شنبه 05 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

28
بهسازي و مرمت بافت روستاي مارگون
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: بهسازي و مرمت بافت روستاي مارگون با حفظ ويژگي‌هاي معماري محلي در عين حال مقاوم سازي واحدها در صورتي که جابجايي روستا به لحاظ لغزش و رانش از طرف بنياد مسکن منتفي اعلام شود،يکي از برنامه‌هاي شرکت شرق آيند به عنوان مشاور طرح توسعه گردشگري آبشار ... ادامه »
28
کتابشناسي ايران‌شناسي و اسلام‌شناسي رونمايي شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn) در اين مراسم علي‌اکبر اشعري مشاور فرهنگي رئيس جمهور ، سيد حسن شهرستاني معاون پژوهشي بنياد ايران‌شناسي و کامران فاني استاد علوم کتابداري حضور داشتند. رئيس مرکز اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي که در اين مراسم به ايراد سخنراني پرداخت ضمن بيان اينکه بحث شرق‌شناسي و ايران‌شناسي از مباحث مهمي است که در غرب رواج دارد افزود... ادامه »
28
فرآيند مکان يابي موزه‌ها در کشورمان ناتمام مانده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، فريبرز دولت آبادي با حضور در کارگاه آموزشي موزه داري با بيان اين مطلب گفت: با حضور در اين نشست قصد دارم که از نگاه يک معمار و شهرساز به مقوله موزه‌ها توجه کنم. وي با اشاره به اينکه فرآيند مکان‌يابي براي موزه هميشه ناتمام مانده است، اظهار داشت: موقعيت يک موزه در مقياس مختلف در اين مکان‌يابي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است... ادامه »
28
رونمايي از توليدات فاخر فرهنگي در آيين نکوداشت هفته بسيج
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در نمايشگاه شماره يک در بخش ميراث فرهنگي به نخستين بازي رايانه‌اي جهان بر پايه آموزه‌هاي اخلاقي و داستان‌هاي اساطيري شاهنامه با نام "عصر پهلوانان" نرم‌افزار تخصصي بازشناسي ميراث فرهنگي و مراکز گردشگري ايران با عنوان "ثانيه‌هاي جنجالي" رونمايي مي‌شود. همچنين دو جلد کتاب با عنوان‌هاي "انسان‌شناسي_ عملي" نگارش محمد شريف کم... ادامه »
28
مرمت مقبره آيت الله انگجي به پايان رسيده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در حاشيه بازديد از مقبره آيت الله انگجي گفت: آيت الله انگجي يکي از مفاخر معاصر آذربايجان است که ضرورت داشت بقاياي مقبره خانوادگي وي که از وضع مناسبي نيز برخوردار نبود، بازسازي و مرمت شود و اين امر امروز محقق شده است. رئيس سازمان ... ادامه »
28
اهالي صنعت به فضاهاي فرهنگي نياز دارند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) يه نقل از ستاد اطلاع‌رساني شانزدهمين دوره هفته کتاب با بيان اين مطلب افزود: از آن رو که توليد روزانه سه ميليون و 400 هزار بشکه نفت در مناطق نفت‌خيز جنوب کاري بس مشکل است فعاليت‌هاي فرهنگي که کتاب، اصل و سر حلقه آن است از مهمات و واجبات اين گونه محيط‌ها به شمار مي‌رود. وي با اشاره به اينکه فعاليت‌هاي فرهنگي در بخش صنعت ب... ادامه »
28
کليات طرح مرمت قلعه شوش تصويب شد
چکیده: تمحمدرضا چيت ساز مدير پايگاه ميراث فرهنگي شوش با اعلام خبر فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: طي اين جلسه که با حضور اعضاي هيات راهبردي و سازمان ميراث فرهنگي استان خوزستان برگزار شد طرحي که توسط شرکت شبستان يزد به عنوان پيشنهاد طرح مرمت قلعه شوش ارائه شد نيز مورد بحث و بررسي قرار گرفت. وي افزود:کليات اين طرح که تنها شامل مرمت قلعه شوش است به تصويب رسي... ادامه »
28
برگزاري هفته فرهنگي ايران در عمان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت فرهنگي سازمان، حسين جعفري، معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان با اعلام اين خبر گفت: به پيشنهاد سفارت ايران در مسقط قرار شد هفته فرهنگي ايران به منظور معرفي ظرفيت‌ها و پتاسيل‌هاي گردشگري، تاريخي، فرهنگي در کشور عمان برگزار شود. وي افزود: معاونت فرهنگي سازمان در اين هفته فرهنگي در دو بخش نمايشگا... ادامه »
28
بازسازي بافت‌ تاريخي نبايد خدشه‌اي به روح آن وارد کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، فريبرز دولت آبادي، شب گذشته در نشست مشترک مديران سازمان ميراث فرهنگي با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن بيان اين مطلب و در خصوص بافت سنتي شيراز گفت: سياست ما اين است به ترکيب اين بافت‌ها دست نخورد، ولي تک بافت‌ها را مي‌توان بهسازي و بازسازي کرد. وي با اشاره به اينکه وجود بافت‌هاي سنتي تنها مربوط به استان فارس نيست و ... ادامه »
28
بيش از 10 هزار نفر آموزش کوتاه مدت ديدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت فرهنگي و ارتباطات سازمان، عليرضا ارجمندي با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اهميت ويژه دوره هاي آموزشي کوتاه مدت در شش ماهه نخست سال توانسته‌ايم در دوره هاي مديريت فني دفاتر خدمات مسافرتي، ميزباني، پذيرشگري هتل، آشپزي، آموزش راهنمايان موزه، آموزش ويژه رانندگان تاکسي، بلد محلي، آموزش کارکنان واحده... ادامه »
28
اختصاص بودجه‌اي ويژه براي حفاظت از آثار ثبت شده در يونسکو
