ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

02
همکاری‌ بنیاد مسکن و میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی برا‌ی گردشگری روستایی
چکیده: با هدف توسعه گردشگری روستایی، ‌جلسه مشترک بین بنیاد مسکن و اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی برگزار شد.   ادامه »
02
رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشان عنوان کرد

مرمت آسیاب تاریخی واعظی کاشان

مرمت آسیاب تاریخی واعظی کاشان
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی کاشان از مرمت و سامان‌دهی آسیاب تاریخی واعظی کاشان خبر داد.   ادامه »
02
بازدید رایگان از موزه‌ها در روز جهانی گردشگری
چکیده: بازدید از موزه‌ها و اماکن فرهنگی‌تاریخی تحت پوشش سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در روز جهانی گردشگری رایگان است. ادامه »
02
 مرمت و سامان‌دهی بام گرمابه تاریخی میرزاکریم در استان قزوین پایان یافت
چکیده: بام گرمابه تاریخی میرزاکریم، به‌همت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین سامان‌دهی و مرمت شد. ادامه »
02
سید‌محمد بهشتی در مراسم رونمایی از کتاب باغ ایرانی:

باغ ایرانی به‌مثابه یک پرسش بزرگ مطرح شد

باغ ایرانی به‌مثابه یک پرسش بزرگ مطرح شد
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با اشاره به اینکه باغ ایرانی به‌مثابه یک پرسش بزرگ مطرح شد و افرادی بر روی آن متمرکز شدند، تصریح کرد: «در اثر همین جست‌وجو و پرسش‌ها امروز 9 باغ ایرانی در فهرست میراث‌جهانی ثبت‌شده است.» ادامه »
02
با همکاری باستان‌شناسان ایرانی و آلمانی انجام شد

کشف مواد فرهنگی آغاز ایلامی در تپه سفالین

کشف مواد فرهنگی آغاز ایلامی در تپه سفالین
چکیده: هفتمین فصل کاوش‌های باستان‌شناسی تپه سفالین از سوی باستان‌شناسان ایرانی و آلمانی به کشف تعدادی از مواد فرهنگی مورد استفاده در مدیریت و نظارت اقتصادی جامعه شهرنشین دوره آغاز ایلامی منجر شد. ادامه »
02
در نشست خبری مشترک نکوداشت آئین هشتادسالگی در موزه مطرح شد

بازدید رایگان برای هشت‌ساله‌ها و هشتاد‌ساله‌ها از موزه ملی ایران و موزه ملی ملک

بازدید رایگان برای هشت‌ساله‌ها و هشتاد‌ساله‌ها از موزه ملی ایران و موزه ملی ملک
چکیده: نشست خبری مشترک موزه ملی ایران و موزه ملی ملک به مناسبت هشتادسالگی دو موزه دیروز شنبه اول مهر 96، در نگارخانه موزه ملی ملک با حضور مدیر موزه ملی ایران، مدیرعامل کتابخانه و موزه ملی ملک و رئیس ستاد برگزاری آیین‌ هشتاد سالگی در کتابخانه ملک برگزار شد.   ادامه »
01
اختتامیه برنامه‌های تابستانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه میراث‌ جهانی شوش
چکیده: با پایان یافتن تابستان سال 1396، نمایشگاهی از آثار هنری از جمله نقاشی، سفال، کاردستی، آثار ادبی، شعر و داستان کودکان و نوجوانان 3 تا 16 ساله شرکت‌کننده در کلاس‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایگاه میراث‌ جهانی شوش برگزار شد. ادامه »
01
 بالابردن مسئولیت‌پذیری در کارکنان، زیرساختی برای ترویج امر به معروف
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان بالابردن مسئولیت‌پذیری در کارکنان را زیرساخت و زیر بنای امر به معروف خواند و تأکید کرد که در صورت تحقق این امر با کاهش معضلات و منکرات در نظام اداری مواجه خواهیم شد. ادامه »
01
شروع مطالعات باستان‌شناسی در محوطه تاریخی سنگر ماکو
چکیده: طرح مطالعات قلعه سنگر ماکو با هدف کاوش و خواناسازی این محوطه تاریخی، شروع شد. ادامه »
01
علم‌بران تفرش آیینی کهن و  موروثی از پدر به پسر است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «شهرستان تفرش به‌عنوان یکی از کانون‌های تشیع در مرکز ایران از صدر اسلام تاکنون مطرح بوده است.» ادامه »
01
آغاز عملیات مرمتی آب‌انبار حاجی‌علیرضا در روستای فیروزآباد شهرستان اشکذر
چکیده: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی، آب‌انبار حاجی‌علیرضا در روستای فیروزآباد در شهرستان اشکذر مرمت و بازسازی می‌شود. ادامه »
01
مرمت ارسی‌های تالار خانه نصیرالملک رو به اتمام است
چکیده: بیش از 50‌درصد تثبیت و مرمت اُرسی‌های منحصر‌به‌فرد تالار خانه نصیرالملک شیراز با به‌کارگیری بهترین استادکاران مرمتی انجام شد. ادامه »
01
آغاز عملیات 18 طرح پژوهشی و مرمت آثار تاریخی در روستای تاریخی ابیانه
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان صبح امروز یک مهر 96 از آغاز 8 طرح در حوزه‌های پژوهش، مرمت و مستند‌سازی آثار تاریخی روستای ابیانه خبر داد. ادامه »
01
عَلم‌گردانی هزاوه، آیینی سراسر ارادت به خاندان نبوت است
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «آیین‌های عاشورایی استان غیر از ارزشی که به‌لحاظ میراث‌معنوی دارا هستند نمونه‌هایی بسیار اصیل و شاخص در نشان‌دادن ارادت مردم این خطه به شعائر‌الله به شمار می‌آیند.» ادامه »
01
کتاب «غذا در آیینه فرهنگ» به‌چاپ رسید
چکیده: کتاب «غذا در آیینه فرهنگ» به کوشش علیرضا حسن‌زاده با همکاری مینو سلیمی و مریم پهلوان‌شریف توسط پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری منتشر شد. ادامه »
01
دو خانه‌ قاجاری شیراز در دست مرمت است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از بازسازی و مرمت بخش‌هایی از خانه‌های تاریخی توجه و آموزگار واقع در بافت تاریخی‌فرهنگی شیراز خبر داد.  ادامه »
01
رد پای جنگجویان اشکانی در وستمین
چکیده: کاوش‌های نجات‌بخشی باستان‌شناسی در محوطه اشکانی وستمین که در جریان خط انتقال گاز به استان‌های شمالی، از قوشه سمنان تا نیروگاه نکا کشف شد، در دومین فصل خود به آثار منحصر‌به‌فردی انجامید که در نوع خود بی‌نظیر بوده و نشان از توان کشور‌داری و جنگ‌آوری اشکانیان دارد .   ادامه »
01
تقدیر نماينده مردم سيرجان و بردسير از مديركل ميراث‌فرهنگی كرمان
چکیده: نماينده مردم سيرجان و بردسير در مجلس شوراي اسلامی از تلاش‌های مديركل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری كرمان در راستای ثبت سيرجان به عنوان شهر جهانی گليم قدردانی كرد. ادامه »
01
استفاده از ظرفیت‌های صنایع‌دستی و گردشگری عدالت اجتماعی را به‌دنبال دارد/ باید از فضای مجازی برای معرفی و تبلیغ ظرفیت‌ها استفاده شود
چکیده: متمم سوم تفاهم‌نامه بین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و صندوق کارآفرینی امید امروز شنبه 1 مهر 96 به امضای علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  و اصغر نورالله‌زاده مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید رسید. ادامه »
صفحه 3 از 1780ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها