شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از ستاد خبري بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا، "احمد نوريان"، معاون اجتماعي شهرداري تهران افزود: شهرداري تهران (منطقه 12) همچنين ملزم شد که با همکاري سازمان زيباسازي، خيابان مولوي و ميدان منتهي به آن را ساماندهي، بازسازي و بازپيرايي کند و آن را به لحاظ کيفيت بصري ارتقا دهد؛ به گونه‌اي که متناسب با شأن و جايگاه مو... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،"علي کارنما" ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمان با بيان اين مطلب گفت: اين پروژه بخاطر گستردگي آن کاري هنرمندانه و شجاعانه است. وي آسيب شناسي، مستندسازي، شناخت بازار، و وجود ‪ ۵۰۰‬تا ‪ ۶۰۰‬واحد صنفي با سليقه‌هاي مختلف را از جمله مشکلات فراروي اجراي اين پروژه ذکر کرد و تصريح کرد: بيش از يک سال براي ان... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل ازستاد خبري بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا،اين جلسه درنمايشگاه بين‌المللي کتاب فرانکفورت و بامشارکت موسسه پژوهش حکمت و فلسفه ايران برپا مي‌شود. در اين جلسه پژوهشگران و محققان به بحث و تبادل نظر درباره عرفان و معنويت مولانا مي‌پردازد. کنگره بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا از ششم تا دهم آبان ماه امسال... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کوروش روستايي" عضو هيأت علمي پژوهشکده باستان‌شناسي با بيان اين مطلب گفت: طي اين بررسي بخش مرکزي شهرستان کوهرنگ مورد بررسي باستان‌شناختي قرار گرفت و در مجموع محوطه باستاني از دوره پارينه‌سنگي مياني (حدود 250 هزار تا 50 هزار سال پيش) تا دوره قاجاريه شناسايي و مستندسازي شد. وي افزود: در اين بررسي، دو محوطه بزرگ کارگاهي ... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عليرضا خسروزاده" کارشناس باستان‌شناسي سازمان با بيان اين مطلب گفت: بيشتر محوطه‌ها و آثار ثت شده در يک دشت نسبتاً کوچک و چندين دره ميان کوهي کوچک قرار دارند. وي افزود: تعداد محوطه‌هاي ثبت شده نسبتاً زيا و اين دشت و دره‌ها جمعيت زيادي را در دوره‌هاي مختلف در خود جاي داده است. درحال‌حاضر نيز جمعيت ساکن در اين دشت در مقا... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مهدي ايزدي" معاون ميراث فرهنگي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مازندران با بيان اين مطلب گفت: درصورت اختصاص 500 ميليون تومان اعتبار از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کشور 3 موزه خانه نيما، گنجينه بابل و عمارت کلبادي تا پايان سال جاري تجهيز و راه‌اندازي خواهد شد. وي افزود: همچنين به‌منظو... ادامه »
18
چکیده: "افشين کرمي" مدير کاخ موزه سعدآباد با بيان اين مطلب به مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: فضاي اين سينما در ايوان عطار و با اعتباري بيش از 2 ميليارد ريال از سوي بخش خصوصي و با استفاده از سازه‌هاي سبک صورت گرفته است. وي با بيان اينکه سالن سينما يک ماه پيش آماده شده است، گفت: چندي پيش مجوز لازم به منظور آغاز به کار اين سينما از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد ... ادامه »
18
چکیده: "امير سوداگران" ،معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت :سخنراني ،برگزاري نشست هاي علمي ،شبي با قرآن و برپايي کنسرت مجيد رخشاني و معتمدي از جمله برنامه هاي است که به مناسبت بزرگداشت روز حافظ در حافظيه شيراز برگزار خواهد شد. وي همچنين از اجراي کنسرت " اي هرگز و هميشه... ادامه »
18
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، براساس اعلام دفتر اطلاع‌رساني مرکز پژوهش‌ها، دفتر مطالعات فرهنگي اين مرکز طي گزارشي پيرامون قاچاق اموال تاريخي و فرهنگي و چالش‌هاي حقوقي آن تصريح کرد که تعاريف ارائه شده از ميراث فرهنگي در قوانين ايران نه تنها از جامعيت لازم برخوردار نيستند، بلکه در برخي موارد چنان دامنه شمول وسيعي دارند که جامع و مانع بودن يک تعريف حقوق... ادامه »
18
چکیده: "امير سوداگران "،معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان فارس بابه ميراث آريا( CHTN) گفت: اقدامات لازم به منظور راه اندازي موزه مجازي فارس از سال 85 با تخصيص 400 ميليون ريال آغاز شد. وي تصريح کرد : به منظور راه اندازي اين موزه مجازي ،پيشرفته ترين نرم افزارهاي روز دنيا به کار گرفته شده اند. معاون فرهنگي و ارتباط... ادامه »
18
چکیده: "مسعود علويان"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: ساختمان اين موزه با مساحتي حدود 1500 متر مربع در مجاورت بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي و در قالب طرح ساماندهي اين مجموعه احداث شده است. وي با اشاره به اينکه عمليات اجرايي احداث ساختمان موزه به پايان رسيده است، افزود: اعتبارات لازم به... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از ستاد بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا، "حسام‌الدين سراج" خواننده و آهنگساز در اين باره گفت: اين برنامه به همراهي گروه هشت نفره بيدل و در يکي از روزهاي برگزاري مراسم در آبان ماه 86 اجرا مي‌شود. وي افزود: اين اجرا بر اساس غزليات ديوان شمس تبريزي و مشتمل به سه تصنيف و يک قطعه ساز و آواز، به مدت 45 دقيقه است. ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، با توجه به نامگذاري سال 2007 به نام مولانا و هشتصدمين سال تولد اين شاعر و عارف نامدار و با توجه به تحرکاتي که به تازگيً از سوي برخي از کشورها در جهت مصادفه کردن مولوي به نام خود در القاي ذهنيت غيرايراني بودن اين شاعر صورت گرفته است، اين طرح به صورت دو فوريتي از سوي کميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي شهر تهران ارايه شد. ب... ادامه »
17
چکیده: نمايش آواز دنيا در موزه لوور فرهنگ و تمدن ايراني در بسياري از موزه‌هاي جهان جاي گرفته و مردم با علاقه زياد همه روزه از اين آثار ديدن مي‌کنند. موزه لوور پاريس يکي از موزه‌هاي بزرگ فرانسوي است که آثار زيادي از ايران را در دل خود جاي داده است. به همين خاطر هم مسئو لان سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري عقيده دارند که نمايش نسخ خطي و ميني... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث ميراث آريا (chtn)، "مهدي اکبري" مسئول گروه ارزيابي عملکرد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از موزه آئينه خانه مفخم بازديد کرد. در اين بازديد عنوان شد که بزودي موزه عمارت مفخم با مساحتي بيش از دو هزار و 100 متر زير بنا گشايش خواهد يافت. لازم به ذکر است که اکبري در بازديد از اين موزه ضمن آشنا شدن با تاريخ ، آداب و رسوم ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، اين همايش از سوي پژوهشکده مردم شناسي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان سيستان و بلوچستان با همکاري فرمانداري وشهرداري و شوراي اسلامي شهر خاش چهارشنبه 25 مهر ماه در مجتمع فرهنگي و هنري ارشاداسلامي شهرستان خاش برگزار خواهد شد. "محمد امين شهنوازي" محقق، پژوهشگر و دبير ا... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "رضا رحيمي"، سرپرست دفتر ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان شهريار ضمن بيان اين مطلب افزود: با پيگيري‌هاي فرمانداري، شهرداري، شوراي اسلامي شهرستان شهريار و موافقت اداره کل موزه‌هاي کشور بنايي با مساحت 1500 متر مربع در شهريار به احداث موزه اختصاص يافت. رحيمي خاطر نشان کرد : با توجه به اقدامات به‌عمل آمده هزينه‌ه... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين همايش با هدف ارائه آخرين نتايج مطالعات صورت گرفته بر روي مجموعه بدست آمده از معدن نمک ، تصميم گيري در ارتباط با نحوه حفاظت موميايي هاي نمکي ، همچنين تصميم گيري در ارتباط با پژوهش هاي آينده صورت مي گيرد. بر اساس اين گزارش ،متخصصين داخلي از جمله باستان شناسان، پژوهشگران حفاظت و مرمت و متخصصين خارجي که از کشور هاي ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،به علت برگزاري اجلاس سران کشور هاي حاشيه درياي خزر در کاخ موزه سعد آباد واحدهاي موزه اي و اداري اين کاخ موزه به مدت پنج روز تعطيل خواهدبود. 116/
17
چکیده: "محمدرضا کارگر" مدير موزه ملي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: با همکاري معاونت فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، انجمن موزه‌داران ايران (آماج) و موزه ملي، نخستين سمينار بين‌المللي آموزش موزه داري طي يک ماه آينده برگزار خواهد شد. وي تصريح کرد: در اين سمينار علاوه بر سخنرانان داخلي هشت سخنران از کشورهاي آلمان ،سويس،هلند و... ادامه »
صفحه 1624 از 1683اولین   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   آخرین