جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

04
نمایشگاه نقاشی آبرنگ در کاخ نیاوران
چکیده: نمایشگاه نقاشی آبرنگ 5 تا 13 اسفند در تالار آبی کاخ اختصاصی نیاوران برگزار می‌شود. ادامه »
04
در آیین رونمایی از فیلم «علم آرزوها» مطرح شد

پیوند مفهوم فلسفی شهادت امید و تولد و باززایی

پیوند مفهوم فلسفی شهادت امید و تولد و باززایی
چکیده: رئیس پژوهشکده مردم‌شناسی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری شهادت را یک مفهوم هستی‌شناختی دانست که با امید و تولد و باززایی گره خورده است. ادامه »
04
مراتب ثبت 10 اثر میراث‌فرهنگی ناملموس به استاندار خوزستان اعلام شد
چکیده: زهرا احمدی‌پور معاون رئیس جمهوری دیروز 3 اسفند در نامه‌ای خطاب به استاندار خوزستان مراتب ثبت 10 اثر میراث‌فرهنگی ناملموس را اعلام کرده است. ادامه »
04
آغاز کاوش در تپه‌ پیش‌ازتاریخ تل سوزو/ هویت ساکنان 6هزارساله ساحل خلیج‌فارس آشکار می‌شود
چکیده: سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: «گمانه‌زنی و کاوش تل سوزو یکی از تپه‌های پیش‌ازتاریخ در پس‌کرانه‌های خلیج فارس در این استان شروع شد.» ادامه »
04
«پارسه» روزگاری غنی‌ترین شهر زیر آفتاب
چکیده:    
04
اعلام مراتب ثبت 15 اثر منقول فرهنگی‌تاریخی به استاندار تهران
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری دیروز 3 اسفند در نامه‌ای خطاب به استاندار تهران مراتب ثبت 15 اثر منقول فرهنگی‌تاریخی را اعلام کرده است. ادامه »
03
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از خانه تاريخی حشمت‌اللشكر در سرخه بازديد كرد
چکیده: معاون رئيس‌جمهوری و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری از خانه تاريخی حشمت‌اللشکر در سرخه بازديد كرد. ادامه »
03
در نشست «نقش زبان‌های محلی در مقابل زبان فارسی» و هم‌زمان با روز زبان مادری مطرح شد

نابودی زبان مادری نابودی بخشی از میراث و تمدن بشری است

نابودی زبان مادری نابودی بخشی از میراث و تمدن بشری است
چکیده: محمدرضا باطنی در نشست «نقش زبان‌های محلی در مقابل زبان فارسی» و هم‌زمان با روز زبان مادری تصریح کرد: «نابودی زبان‌های مادری نابودی بخشی از میراث و تمدن بشری است و نباید اجازه داد زبان‌های مادری، که معمولاً زبان اقلیت‌ها هستند، از بین بروند.» ادامه »
03
102مقاله به دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت ارائه شد
چکیده:  دبیرعلمی دوازدهمین همایش دوسالانه حفاظت و مرمت اشیای تاریخی‌فرهنگی و تزئینات وابسته به معماری گفت: «102 مقاله به این دبیرخانه ارائه شده که کیفیت بالای مقالات ارائه‌شده کم‌سابقه است.» ادامه »
03
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان فارس:

مقاوم‌سازی مانع تخریب کامل غار سنگ‌شکنان جهرم شد

مقاوم‌سازی مانع تخریب کامل غار سنگ‌شکنان جهرم شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس با اشاره به انتشار اخباری درخصوص تخریب ناشی از بارش سنگین باران در قسمتی از پیش‌آمدگی سقف بیرونی غار سنگ‌شکنان جهرم گفت: «عملیات اجرایی مقاوم‌سازی دهانه‌های ورودی و ستون‌های میانی مانع تخریب کامل غار سنگ‌شکنان جهرم شده است.» ادامه »
03
نوروز متفاوت 96 با همکاری سمن‌ها قابل‌اجراست/ گردشگری داخلی زمینه انسجام ملی را فراهم می‌کند
چکیده: زهرا احمدی‌پور در نشست تشکل‌های مردم‌نهاد و فعالان صنعت گردشگری استان سمنان تأکید کرد که سمن‌ها میراث‌بان و دیده‌بان سازمان میراث‌فرهنگی هستند و هر آنچه سمن‌ها اعلام می‌کنند دغدغه ماست. ادامه »
03
در مراسمی با حضور مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان

اداره میراث‌فرهنگی شهرستان فلاورجان افتتاح شد

اداره میراث‌فرهنگی شهرستان فلاورجان افتتاح شد
چکیده: در مراسمی با حضور مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان و جمعی از مدیران این اداره‌کل، امام‌جمعه فلاورجان و فرماندار و جمعی از مدیران شهرستان، اداره میراث‌فرهنگی شهرستان فلاورجان افتتاح شد. ادامه »
03
اولین نشست تخصصی نوروز 96 در مجموعه سعدآباد برگزار شد
چکیده: با حضور محمدرضا کارگر، مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد، و مسئولان موزه‌ها و واحد‌های این مجموعه فرهنگی‌تاریخی، اولین نشست تخصصی نوروز 96، امروز سه‌شنبه 3 اسفند، در این مجموعه برگزار شد. ادامه »
03
دیدار چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی
چکیده: چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در دیداری که عصر دیروز 2 اسفند با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری داشتند، مسائل و مشکلات منطقه و شهرستان‌های حوزه انتخابیه خود را مطرح کردند. ادامه »
03
سنگ مزار ایلخانی در کاشان مرمت شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشان، امروز 3 اسفند، از آغاز بررسی و مرمت سنگ مزار تاریخی در کاشان خبر داد. ادامه »
03
فشار توسعه در بافت تاریخی یزد کنترل شده است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد به مدیریت بافت شهر تاریخی یزد و حفاظت از آن اشاره کرد و افزود: «فشار توسعه مهم‌ترین تهدید برای بناها و بافت‌های تاریخی به‌شمار می‌رود؛ بااین‌حال، هم‌اکنون فشار توسعه در بافت تاریخی یزد کنترل شده است.» ادامه »
03
احمدی‌پور در حاشیه بازدید از بافت تاریخی استان سمنان تأکید کرد

نظارت بر کیفیت و قیمت محصولات و خدمات در نوروز 96/ سمنان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل می‎شود

نظارت بر کیفیت و قیمت محصولات و خدمات در نوروز 96/ سمنان از معبر به مقصد گردشگری تبدیل می‎شود
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «در ایام نوروز 96 بر کیفیت و قیمت محصولات و خدماتی که در این ایام ارائه می‌شود نظارت خواهد شد.» ادامه »
03
 معاون رئيس‌جمهوری از بافت تاريخی سمنان بازديد كرد
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از بافت تاریخی استان سمنان بازدید کرد. ادامه »
03
با هدف شناخت بیشتر تپه‌های اقماری شهر سوخته صورت می‌گیرد

آغاز فصل پنجم کاوش باستان‌شناختی در تپه یلدای شهرستان زابل

آغاز فصل پنجم کاوش باستان‌شناختی در تپه یلدای شهرستان زابل
چکیده: پنجمین برنامه کاوش آموزشی باستان‌شناسی در تپه طالب‌خان 2 (یلدا) با هدف تعیین عرصه و حریم آن و همچنین شناخت بیشتر تپه‌های اقماری شهر سوخته آغاز شد. ادامه »
03
استاندار کردستان در کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران:

معماری شهرها تأثیر مستقیم در هویت انسان دارد

معماری شهرها تأثیر مستقیم در هویت انسان دارد
چکیده: کنگره استانی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران (استان کردستان)، روز دوشنبه 2 اسفند، با حضور مسئولان استانی در دانشگاه فرهنگیان در سنندج برگزار شد. در این کنگره، استاندار کردستان بر تأثیر مستقیم معماری شهر و روستاها در زندگی و هویت انسان تأکید کرد. ادامه »
صفحه 3 از 1604اولین   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین