دوشنبه 20 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

07
عرصه باستاني شوش به 1200 هکتار افزايش يافته است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) مسئول تعيين عرصه باستاني شوش در نشست علمي هنر و باستان شناسي پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري شوش با بيان اين مطلب افزود: گمانه زني هاي انجام شده نشان مي دهد که عرصه مجموعه باستاني شوش بسيار بزرگتر از عرصه انتخابي دهه 60 است به طوري که ، گمان‌زني هاي باستان‌شناسي گروه تعيين عرصه نشان مي‌دهد ،تمامي شهر شوش و شرق آن خارج از عر... ادامه »
07
گزارش تصويري آئين هاي نوروز براي ارسال به يونسکو ساخته مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مسئول تدوين فيلم پرونده چند مليتي نوروز در پايان دومين اجلاس هماهنگي کشورهاي برگزارکننده نوروز ضمن بيان اين مطلب افزود: براي شروع اين گزارش تصويري ، ،پايان فصل زمستان و شروع فصل بهار و نيز مراسم استقبال از نوروز در کشورهاي ايران، ترکيه و ازبکستان در نظر گرفته شده است. حميد انگجي گفت: همچنين مراسم ويژه اي براي استقبال ... ادامه »
07
پرونده ثبت جهاني نوروز نهايي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، دکتر سعيد آبادي دبير کل کميسيون يونسکو در ايران با بيان اين مطلب گفت: اين براي نخستين بار است که يک پرونده در يونسکو به صورت مشترک بين چند کشور به ثبت مي‌رسد. سعيدآبادي با بيان اينکه 3 کشور افغانستان، ترکمنستان و قزاقستان در اين اجلاسط حضور نداشتند گفت: هر يک از 7 کشور شرکت کننده در اين اجلاس گزارش ها فيلم ها و تصاوير... ادامه »
06
احداث موزه دفاع مقدس آغاز ‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي ستاد گردشگري جنگ، با توجه به اختصاص اعتبار و پرداخت آن به سازمان موزه دفاع مقدس از طريق سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري تاکنون پيشرفت کار در اين زمينه از سوي سازمان موزه دفاع مقدس اعلام نشده است. تاکنون مبلغ بيست و شش ميليارد و دويست و نود هشت ميليون ريال طي دو مرحله به سازمان موزه دفاع م... ادامه »
06
تپه باستاني پرندک مورد هجوم قرار گرفت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) امير ضيائيان مدير روابط عمومي يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گفت: روز گذشته تپه پرندک پيرو طرح ملي آبرساني کانال محمديه بدون هماهنگي با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مورد حفاري قرار گرفت. وي ادامه داد: متاسفانه فرمانداري رباط کريم هيچگونه هماهنگي در اين خصوص با دفتر ميراث فرهنگي اين ... ادامه »
06
سازه‌هاي آبي شوشتر همچنان در انتظار اعتبارند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) قائم مقام امور پايگاه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در دهمين نشست علمي هنر و باستان‌شناسي پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري شوش با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر استاندار خوزستان همراه با مسئولان سازمان ميراث فرهنگي در حال بازديد از مجموعه سازه‌هاي آبي شوشتر هستند. هم اکنون چند تونل انتقال آب (بوليتي) دچار و... ادامه »
06
محوطه قلعه شوش در وضعيت بسيار رقت‌باري به سر مي‌برد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) کالج دار تموت نيوهمپشاير امريکا در نشست علمي هنر و باستان‌شناسي پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري شوش با بيان اين مطلب افزود: شوش يکي از محوطه‌هاي باستاني و داراي طولاني‌ترين تاريخ استقراري در ايران است. کاميارعبدي در مورد وضعيت کنوني محوطه شوش گفت: محوطه قلعه شوش در وضعيت بسيار رقت‌باري به سر مي‌برد به طوري که تبديل به مح... ادامه »
06
مرمت بازار اردکان يزد به پايان رسيد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين پروژه با مشارکت شهرداري اردکان و سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان به انجام رسيده است . عزيزالله سيفي افزود: در اين پروژه تامين مصالح موردنياز برعهده سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان بوده وعمليات اجرايي آن توسط شهرد... ادامه »
06
نقوش صخره اي تاق بستان مرمت مي‌شود
چکیده: سيامک خديوي، مدير پايگاه ميراث فرهنگي طاق بستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: اين طرح در شوراي فني سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه تائيد و مقرر شده است که به مشاور ابلاغ و سپس طرح جزئيات مرمت اين آثار تهيه شود. وي در ادامه افزود: اعتبار درخواست شده براي مرمت نقوش صخره اي تاق بستان 60 ميليون تومان از محل اعتبار... ادامه »
06
آغاز عمليات اجرايي طرح توسعه مقبره اوحدي مراغه‌اي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي در اين مراسم که در پنجمين روز از هفته دولت انجام شد رئيس سازمان ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي،رئيس کاخ موزه سعد آباد و جمعي از مديران شهرستان نيز حضور داشتند. در اين مراسم استاد حسين کريمي مراغه اي با قرائت شعري به زبان آذري به معرفي قابليت‌هاي شهرستان مراغه پرداخت... ادامه »
