ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

21
اختصاص 13 ميليارد ريال اعتبار براي اجراي مصوبات ميراث فرهنگي چهار محال
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري چهارمحال و بختياري با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:در هفتمين سفر استاني رئيس جمهور و هيات دولت به اين استان مرمت قلعه‌ها و بناهاي تاريخي و فرهنگي چالشتر،دزک، جونقان، اتاق آينه شهرکرد و امامزاده فارسان به تصويب رسيد. اسفنديار حيدري پور افزود : مرمت و بازسازي سه قلعه چالشتر ، دزک و جونقان از ... ادامه »
21
50 در صد آثار ثبت شده قم مذهبي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)مهدي متقيان بقاع متبرکه، مقابر علماي دين، مساجد و مدارس علميه را از جمله آثار مذهبي در اين استان ذکر و گفت: بيش از۹9 اثر از 199 اثر تاريخي و فرهنگي ثبت شده در فهرست آثار مذهبي است. وي با اشاره به اينکه قم محور گردشگري مذهبي کشور شناخته شده است، بيان داشت: بايد براي تحقق اين امر، به معرفي فرهنگ مذهبي اين استان از گذشته... ادامه »
21
گيلان، ميزبان دومين همايش ملي کمان و کمان‌دار در فرهنگ ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري دکتر ميلاد محقق دبير همايش ملي "کمان و کماندار در فرهنگ ايران"، هدف از برگزاري اين همايش را تقويت غرور و نشاط ملي و روحيه ايمان داري مردم براي حفظ و زنده نگه داشتن داشته‌هاي فرهنگي اصيل و ارزشمند دانست. وي توضيح داد: اين همايش به مدت 3 روز و با حضور رئيس... ادامه »
21
تعيين حريم 900 اثر تاريخي در استان لرستان
چکیده: دبير شوراي ثبت آثار استان لرستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:در سال 87 چندين کاوش باستان‌شناسي جزء برنامه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان است که از آن جمله مي‌توان به کاوش در بابا جيلان شهرستان دلفان ،محوطه سنگ تراشان ،کاوش در محوطه پامنار در شهرستان خرم آباد اشاره کرد . عطا حسن پور افزود:همچنين کاوش در تپه... ادامه »
21
نورپردازي سايت تاريخي تخت سليمان افتتاح مي‌شود
چکیده: مدير پايگاه ميراث فرهنگي تخت سليمان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: امروز نورپردازي سايت تاريخي تخت سليمان با حضور مسئولان سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري و مسئولان استاني به طور رسمي افتتاح مي‌شود. ابراهيم حيدري افزود: در شهريورماه سال گذشته نورپردازي اين سايت به اتمام رسيده بود که مقرر شد در هفته ميراث فرهنگي به طور رسمي افت... ادامه »
21
ايجاد تشکل‌هاي دانش‌آموزي همياري ميراث و گردشگري
چکیده: افشين کرمي مدير کل اداره فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: توافقات اوليه با مسوولان آموزش و پرورش استان تهران انجام شده تا تشکل‌هاي دانش‌آموزي براي حفاظت بهتر از ميراث فرهنگي و گردشگري تشکيل شود. وي افزود: با تشکيل اين تشکل‌ها اختياراتي به دانش‌آموزان داده مي‌شود تا بهتر بتوانند جايگاه سفر را نزد خود و خانواده... ادامه »
20
خبر انتقال کتيبه‌هاي قلعه شوش صحت ندارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn )،صادق محمدي گفت :برنامه‌اي براي انتقال کتيبه‌هاي قلعه شوش به مکان ديگر نداريم. وي تصريح کرد:کتيبه‌هاي آجري که از سوي فرانسوي‌ها در ساخت ديوارهاي قلعه شوش به کار رفته به گونه‌اي است که در معرض باد و باران قرار دارند. محمدي با اشاره به اينکه شرايط جوي عاملي براي تخريب کتيبه‌ها به شمار مي رود گفت: برخي از اين کتيبه‌ها ... ادامه »
20
از سر گيري کاوش‌هاي محوطه اشکاني وليران نيازمند اعتبار
چکیده: محمدرضا نعمتي سرپرست‌ کاوش‌هاي باستان‌شناسي محوطه وليران دماوند با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: براي انجام کاوش‌هاي باستان‌شناسي جديد در محوطه وليران هنوز اعتباري اختصاص داده نشده است و هنوز نمي‌دانيم که آيا قرار است که در سال جديد در اين منطقه کاوش جديدي صورت بگيرد يا خير. وي افزود: البته هنوز کارهاي نيمه‌تمامي مربوط به فصل‌هاي گذشته... ادامه »
20
مهلت دريافت آثار نخستين جشنواره هنرهاي تجسمي شهر، تمديد شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از موزه امام علي (ع)، مهلت دريافت آثار اين جشنواره در فراخوان اوليه تا 20 خردادماه مقرر شده بود که با توجه به تعطيلات نيمه خرداد و در خواست‌هاي مکرر مخاطبان اين زمان تا 30 خردادماه تمديد شد. براساس تغييرات بوجود آمده بديهي است که مرحله مقدماتي انتخاب و داوري آثار نيز به نيمه اول تيرماه موکول مي‌شود. نخستين ج... ادامه »
20
راه‌اندازي پايگاه اطلاع‌رساني ميراث مطبوعات
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، بر اين اساس شوراي ساماندهي ميراث مطبوعات همچنين ساماندهي بخش نشريه‌هاي اين پايگاه از طريق تکميل اسکن نشريه‌هاي دوران قاجار، چاپ و تحويل نخستين شماره و شماره‌هاي نمونه نشريه‌هاي دوران قاجار به پايگاه اطلاع‌رساني شوراي مذکور، از ديگر برنامه‌هاي اين شورا در سال جديد است. قرار است شوراي ساماندهي ميراث مطبوعات کشور نسبت به ... ادامه »
20
موزه مجازي استان فارس راه‌اندازي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،محمدرضا بذرگر با اشاره به اينکه راه‌اندازي موزه مجازي مي‌تواند نقش مهمي در معرفي جاذبه‌هاي گردشگري در سطوح ملي، بين المللي و منطقه‌اي و در نتيجه جذب گردشگران بيشتر و راهنمايي گردشگران داشته باشد ،افزود: در اين پايگاه اطلاع رساني علاوه برتورهاي مجازي بازديد از جاذبه‌هاي تاريخي و گردشگري، امکان دسترسي به تصاوير سه بعدي از اق... ادامه »
20
زيرگذر تاريخ در موزه سينما
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي موزه سينما زيرگذر تاريخ شامل بخش‌هاي بزجهنده، اتاق تاريک، تئاتر سايه، خيمه‌شب‌بازي، پرده خواني، مينياتور و پراکسي نوسکوپ خواهد بود. فاز نخست اين طرح با سفارش و ساخت مولاژ بزجهنده برگرفته از کاسه متعلق به 3000 سال پيش از ميلاد و کشف شده در شهر سوخته زابل است . هنرمند نقاش که جام سفالين را ب... ادامه »
20
افزايش ويترين هاي موزه بزرگ خليج فارس
چکیده: عباس نوروزي ،معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت :اين موزه در ابتدا داراي 17 ويترين مخصوص نمايش اشياي تاريخي بود که چندي پيش اين تعداد با افزوده شدن 16 ويترين به 33 عدد رسيد. وي افزود:اعتبارات لازم به منظور افزايش تعداد ويترين‌ها از محل اعتبارات استاني متعلق به سا... ادامه »
20
پيشنهاد انتقال کتيبه هاي قلعه شوش در حال بررسي است
چکیده: محمد رضا چيت ساز،مدير پايگاه ميراث فرهنگي شوش با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت: فرانسوي ها هنگام ساخت قلعه شوش از کتيبه‌ها ي کشف شده در محوطه تاريخي شوش استفاده و آنها را در قسمت هاي مختلف قلعه از جمله ديوار ها و کف‌ها جاسازي کرده اند. وي افزود:با توجه به اهميت تاريخي اين کتيبه ها ،تاکنون طرح هاي مختلفي براي حفاظت از آنها ارائه شده که... ادامه »
20
خريداري عکس‌هاي هوايي 785 شهر تاريخي ايران
چکیده: عليرضا قلي‌نژاد مدير کل دفتر بافت‌هاي تاريخي معاونت ميراث‌فرهنگي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: در بررسي‌هاي جديد 785 شهر تاريخي شناسايي شده است که قرار است نقشه‌هاي هوايي اين شهرها نيز به زودي تهيه شود. وي با بيان اينکه قرار است نقشه‌هاي هوايي اين شهرها از سوي سازمان نقشه‌برداري کشور و سازمان جغرافيايي ارتش خريداري شود، گفت: با خريدا... ادامه »
20
آغاز عمليات بررسي و شناسايي آثار تاريخي در ايلام
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn ) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام ،سرپرست معاونت ميراث فرهنگي اين سازمان با بيان اين مطلب افزود: يکي از اهداف سازمان حفظ و صيانت از مواريث فرهنگي و تاريخي استان است که آثار تاريخي و فرهنگي ابتدا بايد جهت ثبت در فهرست آثار ملي کشور شناسايي شود که در اين راستا عمليات بررسي و شنا... ادامه »
20
انتشار کتاب"سيماي فرهنگي تاريخي لرستان"
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان با بيان اين مطلب به ميراث آرياCHTN))گفت:اين کتاب در حدود 200 صفحه و در 2 هزار نسخه به زبان هاي فارسي و انگليسي منتشر شده است و به زودي توزيع مي‌شود. سيروس ابراهيمي تاکيد کرد:انتشار ساليانه 900 هزار نسخه بروشور،نقشه راهنماي گردشگري و کاتالوگ معرفي جاذبه‌هاي گردشگري، طبيعي و تاريخي استان ... ادامه »
20
حمام اسلام منشاد اثر ملي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد؛ قدمت اين حمام به دوران ايلخاني بر مي‌گردد و از دو ساختمان کوچک و بزرگ تشکيل شده است. اين حمام از خشت، گل، آجر و کاشي ساخته شده و تزئينات بنا آجر کاري و کاشيکاري است. حمام اسلام منشاد از بينه، سکوهاي سنگي، منبع آب، گرمخانه و دهليز تشکيل شده و ... ادامه »
20
کارگاه‌هاي آموزش طراحي رايگان در سعدآباد افتتاح شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، مهدي کلهر در اين مراسم با اشاره به ضرورت برگزاري اين دوره‌ها گفت: طراحي و نقاشي از جمله هنرهايي است که از طريق آن مي‌توان واقعيت را روي کاغذ بيان کرد. وي افزود: طراحي و نقاشي به انسان کمک مي‌کند تا با مسائل و مشکلات منطقي برخورد کند. به گفته کلهر هنرمند نقاش بايد جهان را آنگونه که هست به تصوير بکشد نه آنگونه که خود... ادامه »
20
بافت 400 ساله محدوده بازار تهران احيا مي‌شود
چکیده: اميرحسن مشتاق شهردار ناحيه سه شهرداري منطقه 12 با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: محدوده بازار و ميدان 15 خرداد يکي از محله‌هاي مهم تاريخي پايتخت است که بايد به عنوان بخشي از ميراث‌فرهنگي کشور نگهداري، احيا و حفاظت شود. وي افزود: اما در چندساله اخير اين محدوده تنها به منطقه اقتصادي پايتخت تبديل شده و جنبه‌هاي فرهنگي و تاريخي آن به دست فر... ادامه »
صفحه 1600 از 1794ابتدا   قبلی   1595  1596  1597  1598  1599  [1600]  1601  1602  1603  1604  بعدی   انتها