یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

21
ثبت ملی 4 پرونده میراث ناملموس استان فارس
چکیده: مسئول مردم‌شناسی و ثبت آثار معنوی میراث فرهنگی استان فارس، از ثبت چهار پرونده میراث ناملمومس(معنوی) استان در فهرست آثار معنوی کشور خبر داد. ادامه »
21
پایان عملیات مرمت قلعه‌باغ مود در شهرستان سربیشه
چکیده: سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سربیشه از پایان عملیات مرمت قلعه‌باغ مود در این شهرستان خبر داد. ادامه »
21
حفاران غیرمجاز در املش دستگیر شدند
چکیده: مجرمانی که قصد حفاری به قصد تحصیل اشیای عتیقه در یکی از روستاهای شهرستان املش استان گیلان را داشتند، به‌همت نیروهای پایگاه حفاظتی میراث فرهنگی این شهرستان دستگیر شدند. ادامه »
21
تنوع فرهنگی ایران بهترین الگوی صلح و همزیستی است
چکیده: رئیس ایکوم ایران گفت: «تنوع فرهنگی ایران بهترین نمونه بیانگر مفهوم صلح و همزیستی است که می‌تواند الگوی مناسبی برای فرهنگ‌ها و کشورهای دیگر باشد.» ادامه »
21
مرمت خانه تاریخی کیهان در شهر مود آغاز شد
چکیده: فاز اول مرمت خانه تاریخی کیهان در شهر مود از توابع شهرستان سربیشه آغاز شد. ادامه »
21
مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان خبر داد

بررسی طرح‌‌های جایگزین نصب حفاظ در سی‌وسه‌پل

بررسی طرح‌‌های جایگزین نصب حفاظ در سی‌وسه‌پل
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان گفت: «نصب هرگونه حفاظ برروی سی و سه پل و سایر پل‌های تاریخی با اجماع نظر کارشناسان و دوستداران میراث‌فرهنگی صورت می‌گیرد.» ادامه »
21
رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی شاهرود خبر داد

پایان مرمت حمام تاریخی بیارجمند

پایان مرمت حمام تاریخی بیارجمند
چکیده: رئیس اداره ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهرود از اتمام مرمت حمام تاریخی بیارجمند خبر داد.   ادامه »
21
تخریب خانه سلامتی‌ها در قم تخلف محرز است/ میراث‌فرهنگی استان پیگیری قانونی را آغاز کرده است
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی قم گفت: «خانه تاریخی سلامتی‌ها که از نظر معماری و تاریخی ارزش فراوانی داشت متأسفانه در اقدامی ناگهانی توسط مالک، تخریب شد، اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان این اقدام را یک تخلف محرز می‌داند و پیگیری قضایی این اقدام را آغاز کرده است.» ادامه »
21
علاقه‌مندی موسسه ملی میراث‌فرهنگی زیر آب چین به همکاری با ایران
چکیده: رئیس مؤسسه ملی میراث‌فرهنگی زیر آب چین با ابراز شگفتی از مشاهده محوطه تاریخی سیراف بوشهر تصریح کرد که علاقه‌مند به همکاری با کشورهای دارای تمدن‌های بسیار باستانی هستیم. ادامه »
21
بهشتی در آیین رونمایی از پوستر همایش فرهنگ صلح و تنوع فرهنگی:

صلح تنها به معنی نجنگ نیست

صلح تنها به معنی نجنگ نیست
چکیده: سیدمحمد بهشتی گفت: «صلح تنها به معنی نجنگ نیست بلکه معانی گسترده‌ای دارد که اگر به عدل تصنعی اکتفا کنیم، آن را درک نخواهیم کرد.» ادامه »
21
باهدف جلوگیری از تخریب بیشتر صورت گرفت

گمانه‌زنی برای تعیین حریم تپه چال پیرتاج در کردستان

گمانه‌زنی برای تعیین حریم تپه چال پیرتاج در کردستان
چکیده: گمانه‌زنی برای تعیین حریم تپه چال پیرتاج شهرستان بیجار در استان کردستان و متعلق به حدود 5هزار سال پیش با هدف گمانه‌زنی حفاظت از عرصه و پشنهاد حریم این محوطه ارزشمند انجام شد. ادامه »
21
نصب نخستین کاشی ماندگار کرمان بر سردر خانه یک روزنامه‌نگار قدیمی + تصاویر
چکیده: در راستای حفظ میراث ناملموس کشور نخستین کاشی ماندگار طی مراسمی بر سردر خانه یحیی فتح‌نجات مؤسس روزنامه «کرمان امروز» نصب شد. ادامه »
20
سازمان میراث‌فرهنگی نقش و جایگاهی جدی در طرح اشتغال روستایی دارد
چکیده: مونسان گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نقش و جایگاه جدی در طرح اشتغال روستایی دارد، 10درصد از این اعتبار به حوزه صنایع‌دستی و 10درصد به حوزه گردشگری اختصاص یافته است که باید با تعریف پروژه‌هایی در این دو حوزه از اعتبار اختصاص‌یافته برای ایجاد اشتغال، رشد و توسعه روستاها استفاده کرد.» ادامه »
20
گشایش و بهره‌برداری از باغ خلعت‌پوشان برای «تبریز2018»
چکیده: شهردار تبریز در بازدید از باغ و برج تاریخی خلعت‌پوشان، از امکان‌سازی برای گشایش و بهره‌برداری گردشگری از این مجموعه تاریخی در برنامه‌های «تبریز2018» خبر داد. ادامه »
20
شهر جهانی یزد نیاز به برنامه‌ محوری و طرح جامع دارد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی یزد تدوین یک طرح جامع شهری با محوریت سازمان میراث‌فرهنگی در مسیر توسعه پایدار شهر جهانی یزد را از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان دانست. ادامه »
20
سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی شهرستان خبر داد

پایان مرمت مسجد جامع و حمام بیرون دژ سرخه

پایان مرمت مسجد جامع و حمام بیرون دژ سرخه
چکیده: سرپرست نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخه از پایان مرمت دو اثر تاریخی در این شهرستان خبر داد. ادامه »
20
سرعت احیای بناهای تاریخی در گروی ورود بخش خصوصی به این حوزه است
چکیده: نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: «ورود بخش خصوصی به احیای بناهای تاریخی و سرمایه‌گذاری مردمی در این حوزه می‌تواند روند باززنده‌سازی بناهای تاریخی را سرعت بخشد.» ادامه »
20
2500 اثر تاریخی‌فرهنگی مجموعه‌های خصوصی شیراز مستندنگاری شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از اتمام پروژه مستندنگاری 2500 اثر تاریخی‌فرهنگی مجاز مجموعه‌های خصوصی شیراز خبر داد. ادامه »
20
دومین سوگواره ملی «میراث عاشورا در قاب عکس» در خراسان جنوبی به کار خود پایان داد
چکیده: سوگواره «میراث عاشورا در قاب عکس» امروز  شنبه ۲۰ آبان با معرفی نفرات برگزیده در دو بخش استانی و ملی به کار خود پایان داد. ادامه »
20
گشت شبانه نظارت بر آثار تاریخی در سرعین انجام می‌شود
چکیده: مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرعین از انجام گشت شبانه نظارت بر آثار تاریخی این شهرستان خبر داد. ادامه »
صفحه 5 از 1817ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...