جمعه 08 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) "مهدي دريانورد هرمز" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري هرمزگان با بيان اين مطلب گفت: 7500 شي تاريخي و اموال فرهنگي مطالعاتي استان هرمزگان شامل 4500 شي تاريخي و 3000 اموال فرهنگي مطالعاتي شامل ظروف سفالي آسيب‌ديده و شکسته ساماندهي و شناسنامه‌دار شدند. وي خاطر نشان کرد: ساماندهي اشياي تاريخي و اموال فرهنگي اس... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،عروسک‌هاي داروما، کوکشي و هاگويتيا سه عروسک قديمي ژاپن هستند. عروسک‌هاي داروما، کروي شکل، بدون دست و پا، با بدن قرمز و چهره سفيد و بدون چشمند. اين عروسک معرف راهبي است که در حدود هزار و 500 سال پيش آيين ذن را به وجود آورد. ژاپني‌ها معتقدند که عروسک داروما شانس مي‌آورد و موجب صبر و شکيبايي مي‌شود. رسم بر اين است که روز ا... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، قدير افروند که از سال 1380 مطالعات پژوهشي خود را در حوزه‌ فرهنگي ـ تاريخي ري آغاز کرده است و اکنون فصل دوم کاوش‌هاي باستان‌شناسي محوطه‌ تاريخي دژ رشکان ري را سرپرستي مي‌کند، افزود: مطالعات باستان‌شناسي ري به‌عنوان يکي از مهم‌ترين حوزه‌هاي فرهنگي و مدني ايران باستان نياز به توجه ويژه و ايجاد تشکيلات اداري متناسب و منسجم و... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، پس از گذشت دو روز از شروع جشن‌ها و آيين‌هاي روز جهاني کودک، بيش از چهار هزار کودک ميهمان برنامه‌هاي جشنواره کودک، نيايش و مهر بودند. همچنين چهار فيلم "کلاه قرمزي و پسر خاله" ساخته ايرج طهماسب، "شهر موش‌ها" اثر مرضيه برومند، "گلنار" ساخته کامبوزيا پرتوي و "مريم و ميتيل" به کارگرداني فتحعلي اويسي به نمايش درآمد. لازم... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،سرپرست معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري استان خراسان رضوي گفت:عمليات استحکام بخشي ومرمت20 آسبادهاي نشتيفان شهرستان خواف تمام شد. محمود بختياري افزود: اين مرمت‌ها شامل ديوارسازي، بازسازي نتير و پره‌هاي چوبي آسباده است که با اعتباري بيش از 250 ميليون ريال صورت گرفت. "حسين حيدري"، کارشناي ناظ... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، يکصد و يک اثر از آثار هنرمندان دهه 40 و 50 از گنجينه موزه صنعتي کرمان براي برگزاري نمايشگاه پژوهشي هنرمندان دهه 40 و 50 در اختيار موسسه صبا قرار مي‌گيرد. اين گنجينه شامل آثاري از هنرمندان دهه 40 و 50 ايران همچون سهراب سپهري، مارکو کريگوريان، سيراک ملکونيان، صادق بريراني، ناصر اويسي، احمد اسفندياري، محمود جوادي پور، حس... ادامه »
16
چکیده: يه گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اصفهان با بيان اين مطلب گفت: براي معاونت فرهنگي سرفصل و بودجه مستقل در نظر گرفته نشده و بودجه‌اي را که در قالب طرحي براي معاونت گردشگري و ميراث فرهنگي در نظر گرفته مي‌شود به اين معاونت اختصاص نيافته است. "عبدالحميد آکوچکيان" افزود: هنچنين درآمد حاص... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،اين کنسرت با همکاري بنياد فارس شناسي و سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس برگزار مي شود. بر اساس اين گزارش ،در اين کنسرت قطعاتي در دستگاه افشاري و بيات اصفهان به آهنگسازي مجيد رخشاني اجرا خواهد شد. گفتني است ؛ در اين کنسرت اشعاري از حافظ ، سعدي ،عطار ،ابتهاج و دکتر محمد رضا شفيعي کدکني با صداي محمد... ادامه »
16
چکیده: "بهروز ندايي" معاون حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت: موزه تعزيه در مسجد جنت‌سرا، واقع در جوار بقعه شيخ‌ صفي‌الدين اردبيلي راه‌اندازي مي‌شود. وي تصريح کرد: مرمت و احياي مسجد جنت‌سرا، به منظور تغييرکاربري به موزه، از اوايل سال 84 آغاز شد و چندي پيش به اتمام رسيد. ندايي خ... ادامه »
16
چکیده: "ابراهيم حيدري" مدير پايگاه ميراث جهاني تخت سليمان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: اين ميزان اعتبار در حالي اختصاص يافته است که ميزان در خواست شده پنج ميليارد و 500 ميليون ريال بوده است. وي افزود :سال گذشته سه ميليارد ريال اعتبار به پايگاه ميراث جهاني تخت سليمان اختصاص يافته بود. حيدري تصريح کرد:ادامه حفاظت و استحکام بخشي بقاياي آثا... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، "آرمان شيشه گر" افزود: کار مطالعه، گزارش و مرمت اين اشياي مکشوفه شامل آثار طلايي، نقره اي، مفرغي، سنگي و سفالي متعلق به دوره ايلام جديد از سوي کارشناسان آغاز شده است. وي تعداد آثار يافت شده را در حدود 600 قلم عنوان کرد و گفت: حلقه هايي طلايي منسوب به حلقه هاي قدرت، پيکرکهايي انساني ، دستبند، مهره هايي از جنس عقيق، ک... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، "سعيد بکتاش" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اصفهان با بيان اين مطلب ضمن رد برخي اخبار ناصحيح در رسانه‌ها در خصوص عبور متروي اصفهان از چهارباغ گفت: به هيچ عنوان مترو از چهار باغ عبور نمي‌کند. وي افزود: مسئولان سازمان ميراث فرهنگي اصفهان به طور دايمي بر روند اجرايي احداث مترو نظارت دارند تا کارها بر اساس... ادامه »
16
چکیده: "حميد بقايي"‌ در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا(CHTN) تصريح کرد: در جلسه‌اي که با پسران خانم برنت در فرانسه داشتيم دو راهکار پيشنهاد شد، يکي آنکه سر سرباز هخامنشي را از آنها بخريم که اين پيشنهاد را نپذيرفتيم چون با خريد آن به نوعي مشروعيت به مالکيت آنها مي‌داديم. وي خاطرنشان کرد: پيشنهاد دوم برگرداندن سر سرباز هخامنشي به شکل داوطلبانه به ايران و ه... ادامه »
16
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در اين مراسم گفت: طراح اين دبيرستان « آندره گدار» معمار فرانسوي بوده است که اميد است با همت مسئولين و دبيران و دانش آموزان نسبت به حفظ و صيانت اين بناي با ارزش فرهنگي و تاريخي اقدام شود. عزيز الله سيفي در ادامه گفت: يزد از سرزمين هاي باستان ايران است که مجموعه اس... ادامه »
16
چکیده: «حسن زماني»عضو کميسيون عمران مجلس به ميراث آريا(chtn)گفت: براي آثار متعلق به سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري حريم خاصي تعريف شده است و راه آهن نيز حريم خاصي دارد و اگر حريم آنها رعايت شده باشد،هيچ مشکلي پيش نمي‌آيد. به گفته وي بعضي از دستگاه‌هاي اجرايي بدون اينکه متوجه باشند حريم آثار را نقص مي‌کنند که البته خسارات چنيني اقداماتي در در... ادامه »
16
چکیده: «عباسعلي اختري»رئيس کميسيون فرهنگي مجلس به ميراث اريا(chtn)گفت:در هر صورت ساختمان هايي مانند وزارت خارجه که بافت قديمي و تاريخي دارند براي تبديل به موزه‌هاي بزرگ مناسب هستند. وي تاکيد کرد:البته هنوز مشخص نيست که انتقال وزارت امور خارجه از اين محدوده امکانپذبر است ولي با انتقال اين وزارتخانه ،ساماندهي ميدان مشق وارد فاز جديدي مي‌شود. رئيس کم... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اجراي ماده يک قانون تشکيل سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و بند 6 ماده 3 قانون اساسنامه سازمان ميراث فرهنگي کشور و در حدود مواد مربوط از قانون راجع به حفظ آثار ملي پس از طي مراحل و تشريفات قانوني لازم در تاريخ 1/5/86 آثار تاريخي، فرهنگي زير در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيده‌اند. براساس اين گزارش، تل بزر... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس ، روز گذشته به دنبال تماس تلفني اهالي ضيا آباد مبني بر اينکه فردي ناشناس با پوشش انتظامي با يک دستگاه سمند و جرثقيل در حال سرقت يک تخته سنگ قديمي مي باشند بلافاصله مأموران خود را به محل رسانده و 4 نفر را دستگير کردند. گفتني است؛ از اين افراد يک تخته سنگ باستاني،3 قبضه سلاح سرد،يک دستگ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، بازديدکنندگان از عروسک‌هاي آييني و مذهبي هندوستان و تايلند که به همراه بيش از 60 عروسک ديگر از کشورهاي مختلف دنيا در جشنواره کودک، نيايش و مهر نمايش داده شدند، استقبال کردند. امسال کشور هند با عروسک هاي سنتي جامو و کشمير، که بازتاب دهنده سنت‌هاي ايالت جامو و کشمير هند و عروسک بانجارا و لامبادي که برگرفته از فرهنگ مردم... ادامه »
15
چکیده: مسئول اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ملاير به ميراث آريا(chtn) گفت: مرحله اول مبارزه با موريانه زدگي خانه لطفعليان ملاير به صورت سم‌پاشي کلي موزه و بخش اداري آن به پايان رسيد. "علي خاکسار" افزود: برنامه طمعه گذاري نيز شروع شده که اکثر ايستگاه‌هاي طعمه گذاري به موريانه آلوده شده ‌است. وي ادامه داد: قرار است که برنامه طعمه گذاري اصلي ... ادامه »
صفحه 1600 از 1658اولین   قبلی   1595  1596  1597  1598  1599  [1600]  1601  1602  1603  1604  بعدی   آخرین