دوشنبه 04 بهمن 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود علويان‌صدر"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب گفت: براساس توافقات به عمل آمده شهرداري کلور، ساختمان اين موزه ازسوي شهرداري در اختيار سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قرار خواهد گرفت. علويان‌صدر خاطرنشان کرد: به‌منظور راه‌اندازي اين موزه، 200 ميليون‌ ريال اعتبا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قم، پيش از انقلاب اسلامي 10 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملي خود داشته که پس از انقلاب شمار آنها به 175 اثر ثبتي رسيده است. 10 اثر نيز تا پيش از انقلاب مرمت شده و شمار آثار مرمت شده پس از انقلاب 40 اثر مرمتي بوده است. بنابراين گزارش، 10 اثر تعيين حريم شده استان قم در پيش از انق... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين پيام آمده است: ميدان نقش جهان که پس از انقلاب اسلامي ايران به‌نام مبارک امام‌خميني(ره) مزين شده، امروزه تنها عضو فهرست ميراث جهاني در اصفهان است، اما اين ميدان باشکوه، اکنون پس از فراز و نشيب‌هاي فراوان و پس از آنکه به دليل ساخت و سازهاي ناموجه در حريم آن، مي‌رفت تا از فهرست ميراث جهاني حذف شود، با پايمردي‌ها و مطا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر "ميلاد محقق" دبير نخستين همايش کمان و کمان‌دار، ضمن بيان اين مطلب گفت: کشور پهناور ايران، داراي پيشينه کهن و ميراث فرهنگي فراوان، برخاسته از تمدن و فرهنگ مقتدر است. وي افزود: اين وظيفه بر دوش ما ايرانيان است تا باحفظ ميراث ارزشمند به جاي مانده از پيشينيانمان و با تقويت و ترويج فرهنگ غني اين مرزوبوم، بر افتخارات خو... ادامه »
14
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "اسفنديار رحيم‌مشايي" معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، شب گذشته در نخستين همايش کمان و کمانداري، ضمن بيان اين مطلب گفت: کسي نمي‌تواند ادعا کند ايراني است و استواري و استقامت آرش را از ياد ببرد. شجاعت و جسارت آرش کمانگير از مسئوليت بزرگي نشأت گرفته است که در حقيقت فصل‌گذار ميان زشتي و زيبا... ادامه »
14
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "علي اسدي" کارشناس باستان‌شناسي بنياد پژوهشي پارسه- پاسارگاد با بيان اين مطلب گفت: اين اقدام با هدف دستيابي به وضعيت فعلي سازه‌هاي شهر و بررسي تغييراتي که در زمان کاوش‌هاي باستان‌شناسي شهر استخر به‌وجود آمده، درحال انجام است. وي تصريح کرد: مهمترين اين سازه‌ها بنايي موسوم به مسجد دوره اسلامي است که با مصالح دوره هخامنشي... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مسعود علويان" رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اردبيل،‌با بيان اين مطلب گفت: موزه تعزيه در مسجد جفت‌سرا، واقع در جوار بقعه شيخ‌ صفي‌الدين اردبيلي راه‌اندازي مي‌شود. وي تصريح کرد: مرمت و احياي مسجد جفت‌سرا، به منظور تغييرکاربري به موزه، از اوايل سال 84 آغاز شد. وي خاطرنشان کرد: در سال 84، 11 ميلي... ادامه »
13
چکیده: "عليرضا صادقيان" رئيس هيأت مديره انجمن حافظان خشت‌خام، در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: شب شعر کوير با موضوع تولد حضرت زهرا و ميراث فرهنگي و باحضور شاعران جوان و پيشکسوت، در خانه رأس‌الحسيني، واقع در بافت تاريخي يزد برگزار مي‌شود. به گفته وي، اين شب شعر از ساعت 30/19 تا 22 امشب در بافت قديم يزد شکل مي‌گيرد. ... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي شهرداري منطقه 9، مهندس "محمدرضا محمودي"، با اعلام اين خبر گفت: سال گذشته اعتباري معادل 2 ميليارد و 500 ميليون ريال به زيباسازي اين منطقه تخصيص يافته بود، درحالي‌که امسال توانستيم با برنامه‌ريزي‌هاي مدون و ارائه دلايل قابل‌قبول اين اعتبار را به 18 ميليارد ريال افزايش دهيم. وي در ادامه از بودجه 20 ... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمدرضا کارگر"، مدير موزه ملي ايران با اعلام اين خبر گفت: براساس توافقات به عمل آمده با مسئولان فرهنگي کره‌جنوبي قرار است نمايشگاه شکوه پرشيا پس از ژاپن در سئول به نمايش گذاشته شود. اين گزارش حاکي است در نمايشگاه شکوه پارسي 200 شئ تاريخي که نمايانگر فرهنگ، هنر و تمدن ايران باستان هستند به نمايش گذاشته شده است. وي ... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "علي‌اکبر وحدتي"، سرپرست هيأت گمانه‌زني شهر بلقيس در اين مورد گفت: اين هيأت با حفر 55 گمانه در بخش‌هاي مختلف اين مجموعه، عرصه و حريم اين محوطه تاريخي را مشخص کرد. همچنين به منظور جلوگيري از دخل و تصرفات غيرقانوني از سوي اشخاص حقيقي يا حقوقي، حريم محوطه با نصب بلوک‌هاي سيماني نشانه‌گذاري شد. وي افزود: خرابه‌هاي شهر ق... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "رياض خيتال" فرماندار دره‌شهر،، با بيان اين مطلب گفت: عمليات مرمت قلعه‌هاي جهانگيرآباد، پوراشرف، ميرغلام و بقعه امامزاده مهدي صالح آغاز شده‌است. وي ادامه داد: براي مرمت و بازسازي اين آثار تاريخي- فرهنگي 5 ميليارد و ‪ ۳۵۰‬ميليون ريال از محل اعتبارهاي استاني اختصاص يافته است. خيتال افزود: عمليات مرمت و بازسازي، ... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون ميراث فرهنگي، سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان‌شمالي گفت: در سال‌هاي اخير، دخل و تصرفاتي ناهماهنگ در بنا صورت گرفته که در اين مرحله، الحاقات نامتناسب، شامل نماي آجري، درب و پنجره‌هاي فلزي، ملاط سيمان، محوطه و... جمع‌آوري شده است. "عليرضا نجفي"، با اشاره به ديگر فعاليت‌هاي مرمتي در اين اثر تاريخي، ... ادامه »
13
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا (CHTN)، "عباس نوروزي"، معاون حفظ و احياي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان اين مطلب گفت: عمليات احداث ساختمان موزه که از سال 78 آغاز شده بود به پايان رسيده و عمليات تجهيز آن آغاز شده است. وي با اشاره به اينکه معماري ساختمان موزه بر مبناي معماري جنوب است، گفت: به منظور احداث اين موزه يک ميليارد ري... ادامه »
13
چکیده: "عليرضا قلي‌نژاد" مديرکل دفتر بافت‌هاي تاريخي، در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: اداره کل بافت، اکنون در حال شناسايي شهرها و روستاهاي تاريخي و مشخص کردن محدوده آن است. وي افزود: گام بعدي براي حفاظت از آن است، تا پس از تدوين ضوابط به همه نهادها، ازجمله: وزارت کشور، وازرت مسکن و شهرسازي، شهرداري‌ها، شرکت‌هاي وابس... ادامه »
13
چکیده: "کيانوش تکلو" سرپرس حقوقي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران، در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: قاضي پرونده، با توجه به معرفي نکردن هيأت امنا از سوي نمايندگي امور مساجد، دستور تحقيقات محلي را صادر کرده تا با اطلاعاتي که افراد محلي مي‌دهند، اشخاص خاطي شناسايي شوند. وي درباره پرونده مسجدجامع بازار افزود:... ادامه »
13
چکیده: "ابوالقاسم اسماعيل‌پور"، رئيس پژوهشکده زبان و گويش با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: پژوهشکده در سال جاري ترجمه پنج متن کهن زبان‌شناسي و کتيبه‌ها را انجام خواهد داد تا منبعي براي محققان و پژوهشگران دانشگاهي باشد. وي افزود: اين کتاب‌ها شامل ادبيات فارسي ميانه و ادبيات پهلوي ساساني است که توسط پروفسور چرتي استاد ايرانشناسي دانشگاه روم به ... ادامه »
13
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حسين جعفري" معاون فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، با بيان اين مطلب گفت: جشنواره آش، علاوه بر احياي سنت‌هاي تغذيه‌اي بهانه‌اي براي گردهمايي اقوام مختلف، با فرهنگ‌هاي و آيين‌هاي متفاوت، مي‌شود. وي برگزاري نمايشگاه جاذبه‌هاي گردشگري، تاريخي و طبيعي استان‌هاي کشور، صنايع‌دستي، هنرهاي سنتي،‌ سوغات محلي و ... ادامه »
12
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي، مجموعه فرهنگي- هنري "آسمان" نخستين نشست علمي- کاربردي پرتره در سينماي مستند 12 و 13 شهريورماه ازسوي فرهنگستان هنر و با مشارکت مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي در دو بخش مقامات و ميزگردهاي تخصصي، باموضوع "پرتره در سينماي مستند" برگزار مي‌شود. به‌همين منظور و براي آشنايي بيشتر مخاطبان به نمونه آثار... ادامه »
12
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "عليرضا نجفي" معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان شمالي گفت: فعاليت‌هاي صورت گرفته در مرحله اول مرمت اينبنا شامل؛ شمع‌بندي ترکيبي و ساده در جبهه‌هاي شرقي، شمالي و جنوبي بنا، جهت جلوگيري از دانش ديوارهاي بيروني به خصوص در ضلع شرقي اثر، خاکبرداري و جمع‌آوري عوامل گياهي مخل در ضلع غربي، سبک سا... ادامه »
صفحه 1624 از 1632اولین   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   آخرین