ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

24
نمايش آثار نفيس خطي و چاپ سنگي عطار در کتابخانه ملي ملک
چکیده: مهتا باصفا سرپرست کتابخانه ملي ملک با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: در گنجينه نسخه‌هاي خطي کتابخانه ملي ملک 70 اثر خطي و چاپ سنگي از آثار مسلم عطار نيشابوري وجود دارد که از مجموع آن تعداد 25 اثر انتخاب و همزمان با روز اين شاعر و عارف ايران در معرض نمايش عموم قرار خواهد گرفت. وي افزود: اسرارنامه، الهي‌نامه، مصيبت‌نامه، مختارنامه، خسرونا... ادامه »
24
3هزار سال تعامل فرهنگي مشترک بررسي مي شود
چکیده: حسين جعفري در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با اشاره به افتتاح مرکز ايران‌شناسي دانشگاه مليه الاسلاميه در اين هفته گفت: روز اول اين هفته با برگزاري نمايشگاه عکس معماري و باغ ايراني، برگزاري نمايشگاه لباس اقوام، برگزاري نمايشگاه کتاب، برگزاري نمايشگاه صنايع‌دستي، نمايشگاه جاذبه‌هاي ميراث‌فرهنگي، تئاتر ايستا نمايي و اجراي موسيقي افتتاح مي‌شود. وي ا... ادامه »
24
هنر و فرهنگ جيرفت  بررسي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين همايش از ‪۱۶‬ارديبهشت امسال به مدت چهار روز در دو زمينه تاريخي و هنر همزمان در تهران و جيرفت با حضور کارشناسان و صاحب نظران اين حوزه برگزار مي‌شود. تمدن هليل رود و بين‌النهرين و تمدن هليل رود و دره سند در زمينه تاريخي و هنر و باستان‌شناسي در جيرفت و نشانه‌شناسي آثار بدست آمده از جيرفت در زمينه هنر محورهاي اصلي مبا... ادامه »
24
شناسايي  نوع تغذيه  انسان 8 هزار سال پيش در تپه شمالي سيلک
چکیده: حسن فاضلي نشلي سرپرست کاوش‌هاي بين‌المللي تپه شمالي سيلک با بيان اين مطلب به خبرنگار اعزامي ميراث آريا(CHTN)، در کاشان گفت: کاوش در ترانشه 2 گريشمن را شروع کرده و درصدد شناسايي آثار تاريخي دوره نوسنگي و مس‌سنگي در حدود 5300 تا 4700 سال قبل از ميلاد هستيم. وي با بيان اينکه اولين لايه‌هاي استقراري در اين تپه متعلق به دوران نوسنگي است، خاطرنشان کرد... ادامه »
24
عمليات ساخت موزه بزرگ اراک امسال آغاز مي شود
چکیده: سيد محمد حسيني ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn )گفت:عمليات مطالعاتي ساخت موزه بزرگ اراک که از ابتداي سال 86 آغاز شده بود اواخر سال گذشته به اتمام رسيد. وي افزود :به زودي عمليات طراحي موزه بزرگ اراک توسط گروه مهندسين مشاور آغاز خواهد شد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گرد... ادامه »
24
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، داوود دانشور رئيس اداره زيباسازي شهرداري منطقه 20 با اشاره به پيشينه هشت هزار ساله شهرري گفت: اين تابلوها حاوي نقشه رنگي محلات همراه با مشخص شدن مراکز تاريخي و همچنين تاريخچه محله است. وي افزود: اين تابلوها به صورت پايه‌دار و با استفاده از سنگ و شيشه ضخيم و همراه با نورپردازي با هزينه اي بالغ بر 20 ميليون ريال ن... ادامه »
23
مرمت حمام قديمي يعقوبي در يزد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد ؛مرمت اين پروژه که يک ماه به طول مي انجامد شامل کاشي بدنه، مرمت تيغه هاي داخل خزينه، احياي پله هاي فرسوده و ورودي حمام است. قدمت حمام به دوران صفويه بر مي گردد و از دو بخش حمام بزرگ و کوچک تشکيل شده است. سادگي و معماري خاص در نحوه ساخت حمام ب... ادامه »
23
بازديد بيش از  6 ميليون نفر از موزه‌هاي سراسر کشور در ايام نوروز
چکیده: حسين جعفري معاون فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث‌ آريا(CHTN)، گفت: در تعطيلات نوروزي بيش از شش ميليون نفر از موزه‌هاي سراسر کشور بازديد کرده و بليت خريده‌اند. وي افزود: اين آمار به غير آماري است که افراد به صورت رايگان يا نيم‌بها از موزه‌هاي سراسر کشور بازديد کرده‌اند. جعفري با اشاره به بازديد بي‌ساب... ادامه »
23
روستاي تاريخي توران پشت ، سرشار از ميراث معنوي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد ؛رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد در خصوص اين روستاي تاريخي گفت: شيخ جنيد، پيرمراد، بقعه سيد گل سرخ، قدمگاه منسوب به علي بن موسي الرضا(ع)، چهل دختران، آسياب آبي و قلعه بزرگ از جمله آثار و اماکن تاريخي روستاي هدف گردشگري تورا... ادامه »
23
مطالعه 190 آب انبارشناسايي شده در شهرستان اردکان
چکیده: معاون حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)، گفت:در اين مطالعه و پژوهش ميداني، کارشناسان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، شهرداري، آب شهري و بهداشت حضور دارند. محمد حسن ملک ثابت افزود:قديمي ترين آب انبار شهرستان اردکان آب انبار زيرده است که قدمت آن به قرن دهم هجري قمري بر... ادامه »
23
برگزاري نمايشگاه آثار تاريخي و هفته‌هاي فرهنگي در ايران و مجارستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، فريبرز دولت‌آبادي روز گذشته در ديدار با کاتالين بوجايي معاون وزير فرهنگ مجارستان با اعلام اين پيشنهاد گفت: ايران آماده نمايش آثار تاريخي خود در کشور مجارستان است تا مردم اين کشور بيشتر با تاريخ و تمدن اين سرزمين آشنا شوند. همچنين ايران آماده است تا نمايشگاهي از آثار تاريخي موزه‌هاي مجارستان را در اين کشور برگزار کند. و... ادامه »
23
تيم باستان‌شناسي در صورت تأمين اعتبار به محوطه زرگان اعزام مي‌شود
چکیده: حسن فاضلي نشلي رئيس پژوهشکده باستان شناسي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)، گفت: هم اکنون احداث نيروگاه زرگان متوقف شده است و شرکت مسوول احداث اين نيروگاه از پژوهشکده خواسته تا تيم باستان‌شناسي به اهواز اعزام شود. وي افزود: هنوز اين تيم از سوي پژوهشکده اعزام نشده است. قرار بوده که مسوولان احداث اين نيروگاه اعتبار براي کاوش در اين محوطه را ... ادامه »
23
چکیده: سيد محمد حسيني ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn )گفت:کل اعتبارات استاني سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي در سال 87 ،پنج ميليارد و 160 ميليون ريال است که از اين ميزان يک ميليارد و 800 ميليون ريال براي مرمت و توسعه بيت امام (ره ) اختصاص يافته است . وي ادامه داد ... ادامه »
23
بزرگداشت نيکوس کازانتاکيس در کتابخانه ملي
چکیده: به گزارش ميراث آر يا(CHTN)، در اين مراسم که با همکاري سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران و سفارت يونان در کشورمان برگزار خواهد شد از مقام ادبي اين متفکر و نويسنده يوناني تجليل مي شود. در اين مراسم که با حضور و سخنراني علي اکبر اشعري مشاور فرهنگي رئيس جمهور و رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملي و دکتر "مرکوريوس کارافوتياس" سفير يونان در... ادامه »
22
بازديد مشايي از پروژه موزه بزرگ خراسان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اسفندياررحيم مشائي معاون رئيس‌جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صتايع‌دستي و گردشگري گفت: اين موزه نخستين پروژه عمراني ميراث فرهنگي پس از پيروزي انقلاب اسلامي است که با استانداردهاي جهاني مطابقت دارد. اسفندياررحيم مشائي تصريح کرد: در دوره اول سفرهاي استاني براساس مصوبات استاني بايد 9 موزه در استان خراسان رضوي ساخته مي... ادامه »
22
آزادسازي حريم توس امشب نهايي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، طي سفرهاي استاني رئيس جمهور به استان خراسان رضوي شب گذشته با حضور رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري بحث دکل‌هاي برق و تملک اراضي شهر تاريخي توس مورد برسي قرار گرفت. آزادسازي حريم توس امشب نيز در جلسه کارگروه گردشگري و روستائيان مطرح مي‌شود تا مصوبات و اعتبارات لازم در راستاي اجرايي شدن آن به ت... ادامه »
22
خانه تاريخي تقوي نهبندان به تملک سازمان ميراث فرهنگي در آمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،خانه تقوي در بافت نهبندان واقع شده و با شماره 12578 در فهرست آثار ملي به ثبت رسيده است. سبک معماري، مصالح و فضاسازي خانه نشانگر ساخت اين بنا در دوران قاجاريه است . رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان جنوبي در اين زمينه گفت: اين خانه همچون ساير خانه‌هاي سنتي داراي فضاهاي معماري مانند دو ورودي، دالان، ح... ادامه »
22
تملک 105 هزار متر مربع آثار تاريخي خراسان جنوبي در سال 86
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،محمود نيرآبادي ،کارشناس حقوقي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي در اين زمينه توضيح داد: قلعه قلاع نوزاد، محوطه تخچرآباد، قلعه يهن، قلعه سماء، قلعه ناصري القور، قلعه دژاستخر، قلعه گزدز از جمله اين اسناد است که در مجموع مساحت آن به 35 هزار متر مربع مي‌رسد. وي افزود: درخصوص اخذ اسناد مالکيت مذ... ادامه »
21
بررسي تعامل جامعه‌شناسي و مديريت موزه در سعدآباد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نشست که ديروز با حضور تعدادي از پرسنل و مسئولان موزه‌ها برگزار شد رنجبر ضمن تعريف تئوري‌هاي جامعه شناسي به نحوه کاربرد اين نظريه‌ها در مديريت کاخ موزه‌هاي سعدآباد اشاره کرد. وي جامعه شناسي را از ديد سه جامعه شناس بزرگ، اميل دورکيم، کارل مارکس و ماکس وبر بررسي کرد. رنجبر اميل دورکيم را جامعه‌شناسي جمع‌گرا م... ادامه »
21
نوروز و عکس قاجاري در نياوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، درنخستين روزهاي سال جديد بيش از 60 هزار نفر از موزه هاي مجموعه نياوران بازديد کردند. بر اساس اين گزارش در طول نوروز سه موزه کاخ صاحبقرانيه، کوشک احمد شاهي و موزه جهان نما بر روي عموم باز بوده و در ميان اين سه موزه کاخ صاحبقرانيه با اختصاص نيمي از بازديد کنندگان بيشترين استقبال را داشته است. همچنين در اين ايام نمايش... ادامه »
صفحه 1624 از 1780ابتدا   قبلی   1619  1620  1621  1622  1623  [1624]  1625  1626  1627  1628  بعدی   انتها