چهارشنبه 27 دی 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

18
۳ تن از نامداران موسیقی ایرانی به‌عنوان گنجینه‌های زنده بشری معرفی شدند
چکیده: استاد ابراهیم قنبری مهر، استاد محمد اسماعیلی و عاشیق سلجوق شهبازی، سه تن از نامداران موسیقی ایران، به‌عنوان «گنجینه زنده بشری در موسیقی ایرانی» در فهرست حاملان میراث ناملموس (نادره‌کاران) معرفی شدند.  ادامه »
18
 مانور آموزشی اطفای حریق ویژه نیروهای یگان حفاظت موزه بزرگ خراسان برگزار می‌شود
چکیده: مدیر موزه بزرگ خراسان گفت: «یگان حفاظت موزه بزرگ خراسان، آموزش اطفای حریق می‌بینند.» ادامه »
18
باغ کمال محفل انس عرفا و شعرای تبریز
چکیده: باغ کمال در زمان حضور كمال خجندی محفل انس عرفا و شعرای تبريز بود كه برای بهره‌مندی از محضر آن عارف بزرگ روی به سوی باغ كمال می‌نهادند و از وجود شیخ بهره‌ها می‌جستند. ادامه »
18
همکاری حفاظتی و مرمتی ایران و  ایتالیا در تخت جمشید
چکیده: پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی‌فرهنگی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در زمینه مستندنگاری و حفاظت و مرمت آثار محوطه میراث جهانی تخت جمشید و منظر فرهنگی آن با مرمتگران ایتالیایی همکاری می‌کند. ادامه »
18
کشاورز همدانی اشیای تاریخی ۵هزارساله را به یگان حفاظت اهدا کرد
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خبر داد که در پی فرهنگ‌سازی حفاظت از اموال تاریخی، کشاورزی همدانی اشیای تاریخی با قدمت هزاره سوم پیش از میلاد را که در زمین کشاورزی‌اش کشف کرده بود، اهدا کرد. ادامه »
18
دستگیری ۲ حفار غیر‌مجاز در چهارمحال‌و‌بختیاری
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی چهارمحال‌و‌بختیاری از دستگیری دو حفار غیر‌مجاز در شهرستان فارسان خبر داد. ادامه »
18
بررسی و شناسایی باستان‌شناسی بخش میمه ایلام امسال انجام می‌شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی ایلام از طرح بررسی و شناسایی باستان‌شناسی بخش میمه در شهرستان دهلران در سال 96 خبر داد. ادامه »
18
موزه نیشابور برای نوروز ۹۷ آماده‌سازی می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نیشابور گفت: «موزه باستان‌‌شناسی نیشابور تعطیل نشده بلکه در حال لیست‌برداری از اشیا و آماده‌سازی برای نوروز ۹۷ است.» ادامه »
18
شناسایی سفال‌های عصر آهن ۲ و ۳ در بررسی نجات بخشی حوضه رودخانه کسیلیان مازندران
چکیده: سرپرست بررسی نجات‌بخشی حوضه رودخانه کسیلیان گفت: «بررسی نجات‌بخشی حوضه رودخانه کسیلیان در منطقه پلنگ‌دره مازندران، به شناسایی قطعات متعدد سفال خاکستری و قرمز مربوط به عصر آهن ۲ و ۳ و بقایای معماری با پی سنگ‌چین که از خصوصیات معماری این دوره در شمال ایران است، منجر شد.» ادامه »
18
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی:

مرمت بقعه چهل‌اختران به‌زودی به‌پایان می‌رسد

مرمت بقعه چهل‌اختران به‌زودی به‌پایان می‌رسد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «مرمت بقعه چهل‌اختران (چهل‌دختران) واقع در روستای انجدان با رعایت اصول معماری و نظارت این اداره‌کل با اعتبار بالغ بر ۳۵۰‌میلیون ریال در مراحل پایانی مرمت است.» ادامه »
18
کمیته گردشگری سلامت در قم تشکیل می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی قم تأکید کرد که بعد از گردشگری مذهبی، مهم‌ترین منبع کسب در آمد، گردشگری سلامت است و باید در استان قم، کمیته گردشگری سلامت تشکیل شود. ادامه »
18
اولین متخصص زیست ‎باستان‎شناس کشور:

بقایای اسکلت‎های انسانی نباید مورد بی‎مهری قرار گیرند

بقایای اسکلت‎های انسانی نباید مورد بی‎مهری قرار گیرند
چکیده: نخستین متخصص زیست‎باستان‎شناس کشور، این علم را موجب ایجاد پل ارتباطی میان باستان‎شناسی و علوم پزشکی دانست و عنوان کرد: «بقایای اسکلت‎های انسانی نباید به هیچ‎وجه در باستان‎شناسی مورد بی‎مهری قرار گیرند.» ادامه »
17
در حکمی از سوی علی‌اصغر مونسان

مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی خراسان رضوی منصوب شد

مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی خراسان رضوی منصوب شد
چکیده: در حکمی از سوی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، ابوالفضل مکرمی‌فر به‌عنوان مدیرکل جدید میراث‌فرهنگی خراسان رضوی منصوب شد. ادامه »
17
انتخاب دو عضو شورای سیاست‌گذاری و دبیر جشنواره ملی عکس احیا
چکیده: رئیس شورای سیاست‌گذاری نخستین جشنواره عکس ملی احیا در احکام جداگانه اعضای شورای سیاست‌گذاری و دبیر نخستین جشواره احیای بناهای تاریخی و فرهنگی را انتخاب کرد. ادامه »
17
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان:

مونسان از مدیران عملیاتی کشور است

مونسان از مدیران عملیاتی کشور است
چکیده: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان اینکه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از مدیران عملیاتی کشور است، گفت: «حضور دکتر مونسان در سازمان میراث‌فرهنگی کشور می‌تواند بسیار مفید و موثر باشد و باید از این فرصت برای احیای بناهای تاریخی و توسعه صنعت گردشگری استان کرمان بهره برد.» ادامه »
17
انجمن میراث‌فرهنگی شهر جوزدان از توابع شهرستان نجف‌آباد تشکیل می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان نجف‌آباد از تشکیل انجمن میراث‌فرهنگی شهر جوزدان از توابع شهرستان نجف‌آباد در پی دیدار امام‌جمعه و مسئولان شهر جوزدان با مدیرکل میراث‌فرهنگی استان اصفهان خبر داد. ادامه »
17
اتمام فاز جدید مرمت خانه تاریخی صدر جهرمی تا پایان ماه جاری
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس از  اتمام فاز جدید مرمت خانه صدر جهرمی واقع در بافت تاریخی شیراز  تا پایان دی‌ماه خبر داد. ادامه »
17
دستگیری ۴ حفار غیر‌مجاز در مناطق تاریخی بخش میان‌جلگه نیشابور
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور گفت: «چهار حفار غیر‌مجاز در مناطق تاریخی بخش میان‌جلگه نیشابور دستگیر شدند.» ادامه »
17
مسئول دبیرخانه شورای عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منصوب شد
چکیده: در حکمی از سوی معاون توسعه مدیریت سازمان میراث‌فرهنگی، مسئول دبیرخانه شورای عالی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منصوب شد. ادامه »
17
تأکید نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی بر احیای توس
چکیده: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: «توس هم نقش فرهنگی و هم نقش اجتماعی دارد و اگر توس احیا شود کار بزرگی از سوی مدیریت شهری صورت گرفته است.» ادامه »
صفحه 6 از 1855ابتدا   قبلی   1  2  3  4  5  [6]  7  8  9  10  بعدی   انتها