جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

گردشگری

04
چکیده: محمد رضا خراسانی- دیگران از نداشته، داشته می سازند. داشته را بزرگ می کنند چنانکه در چشم می نشیند و ذهن را چنان در گیر می کند که فکر هم به یاری اش می آید و برنامه می نویسد تا  راه را برای دیدن آن داشته هموار کند. مثال این سخن را می توان در میان کشور هایی یافت که در بر بیابان ، جاذبه می سازند. طرح های تازه در می اندازند و به عنوان مقصد گردش... ادامه »
02
توصیه‌های سفارت تهران در ترکیه به ایرانیان
چکیده: سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکیه، در اطلاعیه‌ای به هم‌وطنان مقیم و مسافران گرامی اکیدا توصیه کرد، به دلیل برقراری حالت فوق‌العاده در جمهوری ترکیه، ضروری است ضمن توجه به اطلاعیه‌های مقامات امنیتی، مقررات خاص این ایام را مدنظر قرار دهند.   در این اطلاعیه همچنین از هم‌وطنان خواسته شده است به منظور آشنایی با مجمو... ادامه »
02
سفره ایرانی با معرفی برترین سرآشپزها در رامسر جمع شد/ایستگاه دوم جشنواره در تبریز
چکیده:  نخستین جشنواره سفره ایرانی ، فرهنگ گردشگری شب گذشته 1 مرداد ماه با معرفی برترین سر اشپزها در تله کابین شهرستان رامسر در غرب استان مازندران جمع شد.    این جشنواره که از عصر چهارشنبه در محل تله کابین رامسر آغاز و تا شب گذشته ادامه داشت  مورد استقبال بی شمار مردم خصوصا گردشگران و مسافران تابستانی این شهرستان 70 هزار نفری قرار گر... ادامه »
01
دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره سفره ایرانی خبرداد

2500 نوع غذای ایرانی شناسایی شده است/برگزاری 8 جشنواره سفره ایرانی

2500 نوع غذای ایرانی شناسایی شده است/برگزاری 8 جشنواره سفره ایرانی
چکیده: مدیر کل دفتر مطالعات و آموزش معاونت گردشگری و دبیر شورای سیاستگذاری جشنواره سفره ایرانی گفت: ۲۵۰۰ نوع غذا در ایران مورد شناسایی قرار گرفته است.  محسن رنجبر در جشنواره سفره ایرانی در رامسر توسعه فرهنگ گردشگری را از اولویت های جشنواره نام برد و افزود: امروزه غذا به عنوان مواد اولیه تامین نیاز انسان ها مورد توجه قرار می گیرد و رویکردهای مختلفی ن... ادامه »
01
معاون گردشگری کشور دررامسر

گردشگری غذا اقتصاد پرباری دارد

گردشگری غذا اقتصاد پرباری دارد
چکیده: غذا موضوع جدی است که در رونق و جذابیت صنعت گردشگری نقش مهمی ایفا می کند مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشوردر حاشیه بازدید از جشنواره "سفره ایرانی;فرهنگ گردشگری"در رامسر با بیان مطلب فوق افزود:این جشنواره باهدف جریان سازی عمومی برای توجه به غذای ایرانی و محلی وایجاد تغییرات در کیفیت و خدمات رستورانها برگزار می شود. وی افزود:ت... ادامه »
30
معاون گردشگری در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران؛

توجه به زیرساخت‌های نرم و سخت در گردشگری لازمه پویایی در این بخش است

توجه به زیرساخت‌های نرم و سخت در گردشگری لازمه پویایی در این بخش است
چکیده: برای پویایی و رسیدن به اهداف گردشگری شهری و نظام مندی صحیح درگردشگری باید به مقوله زیرساخت های نرم وسخت درگردشگری به عنوان عواملی موثردرتوسعه صنعت گردشگری درشهرها توجه کرد. به گزارش میراث آریا(chtn) مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری در اجلاس جهانی شوراها و شهرداران 2016، که در امروز 30 تیرماه سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد، گفت:  یکی از مه... ادامه »
30
تاکید معاون گردشگری بر ممنوعیت ثبت نام و اعزام گردشگر به ترکیه/برخورد قانونی با دفاتر مسافرتی متخلف
چکیده: در پی حوادث و ناامنی های اخیر در کشور ترکیه، ممنوعیت ثبت نام و اعزام گردشگر به این کشور توسط دفاتر خدمات مسافرتی ممنوع است و هرگونه اقدام برخلاف این سیاست ابلاغی تخلف محسوب می شود. مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری با اعلام این مطلب به میراث آریا(chtn) گفت: با توجه به اینکه شرایط برقراری تورهای گردشگری با ترکیه به صورت عادی برنگشته است، ممنوعیت ثبت ... ادامه »
30
در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر؛

آخرین وضعیت سفرهای تابستانه بررسی شد

آخرین وضعیت سفرهای تابستانه بررسی شد
چکیده: آخرین وضعیت سفرهای تابستانه توسط رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر و کلیه اعضای حاضر متشکل از 18 نهاد اجرایی مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در یازدهمین جلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که با هدف راهکارهای اجرائی شدن ماموریت فرهنگ سازی ستاد و بررسی آخرین وضعیت ... ادامه »
30
دبیر برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری:

پذیرای نگاه هموطنان به ظرفیت های گردشگری کشور هستیم

پذیرای نگاه هموطنان به ظرفیت های گردشگری کشور هستیم
چکیده: دبیر برگزاری سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری و مدیر کل دفتر توافق های ملی گردشگری گفت: با در نظر گرفتن جوایز متعدد، تا تاریخ 31 مرداد ماه جاری پذیرای نگاه هموطنان به ظرفیت های گردشگری کشور در قالب «عکس»، «فیلم»، «سفرنامه نویسی» و «ایده های نو» هستیم. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان ... ادامه »
29
در حاشیه جشنواره سفره ایرانی؛ فرهنگی گردشگری صورت می گیرد:

برپایی نمایشگاه صنایع دستی حوزه پخت و پز/برگزاری کارگاه آموزشی رستوران داری

برپایی نمایشگاه صنایع دستی حوزه پخت و پز/برگزاری کارگاه آموزشی رستوران داری
چکیده: برگزاری "جشنواره سفره ایرانی؛ فرهنگ گردشگری" که ایده ای از سوی حوزه معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری است در مرحله اول با هدف  شناسایی و احیای غذاهای بومی و سنتی مناطق مختلف ایران  و در مرحله  بعدی  بررسی  امکان  سرویس دهی با  این  گونه از غذا های بومی و اصیل ایرانی به گردشگران در رستورا... ادامه »
29
زمان گشوده شدن سفره ایرانی فرا رسید
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد: زمان آغاز جشنواره «سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری» از تاریخ 30 تیرماه جاری لغایت یکم مردادماه در شهرستان رامسر فرا رسید.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی مرتضی رحمانی موحد با بیان این خبر گفت: با توجه به نیاز احساس شده در رابطه ب... ادامه »
29
با حضور فعالان عرصه فرهنگ و گردشگری؛

مراسم یکصد و سومین زادروز منوچهر ستوده برگزار شد

 مراسم یکصد و سومین زادروز منوچهر ستوده برگزار شد
چکیده: ” مراسم بزرگداشت یکصد و سومین زادروز دکتر منوچهر ستوده از پایه‌گذاران دانش ایران‌شناسی نوین از سوی کانون انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور و با حمایت خانه طبیعت گردی ایران مجموعه فرهنگی- تاریخی سعدآباد برگزار شد. به گزارش روابط عمومی کانون  انجمن‌های صنفی راهنمایان گردشگری سراسر کشور «پرویز شجاعی... ادامه »
29
جشنواره سفره ایرانی؛ فرهنگ گردشگری از فردا آغاز می شود؛

انتخاب آشپز برگزیده با حضور داوران ملی و محلی/حضور گروههای حرفه‌ای صنعت غذا

انتخاب آشپز برگزیده با حضور داوران ملی و محلی/حضور گروههای حرفه‌ای صنعت غذا
چکیده: معاونت گردشگری سازمان به منظور ترویج فرهنگ  غذا های ملی و بومی و منطقه ای استانها و همچنین ترویج  سفره های ایرانی و احیاء دوباره فرهنگ استفاده از غذاهای بومی و اصیل هر منطقه در بین مردم و خانواده ها و ترویج دوباره طبخ  و ارائه غذا های سنتی ؛ بومی و محلی هر منطقه در رستورانها ,مراکز طبخ و توزیع غذا ؛ هتل های هر شهر و استان  مبادر... ادامه »
29
معاون گردشگری در جلسه هم اندیشی روز جهانی گردشگری مطرح کرد:

