یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

22
زمین‌لرزه شب گذشته به آثار تاریخی کردستان آسیبی وارد نکرد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به وقوع زمین‌لرزه شدید شب گذشته در استان‌های غربی کشور گفت: «بر اساس بازدیدهای کارشناسان و ارائه گزاش‌های آن‌ها، هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
استفاده از فناوری نانو در حفاظت از کران‌های روستای تاریخی کندوان
چکیده: مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی کندوان از اجرای و استفاده از فناوری نانو در حفاظت کران‌های روستای تاریخی کندوان خبر داد. ادامه »
22
آثار تاریخی استان مرکزی در زمین‌لرزه دیشب آسیبی ندیدند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه شدید شب گذشته در استان‌های غربی کشور گفت: «بر اساس بازدیدهای کارشناسان و ارائه گزارش‌های آن‌ها، هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
کشف شهر اشکانی ـ ساسانی «کُران» در پس‌کرانه‌های خلیج فارس
چکیده: شهری متعلق به ادوار اشکانی، ساسانی تا قرون میانه اسلامی به نام «کُران» در شهرستان مُهر واقع در پس‌کرانه‌های خلیج فارس کشف شد. ادامه »
22
رونمایی از سردیس شیرمحمد اسپندار استاد دونلی‌نوازی در ایرانشهر
چکیده: سردیس استاد اسپندار در مرکز صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایرانشهر رونمایی شد. ادامه »
22
آثار تاریخی زنجان از زمین‌لرزه دیشب در امان ماندند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری زنجان با اشاره به وقوع زمین‌لرزه شدید شب گذشته در استان‌های غربی کشور گفت: «بر اساس بازدیدهای کارشناسان و ارائه گزاش‌های آن‌ها، هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
با وجود وقوع زمین‌لرزه شدید در استان‌های غربی کشور

آثار و ابنیه تاریخی لرستان از زلزله آسیبی ندیدند

آثار و ابنیه تاریخی لرستان از زلزله آسیبی ندیدند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لرستان با اشاره به وقوع زمین‌لرزه شدید شب گذشته در استان‌های غربی کشور گفت: «هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
زلزله به آثار تاریخی همدان آسیبی نزده است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: «هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
زلزله آسیبی به بناهای تاریخی آذربایجان غربی وارد نکرده است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان غربی اعلام کرد که خوشبختانه زلزله آسیبی به بناهای تاریخی این استان وارد نکرده است. ادامه »
22
آثار تاریخی خوزستان در زمین‌لرزه شب گذشته آسیبی ندیده‌اند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خوزستان گفت: «هیچ‌گونه خسارتی به آثار تاریخی این استان در زمین‌لرزه شب گذشته وارد نشده است.» ادامه »
22
بناهای تاریخی آذربایجان شرقی از زلزله در امان ماندند/ بررسی‌های بیشتر در حال انجام است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی اعلام کرد که خوشبختانه زلزله آسیبی به بناهای تاریخی این استان وارد نکرده است. ادامه »
22
احتمال آسیب‌دیدگی بیش از 7 بنای تاریخی در ایلام/ دیوارهای موزه‌ دره‌شهر ترک خورد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام گفت: «متأسفانه در اثر زلزله شب گذشته، دیوارهای موزه باستان‌شناسی دره‌شهر ترک خورده است اما خوشبختانه به ویترین‌ها و آثار تاریخی داخل موزه آسیبی وارد نشده است.» ادامه »
22
5 اثر تاریخی کرمانشاه در اثر زلزله آسیب دیده است/ بررسی‌ها برای تخمین میزان تخریب آثار تاریخی ادامه دارد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «در اثر زلزله شب گذشته 5 اثر تاریخی در 3 شهرستان قصرشیرین، سرپل ذهاب و دالاهو آسیب دیده‌اند و سرکشی‌ها به سایر آثار تاریخی برای تخمین درصد آسیب‌های وارده ادامه دارد.» ادامه »
22
قراردادهای سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی اصلاح می‌شود
چکیده: بر اساس مصوبه هیئت‌مدیره صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای فرهنگی‌تاریخی، بازنگری پیش‌نویس قراردادهای سرمایه‌گذاری در مرمت، احیا و واگذاری حق بهره‌برداری از بناهای تاریخی با هدف رفع مشکلات و موانع این حوزه به صورت برد- برد در دستور کار این صندوق قرار می‌گیرد. ادامه »
21
استاد روح‌الله خالقی یکی از بزرگ‌ترین حافظان موسیقی اصیل ایران بود
چکیده: امروز پنجاه‌و‌دومین سالروز درگذشت روح‌الله‌ خالقی، استاد موسیقی ایرانی، آهنگ‌ساز، نوازنده ویولن و خالق سرود «ای ایران» است. ادامه »
21
مدیر مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد خبر داد

تالارهای دیده‌نشده در موزه ظروف سلطنتی گشوده می‌شود

تالارهای دیده‌نشده در موزه ظروف سلطنتی گشوده می‌شود
چکیده: افزایش تالارهای موزه‌ای کاخ اشرف (موزه ظروف سلطنتی) واقع در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد و رونمایی از تالارها و اشیای موزه‌ای باارزش و دیده‌نشده در این کاخ برای عموم از هفته جاری آغاز و به ترتيب اولويت تا سه هفته متوالی انجام می‌شود.   ادامه »
21
استاد محمد مختاریان در فهرست حاملان میراث ناملموس ثبت شد
چکیده: مهارت ویژه استاد محمد مختاریان آبیز هنرمند روشن‌دل خراسان جنوبی و مهارت چاقوسازی (اره‌کارد) روستای آبیز در فهرست میراث ناملموس به ثبت رسید. ادامه »
21
چهل‌وهفتمین برنامه دورهمی یادگیری با عنوان «گردشگری با کتاب» در گرگان برگزار شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی استان گلستان گفت: «چهل‌وهفتمین برنامه دورهمی یادگیری با عنوان «گردشگری با کتاب» با همکاری خانه پرسش با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در محل موزه باستان‌شناسی گرگان برگزار شد.»  ادامه »
21
مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران:

آثار نیما یوشیج ظرفیت جهانی شدن دارد

آثار نیما یوشیج ظرفیت جهانی شدن دارد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی مازندران با اشاره به سالروز تولد نیما یوشیج  تأکید کرد که آثار این شاعر ایرانی ظرفیت جهانی شدن دارد. ادامه »
21
قطار عقاب طلایی وارد خوزستان شد
چکیده: قطار گردشگری عقاب طلایی با ۷۸ گردشگر از کشورهای مختلف وارد خوزستان شد. ادامه »
صفحه 4 از 1817ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...