دوشنبه 04 بهمن 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

26
 اجرای دقیق برنامه ششم زمینه مناسبی برای احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی فراهم می‌کند
چکیده: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اجرای دقیق برنامه ششم در بخش‌های تعریف تسهیلات، مشارکت نهادهای مختلف و همینطور اصلاح نظام اداری برای مشارکت بخش خصوصی امکان ایجاد یک زمینه مناسب برای احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی را فراهم خواهد کرد. ادامه »
26
نایب‌رئیس اول کمیسیون تلفیق بودجه در دیدار با قره‌سید رومیانی:

بودجه سازمان میراث‌فرهنگی برای تحقق اهداف و برنامه‌ها کفایت نمی‌کند

بودجه سازمان میراث‌فرهنگی برای تحقق اهداف و برنامه‌ها کفایت نمی‌کند
چکیده: نائب رییس اول کمیسیون تلفیق بودجه 96 در دیدار با میرهادی قره‌سید رومیانی تأکید کرد: شرح اهدافی که برای سازمان میراث‌فرهنگی پیش‌بینی شده با بودجه‌ این سازمان همخوانی ندارد و بودجه سازمان میراث‌فرهنگی در حال حاضر برای تحقق این اهداف و برنامه‌ها کفایت نمی‌کند. ادامه »
26
 شرایط تحول جدی در احیای بناها و بافت‌های تاریخی کشور مهیا است
چکیده: رئیس شورای شهر شهرکرد گفت: در شرایط فعلی ارزش توجه به میراث فرهنگی و ظرفیت بالای صنعت گردشگری در ایجاد تحول اجتماعی و اقتصادی درک شده است، که این یک مقدمه مناسب برای سرعت گرفتن حرکت‌ها در این حوزه است. ادامه »
26
با توجه به فضای مثبت پس از برجام، آماده میزبانی از سرمایه‌گذاران کشور آلبانی هستیم
چکیده: در دیدار معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با دیمیتر بوشاتی، وزیر امور خارجه کشور آلبانی بر گسترش روابط فرهنگی و تبادل گردشگران بین دو کشور تأکید شد. به گزارش میراث آریا (chtn) زهرا احمدی پور امروز 26 دی‌ماه در دیدار با دیمیتر بوشاتی با ابراز امیدواری نسبت به ازسرگیری روابط دو کشور ایران و آلبانی پ... ادامه »
26
در نشست میراث فرهنگی و سنگ‌های بهادار مطرح شد

سنگ‌های لاجورد نشانه مبادلات بازرگانی ایران و بین‌النهرین

سنگ‌های لاجورد نشانه مبادلات بازرگانی ایران و بین‌النهرین
چکیده: وجود مقادیر قابل‌توجهی سنگ لاجورد به اشکال مختلف در محوطه‌های باستانی ایران و بین‌النهرین و مضمون متون کهن سومری نشان می‌دهد این مناطق در هزاره سوم و چهارم پیش از میلاد مسیح مبادلات بازرگانی داشته‌اند. ادامه »
26
کشف ۱۱ شیء تاریخی متعلق به دوران ساسانی، صفویه و قاجاریه در بافت کرمان
چکیده:   فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از کشف ۱۱ قلم شیء تاریخی متعلق به دوران ساسانی، صفویه و قاجاریه خبر داد. ادامه »
26
مرمت تابلوی نقاشی اثر علی مدون‌پور در سعدآباد
چکیده: حفاظت و مرمت نقاشی روی کاغذ با تکنیک ترکیبی اکریلیک-پاستل اثر هنرمند معاصر علی مدون پور از بخش آثار موزه‌ای کودک در مجموعه سعدآباد توسط واحد حفاظت و مرمت آثار و تزئینات وابسته به معماری سعدآباد در حال انجام است. ادامه »
26
طرح شهرداری باید در شورای فنی پایگاه‌ها بررسی شود/ لزوم حضور ناظر سازمان در تمام مراحل اجرای عملیات عمرانی
چکیده: مدیرکل امور پایگاه‌های سازمان میراث فرهنگی گفت: طرح شهرداری منطقه 12 باید در شورای فنی پایگاه‌ها بررسی شود و در تمام مراحل اجرایی عملیات هم ناظر سازمان میراث فرهنگی باید حضورداشته باشد. ادامه »
26
سرپرست هیأت کاوش محوطه پیرمکائیل خبر داد

کشف یک بنای آرامگاهی و تعدادی قبور اسلامی سیمره در لرستان

کشف یک بنای آرامگاهی و تعدادی قبور اسلامی سیمره در لرستان
چکیده: کاوش نجات بخشی محوطه پیر میکائیل رودبار سیمره به کشف یک بنای آرامگاهی، فضای معماری در کنار رودخانه، قنات قدیمی، تعدادی قبور اسلامی و... انجامید. ادامه »
25
در دیدار با انجمن زنان کارآفرین

احمدی‌پور: بانوان، سفیران فرهنگی ما هستند

احمدی‌پور: بانوان، سفیران فرهنگی ما هستند
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: باید با نگاهی تخصصی‌تر در عرصه‌های مرتبط با سازمان، برای بانوان نقش تعریف کنیم تا از این ظرفیت عظیم برای رشد و رونق در عرصه گردشگری، توسعه و ترویج صنایع دستی و حفظ و حراست از میراث فرهنگی بی‌بهره نمانیم. ادامه »
25
ارسال نامه به شهردار تهران براى توقف فعاليت عمرانى درحريم كاخ گلستان
چکیده: معاون حقوقی، مجلس و امور استان‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ارسال نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به شهردار تهران و توقف فعالیت‌های عمرانی در حریم کاخ گلستان خبر داد. ادامه »
25
کشف دست‌ تراش‌های دوره‌ های نوسنگی و پارینه‌ سنگی در غار انجیری
چکیده: فصل نخست کاوش باستان‌شناختی در غار انجیری مرودشت فارس با کشف دست‌تراش‌های سنگی مربوط به دوره نوسنگی و پارینه‌سنگی پایان یافت. ادامه »
25
نکوداشت یک باستان شناس پیشکسوت در موزه دوران اسلامی
چکیده: مراسم نکوداشت میرعابدین کابلی باستان‌شناس پیشکسوت همزمان با رونمایی کتابی با عنوان جشن‌نامه میرعابدین کابلی فردا برگزار می‌شود. ادامه »
25
خانه طبسی کاشان ثبت ملی شد/ایجاد اقامتگاه سنتی پس از مرمت
چکیده: خانه تاریخی طبس در کاشان به شماره 31585 در فهرست میراث ملی کشور به ثبت رسید. ادامه »
25
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران خواستار شد

شهرداری عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان را متوقف کند

شهرداری عملیات عمرانی در حریم کاخ گلستان را متوقف کند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی استان تهران با ارسال نامه‌ای به شهردار منطقه 12 خواستار توقف فوری هرگونه عملیات عمرانی در حریم پایگاه جهانی کاخ گلستان شد. ادامه »
25
عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی:

احیای بافت‌های تاریخی اولین قدم احیای هویت شهری است

 احیای بافت‌های تاریخی اولین قدم احیای هویت شهری است
چکیده: عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی تهران گفت: برای احیای هویت شهری شهرهای مختلف ایران اولین قدم احیای محلات و بناهای تاریخی است که می‌توانند معرفی دقیق‌تری از نوع زندگی اصیل جوامع مختلف را ارائه کنند. ادامه »
25
 بناها و بافت‌های تاریخی باید سهم قابل‌توجهی از تسهیلات احیای بافت‌های فرسوده داشته باشند
چکیده: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اعطای وام برای احیای بافت‌ها و بناهای تاریخی شهرها هم‌زمان که کمک بزرگی به ساماندهی اجتماعی و معماری شهرها است، یک نوع سرمایه‌گذاری اقتصادی نیز محسوب می‌شود. ادامه »
24
تسریع در تکمیل و ارائه سند توسعه میراث‌فرهنگی و گردشگری خوزستان
چکیده: استاندار خوزستان گفت: سند توسعه میراث فرهنگی و گردشگری استان خوزستان که در حال تدوین است سریعتر تکمیل و ارائه می‌شود. ادامه »
24
دکتر احمدی‌پور از مجموعه موزه نفتی آبادان و مسجد رنگونی ها بازدید کرد
چکیده:  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بخشی از مجموعه موزه نفت آبادان، اولین پمپ بنزین ایران و مسجد رنگونی ها بازدید کرد. ادامه »
24
ادای احترام معاون رئیس‌جمهوری به شهدای غواص
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به شهدای غواص اروند ادای احترام کرد. ادامه »
صفحه 7 از 1632اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین