ﺳﻪشنبه 21 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

25
برگزاري نخستين جلسه انجمن ميراث فرهنگي محلات قديمي يزد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نخستين جلسه انجمن ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري محلات قديم شهر يزد با حضور رئيس سازمان، معاونان فرهنگي و توسعه مديريت، مسئول يگان حفاظت، مسئول امور انجمن‌هاي يگان، مسئول مرکز فرماندهي و کنترل يگان، مامورين يگان حفاظت و معتمدين محلات باغ گندم و ابوالمعالي برگزار شد. در اين جلسه ابتدا عزيزالله سيفي درخصوص اهميت انجم... ادامه »
25
تحويل 12 دستگاه موتور سيکلت به سازمان ميراث فرهنگي لرستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان؛ سرهنگ صيدي فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان با اعلام اين خبر گفت: نظر به اينکه استان لرستان در حوزه زاگرس مياني قرار گرفته و از ديرباز مهد درخشش تمدن‌هاي بزرگي بوده است که آثار بجاي مانده در جاي جاي گسترده ... ادامه »
25
تصويب طرح‌هاي پيشنهادي موزه اي استان ايلام
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn )،مديرحوزه فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام ضمن بيان اين خبر اظهار داشت: با توجه به ارسال شرح خدماتي طرح‌هاي محتوايي موزه هاي استان ايلام به معاونت فرهنگي سازمان که مسئول موزه هاي کشور است طرح هاي ارسالي موزه مردم شناسي قلعه والي شهر ايلام مورد تاييد قرار گفت. جوريه کلانتري افزود... ادامه »
25
سعدآباد ميزبان هفته فرهنگي هند مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سعدآباد در اين ديدار عشرت شايق ضمن معرفي مجموعه و ظرفيت‌هاي آن گفت: اين مجموعه به لحاظ دارا بودن باغ موزه‌اي با گونه‌هاي گياهي مختلف و درختان بسيار زيبا، بناهاي تاريخي و اصيل و پيشينه تاريخي آن، منحصر به فرد است. وي با اشاره به اينکه مجموعه 18 کاخ موزه را در خود جاي داده گفت: برخي از اين موزه‌ها ... ادامه »
25
محدوده اصلي مسجد تاريخانه دامغان مشخص مي‌شود
چکیده: عباس کاشيان،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت :پروژه ساماندهي مسجد تاريخانه دامغان از سه بعد معماري ،شهرسازي و باستان شناسي انجام خواهد شد. وي اظهار داشت:با تخصيص اعتبارات به زودي عمليات ساماندهي اين مسجد تاريخي آغاز خواهد شد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري اس... ادامه »
25
تشکيل اولين کميته تخصصي ثبت آثار غير منقول و تعيين حريم آنها
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، اولين جلسه از اين کميته با حضور فريبرز دولت آبادي معاون ميراث فرهنگي، ايزدي عضو هيأت علمي دانشکده پرديس، طالبيان عضو هيأت علمي مرکز آموزش عالي ميراث فرهنگي، فاضلي نشلي رئيس پژوهشکده باستانشناسي، احمد خوشنويس رئيس پژوهشکده بناها و بافت‌هاي تاريخي، قلي نژاد مديرکل دفتر حفظ و احيا... ادامه »
25
حل مشکل حريم منظري توس نيازمند اقدام وزارت نيرو است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) وبه نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، سياوش صابري ضمن بيان مطلب فوق افزود: با پيگيري‌هاي معاونت ميراث فرهنگي تاکنون پس از ارسال سه‌نامه، صرفاً يک بار کارشناسان وزارت نيرو جهت اخذ ضوابط و مقررات حريم آثار تاريخي به اين معاونت مراجعه کرده اند و هيچ عکس‌العمل ديگري از سوي اين وزارت در خصوص حل مشکل دکل‌هاي برق در حريم تو... ادامه »
25
طرح ساماندهي محور طولي بافت تاريخي روستاي قهي
چکیده: مدير پايگاه روستاي قهي در استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در کنار اقدامات حفاظتي و اضطراي که در بافت تاريخي روستاي قهي انجام مي‌شود، بافت روستاي تاريخي قهي حفاظت‌هاي اضطراري خواهد شد. ابراهيمي با بيان اينکه در روستاي قهي چند رشته قنات غير فعال وجود دارد، تصريح کرد: بخشي از آب روستا از اين قنات‌‌ها تامين مي‌شود و کار اصلي ... ادامه »
25
مداخله در مسجد جامع ورامين، نيازمند مصوبه کميته فني سازمان است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، مديرکل دفتر حفظ و احياي بناها و محوطه هاي تاريخي ضمن تأکيد بر موضوع فوق افزود: با توجه به اينکه مصوبه کميته فني سازمان لازمه انجام هرگونه تغيير در بناهاي ارزشمند تاريخي است، لذا مداخله علمي در مسجد جامع ورامين با توجه به ارزش‌هاي بنا و ويژگي‌هاي خاص آن نيازمند آن است که طرح پيشنها... ادامه »
25
شبستان زيرگنبد مسجد حکيم اصفهان مرمت و بازگشايي شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: همزمان با خجسته ميلاد مولاي متقيان امير مومنان علي( ع ) وايام البيض (مراسم معنوي اعتکاف) سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان اقدام به احيا و بازگشايي "شبستان زير گنبد مسجد حکيم" کرد . احمد امين پور افزود: مرمت کف فرش شبستان... ادامه »
25
