی غار- دژ اسپهبد خورشید " با اعلام این مطلب افزود: روز چهارشنبه گذشته هنگام اجرای پروژه با حضور  پرتعداد سربازان و نیروی نظامی درمیدان ت... ادامه »
07
سلطانی‌فر مهمان برنامه «یک روز، یک وزیر» در شبکه مستند
چکیده: برنامه «یک روز یک وزیر» مخاطبان را با رییس سازمان میراث فرهنگی در ثبت جهانی شهر سفال ایران همراه می‌کند. محمدحسین آئینه - تهیه‌کننده برنامه «یک روز، یک وزیر» ضمن اعلام این خبر گفت: در این قسمت همراه با مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهر همدان سفر کردیم. او در همدان شهر لا... ادامه »
صفحه 10 از 1604اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین