چهارشنبه 07 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به نياز موزه به تنوع و ارتقاي سطح کمي و کيفي فضاهاي نمايشگاهي موجود، بخش‌هاي مختلفي در آن ساخته و بازسازي شدند. سالن اختصاصي خزندگان، نمايي از پارک ملي گلستان ، کوير مرکزي ايران ، بخش پرندگان استان تهران و بخش‌هاي جذاب و ديدني ديگري که حتي بازديدکنندگان قديمي موزه را نيز دعوت به ديدار دوباره مي‌کند . بر اي... ادامه »
23
چکیده: "عزيزالله سيفي" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: روز گذشته وزير علوم و رئيس دانشگاه توگوي آفريقا وارد يزد شده و بعد از بازديد از بافت و آثار تاريخي اين استان، آثار اين استان را در جهان بي‌نظير خواند. وي با بيان اينکه روز گذشته جلسه‌اي با حضور اين افراد در سازمان ميراث فرهنگي، ص... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، کاردان امور فرهنگي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان شاهرود در خصوص بازي‌هاي سنتي گفت: اين بازي‌ها ريشه در سنت‌هاي ديرينه مردم هر ديار دارد. مسن‌‌ترها در دوران کودکي، بازي‌هاي فردي و گروهي را مي‌آموخته و در دوره جواني بارها به انجام آن مي‌پرداختند. فاطمه قلي پور افزود: همچنين مسن‌‌ترها اين بازي‌هاي محل... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي شهرداري تهران، "مجيد جوزاني "مدير کل فرهنگي شهرداري تهران با بيان اين مطلب گفت : شهرداري تهران ، با توجه به موضوع اختصاص نيم درصد از درآمدهاي خود به منظور اداره امور کتابخانه‌ها ، به دستور شهردار تهران ، براي اولين بار و پس از سال‌ها ، 10 ميليارد ريال را به صورت نقدي به حساب اين انجمن واريز کرد . ... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين بازديد راهنماي موزه توضيحات لازم را درباره موزه و آثار تاريخي به نمايش درآمده به وزير راه قزاقستان و هيأت همراه داد. همچنين عصر روز گذشته سفير سريلانکا به همراه هيأت اعزامي از موزه آبگينه بازديد کرده و توضيحات لازم به آنها داده شد .اين بازديد بسيار مورد استقبال مهمانان ويژه موزه قرار گرفت. 115/
23
چکیده: "آزيتا افراشي" عضو گروه زبان و گويش پژوهشکده زبان‌شناسي، کتيبه‌ها و متون با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: گويش کمزاري، از جمله گويش‌هايي است که ريشه در زبان‌هاي ايراني غربي دارد و هم‌اکنون تعداد بسيار کمي از افراد در جزيره لارک با اين گويش صحبت مي‌کنند. وي افزود: در صورتيکه اين نوع گويش مستندسازي نمي‌شد، قطعا اين گويش از بين مي‌رفت و... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ،"علي کارنما" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمان در نشست هماهنگي مرمت و نگهداري ميراث فرهنگي سيرجان با بيان اين مطلب گفت: به دليل در اولويت بودن مرمت و استحکام بخشي بازار سيرجان، اين بازار تاريخي امسال بازسازي مي‌شود. وي خاطر نشان کرد : براي بازسازي خانه و قلعه درويش در شهر زيدآباد سيرجان نيز اعتبارات... ادامه »
23
چکیده: "مهرداد عسگريان " مدير دفتر پژوهش‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان زنجان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: قرار است به منظور تکميل نقشه باستان‌شناسي استان زنجان کار بررسي و شناسايي محوطه‌ها و مناطق تاريخي را در شهرستا‌ن‌هاي قيدار، طارم و ايجرود شروع کنيم. وي افزود:کار بررسي و شناسايي در دو فاز انجام خواهد شد. اما به... ادامه »
23
چکیده: "مهدي متقيان" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم با بيان اين مطلب به ميراث آريا(‌‌ CHTN) گفت: موزه مجازي استان قم در قالب پلان مسجد جامع قم طراحي شده است. وي افزود: با وارد شدن به اين موزه مي‌توان کليه تصاوير، اطلاعات و آثار تاريخي کشف‌شده در استان را مشاهده کرد. به گفته متقيان، افراد براي مشاهده اين موزه مي‌توانند به سا... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، در اين مراسم که ديروز در محل وزارت ميراث فرهنگي ايتاليا برگزار شد ، تعداد ‪ ۴۱‬قطعه از اشياي تاريخي شامل ظروف سفالي و سکه دوره هاي ايلخاني و سلجوقي که توسط پليس " کارابينيري " ايتاليا از اعضاي باندهاي بين‌المللي اشياي عتيقه کشف و ضبط شده بود ، با حضور" فرانچسکو روتلي " وزير ميراث فرهنگي ايتاليا و جمعي از مسئولان اين کشور... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) و به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،جايزه بهترين فيلم بلند اين جشنواره به مبلغ يکصد هزار روپيه و تنديس يادبود به فيلم "چند کيلو خرما براي مراسم تدفين "به کارگرداني سامان سالور تعلق گرفت. "علي محمدي" سرکنسولگري جمهوري اسلامي ايران در بمبئي به نيابت از کارگردان ايراني اين جوايز را دريافت کرد. در مراسم اختتام... ادامه »
23
چکیده: "عباس نوروزي " معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : در اين راستا پرونده ثبت غارنمکي قشم و غار جناب علي واقع در روستاي فارغان درحال تهيه است . وي خاطرنشان کرد:علت ثبت ملي غارنمکي قشم ويژگي هاي منحصر به فرد بودن ونيز قدمت طولاني آن است. معاون ميراث فرهنگي سازما... ادامه »
23
چکیده: "ايرج نديمي" عضو هيأت رئيسه فراکسيون گردشگري به ميراث آريا(CHTN) گفت: آثار تاريخي در کشور متعلق به همگان است و کسي نمي‌تواند ادعاي مالکيت شخصي بر آن داشته باشد. نديمي تصريح کرد: با توجه به مسائلي که در مورد سر سرباز هخامنشي به‌وجود آيد لازم بود که اين ابهام برطرف شود و دولت بتواند به اين قانون استناد کند. اين نماينده مجلس خاطرنشان کرد: لازم ا... ادامه »
23
چکیده: "سيدمحمود حسيني دولت‌آبادي" عضو کميسيون فرهنگي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: استفساريه اين قانون مالکيت دولت بر اشياي تاريخي را کاملاً مشخص و رفع ابهام آن را برطرف کرد. وي تأکيد کرد: اين موضوع باعث مي‌شود که دادگاه‌هاي خارجي از اين به بعد نتوانند با استناد به اين مسئله بر عليه ما حکم صادر کنند. حسيني دولت‌آبادي با اشاره به ضرورت ح... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،" مهدي مصطفوي" مشاور رئيس جمهور و رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مراسم نخستين همايش بين المللي ادبيات معاصر فارسي، بزرگداشت زنده ياد دکتر قيصر امين پور با بيان اين مطلب گفت: در ميان زبان‌هاي فخيم و تاريخي، زبان شيرين فارسي پايگاهي سترگ و عظمتي بزرگ دارد. چرا که نه تنها زبان فارسي آن ويژگي‌هاي خاص خويش را در آهنگ و... ادامه »
23
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،اين تفاهم‌نامه براي مرمت بناي تاريخي شهر لامو از سوي صندوق احيا و بهره‌برداي از اماکن تاريخي و فرهنگي امضا خواهد شد . چندي پيش با اعزام نخستين گروه از کارشناسان ، سرمايه‌گذاران و آژانس‌هاي ايراني به کنيا و ديدار با وزير ميراث ملي و مسئول موزه کنيا،قرار شد کارشناسان ايراني مرمت آثار تاريخي شهر لامو را انجام دهند .همچنين ... ادامه »
23
چکیده: "امير ديزاني" معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين در گفتگو با ميراث آريا (chtnخاطر نشان کرد: درحال حاظر مرمت استحفاظي و اضطراري کاروانسراي سعدالسلطنه در دست انجام است. وي افزود: بعد از رفع خطر و مرمت اضطراري اين کاروانسرا، و پايان مطالعات قطعي به صورت کامل مرمت مي‌شود. ديزاني نگهداري کاروانسرا را پر هزينه ... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،" فريدون رضوي‌کيا" رئيس بنياد علمي پژوهشي معماري و شهرسازي ايران در نخستين نشست شوراي مديران بنياد با بيان اين مطلب گفت: فلسفه بنياد علمي پژوهشي معماري و شهرسازي ايران پاسخگويي به تقاضاست و هويت اصلي بنياد توليد علم و پژوهش است. وي افزود: نوع مأموريت آن به گونه‌اي است که همه بخش‌هاي آن با پژوهش مرتبط است و نمي‌توانند ... ادامه »
22
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عباسي" مديرکل روابط عمومي و بين الملل بنياد با اعلام اين خبر هدف از برگزاري همايش مذکور را معرفي توانمندي‌هاي زنان معمار و شهرساز ، تشويق بانوان در کارهاي معماري و شهرسازي ، جمع آوري فعاليت‌ها و اطلاعات علمي و عملي استادان ، پژوهشگران و مديران ارشد زن معمار و شهرساز دستگاه‌هاي اجرايي ، شرکت‌هاي مهندسين مشاور ، دانشگاه‌ه... ادامه »
22
چکیده: "مهدي متقيان" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان قم با بيان اين مطلب درباره ساخت برج در محوطه تاريخي شادقلي به ميراث آريا(‌‌‌ CHTN) گفت: حدود دو سال پيش که سازندگان شروع به ساخت برج در اين محوطه کردند، به آثار تاريخي برخورد کرده و در آن زمان طبق قوانين ميراث فرهنگي عمليات ساخت و ساز متوقف و با مجوز پژوهشکده لايه‌نگاري و کاوش در ا... ادامه »
صفحه 1622 از 1710اولین   قبلی   1617  1618  1619  1620  1621  [1622]  1623  1624  1625  1626  بعدی   آخرین