شنبه 06 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

27
روابط‌عمومی، ویترین هر سازمانی است
چکیده: میرهادی قره‌سیدرومیانی امروز گفت: «روابط‌عمومی واحدی مهم و حیاتی در هر سازمانی است که عملکرد مثبت آن می‌تواند به تعالی عمیق آن سازمان کمک کند.» ادامه »
27
کارشناسان روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی فارس تجلیل شدند
چکیده: در مراسمی با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، از کارمندان بخش روابط‌عمومی و فرهنگی این اداره‌کل تجلیل شد. ادامه »
27
خانه تاریخی و ثبتی کشفی شهرستان مهریز مرمت و سامان‌دهی شد
چکیده: در راستای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی و ثبتی، خانه تاریخی و ثبتی کشفی شهرستان مهریز یزد مرمت و سامان‌دهی شد. ادامه »
27
اجرای بازی‌های محلی به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی در شهرستان لردگان
چکیده: رئیس میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان لردگان اعلام کرد که به‌مناسبت گرامیداشت هفته میراث‌فرهنگی و موزه‌ها بازی‌های بومی و محلی در این شهرستان اجرا می‌شود. ادامه »
27
سربلندم که به دنیا بگویم از سرزمین فردوسی هستم/ باید در قبال نسل آینده احساس مسئولیت کنیم
چکیده: ایران درودی، هنرمند نقاش، گفت: «باید در قبال نسل آینده احساس مسئولیت کنیم و جای پایی برای آیندگان بگذاریم که بدانند ما چه کرده‌ایم. اطمینان داشته باشید که به هر آنچه از خداوند بخواهید می‌رسید فقط باید تلاش کنید و در راهی که می‌روید ثابت‌قدم باشید.» ادامه »
27
یک بنای ساسانی با اعتبار 370میلیون‌ریالی در بوانات فارس مرمت می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از مرمت بخش‌هایی از مسجدجامع سوریان متعلق به دوره ساسانیان در شهرستان بوانات در سال جاری خبر داد. ادامه »
27
راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی و خانه بلوچ در قلعه ناصری ایرانشهر
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سیستان‌وبلوچستان از راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی و خانه بلوچ در قلعه ناصری ایرانشهر با اعتبار 8میلیارد ریال در سال جاری خبر داد. ادامه »
27
آغاز طرح «کاشی ماندگار» با ثبت خانه ایران درودی/ طرحی برای هویت‌بخشی فرهنگی به شهر
چکیده: اولین «کاشی ماندگار» بر سر در خانه ایران درّودی نقاش، نویسنده و کارگردان شاخص کشورمان نصب شد. ادامه »
27
زنگ خیام صبح امروز در مدارس نیشابور به‌صدا درآمد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی از نواخته شدن زنگ خیام در مدرسه خیام و سایر مدارس شهرستان نیشابور خبر داد. ادامه »
27
برگزاری مراسم یادبود درگذشت استاد مرمتگر بهرام الیکی، هم‌زمان با روز جهانی موزه
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان از برگزاری مراسم یادبود بهرام الیکی در هفتمین روز از درگذشت این استاد پیشکسوت هنر مرمت اصفهان خبر داد. ادامه »
27
تقویت همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی با دانشگاه جامع علمی‌کاربردی
چکیده: رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی آذربایجان‌غربی و رئیس مرکز آموزش علمی‌کاربردی صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌غربی، با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری این استان، روز گذشته 26 اردیبهشت 96، دیدار و گفت‌و‌گو کردند. ادامه »
27
مرکز مستند‌نگاری پیشرفته اشیای موزه‌ای در موزه ملی ایران افتتاح شد/ افتتاح نمایشگاه آثار کمتردیده‌شده موزه ملی ایران
چکیده: هم‌زمان با روز جهانی موزه‌ها و برگزاری مراسم بزرگداشت این روز در موزه ملی ایران، امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت 96، مرکز مستند‌نگاری پیشرفته اشیای موزه‌ای در محل موزه ملی افتتاح شد. ادامه »
27
بهشتی: موزه محل برقراری عدل است
چکیده: رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، با اشاره به نقش موزه‌ها در پاسخ دادن به سؤالات و مجهولات تاریخی، گفت: «با تعریفی که از عدل داریم موزه‌ها محل برقراری عدل است.» ادامه »
27
ایجاد 50 موزه خصوصی و احیای 70 پایگاه میراث‌فرهنگی در دولت یازدهم
چکیده: طالبیان اعلام کرد که بخش خصوصی در دولت یازدهم 50 موزه راه‌اندازی کرده است و 70 پایگاه میراث‌فرهنگی هم که تعطیل شده بودند احیا شده‌اند. ادامه »
27
موزه‌ها محل برافراشته شدن پرچم صلح و دوستی است/ دیپلماسی فرهنگی دولت یازدهم باعث عقد تفاهم‌نامه‌های کشورهای مختلف با ایران شد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم روز جهانی موزه‌ها، که امروز چهارشنبه 27 اردیبهشت 96 در محل موزه ملی ایران درحال برگزاری است، گفت: «موزه‌ها محل برافراشته شدن پرچم صلح، دوستی و مودت است.» ادامه »
27
دانشجوی تاریخ هنر و باستان‌شناسی دوره اسلامی دانشگاه بامبرگ آلمان مطرح کرد

امامزاده عبدالله کودزر اراک با وجود گچ‌بری‌های بی‌نظیر ناشناخته مانده است

امامزاده عبدالله کودزر اراک با وجود گچ‌بری‌های بی‌نظیر ناشناخته مانده است
چکیده: امامزاده عبدالله کودزر اراک، ثبت‌شده در آثار ملی، با وجودِ داشتن گچ‌بُری‌های نفیس که تمام فضای داخلی ساختمان را از کف تا زیر گنبد دربر می‌گیرد و محراب گچ‌بری عظیم و پُرکار، تاکنون ناشناخته مانده و مطالعه علمی دقیقی روی آن صورت نگرفته است. ادامه »
27
سیستان‌و‌بلوچستان سه سال متوالی ثبت‌جهانی داشته است
چکیده: استاندار سیستان‌وبلوچستان بیان کرد: «این یک توفیق بزرگ برای سیستان‌و‌بلوچستان است که در سه سال متوالی این استان ثبت‌جهانی داشته است.» ادامه »
27
طالبیان: گردشگری، بدون توجه به ارزش‌های میراث‌فرهنگی، پایدار نمی‌شود
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام کرد که هویت و فرهنگ ملی باید در گردشگری لحاظ شود و گردشگری نمی‌تواند پایدار باشد مگر آنکه ارزش‌های میراث‌فرهنگی را مدنظر قرار دهد. ادامه »
27
نویسنده کتاب «گوی و چوگان در گستره تاریخ، هنر و فرهنگ»:

ورزش چوگان هدیه فرهنگی ایرانیان به دنیاست

ورزش چوگان هدیه فرهنگی ایرانیان به دنیاست
چکیده: نویسنده کتاب «گوی و چوگان در گستره تاریخ، هنر و فرهنگ» گفت: «ورزش چوگان را ایرانیان ابداع کردند و هدیه فرهنگی ایرانیان به دنیاست.» ادامه »
27
با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه آرامگاه فردوسی گلباران شد
چکیده: آرامگاه حماسه‌سرای بزرگ ایرانی حکیم ابوالقاسم فردوسی در شهر تاریخی توس عصر دوشنبه 25 اردیبهشت با حضور رئیس سازمان برنامه‌وبودجه، استاندار خراسان‌رضوی و جمع دیگری از مسئولان گلباران شد. ادامه »
صفحه 8 از 1683اولین   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   آخرین