06
بازديد از موزه سکه بانک سپه رايگان است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي بانک سپه، اين موزه از روز 9 لغايت 14 شهريور ماه از ساعت 9 الي 12آماده بازيد علاقه‌مندان است. موزه سکه بانک سپه غني‌ترين مجموعه سکه‌هاي تاريخي ايران را در اختيار دارد و از نمونه‌هاي شاخص موجود در اين موزه مي‌توان به اولين سکه ضرب شده در جهان با قدمت 2700 سال اشاره کرد. همچنين سکه‌هاي منحصربه فرد... ادامه »
06
تلاش براي جلوگيري از تخريب بافت تاريخي شهر رشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به تقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، مديرکل دفتر حفظ و احياي بافت‌هاي تاريخي با اعلام اين موضوع افزود: جلسه اي را با حضور مشاور طرح جامع شهر رشت و مشاوري که طراحي اين خيابان را انجام داده، برگزار کرديم تا بتوانيم از اجراي اين طرح جلوگيري کنيم. عليرضا قلي نژاد پير بازاري با اشاره به اينکه اين خيابان در صورت احداث، ... ادامه »
05
مشايي مورد حمايت مسلمانان  است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) حسين جعفري معاون فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از ديدار خود با حجت السلام و المسلمين حسني امام جمعه اروميه خبر داد. امام جمعه اروميه گفت: من مشايي را حدود 30 سال است که مي شناسم.مشايي فردي متدين است که قرآن را به اروميه آورد و با صوت خوش خود مردم اين شهر را با قرآن آشنا کرد. حجت السلام و المسلمين ح... ادامه »
05
ثبت ديجيتالي شناسنامه آثار تاريخي- فرهنگي موزه ملي ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي موزه ملي ايران محمدرضا مهرانديش رئيس کل موزه ملي ايران با بيان اين مطلب گفت: در اين بانک تمامي اطلاعات و مسائل مرتبط به هر شيء شامل شماره اموالي، نوع، تعداد، ابعاد، وزن، تزئينات احتمالي، کاربرد، تعلق، محل کشف و ساخت، وضعيت مرمتي و حفاظتي جمع‌آوري و ارائه خواهد شد. وي با اشاره به اينکه نرم افزار خا... ادامه »
05
احداث تخصصي‌ترين مرکز سعدي‌شناسي جهان در شيراز
چکیده: امير سوداگران با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين مرکز به عنوان يک مرکز تخصصي ، پژوهشي و مطالعاتي در زمينه سعدي‌شناسي با زيربنايي بيش از دو هزار متر مربع در حال احداث است . وي با اشاره به اينکه اين مرکز به عنوان تخصصي‌ترين مرکز سعدي شناسي جهان خواهد بود ، تصريح کرد: مرکز سعدي شناسي شيراز به عنوان پايگاه اصلي سعدي شناسي جهان با هدف ار... ادامه »
05
پژوهش‌هاي جديد گورستان تاريخي تخت فولاد منتشر مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي اين گورستان با مساحتي حدود يک کيلومتر واقع در جنوب شرقي اصفهان، به لحاظ در برگرفتن شمار کثيري از بناهاي تاريخي و آرامگاه مشاهير بزرگ از با ارزش‌ترين يادمان‌هاي گورستاني کشور شناخته شده و از جايگاه برجسته‌اي در ميراث فرهنگي و معنوي برخوردار است. گيلان فقيه ميرزايي سر... ادامه »
05
محصور سازي محوطه باستاني شوش
چکیده: صادق محمدي،رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين نشست در اداره ميراث فرهنگي شهرستان شوش و با حضور سرپرست و مشاور عالي پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري شوش، شهردار، نماينده فرمانداري و تني چند از کارشناسان و مسئولان شهرستان برگزار شد و در آن مسائل مربوط به محوطه باستاني شوش مورد بررسي ق... ادامه »
05
مشايي از صندوق احيا و بهره برداري از بناهاي تاريخي بازديد کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي صندوق احيا و بهره برداري از بناهاي تاريخي، معاون رييس جمهور در اين بازديد از نزديک در جريان روند برنامه ريزي و سياست هاي اجرايي صندوق قرار گرفت . در اين بازديد مجري مرمت و بازسازي بخش اسلامي موزه ملي با ارايه گزارشي از اقدامات انجام گرفته صندوق احيا در اين موزه پرداخت و گفت : از ميان 12 هزار قلم ش... ادامه »
05
آزمايشگاه مرمت آثار در عالي‌قاپوي قزوين گشايش مي‌يابد
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:در اين آزمايشگاه استحکام‌بخشي بنا،مرمت زيرزمين،سازه‌هاي بنا و استحکام ‌بخشي شيرواني‌ها انجام و اين آزمايشگاه به امکانات سرمايشي و گرمايشي تجهيز شده است. امير ديزاني افزود: در قزوين آزمايشگاه‌هاي مرمت آثار وجود دارد ولي اين مجموعه نخس... ادامه »
05
سال آينده فرايند تدوين منشور مرمت ايران به پايان مي‌رسد
چکیده: رئيس کميته ملي ايکوموس ايران در گفت و گو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: در اين منشور، دستورالعمل‌هاي ملي مرمت براي حفاظت از محوطه‌ها و بناهاي تاريخي گنجانده شده است. اکبر زرگر گفت: البته در بسياري از کشورهاي جهان اين منشور تهيه و تدوين نشده است . وي در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اين که در ايران عمليات مرمت به صورت سليقه اي... ادامه »
صفحه 1600 از 1833ابتدا   قبلی   1595  1596  1597  1598  1599  [1600]  1601  1602  1603  1604  بعدی   انتها