یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

20
حمام اسلام منشاد اثر ملي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد؛ قدمت اين حمام به دوران ايلخاني بر مي‌گردد و از دو ساختمان کوچک و بزرگ تشکيل شده است. اين حمام از خشت، گل، آجر و کاشي ساخته شده و تزئينات بنا آجر کاري و کاشيکاري است. حمام اسلام منشاد از بينه، سکوهاي سنگي، منبع آب، گرمخانه و دهليز تشکيل شده و ... ادامه »
20
کارگاه‌هاي آموزش طراحي رايگان در سعدآباد افتتاح شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، مهدي کلهر در اين مراسم با اشاره به ضرورت برگزاري اين دوره‌ها گفت: طراحي و نقاشي از جمله هنرهايي است که از طريق آن مي‌توان واقعيت را روي کاغذ بيان کرد. وي افزود: طراحي و نقاشي به انسان کمک مي‌کند تا با مسائل و مشکلات منطقي برخورد کند. به گفته کلهر هنرمند نقاش بايد جهان را آنگونه که هست به تصوير بکشد نه آنگونه که خود... ادامه »
20
بافت 400 ساله محدوده بازار تهران احيا مي‌شود
چکیده: اميرحسن مشتاق شهردار ناحيه سه شهرداري منطقه 12 با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: محدوده بازار و ميدان 15 خرداد يکي از محله‌هاي مهم تاريخي پايتخت است که بايد به عنوان بخشي از ميراث‌فرهنگي کشور نگهداري، احيا و حفاظت شود. وي افزود: اما در چندساله اخير اين محدوده تنها به منطقه اقتصادي پايتخت تبديل شده و جنبه‌هاي فرهنگي و تاريخي آن به دست فر... ادامه »
20
تعيين حريم اثر تاريخي "پشت روستاي ميهم"
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:تعيين حريم"پشت روستاي ميهم"از اقداماتي است که در حال حاضر از سوي اين معاونت پيگيري مي شود. اقبال عزيزي با بيان اينکه اين اثر يکي از آثار دوره پيش از تاريخ در اين منطقه است ،تصريح کرد:اين اثر يک تپه است که مربوط به دوران پيش از تاري... ادامه »
19
پنجره‌هاي کانون، قاب عکس خليج هميشه فارس ايران مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، دومين مرکز فرهنگي، هنري کانون در شهر بوشهر، بزرگترين کتابخانه کانون در اين استان به شمار مي‌رود که با سبک و سياقي سنتي و بر گرفته از معماري قديمي مردم ساکن در کناره‌هاي خليج فارس احداث شده است و فردا 20 خرداد به بهره‌برداري مي‌رسد. اين مرکز در زميني به مساحت 1041 مترمربع و با زيربناي 1008 مترمربع و با صرف هزينه‌اي بر... ادامه »
19
پرتال جامع بنياد معماري و شهرسازي ايران نقش کارگزار هوشمند را دارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، سارا قشقايي ، سرپرست گروه آمار و اطلاعات بنياد با اعلام اين مطلب گفت: پرتال جامع بنياد به عنوان درگاهي براي ارتباط و ارائه خدمات به ذينفعان و مخاطبان بنياد در نظر دارد تسهيلات و خدمات را در قالب يک چارچوب جامع و قابل توسعه ارائه دهد. در همين راستا چارچوب و زيرساخت پرتال داراي ويژگي هاي عمده اي است. وي افزود: از آنجاي... ادامه »
19
موزه آستان قدس رضوي يک گنج ناشناخته است
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، مسعود حسين‌آبادي عضو هيأت مديره شرکت پست جمهوري اسلامي ايران پس از بازديد از گنجينه تخصصي تمبر و اسکناس موزه آستان قدس رضوي با بيان اين مطلب گفت: آستان قدس رضوي يکي از غني‌ترين و داراترين موزه‌هاي تخصصي تمبر جهان است که بايد زمينه حضور آن در نمايشگاه‌هاي جهاني تمبر فراهم شود. وي افزود: حضور گنجينه تمبر و اسکناس در نم... ادامه »
19
نمايش لباس هاي محلي هرمزگان در موزه خليج فارس
چکیده: رمضان کريمي نيا ،مدير موزه بزرگ خليج فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn ) گفت:مرحله نخست راه اندازي موزه لباس هاي محلي هرمزگان ،شامل ساخت و نصب ويترين ها آغاز شد. وي افزود:با اتمام عمليات نصب ويترين ها،ساخت ماکت ها آغاز و سپس موزه تجهيز خواهد شد. مدير موزه بزرگ خليج فارس خاطرنشان کرد:در اين موزه پوشاک تمام نقاط استان هرمزگان به نمايش گ... ادامه »
19
مشاهده ردپاي اعصار در خانه عکاسان
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، در اين نمايشگاه 50 اثر در قطع 70×50 به صورت سياه و سفيد با عنوان ردپاي اعصار به نمايش درخواهد آمد که با موضوع اشياي قيمتي و تاريخي از ادوار گذشته از جمله هخامنشيان، اشکانيان و ساسانيان طي سال‌هاي نخستين دهه 40 تهيه شده‌اند. افتتاحيه نمايشگاه بيست و پنجم خرداد ماه 1387 در گالري حوزه عکاسان حوزه هنري و با حضور اساتيد عک... ادامه »
19
برگزاري دوره تخصصي نسخه‌شناسي کهن در اتريش
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، اين مرکز با همکاري انستيتوي ايران‌شناسي فرهنگستان علوم اتريش، دوره تخصصي نسخه‌شناسي را با حضور استادان و متخصصان بين‌المللي و نسخه‌پژوهان برجسته دنيا در شهر وين برگزار مي‌کند. مجموعه دروس و مباحث اين دوره تخصصي به زبان فارسي از اول تا پنجم مهرماه 1387 (22 تا 26سپتامبر2008) برگزار خواهد شد و با موضوعات کلي نسخه‌شناسي ... ادامه »
