شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

26
آغاز کاوش‌ در گورستان درّه‌تفی با همکاری دانشگاه لوون بلژیک
چکیده: کاوش‌های گورستان زردویان روستای درّه‌تِفی، از توابع بخش مرکزی شهرستان مریوان، به‌منظور نجات‌بخشی و تعیین عرصه و حریم این اثر که به‌شماره 9627 در سال 82 در فهرست آثار ملی کشور به‌ثبت رسیده، با مجوز پژوهشکده باستان‌شناسی سازمان میراث‌فرهنگی کشور آغازبه‌کار کرد. ادامه »
26
برگزاری سه نمایشگاه به‌مناسبت روز موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی در آذربایجان‌شرقی
چکیده: رئیس امور موزه‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی، از برگزاری سه نمایشگاه به‌مناسبت 28 اردیبهشت 96، روز جهانی موزه‌ها و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، به‌منظور ارج نهادن به جایگاه والای موزه‌ها در حراست از آثار و اسناد تاریخی در استان آذربایجان‌شرقی، خبر... ادامه »
26
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی یزد:

خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود

خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود
چکیده: به‌منظور اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی و ثبتی، خانه ثبتی مبشر مقدم مرمت و سامان‌دهی می‌شود. ادامه »
26
اجرای سیستم طعمه‌گذاری موریانه در امامزاده سیدنورالدین احمد شهرستان اردکان
چکیده: عملیات اجرایی کنترل و پاک‌سازی موریانه‌های امامزاده سیدنورالدین محمد اردکان به‌همت اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این شهرستان انجام شد. ادامه »
26
راه ثبات و امنیت کشور، از صندوق‌های رأی می‌گذرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری گفت: «یکی از مهمترین اقداماتی که همیشه در ایران توانسته تعجب جهان را برانگیزد، مشارکت مردم ایران در انتخابات، یعنی وجه مشارکت مردمی در تعیین سرنوشت خود است.» ادامه »
25
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ایسنا بازدید کرد

احمدی‌پور: کارگروه ویژه سامان‌دهی توس تشکیل می‌شود

 احمدی‌پور: کارگروه ویژه سامان‌دهی توس تشکیل می‌شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دوشنبه 25 اردیبهشت با حضور در خبرگزاری ایسنا از بخش‌های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد. ادامه »
25
ویژه‌برنامه‌های کاخ‌موزه نیاوران در هفته میراث‌فرهنگی
چکیده: مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران از برگزاری چهار برنامه فرهنگی‌هنری مفصل در این مجموعه، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته میراث‌فرهنگی، خبر داد. ادامه »
25
برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی و روز جهانی موزه در تخت‌جمشید اعلام شد
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌جهانی تخت‌جمشید گفت: «هم‌زمان با 28 اردیبهشت‌، روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی ویژه‌ای، در این هفته برگزار خواهد شد.» ادامه »
25
مدیرکل اداره میراث‌فرهنگی استان مازندران خبر داد

انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید

انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان مازندران از انتقال معادن به خارج از عرصه غار اسپهبد حورشید خبر داد. ادامه »
25
نمایشگاه نقاشی «میراث‌فرهنگی، جهان جایی برای زیستن» در نگارخانه سعدآباد
چکیده: به‌مناسبت بزرگداشت هفته میراث‌فرهنگی، نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «میراث‌فرهنگی، جهان جایی برای زیستن» از 28 اردیبهشت‌ماه تا دوم خرداد در نگارخانه سعدآباد برگزار می‌شود. ادامه »
25
برای نخستین بار صورت می‌گیرد

نمایش حماسه‌های شاهنامه در پرده نقالی

نمایش حماسه‌های شاهنامه در پرده نقالی
چکیده: مهدی طالعی‌نیا در تازه‌ترین اثرش نخستین پرده درویشی با موضوع شاهنامه‌ای، رویدادها و حماسه‌های شاهنامه را برای اولین بار در پرده درویشی به تصویر کشیده است. ادامه »
25
نمایشگاه منتخب آثار خوشنویسی و نگارگری شاهنامه فردوسی در سعدآباد گشایش یافت
چکیده: با حضور فرهیختگان و دوستداران فرهنگ و ادب پارسی و به‌مناسبت 25 اردیبهشت، بزرگداشت روز استاد بزرگ بی‌بدیل، حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت روز زبان فارسی و در استقبال از روزجهانی موزه‌ها، نمایشگاه منتخب آثار خوشنویسی و نگارگری شاهنامه فردوسی در موزه خط و کتابت میرعماد سعدآباد گشایش یافت. ادامه »
25
نمایشگاه آثار هنرجویان قالی‌بافی در موزه فرش برگزار می‌شود
چکیده: نمایشگاه آثار هنرجویان دوره قالی‌بافی، به‌مناسبت روز جهانی موزه و میراث‌فرهنگی، از 27 اردیبهشت‌ماه به‌مدت هفت روز در موزه فرش برگزار می‌شود. ادامه »
25
جلسه اضطراری شورای فنی میراث‌فرهنگی خراسان‌شمالی تشکیل شد
چکیده: در پی وقوع زلزله 5.7ریشتری در خراسان‌شمالی و در پی بازدید مدیر‌کل میراث‌فرهنگی این استان از بناهای تاریخی و ارزیابی اولیه از میزان تخریب و خسارت در بناهای تاریخی و موزه، جلسه اضطراری شورای فنی میراث‌فرهنگی این استان تشکیل شد. ادامه »
25
کارگاه مرمت و نمایشگاه کتاب‌های «شاهنامه بایسنقری» و «هزارویک‌شب» برگزار می‌شود
چکیده: مدیر مجموعه فرهنگی‌هنری کاخ گلستان گفت: «کارگاه مرمت مجموعه آثار میراث‌جهانی کاخ گلستان در ضلع جنوبی این کاخ 26 اردیبهشت‌ماه جاری راه‌اندازی می‌شود.» ادامه »
25
فاز یک ارتقای فناورانه کاخ گلستان فردا افتتاح و اجرایی می‌شود
چکیده: به‌دنبال انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و معاونت علمی ریاست‌جمهوری، فاز یکِ ارتقای فناورانه کاخ گلستان در این محوطه جهانی با حضور مدیران و کارشناسان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، جمعی از کارشناسان و مسئولان پایگاه‌ها و هیئت‌های راهبردی برگزار می‌شود. ادامه »
25
سرود «ای ایران» ثبت‌ملی شد/کارگروه ویژه برای سامان‌دهی شهر تاریخی توس تشکیل شد
چکیده: سرود «ای ایران»، هم‌زمان با روز بزرگداشت فردوسی، ثبت‌ملی شد. ادامه »
25
تعیین 5 شهر نمونه گردشگری در سیستان‌وبلوچستان
چکیده: اولین جلسه کمیته استانی بررسی تفاهم‌نامه همکاری مشترک وزارت کشور با سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در حوزه روستایی و شهری مرتبط با صنعت گردشگری در زاهدان برگزار شد. ادامه »
25
سیستان‌وبلوچستان باید از بن‌بست گردشگری درآید
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان‌وبلوچستان گفت: «باید تلاش کنیم سیستان‌وبلوچستان را از بن‌بست گردشگری درآوریم تا در آینده از ظرفیت‌های قابل‌توجه گردشگری برخوردار باشد.» ادامه »
25
بازدید اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس از شهرستان‌های مرکزی و غربی اصفهان
چکیده: در دومین روز از سفر اعضای کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی به اصفهان، اعضای این هیئت از شهرستان‌های مرکزی و غرب این استان بازدید کردند. ادامه »
صفحه 10 از 1683اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین