چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

25
تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده، هویت فرهنگی و اصالت تاریخی مردم را نابود می‌کند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی قزوین تأکید کرد که با تصمیم‌گیری‌های شتاب‌زده هویت فرهنگی و اصالت تاریخی مردم نابود خواهد شد. ادامه »
25
فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خبر داد

کشف سفال‌های تاریخی و یک قبضه اسلحه قاجاری در خراسان شمالی

کشف سفال‌های تاریخی و یک قبضه اسلحه قاجاری در خراسان شمالی
چکیده: با تلاش نیروهای یگان حفاظت استان خراسان شمالی یک عدد کوزه، قمقمه تاریخی و یک قبضه سلاح قاجاری کشف و ضبط شد.   ادامه »
25
نماد کاخ عالی‌قاپو اصفهان در یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری ایران برپا می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان ظهر امروز دوشنبه ۲۵ دی ۹۶ اعلام کرد که نماد کاخ عالی‌قاپو در یازدهمین نمایشگاه ملی گردشگری ایران برپا می‌شود. ادامه »
25
سرپرست اداره‌کل توسعه منابع انسانی و رفاه سازمان میراث‌فرهنگی منصوب شد
چکیده: با حکمی از سوی معاونت توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سرپرست اداره‌کل توسعه منابع انسانی و رفاه سازمان میراث‌فرهنگی منصوب شد. ادامه »
25
مرمت رباط زردان خراسان جنوبی پس از ۱۱ سال به‌پایان می‌رسد
چکیده: حفاظت و مرمت بنای تاریخی رباط زردان که از سال ۸۵ آغاز شده تا پایان سال ۹۶ به اتمام می‌رسد. این بنای تاریخی به دلیل قرارگیری در منطقه‌ای زلزله‌خیز در پروسه مرمتی طولانی قرار گرفته بود. ادامه »
25
فصل  اول عملیات مرمت قلعه ساسانی پوسکان کازرون به‌پایان رسید
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از اتمام فصل اول عملیات مرمت در قلعه پوسکان شهرستان کازرون خبر داد. ادامه »
25
دومین دوره طرح توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد به میزبانی استان هرمزگان برگزار می‌شود
چکیده: معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان هرمزگان گفت: «دومین دوره طرح توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به میزبانی هرمزگان برگزار می‌شود.» ادامه »
25
۴ اثر ارزشمند ملی تعیین حریم شدند
چکیده: مدیر کل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی از تعیین حریم چهار اثر ملی ارزشمند غیرمنقول خبر داد. ادامه »
25
ارزش افزوده فیروزه نصیب نیشابور نمی‌شود/ ظرفیت گردشگری نیشابور کمتر از قونیه نیست
چکیده: نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: «یکی از مشکلات فیروزه نیشابور این است که ارزش افزوده این محصول، نصیب خود شهرستان نمی‌شود.» ادامه »
25
معاون میراث‌فرهنگی خراسان رضوی تأکید کرد

اقدام غیراصولی شهرداری مشهد در تخریب مسجد تاریخی صاحب‌الزمان

اقدام غیراصولی شهرداری مشهد در تخریب مسجد تاریخی صاحب‌الزمان
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: «اقدام شهرداری مشهد برای تخریب مسجد تاریخی صاحب الزمان (عج) غیراصولی است، زیرا هنوز حکم قانونی در این زمینه به اداره‌کل میراث‌فرهنگی اعلام نشده است.» ادامه »
25
مرمت تابلوهای نقاشی شمایل حضرت مسیح(ع) در موزه بزرگ خراسان
چکیده: مسئول کارگاه مرمت موزه بزرگ خراسان گفت: «حفاظت و مرمت دو تابلوی نقاشی با تکنیک رنگ و روغن تصویر شمایل حضرت مسیح(ع) در کارگاه و آزمایشگاه مرمت موزه بزرگ خراسان در حال انجام است.» ادامه »
25
مدیر گروه گردشگری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری:

به‌دنبال بهترین روش برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم

به‌دنبال بهترین روش برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم
چکیده: مدیر گروه گردشگری پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با تأکید بر این که حکمرانی مناسب و موثر شرط اصلی برای پیاده‌سازی گردشگری پایدار است تصریح کرد: «در حکمرانی گردشگری به‌دنبال شناسایی بهترین روش از عملکرد دولت برای حل مسائل مرتبط با گردشگری هستیم.» ادامه »
25
انتقاد مدیرکل میراث‌فرهنگی همدان از تخریب در بافت قدیمی شهر/ شهرداری باید از میراث‌فرهنگی استعلام بگیرد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با انتقاد از اقدام شهرداری این شهر در خصوص تخریب آثار و بناها در باقت قدیمی همدان گفت: «محدوده شهر تاریخی همدان، منطقه مصوب شده است از این رو شهرداری برای هرگونه اقدام در بافت مصوب باید از میراث‌فرهنگی استعلام بگیرد.» ادامه »
25
دستگیری متهم خرید و فروش اشیای تاریخی در چهارمحال‌و‌بختیاری
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی چهارمحال‌و‌بختیاری از دستگیری یک نفر متهم خرید و فروش اشیای تاریخی و فرهنگی در شهرستان بن خبر داد. ادامه »
25
نخستین باستان‌جانورشناسی تدفین اسب در کورگان ابللو آذربایجان شرقی انجام شد
چکیده: سرپرست کاوش باستان‌شناسی کورگان ابللو گفت: «در کاوش‌های نجات بخشی و نخستین باستان‌جانورشناسی تدفین اسب در کورگان ۱ ابللو در استان آذربایجان شرقی، سه تدفین اسب در ضلع شمالی و خارج از گور اصلی به دست آمد.» ادامه »
24
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی درگذشت دریانوردان نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری درگذشت ملوانان و خدمه ایرانی کشتی نفت‌کش سانچی را تسلیت گفت. ادامه »
24
جلسه فرماندهان بسیج سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد
چکیده: جلسه فرماندهان پایگاه‌های بسیج سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز یکشنبه ۲۴ دی ۹۶ در سالن خلیج‌فارس واقع در مجموعه سعدآباد برگزار شد. ادامه »
24
مدیر مجموعه سعدآباد با شهردار منطقه یک تهران و فرماندار شمیرانات دیدار کرد
چکیده: مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد صبح امروز ۲۴ دی ۹۶ با حبیب‌الله تاجیک شهردار منطقه یک تهران و عزت‌الله خانمحمدی فرماندار شمیرانات دیدار کرد. ادامه »
24
۲۰ اثر فاخر خوشنویسی از موزه میرعماد سعدآباد ثبت ملی شد
چکیده: ۲۰ اثر فاخر هنر خوشنویسی ایرانی محفوظ در موزه خط و کتابت میرعماد واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، در فهرست آثار منقول ثبت ملی شد. ادامه »
24
نمایش آثار دو خوشنویس خوزستانی در موزه شوش
چکیده: انجمن خوشنویسان شهرستان شوش با همکاری میراث‌فرهنگی و اداره ارشاد اسلامی این شهرستان، نمایشگاهی از آثار دو خوشنویس خوزستانی را در سالن جنب باغ‌موزه شوش برپا کرده است. ادامه »
صفحه 2 از 1855ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری