یکشنبه 28 آبان 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

20
مرمت کاشی‌کاری آرامگاه کمال‌الملک آغاز شد
چکیده: همزمان با راه‌اندازی کارگاه کاشی در شهرستان نیشابور، مرمت کاشی‌کاری آرامگاه کمال‌الملک آغاز شد. ادامه »
20
معاون میراث‌‌فرهنگی تهران:

خانه عفیف‌الدوله باید بازسازی شود

خانه عفیف‌الدوله باید بازسازی شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی تهران اعلام کرد که در مکاتبه با شهرداری منطقه ۱۲، اعلام شد که اگر بنای «عفیف‌الدوله» به‌طور کامل هم تخریب شده بود، باید بار دیگر و براساس طرح اصلی و مستندات موجود بازسازی شود.   ادامه »
20
داربست‌های ایوان کاخ عالی‌قاپو اصفهان جمع‌آوری می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان صبح امروز شنبه 20 آبان 96 از اتمام عملیات استحکام‌بخشی ایوان کاخ عالی‌قاپو خبر داد. ادامه »
20
نشست «میراث طبیعی، توسعه پایدار» برگزار می‌شود
چکیده: دومین نشست تخصصی گروه میراث طبیعی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، با عنوان «میراث طبیعی، توسعه پایدار » 22 آبان امسال برگزار می‌شود. ادامه »
20
سامان‌دهی محوطه اطراف تپه باستانی بازگیر شهرستان مینودشت
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان از اخذ اعتبار 4 میلیارد ریالی برای سامان‌دهی محوطه اطراف تپه باستانی بازگیر شهرستان مینودشت خبر داد. ادامه »
20
دستگیری 6 حفار غیر‌مجاز در شهر نمین
چکیده: مسئول میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نمین از دستگیری 6 حفار غیرمجاز در حوالی یکی از روستاهای شهرستان نمین خبر داد. ادامه »
20
اتمام عملیات مرمت و سامان‌دهی بافت پیرامون شارستان تا مسجد جامع کهن میبد
چکیده: مدیر پایگاه پژوهشی شهر تاریخی میبد از اتمام عملیات اجرایی مرمت و سامان‌دهی بافت پیرامون دروازه کثنوا شارستان تا مسجد جامع کهن میبد خبر داد. ادامه »
20
ابراز تمایل چینی‌ها برای باستان‌شناسی زیر آب در ایران
چکیده: رئیس موسسه ملی میراث‌فرهنگی زیرآب چین خواستار فعالیت در بخش ساحلی و داخل آب یکی از دو منطقه مهرویان و نجیروم در محوطه باستانی سیراف بوشهر شد. ادامه »
20
بقایای زیارتگاهی از دوره قاجاریه در حوزه سد چندیر خراسان شمالی آشکار شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی خراسان شمالی با اشاره به طرح نجات‌بخشی آثار تاریخی حوزه سد چندیر جرگلان استان گفت: «در اثر اجرای این طرح بقایای یک زیارتگاه مربوط به دوره قاجاریه کشف شد.»  ادامه »
20
شناسایی بیش از سی اثر تاریخی‌فرهنگی در آذربایجان غربی
چکیده: هیئت پژوهش بررسی مطالعات فرهنگی‌تاریخی محور انتقال آب به دریاچه ارومیه با مطالعه در دره‌ها و دشت‌های میان‌کوهی این مسیر بیش از سی اثر تاریخی فرهنگی از ادوار مختلف پیش از تاریخ، دوران تاریخی و دوران اسلامی را شناسایی کرد. ادامه »
20
کتاب «جاده ولایت» در آستانه شهادت امام رضا(ع) منتشر می‌شود
چکیده: کتاب «جاده ولایت»، روایت‌کننده مسیر حرکت کاروان سیاسی‌مذهبی امام رضا(ع) از مدینه به مرو، از سوی مؤسسه انتشاراتی و پژوهشی راویان میراث کهن چاپ و انتشار شد. ادامه »
19
توضیح اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان تهران درخصوص آرامگاه ملک‌المتکلمین
چکیده: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران امروز جمعه 19 آبان 96 درخصوص آرامگاه ملک‌المتكلمين و وضعیت آن توضیحاتی را ارائه و اعلام کرد پرونده مربوط به آن فردا مجددا پیگیری می‌شود. ادامه »
19
مدیر کل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی:

پیاده‌روی اربعین، فرهنگی با ارزش‌های میراث ناملموس ملی است

پیاده‌روی اربعین، فرهنگی با ارزش‌های میراث ناملموس ملی است
چکیده: مدیر کل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی تأکید کرد که پیاده‌روی اربعین، فرهنگی با ارزش‌های میراث ناملموس ملی است و نشان می‌دهد که فرهنگ تابع مرزهای اعتباری و سیاسی نیست. ادامه »
18
ثبت جهانی چوگان ایران و کمانچه آذرماه نهایی می‌شود
چکیده: با تأیید ارزیابی فنی یونسکو از دو پرونده پیشنهادی «چوگان بازی سوار بر اسب همراه با روایتگری و  موسیقی» و «هنر ساختن و نواختن کمانچه»، ثبت این دو پرونده در دوازدهمین اجلاس میراث ناملموس یونسکو که قرار است از 4 تا 9 دسامبر (13 تا 18 آذرماه) درجزیره ججو جمهوری کره برگزار شود به تصویب خواهد رسید. ادامه »
18
یونسکو پرونده‌های میراث ناملموس ایران را پذیرفت

بازی چوگان و هنر ساختن و نواختن کمانچه یک قدم تا ثبت در فهرست جهانی

بازی چوگان و هنر ساختن و نواختن کمانچه یک قدم تا ثبت در فهرست جهانی
چکیده: مدیر‌کل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «بازی چوگان و هنر ساختن و نواختن کمانچه برای ثبت در فهرست جهانی میراث ناملموس از سوی یونسکو پذیرفته شد.» ادامه »
17
ابلاغ مراتب ثبت «حمام احمدآباد دیلمقانی» به استاندار کرمان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نامه‌ای به استاندار کرمان مراتب ثبت «حمام احمدآباد دیلمقانی» را به او ابلاغ کرد. ادامه »
17
در نامه‌های جداگانه از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی انجام شد

ابلاغ مراتب ثبت 5 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گیلان

ابلاغ مراتب ثبت 5 اثر فرهنگی‌تاریخی به استاندار گیلان
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در پنج نامه جداگانه به استاندار گیلان مراتب ثبت پنج اثر فرهنگی‌تاریخی در این استان را به او ابلاغ کرد. ادامه »
17
برگزاری کارگاه مرمت کاشی معرق در نیشابور
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور گفت: «کارگاه مرمت کاشی معرق به‌منظور مرمت کاشی بناهای تاریخی شهرستان نیشابور در حال برگزاری است.» ادامه »
17
4 میراث ناملموس مربوط به ایام محرم استان اصفهان به ثبت ملی خواهند رسید
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان امروز و در آستانه اربعین حسینی از تصویب طرح و تهیه پرونده 4 میراث ناملموس آیین‌های مربوط به محرم در پهنه استان اصفهان جهت ثبت ملی آنها خبر داد. ادامه »
17
انهدام باند خرید‌و‌فروش آثار تاریخی و کشف 778 شیء در  تفرش
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان مرکزی از انهدام یک باند خرید و فروش آثار تاریخی و عتیقه  و کشف 778 شیء تاریخی در شهرستان تفرش خبر داد. ادامه »
صفحه 6 از 1817ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
طالبیان در بازدید از آثار تاریخی کرمانشاه تأکید کرد

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

آغاز مرمت و حفاظت اضطراری بناهای تاریخی آسیب‌دیده از زلزله‌ /آثار تاریخی ثروت هویتی مردم منطقه است

معاون میراث‌فرهنگی کشور با سفر به استان کرمانشاه از آثار تاریخی آسیب‌دیده در شهرستان‌های سرپل ذ...