شوراي عالي ثبت تشکيل جلسه داد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، در ابتداي اين جلسه که با رياست اسفنديار رحيم‌ مشايي معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و دبيري فريبرز دولت آبادي معاون ميراث فرهنگي و با حضور چند تن از مسئولان و کارشناسان سازمان تشکيل شد، گزارشي از فعاليت‌هاي انجام شده در زمينه ثبت آثار تاريخي، طبيع... ادامه »
25
تلاش سازمان ميراث فرهنگي در ثبت کليساها ستودني است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) محمود احمدي‌نژاد رئيس‌جمهور کشورمان ضمن تبريک ثبت جهاني مجموعه کليساها و عبادتگاه‌هاي ارامنه ايران گفت: لازم مي‌دانم به نمايندگي از سوي ملت ايران از تمامي عزيزان دست‌اندرکار اين پرونده، از رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، کارشناسان و متخصصان تقدير و تشکر کنم. رئيس جمهور افزود: حفاظت و مرمت و معرفي اماکن م... ادامه »
24
مرمت و احياي بناهاي بافت تاريخي دهدشت
چکیده: مدير پايگاه تاريخي دهدشت در استان کهگيلويه و بويراحمدبا بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در سال 85 و 86 در بافت تاريخي دهدشت تمام بناها آواربرداري شد و مرمت‌هاي اضطراري اين بافت به پايان رسيد . فيروز پرويزيان با بيان اينکه براي سال 87 هنوز اعتباري به اين بافت اختصاص نيافته است ، افزود: در سال 85 و 86 نقشه‌برداري بافت هم انجام و حدود 80 در... ادامه »
24
خانه تاريخي اعتمادي‌نيا به تملک سازمان ميراث فرهنگي خراسان جنوبي درآمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان جنوبي، رئيس اين سازمان در اين زمينه اظهار داشت: بنابر اظهارات صاحب منزل اين اثر در حدود سال 1308 هـ.ش ساخته شده است که سبک معماري و نوع تزئينات بکار رفته در آن قدمت آن را به اوايل دوره پهلوي مي‌رساند. حسين عباس‌زاده همچنين گفت: سبک ساخت اين اثر برا... ادامه »
24
افتتاح نخستين موزه نگارخانه هنر پايداري در قزوين
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: خانه يزدي‌ها از خانه‌هاي قديمي به سبک معماري مکتب قزوين بود که در محله صالحيه واقع شده و مانند بسياري از خانه‌هاي قديمي در معرض تغيير و ساخت و ساز جديد بود که با تملک اين خانه ارزشمند طي چهار سال گذشته، مرمت و بازسازي آن به انجام رسيد و اکنون با تغ... ادامه »
24
21 درصد کاهش جرايم ميراثي در 24 ساعت گذشته
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي يگان حفاظت ميراث فرهنگي براساس آمار موجود در روز گذشته 6 هزار بازديد و سرکشي از آثار تحت حفاظت سازمان ميراث فرهنگي توسط عوامل اين يگان صورت پذيرفته که نقش انجمن‌هاي ميراث فرهنگي در اين بازه زماني 4 درصد است. تخريب بيشترين جرم در 24 ساعت گذشته گزارش شد که اکثرا در استان‌هاي تهران و آذربايجان شرقي به... ادامه »
24
ثبت 104 اثر تاريخي فارس در فهرست آثار ملي کشور
چکیده: محمد رضا بذرگر در اين باره به ميراث آريا(chtn)، گفت: در سال جاري به منظور حفاظت و صيانت هرچه بيشتر آثار فاخر تاريخي و فرهنگي استان و با همکاري و تلاش کارشناسان، اين سازمان موفق به ثبت 104 اثر ارزشمند تاريخي ديگر از استان فارس در فهرست آثار ملي کشور شد. بذرگر با اشاره به اينکه فارس تاکنون موفق به ثبت 2235 اثر در فهرست آثار ملي کشور شده است ،افزو... ادامه »
24
اکو موزه عشايري در اردبيل راه‌اندازي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي کميته ملي طبيعت‌گردي دبير کميته فني و راهبردي و کارشناسان اين کميته که از مناطق ييلاقي و قشلاقي طوايف شاهسون در اردبيل بازديد به عمل آوردند از آغاز مطالعات راه‌اندازي اکو موزه عشايري در اين منطقه خبر داد. مهندس زاهد قادري هدف از ايجاد سايت موزه‌هاي طبيعي را معرفي فرهنگ‌ها، آداب رسوم منطقه و جلب ... ادامه »
24
ايران باستان در لوح فشرده چندرسانه اي تهيه شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي موزه ملي ايران اين لوح فشرده به منظور معرفي مستند و جذاب اشياء اين گنجينه غني و با نگاهي تازه به فرهنگ و تمدن ايران تهيه شده است. اين لوح چندرسانهاي که پروژه مشترک موزه ملي ايران و موسسه فرهنگي ويستاآرا است در حقيقت پژوهشي در زمينه معرفي مستند از حدود يک هزار شئ موزه ايران باستان با شش طبقه بندي ا... ادامه »
24
نخستين نمونه ساختمان مسکوني خشتي بم ساخته مي‌شود
چکیده: اسکندر مختاري،مدير پروژه نجات بخشي ارگ بم با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت :اين پروژه با همکاري کارشناسان فرانسوي انجام خواهد شد. وي افزود:در اين راستا به زودي تفاهم نامه‌اي به منظور همکاري فرانسوي‌ها براي ساخت نخستين نمونه ساختمان مسکوني خشتي به امضا خواهد رسيد. وي با اينکه اين اقدام در راستاي حفظ فرهنگ ساخت ميراث خشتي صورت مي گيرد... ادامه »
صفحه 1622 از 1833ابتدا   قبلی   1617  1618  1619  1620  1621  [1622]  1623  1624  1625  1626  بعدی   انتها