چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

04
استان تهران نمايشگاه صنايع‌دستي برگزار مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران مژگان ژاله خاکي مسئول امور نمايشگاه هاي معاونت صنايع دستي استان با بيان اين مطلب افزود: در اين همايش که بزرگترين رويداد علمي سالانه کشور در حوزه تحقيقات ادبي به شمار مي‌رود، استادان و دانشجويان زبان و ادبيات فارسي داخل و خارج کشور حضور خواهند داشت... ادامه »
04
بسيج مردم براي حفظ و ترويج نوروز ضروري است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس دفتر منطقه‌اي يونسکو در تهران طي دومين اجلاس هماهنگي کشورهاي برگزار کننده نوروز با بيان اين مطلب افزود: بيش از يک دهه از تلاش يونسکو براي شناسايي حفظ و ارتقا ميراث معنوي بشري مي‌گذرد. يونسکو در اين راستا تلاش‌هاي زيادي در باره مسائل معنوي و فرهنگي داشته است. هان گفت: اما اعضاي يونسکو تلاش خود را به صورت سطحي نگاه... ادامه »
04
ثبت نوروز جزء نفيس ترين دست‌آوردهاي بشري است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در دومين اجلاس هماهنگي کشورهاي برگزارکننده نوروز با بيان اين مطلب افزود: انسان‌ها در طول تاريخ و در تعامل با طبيعت به منظور ارتقا جايگاه در مسير حرکت خود به سمت کمال رفتارها، آئين و مراسمي را خلق و از نسلي به نسل ديگر انتقال داده اند که امروز از آنها به عنوان م... ادامه »
04
سه پروژه ميراث فرهنگي در آذربايجان غربي به بهره‌برداري مي‌رسد
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان غربي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين سه پروژه عبارتند از پروژه ساختمان شهرباني اروميه ، يخچال دوقوز پله و حمام تاريخي شاهين دژ که تمامي اين آثار مرمت شده و در هفته دولت افتتاح مي‌شود . اسدالله عليزاده افزود : مرمت يخچال دوقوز پله شامل مرمت گنبدها ، پايه‌ها... ادامه »
04
انضباط و وجدان کاري از اصول يگان حفاظت ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) وبه نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي قزوين در اين نشست سيد ميثم حصاري فرمانده يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي قزوين با اشاره به اهميت حفظ آثار و اماکن تاريخي گفت: حافظان ميراث فرهنگي علاوه بر معرفي يادگاران گذشته بايد در حفظ اين ميراث کوشا باشند. حصاري با شرح دستورالعمل سازماني به انضباط کاري در انجام وظيفه يگان حف... ادامه »
04
نوروز فصل مشترک زندگي ميان ملل مختلف است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در دومين اجلاس هماهنگي کشورهاي برگزار کننده نوروز و تدوين پرونده مليتي نوروز افزود: از زمان کودکي با مفهوم نوروز، عيد نو، سال نو و نونوار شدن کيف و کفش و لباس سفره‌هاي رنگي نقل و نبات و سين‌هاي متعدد از ابتدا آشنا بوديم. اسفنديار رحيم مشايي گفت: نوروز خ... ادامه »
04
صدور 28 مجوز تاسيس موزه در بخش خصوصي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) مديرکل موزه هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب گفت: ما فقط به افرادي که امکان تاسيس موزه را در بخش خصوصي دارند مجوز ايجاد موزه مي‌دهيم و ساير موزه‌هاي ما به بخش خصوصي واگذار نشده است. فراهاني ادامه داد: تا کنون مجوز تاسيس 28 موزه در بخش خصوصي در سطح کشور صادر شده که 8 مورد آن مربوط به امسا... ادامه »
04
وبگاه دانش نامه معماري و شهرسازي ايران زمين ارائه مي‌شود
چکیده: مدير دانش نامه معماري و شهرسازي ايران زمين در گفت و گو با ميراث آريا( chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: تهيه و تدوين دانشنامه تاريخ معماري و شهرسازي ايران زمين با کمک سازمان‌هاي مختلف از جمله حوزه پژوهشي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشکري در حال انجام است. محمد بهشتي گفت: دامنه اين دانش نامه محدوده جغرافيايي ايران زمين و تمام کشورهايي را در... ادامه »
04
پرونده نوروز براي ثبت جهاني، نهايي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، اين اجلاس با هدف ويرايش پرونده چند مليتي نوروز براي ارسال به يونسکو جهت ثبت نوروز در فهرست نمونه ميراث ناملموس جهاني برگزار مي‌شود. اين برنامه که با همکاري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‎دستي و گردشگري و کميسيون ملي يونسکو در ايران به اجرا خواهد رسيد، با حضور نمايندگاني از کشورهاي... ادامه »
03
مشايي در حال خدمت است
چکیده: حميد بقايي قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در گفت و گو با ميراث آريا( chtn) در خصوص طرح شايعات جديدي از سوي رسانه هاي تخريب کننده دولت مبني بر علت عدم همراهي مشايي با هيات دولت ضمن بيان اين مطلب افزود: با توجه به اين که دو موضوع سرمايه گذاري گردشگري خارجي آخرين جلسه خود را پشت سر مي گذاشت بنابراين با توجه به اهميت موضوع به ناچار... ادامه »
03
سخنگوي سازمان ميراث فرهنگي منصوب شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، طي حکمي از سوي اسفنديار رحيم مشايي، معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، سيدرضا موسوي، به سمت سخنگوي اين سازمان منصوب شد. بنابراين گزارش سيدرضا موسوي در حال حاضر مشاور رئيس سازمان و مدير کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري است. در اين حکم آمده است: "نظر به تجربيا... ادامه »
03
ايکوم 18 مورد پيشنهاد به سازمان ميراث فرهنگي ارائه کرد
چکیده: رئيس کميته بين المللي ايکوم در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: چندي پيش، حدود 18 مورد پيشنهاد در مورد برخي از بخش هاي پيش بيني شده برنامه پنج ساله چهارم توسعه، شامل تهيه آيين نامه ها و دستور العمل هاي مرتبط با مجموعه داران خصوصي و اموال منقول موجود در موزه‌هاي دولتي و نهادهاي عمومي به سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري ا... ادامه »
03
موزه مردم شناسي قصر شيرين افتتاح شد
چکیده: داريوش فرماني، مدير پايگاه ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري قصر شيرين با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: اين موزه مردم شناسي از مصوبات سفر دور نخست رئيس جمهور به استان کرمانشاه به شمار مي آيد و در کاروانسراي شاه عباسي واقع شده است. وي از اين موزه به عنوان بزرگترين موزه استان کرمانشاه ياد کرد و افزود:‌موزه مردم شناسي قصر شيرين شامل غرفه... ادامه »
03
برگزاري پانزدهمين جشنواره  بين المللي هنرهاي تجسمي جوانان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) محمود شالويي مدير موزه هنرهاي معاصر با بيان اين مطلب گفت: اين جشنواره از تاريخ 4 تا 8 شهريور ماه و به مدت 5 روز در استان گلستان برگزار مي شود. شالويي در خصوص تفاوت اين جشنواره با دوره هاي قبل گفت: تفاوت جشنواره پانزدهم با دوره هاي قبل در بين المللي بودن آن است و تعدادي از کشورهاي عضو اکو نظير ترکيه، بنگلادش، پاکستان، ... ادامه »
03
نقاشي بچه ها محورتحقيقات  آينده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) محمدتقى جليلى دبير اين جشنواره با اشاره به اهميت اين رويداد هنرى گفت: اين جشنواره با هدف شناسايى خواسته‌هاى کودکان از شهرى که دوست دارند در آن زندگى کنند، طراحى شده است و برگزار کنندگان آن قصد دارند نگاه بچه هاى دنيا را در قالب نقاشى محور يک تحقيق مهم قرار دهند. جليلي با اشاره به اهميت زيباسازي، معماري و طراحي شهري براي... ادامه »
03
بقعه ملا حسن کاشي 80 درصد ساماندهي شده است
چکیده: محمد رضا قربانزاده، مدير پايگاه ميراث فرهنگي گنبد سلطانيه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:‌از دو سال گذشته مرمت آرامگاه مولانا حسن کاشي آغاز شده است که طي اين دو سال ديوارهاي اين آرامگاه که طي ساليان متمادي تخريب شده بود، پايه ريزي و پي گردي شد. وي در ادامه افزود: همچنين نصب نرده هاي حفاظتي در سردر ورودي آرامگاه و اختصاص دو اتاق براي حف... ادامه »
03
ثبت عزاداري حسينيه اعظم زنجان در فهرست ميراث معنوي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) فرهنگ فرخي، رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان گفت: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با مطالعه و مستند سازي مراسم عزاداري حسينيه اعظم زنجان در نظر دارد آنرا در سال جاري به عنوان اولين پيشنهاد ميراث معنوي استان زنجان در فهرست ميراث معنوي کشور به ثبت برساند. وي تاکيد کرد: اين پ... ادامه »
03
شخصيت دکتر شيرازي مستعد اسطوره شدن است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) مدير دانش نامه معماري و شهرسازي ايران زمين در مراسم يادبود اولين سالگرد درگذشت بزرگ مرد جاودانه مرمت و معمار ايران دکتر باقر آيت اله زاده شيرازي با بيان اين مطلب افزود: طي اين مدت دعواهاي ارث و ميراثي در مورد مرحوم شيرازي اتفاق افتاده و حتي افرادي مدعي اين ماترک نيز هستند. محمد بهشتي گفت: نجبا در سايه ، ولي نانجيبان ... ادامه »
03
ساماندهي 8 موزه در استان گلستان
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در سفر دوم رياست جمهوري و هيات دولت طي ارديبهشت ماه سال جاري مصوبات مختلفي به تصويب رسيد. مينو ناظري افزود: پيش بيني 24 منطقه نمونه گردشگري،ساماندهي 8 موزه و ايجاد شهرک صنعتي و بازارچه فروش صنايع دستي از جمله اين محورها طي سفر رئيس... ادامه »
03
بررسي مسائل مربوط به محوطه باستاني شوش
چکیده: به گزارش ميراث آريا ،به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري خوزستان اين نشست فردا دوشنبه با حضور دکتر حميد رضا چيت ساز ، سرپرست پايگاه ميراث فرهنگي و گردشگري ، دکتر کاميار عبدي ،مشاور عالي پايگاه ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شوش و صادق محمدي ، رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري خوزستان و تني چند از کارشنا... ادامه »
صفحه 1624 از 1855ابتدا   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   انتها