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) اسفنديار رحيم مشايي در نشست مشترک شب گذشته خود با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن اعلام اين مطلب گفت: سياست ما در سازمان ميراث فرهنگي، اين است که به اين سمت برويم که پايگاه‌هاي ميراث فرهنگي که ثبت جهاني نيستند را به استان‌ها واگذار کنيم. وي اضافه کرد: ما مخالف واگذاري پايگاه‌هايي که ثبت جهاني شده‌اند هم نيستم و به اين ... ادامه »
28
بازديد مشايي از موزه دفاع مقدس اردبيل
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)اسفنديار رحيم مشايي دراين بازديد که با حضور علي نيکزاد استاندار انجام شد از نزديک در جريان پروژه احداث اين موزه قرار گرفت. عمليات اجرايي اين موزه دفاع مقدس با 7 هزار متر زير بنا در مرحله فوندانسيون قراردارد. براي ساخت اين موزه 5 ميليارد تومان اعتبار نياز است و تاکنون 250 ميليون تومان هزينه شده است. مشايي در سفر به... ادامه »
28
کشف قبور 3500ساله در سنندج
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان آقبال عزيزي،سرپرست پروژه گمانه زني در اين باره گفت:پس از اطلاع سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان از اين موضوع کارشناسان اين سازمان اقدام به کاوش اضطراي محل کردند. وي تاکيد کرد: اين محل در سال‌هاي گذشته به صورت پوشش جنگلي درخت کاري... ادامه »
28
اجراي طرح ساماندهي بدنه سازي مجموعه بازار تاريخي اردبيل
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)طرح ساماندهي بدنه سازي بازار تاريخي اردبيل توسط سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل اجرا مي شود. تاکنون با هزينه 150 ميليون تومان بدنه سازي 210 متر از بازار تاريخي اردبيل انجام شده است. طول در نظر گرفته شده براي اجراي اين طرح هزار و 500 متر است که بدنه سازي هزار و 290 متر آن در فازهاي بعدي انجام مي ... ادامه »
28
بازديد رئيس سازمان ميراث فرهنگي از موزه دکتر حسابي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn) رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بعد از بازديد کامل از منزل و بنياد علمي _ پژوهشي حسابي از موزه دکتر حسابي نيز بازديد کردند. فريبرز دولت‌آبادي معاون ميراث‌فرهنگي، حسين جعفري معاون فرهنگي و موسوي رئيس پژوهشگاه سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري معاون رئيس‌جمهور را در اين مراسم همراهي کردند. مشايي... ادامه »
27
کارگاه روايت‌شناسي در ادبيات و هنر در نقش جهان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مرکز هنر پژوهي نقش جهان در اين کارگاه از سلسله کارگاه‌هاي آموزش گروه پژوهشي نشانه شناسي هنر علي عباسي با بررسي و تحليل مبدأ و ريشه ساختگرايي به ترتيب زماني از چند نظريه پرداز نظام واج‌شناسي و نظام دلالت معنايي واژگان تفاوت زبان انساني و زبان حيواني، سير تکاملي پيکره مطالعات ساختگرايي مفهوم گفتهد و گفت... ادامه »
27
بازسازي سنگ‌فرش‌هاي باغ فين کاشان
چکیده: کارشناس حوزه ميراث فرهنگي اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:اعتبار اختصاص يافته به عمليات مرمتي و بازسازي مجموعه باغ فين از محل اعتبارات ملي در حدود 500 ميليون ريال و استاني در حدود 300 ميلون ريال است. سيد عباس مصطفوي افزود:ساماندهي فضاي سبز باغ فين نيز يکي ديگر از اقدامات اداره ميراث ... ادامه »
27
افتتاح رسمي بافت قاليچه صلح و دوستي جهاني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مرام افتتاحيه رسمس بافت قاليچه صلح و دوستي جهاني در مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد چهارشنبه 29 آبان ساعت 17 بعد از ظهر در کاخ موزه نگارستان برگزار مي‌شود. اين حرکت که با مشارکت دفتر منطقه‌اي يونسکو و اضاي ايکوم و شخصيت‌هاي علمي، فرهنگي، هنري انجام مي‌شود مي‌تواند براي معرفي بيشتر و بهتر ايران اسلا‌مي ‌در جهان باشد. د... ادامه »
27
کتاب‌شناسي ايران‌شناسي و اسلام‌شناسي رونمايي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين کتاب در دو جلد و با همکاري سازمان اسناد و کتابخانه ملي و بنياد ايران‌شناسي در دو هزار نسخه توسط انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملي چاپ شده است. مراسم رونمايي از کتاب کتاب‌شناسي سه‌شنبه 28 آبان ساعت 10 صبح در محل مرکز همايش‌هاي کتابخانه ملي برگزار مي‌شود. لازم به ذکر است اين مراسم با حضور علي‌اکبر اشعري مشاور فر... ادامه »
27
تهيه اطلس تصوير نگاشت پوشاک ايران تمام مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) کريم‌نيا مديرگروه اجتماعي پژوهشکده مردم‌شناسي با بيان اين مطلب گفت: اطلاعات اوليه اطلس تصوير نگاشت پوشاک ايران توسط مردم‌شناسان استان‌ها جمع‌آوري شده است. وي افزود: اطلاعات جمع‌آوري شده توسط کارشناسان استان‌ها، در مرحله بعدي توسط کارشناسان مستقر در پژوهشکده بررسي و طبقه‌بندي شده است. کريم‌نيا ادامه داد: در مرکز پس از... ادامه »
صفحه 1600 از 1874ابتدا   قبلی   1595  1596  1597  1598  1599  [1600]  1601  1602  1603  1604  بعدی   انتها