تحقق شعار ملی گردشگری با تجمیع ظرفیت های ملی

تحقق شعار ملی گردشگری با تجمیع ظرفیت های ملی
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تجمیع ظرفیت های ملی به منظور بومی سازی شعار جهانی امسال سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) و پیوند آن به سیاست ها و رویدادهای صنعت گردشگری کشور همچون برگزاری هر چه با شکوه تر آیین گرامیداشت روز جهانی گردشگری را الزامی دانست.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنا... ادامه »
26
دفاتر خدمات مسافرتی تا اطلاع ثانوی از ثبت نام و اعزام گردشگر به ترکیه خودداری کنند
چکیده: در اطلاعیه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، از دفاتر خدمات مسافرتی وگردشگری خواسته شده است تا اطلاع ثانوی و تا زمان برقراری مجدد امنیت و آرامش، از هرگونه ثبت‌نام و اعزام گردشگر به مقاصد گردشگری  کشور ترکیه اکیداً خودداری نمایند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در این ... ادامه »
26
رییس کنفدراسیون صادرات:

ترانزیت بین ایران و ترکیه متوقف شد

چکیده: رییس کنفدراسیون صادرات معتقد است وقوع کودتا در ترکیه و تحولات این کشور در کوتاه مدت و میان مدت در صادرات ایران به ترکیه تاثیر منفی خواهد گذاشت. محمد لاهوتی گفت: اولین تاثیرات این تحولات این بوده که مرزهای ما با ترکیه بسته شده است و صادرات کالاهای ایرانی که به صورت ترانزیت در خاک ترکیه جهت ورود به بازارهای اروپایی تردد می‌کردند با مشکل روبرو... ادامه »
26
تمدید مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری
چکیده: مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری تا 31 مرداد ماه سال جاری تمدید شد. به گزارش میراث آریا(chtn) با توجه به استقبال از سویمن جشنواره مشارکت ملی گردشگری با رویکرد گردشگری حلال، ظرفیت ایرانی، مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا 31 مرداد ماه سال جاری تمدید شد. همچنین با توجه به اینکه تمامی جاذبه های فرهنگی، تاریخی، طبیعی، مذهبی و انسان... ادامه »
26
تمامی پروازهای ایران به ترکیه لغو شد
چکیده: معاون فرودگاهی فرودگاه امام خمینی(ره) از لغو تمامی پروازها از کشورمان به مقصد ترکیه خبر داد. فتاحی اعلام کرد که تمامی پروازهایی که از فرودگاه امام خمینی(ره) به ترکیه قرار بود انجام شود، لغو شده است. وی در ادامه خاطرنشان کرد که لغو پروازها به مقصد ترکیه تا ساعت 14:30 امروز (شنبه، 26 تیر) ادامه خواهد داشت و تصمیم‌گیری برای ادامه‌ی لغو... ادامه »
26
هشدار وزارت خارجه به گردشگران ایرانی در ترکیه
چکیده: وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت کشورمان در ترکیه از گردشگران ایرانی در ترکیه خواست محل اقامتشان را ترک نکنند. وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سفارت کشورمان در ترکیه از گردشگران ایرانی در ترکیه خواست محل اقامتشان را ترک نکنند. در این اطلاعیه آمده است: هموطنان گرامی مقیم ترکیه و مسافران محترمی که به جمهوری ترکیه سفر نموده اند،... ادامه »
26
گذرگاه‌های مرزی ایران با ترکیه مسدود شد
چکیده: تمامی گذرگاه‌های مرزی بین ایران و ترکیه به علت اقدام به کودتای ارتش در این همسایه غربی کشورمان تا اطلاع ثانوی مسدود شد. بنا به اعلام غیر رسمی منابع محلی، سه گذرگاه بازرگان در شمال، رازی در شهرستان خوی و سرو در شهرستان ارومیه که مرزهای رسمی بین ایران و ترکیه به شمار می رود، در روز شنبه تعطیل خواهد بود. مرز گوربولاغ ـ بازرگان در شمال آذربا... ادامه »
صفحه 10 از 1682اولین   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   آخرین