یکشنبه 06 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

15
عمليات ساماندهي مجسمه شيرسنگي همدان آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان همدان،معاون ميراث فرهنگي اين سازمان هدف از اجراي طرح ساماندهي را حفظ و حراست از اين اثر تاريخي عنوان کرد و اظهار داشت: طرح مطالعه و بررسي از سال گذشته شروع و پس از تصويب کميته‌هاي فني استان و سازمان مرکزي عمليات اجرايي آغاز شد. مهندس موسوي رسولي افزود: در اين طرح مجسمه شير... ادامه »
15
تدوين دوره هاي جديد آموزشي در معاونت فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت فرهنگي سازمان، عليرضا ارجمندي، مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزشي در معاونت فرهنگي اين سازمان،با اعلام اين خبر گفت: اين کميته‌هاي تخصصي قرار است به بررسي نقطه نظرها و راهکارهاي کارشناسي صاحبنظران پرداخته و با بررسي موارد آموزشي مورد نياز ، دوره‌هاي جديد را براساس نيازهاي آموزشي کشور تدوين کند. ... ادامه »
15
اجراي برنامه‌هاي مشترک ميان ايران و تاجيکستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان، حسين جعفري، معاون فرهنگي سازمان در اين جلسه گفت: مشترکات فرهنگي ميان دو کشور تاجيکستان ايران زياد است؛به گونه‌اي که حتي بعضي از مراسم به صورت مشترک ميان مردم دو کشور اجرا مي‌شود که با توجه به همين موضوع مي‌توان شاهد برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي مشترک بود. اين مقام مسئول با توجه به زمان برگزار... ادامه »
15
عبور مترو از چهار باغ مغاير با مصوبه شورايعالي ترافيک است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سيدرضا موسوي افزود: در مصوبه شوراي عالي ترافيک تصريح شده است که براي حفظ ابنيه مجاور محور چهارباغ و حفظ منظر و سيماي شهري اصفهان، مترو به سمت خيابان شمس آبادي عبور کند که متاسفانه بر خلاف تاکيد اين مصوبه عبور مترو از غرب خيابان چهارباغ صورت گرفته است.... ادامه »
15
بازديد بيش از 18 هزار گردشگر از موزه گرگان
چکیده: مسئول موزه‌هاي استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: جمع کل بازديد کننده‌ها در 6 ماهه نخست سال جاري از اين موزه در حدود 48 هزار و 99 نفر بود که از اين تعداد 52 گردشگر خارجي بوده‌اند . محمد شاهي پودينه با بيان اينکه موزه گرگان تنها موزه استان است ، افزود: موزه گرگان از سه بخش سنگ نوشته‌ها ، نمايشگاهي و باستان‌شناسي تشکيل شده است ... ادامه »
15
اروميه ميزبان دومين همايش موزه داري خواهد بود
چکیده: سرپرست دفتر اداره کل موزه‌ها در گفت و گو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: با هماهنگي‌هاي انجام شده توسط معاونت فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي، دومين همايش موزه‌داري متشکل از سه کارگاه و سه نشست در شهر اروميه واقع در استان آذربايجان غربي در روزهاي 27 و 28 مهر ماه سال جاري برگزار مي‌شود. خواجه ايان گفت: در اين همايش سه کارگاه و... ادامه »
15
هنوز طرح مرمت برج آزادي تصويب نشده است
چکیده: علي‌رضا قلي نژاد گفت: با توجه به اين که برج آزادي در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده قرار دارد، هرگونه اقدام مرمتي از سوي سازمان زيباسازي شهر تهران بايد بر اساس هماهنگي با معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي و پس از تصويب طرح‌هاي مربوطه صورت پذيرد. وي در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر طرح مرمت برج آزادي هنوز تصويب نشده اين در حال... ادامه »
15
کاروانسراي تاريخي پيام به بهره برداري مي‌رسد
چکیده: مدير عامل صندوق احيا و بهره برداري از اماکن و بناهاي تاريخي در گفت و گو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: يک باغ در پيرامون اين محوطه تاريخي قرار داشت که چندي پيش توسط صندوق احيا و بهره بردراي ازبناها و اماکن تاريخي خريداري شد. علي اصغر پرهيزکار گفت: کاروانسراي پيام مرند از جمله کاروانسراهاي معروف آذربايجان است که در دوره‌هاي صفويه و... ادامه »
15
مرکز تحقيقاتي دانشگاه کراتر در ابيانه ايجاد مي‌شود
چکیده: رئيس خانه ابيانه در گفت و گو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: پس از مذاکرات صورت گرفته با مسئولان دانشگاه شهيد بهشتي قرار است براي انجام بخشي از کارهاي پژوهشي، تحقيقاتي و علمي دانشجويان و پژوهشگران اين دانشگاه، مرکزي در ابيانه ايجاد و راه اندازي شود. عباس شاکري راد گفت: در راستاي توسعه همکاري دامشگاهاي خارجي با دانشگاه‌هاي ايراني چ... ادامه »
14
اجراي طرح مستندسازي در 25 بناي تاريخي آذربايجان غربي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي آذربايجان غربي معاون ميراث فرهنگي اين سازمان با اعلام اين خبر گفت: در اين طرح که با هدف شناخت آسيب‌شناسي و مرمت در 25 بناي تاريخي آذربايجان غربي اجرا مي‌شود، اطلاعات حاصل از عکسبرداري و تهيه نقشه از مقاطع مختلف بنا در عمليات مرمت و بازسازي اين بناها بکار خواهد رفت. اسدالله عليزا... ادامه »
14
راه اندازي موزه کشاورزي در استان ايلام
چکیده: عبدالمالک شنبه زاده، کارشناس باستان شناسي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: اين بناي حکومتي متعلق به اواخر دوره قاجار و اوايل دوره پهلوي بوده و در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است. وي افزود: ابن کاخ در تصرف اداره کشاورزي بود ولي در راستاي اجرايي شدن مصوبات رياست جمهوري به سازمان ميراث ... ادامه »
14
برگزاري نمايشگاه تمبر به مناسبت روز جهاني پست
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) علي‌رضا برنگي کارشناس ارشد و مسئول روابط عمومي موزه ارتباطات با بيان اين مطلب گفت: هر ساله موزه ارتباطات به مناسبت فرارسيدن روز جهاني پست نمايشگاهي از تمبرهاي منتشر شده توسط وزارت پست را به نمايش مي‌گذارد. برنگي ادامه داد: در اين نمايشگاه در حدود 32 بلوک تمبر از سال 1345 تا امروز به معرض نمايش گذاشته مي‌شود. اين نم... ادامه »
14
کلنگ زني احداث باغ موزه مشاهير جهان در آرامگاه حافظ‌
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل ازروابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري فارس، احداث باغ موزه مشاهير ايران و جهان يکي از مصوبات مهم سفر هيات دولت به استان فارس است. مطالعات طراحي فاز يک و دو اين پروژه و نيز تملک املاک محدوده طرح انجام شده وعمليات اجرايي پروژه با اعتباري حدود 60 ميليارد ريال آغاز خواهد شد. اين پروژه در زمي... ادامه »
14
گنبد سلطانيه از داربست آزاد خواهد شد
چکیده: فرهنگ فرخي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با اعلام خبر فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:سرانجام اين پروژه پس از حدود نيم قرن مرمت، به پايان مي رسد و اين گنبد از داربست آزاد خواهد شد. وي با اشاره به اينکه مرمت اين گنبد از جمله پروژه هاي مهم و قابل توجه استان زنجان است،گفت: با همکاري مسئولان و همچنين همت و حمايت دولت نهم تا ... ادامه »
14
چهار موزه تحت پوشش سازمان ميراث فرهنگي استان تهران قرار مي‌گيرد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي استان تهران در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: بر اساس پيش بيني‌هاي صورت گرفته هم اکنون پيگيري حقوقي تحت پوشش قرار گرفتن چهار موزه رضا عباسي، سفال و آبگينه، ‌هنرهاي ملي و فرش به سازمان ميراث فرهنگي استان تهران در حال انجام است. محمد بهرام زاده گفت: هم اکنون مراحل تحت پوشش قرار گرفتن چهار موزه رضا ع... ادامه »
14
حضور يگان حفاظت ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي در نمايشگاه نيروي انتظامي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)به نقل ازروابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي،تراب محمدي رئيس اين سازمان گفت:دراين نمايشگاه که توسط نيروي انتظامي استان آذربايجان شرقي برگزار مي شود،يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان فعاليت‌هاي خود را به نمايش مي گذارد. وي تاکيد کرد: در اين نمايشگاه بعضي از آثار کشف شده توسط نيروهاي يگان حفاظت... ادامه »
14
گشايش اولين نمايشگاه هنرمندان جوان در نگارخانه لرزاده
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين موسسه با گشايش نمايشگاه نقاشي‌هاي سه هنرمند جوان رئوف دشتي، وحيد محمدي و شاهرخ غلام‌پور در نگارخانه لرزاده، اين نگارخانه را طبق وعده قبلي و به صورت دائمي به نمايشگاه دائمي آثار هنرمندان جوان در تهران و شهرستان‌ها و مناطق کشورمان، اختصاص داد. موسسه ... ادامه »
14
ديوان قضا بر پرده خانه فيلم نور موزه هنرهاي ديني امام علي(ع)
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي ديني امام علي (ع) اين فيلم مستند 42 دقيقه‌اي به کارگرداني "سيمين فلاح زاده تهراني" روايتگر زندگي و شرح فعاليت‌هاي 40 ساله کاري عکاس برجسته ايراني کامران عدل است که در جشنواره پروين اعتصامي نيز شرکت داشته است و در هفته فرهنگي باغ فردوس انتخاب شده است. سيمين فلاح زاده تهراني فارغ التحص... ادامه »
14
حرف الفباي تازه در خط ميخي فارسي باستان کشف شد
چکیده: پژوهشگر کتيبه خارک در گفت و گو با ميراث آريا ( chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: خط ميخي الفبايي- هجايي فارسي باستان داراي 36 نشان يا علامت است که نشان سوم از سطر دوم کتيبه خارک تاکنون در هيچيک از سنگ‌نبشته‌ها و نشان‌هاي سي و شش‌گانه شناخته‌شده ديده نشده است. رضا مرادي غياث آبادي که کتيبه خارک را بررسي و آوانويسي کرده، گفت: در خط ميخي فارسي باست... ادامه »
14
42 قطعه شي تاريخي به کشور بازگردانده شد
چکیده: محمد‌رضا مهرانديش با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: به دنبال تلاش‌هاي ديپلماتيک سفارت جمهوري اسلامي ايران و وزارت امور خارجه در کشور و همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري يک ظرف سراميکي تزئيني به شکل بز کوهي به کشور بازگردانده شد. با بيان اينکه اين ظرف سراميکي مربوط به دوره تاريخي است گفت: اين ظرف آبي رنگ با ارتفاع 16 و ط... ادامه »
صفحه 1622 از 1874ابتدا   قبلی   1617  1618  1619  1620  1621  [1622]  1623  1624  1625  1626  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
در نشست خبری مشترک مونسان و‌ وزیر گردشگری عمان تاکید شد

ارتقای سطح روابط ایران و عمان از طریق گردشگری

ارتقای سطح روابط ایران و عمان از طریق گردشگری

در نشست خبری مشترک معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان و...