19
طرح پياده‌راه کردن خيابان 15 خرداد به ميراث‌فرهنگي ارائه شود
چکیده: مهدي معمارزاده کارشناس فني و معماري سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران در جريان بازسازي و پياده‌راه کردن ميدان 15 خرداد است. اما هنوز طرحي در اين زمينه به سازمان ارائه داده نشده است. وي افزود: هماهنگي‌هاي لازم از سوي شهرداري منطقه 12 با ميراث ... ادامه »
19
ثبت مسجد و تکيه سر پل خواجه ندوشن در فهرست آثار ملي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان يزد؛ مسجد سر پل خواجه داراي دو سنگ کتيبه ( يکي در محراب و ديگري در سردرورودي ) است که توسط منصور ندوشني در سال 1019 ه. ق حک شده است. اين مسجد داراي يک اتاق کوچک با مصالح به کار رفته خشت و گل است ،پوشش سقف آن به صورت طاق و تويزه و کجاوه‌اي شکل است. م... ادامه »
19
تشکيل شوراي بافت تاريخي تهران
چکیده: عليرضا قلي‌نژاد مديرکل دفتر بافت‌هاي تاريخي معاونت ميراث‌فرهنگي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: احکام شوراي بافت تاريخي تهران در اختيار رييس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قرار گرفته است و با امضاي آن از سوي معاون رئيس جمهور اين شورا به زودي تشکيل خواهد شد. وي افزود: اين شورا براساس شرح وظايفش بايد بازوهايي در مناطق مختلف سط... ادامه »
19
باغ‌کتيبه‌ها مرکز کتيبه‌شناسي ايران مي‌شود
چکیده: رسول بشاش مدير دفتر مطالعاتي- تحقيقاتي باغ کتيبه‌ها با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: باغ کتيبه‌ها محلي براي حضور کتيبه‌شناسان و محققان اين رشته در ايران خواهد بود و قطعاً با راه‌اندازي آن اين باغ به مرکز کتيبه‌شناسي ايران تبديل خواهد شد. وي با بيان اينکه کارهاي طراحي مربوط به راه‌اندازي اين باغ انجام شده است، افزود: هم‌اکنون در حال انج... ادامه »
19
راه اندازي شش موزه در استان لرستان
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)،ضمن بيان اين مطلب گفت: براي راه اندازي موزه‌هاي جديد در استان لرستان سه خانه تاريخي مورد مرمت قرار گرفته است. سيروس ابراهيمي، با اشاره به خانه‌هاي تاريخي که به موزه تبديل مي‌شوند،تصريح کرد:يکي از اين بناهاي تاريخي خانه افتخار الاسلام است که حدود 2500 متر عرص... ادامه »
18
طرح مرمتي 10 اثر تاريخي تهيه مي‌شود
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:يکي از مشکلات ما در ميراث فرهنگي استان کمبود نيروهاي متخصص و مشاور در زمينه مرمت آثار تاريخي است. فدرت الله تاج بخش تاکيد کرد:تاکنون طرح مطالعاتي 10 طرح مرمتي را با مشاور ذي‌صلاح منعقد کرده‌ايم و در اين راستا طرح مطالعاتي پل پاتاوه انجام و... ادامه »
18
محور چهار اثر تاريخي ورامين مجموعه ملي مي‌شود
چکیده: مسعود حيدري کارشناس فني اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان ورامين با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: قرار است طرح جامع ساماندهي محور فرهنگي_تاريخي، طرح راهبردي ساختار محور فرهنگي_تاريخي و طرح ساماندهي مسير بين مسجد جامع تا برج علاءالدين با همکاري سازمان ميراث‌فرهنگي استان تهران و شهرداري و شوراي شهر ورامين تهيه مي‌شود. وي ا... ادامه »
18
تبديل ميدان مشق به محور موزه‌هاي شهر تهران
چکیده: محمدرضا مهرانديش مديرکل موزه ملي ايران با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: گزارش ساماندهي و توسعه ميدان مشق از سوي رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به رئيس جمهوري تقديم شده است. وي درباره محتواي گزارش ارائه شده به رئيس جمهوري افزود: در اين گزارش درباره وضعيت پيشرفت مصوبه دولت و نحوه احياي اين ميدان و گسترش موزه ملي ايران نظر... ادامه »
18
بهره‌برداري از بناهاي تاريخي  به صندوق بهره‌برداري از اماکن تاريخي واگذارشد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، صندوق احياء به استناد قانون برنامه چهارم توسعه، مجري احياء و بهره‌برداري از اماکن تاريخي فرهنگي و ابنيه‌‌هاي با قدمت تاريخي 100 تا 400 سال، به منظور کاربري‌هاي مختلف مرتبط با صنعت گردشگري است. از جمله اين کاربري‌ها هتل، مجموعه‌هاي پذيرايي تاريخي و مجموعه‌هاي تاريخي بين‌راهي اقامتي پذيرايي هستند که عمدتاً خدمات رساني در... ادامه »
13
بافت تاريخي يزد به ثبت جهاني مي‌رسد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد ؛"فريبرز دولت آبادي " افزود: تاکنون هشت اثر از ايران در فهرست جهاني به ثبت رسيده و پرونده نهمين اثر نيز به اين سازمان ارسال شده است. وي اظهار داشت: پرونده بافت تاريخي يزد به عنو ان اثر منتخب براي ثبت جهاني در حال تهيه است که پس از بازنگري به يونسک... ادامه »
صفحه 1624 از 1817ابتدا   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...