جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

گردشگری

25
هتل سنتی «نُه چَم» به جمع اقامتگاه‌های سنتی شهرستان کاشان افزوده شد
چکیده: مسئول گردشگری اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کاشان به جایگاه تاریخی و ارزشمند بافت سنتی شهرستان کاشان اشاره کرد و گفت: «در آستانه نوروز، هتل سنتی ”نُه چَم“ با تغییر کاربری خانه تاریخی عادل به‌شماره ثبتی 31282 به جمع اقامتگاه‌های سنتی شهرستان کاشان افزوده شد.» ادامه »
25
همایش ارتباطات با گردشگران برای راهنمایان استان تهران برگزار شد
چکیده: همایش ارتباطات با گردشگران در راهنمایی گشت‌ها، دیروز 24 بهمن، با حضور جمعی از راهنمایان گردشگری تهران در سالن همایش‌های موزه ملی برگزار شد. ادامه »
25
آزمون جامع دوره‌های کوتاه‌مدت گردشگری در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری، مدیریت فنی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان ایران‌گردی و جهان‌گردی در روز جمعه 29 بهمن‌ماه‌ سال جاری خبر داد. ادامه »
25
برگزاری اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 96 در ارومیه
چکیده: اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز سال 96 با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و جانشین ستاد اجرایی خدمات سفر استان آذربایجان غربی برگزار شد. ادامه »
24
چکیده: فردوسی که چشم از جهان فروبست شخصی مانع دفن او در قبرستان عمومی توس شد و فردوسی را داخل حصار شهر و میان باغی که ملک خودش بود دفن کردند. به‌این‌ترتیب، مقبره شاعر بزرگ ایران از دیگر مقابر جدا افتاد و تقریباً به‌فراموشی سپرده شد. امیر ضیاییان در این یادداشت نگاهی انداخته به سیر ساخت آرامگاه فردوسی در توس. ادامه »
17
گزارشی از عمارت فتح‌المبین که به‌تازگی در فهرست آثار ملی ثبت شده است

روزی روزگاری دانشگاه جنگ

روزی روزگاری دانشگاه جنگ
چکیده: ثبت ملی شدن عمارت فتح‌المبین فرصتی است برای رسیدگی بیشتر به این عمارت و فراهم شدن شرایطی که مردم بتوانند آزادانه از این بنا بازدید کنند. این عمارت با ویژگی‌های معماری و موضوعی‌اش به‌لحاظ ابزار جنگی و سلاح‌ها و فضای نظامی و اثاث تاریخی‌اش قطعاً جذابیت خاصی برای علاقه‌مندان به آثار تاریخی‌فرهنگی دارد. ادامه »
22
اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه تابستان 95
چکیده: ضمن گرامیداشت عید سعید قربان و تبريك عيد بندگى به تمامی يكتا پرستان جهان؛ ستاد مركزى هماهنگى خدمات سفر با عنایت به ناپایداری هوا در روزهاى  پایانی تابستان و بارندگی در برخی مناطق کشور، طی اطلاعیه ای تكاليفى را به ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها ابلاغ و همچنین مواردى را به شرح ذیل به مسافران و گردشگران توصیه نمود. ستادهای اجرایی استانی به صور... ادامه »
21
توسعه پایدار گردشگری آثار جهانی با تعریف پروژه های بین المللی
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای توسعه پایدار گردشگری در سایت های میراث جهانی کشور  از تعریف سه پروژه بین المللی مشترک با یونسکو خبر داد.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مرتضی رحمانی موحد در «کارگاه آموزش توسعه راهبرد گردشگری پایدار برای مدیران سا... ادامه »
21
اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر
چکیده: با عنایت به فرا رسیدن روزهای پایانی تابستان و سفر هموطنان عزیز به نقاط مختلف کشور ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر طی اطلاعیه ای مواردی به شرح ذیل را به هموطنان عزیز توصیه نمود. - هموطنان گرامی در مکان هایی که توسط ستادهای اجرائی خدمات سفر استانها و شهرداری ها تعیین شده است، نسبت به برپایی چادر اقدام نمایند و از برپایی چادر در سایر مکان ها به خصوص در ... ادامه »
21
چکیده: غلامرضا بنی اسدی- وقتی می خواهیم در باره بزرگی فردی صحبت کنیم گاه چنان محو دستاورد هایش می شویم که دست و صاحب دست را نمی بینیم. مثلا تا سخن به بزرگ مردی چون امیر کبیر می رسد ، فورا یاد ها پر از مباحث پیرامونی دار الفنون می شود. نگاه ملی اگر داشته باشیم، شکوه مذاکرات او را هم به یاد خواهیم آورد که بصره را از حلقوم  عثمانی بیرون کشید. نگاه ... ادامه »
20
جشنواره عکس سفر و ایمنی راه
چکیده:   کشته شدن سالانه حدود 17 هزار نفر و مصدوم شدن حدود 200 هزار نفر در کشور، آمار تکان دهنده ای است. نکته قابل توجه این است که خطاهاى انسانى عامل حدود 70 درصد سوانح رانندگی منجر به فوت در طول دهه گذشته بوده و گریبان گیر قریب به 2/2 میلیون خانوار (حدود 10 میلیون نفر) شده است. کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در سال 1314 برای فراه... ادامه »
20
گام های مثبت و موفقیت های بزرگ سازمان میراث فرهنگی در سه سال گذشته باعث انتخاب این سازمان به عنوان دستگاه بر تر شد
چکیده: سه سال قبل، با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بودجه ای نداشت و در عین حال با حجم بسیار بالای بدهی و تعهدات مواجه بود، تلاش صورت گرفته توسط مسئولین سازمان در دولت فعلی با وجود چنین شرایطی، گامی مثبت و موفقیتی بزرگ است. علی رحیم پور مدیر عامل سابق گروه هتلهای هما در گفتگو با میراث آریا(chtn) اف... ادامه »
20
برگزاري جشنواره نقالان کوچک
چکیده: انجمن بين المللي سفيران صلح و دوستي جشنواره نقالان کوچک برگزار مي كند. به مناسبت روز جهانی صلح 21سپتامبر 2016 سفیران صلح  و سازمان اکو با مشارکت مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران جشنواره نقالان کوچک را برگزار می نماید " از علاقمندان دعوت می شود تا با ارسال داستان کوتاهی از کشور و محل زندگی خود در جشنواره نقالان کوچک که از 26 تا 30شهریور م... ادامه »
19
بازدید دکتر سلطانی فر از سفارت ایران در هلند و بررسی وضعیت صدور ویزای گردشگران
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان در سفر به هلند از سفارت ایران در این کشور بازدید به عمل آورد. به گزارش میراث آریا، مسعود سلطانی فر در سفر خود به هلند به منظور رفع مشکلات صدور ویزای گردشگران از کنسولگری سفارت ایران در هلند بازدید کرد. وی با حضور در کنسولگری سفارت ایران با مراجعه کنندگان گفت و گو و از نزدیک... ادامه »
19
ملاقات معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری با وزیر آموزش، فرهنگ و علوم هلند
چکیده: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به هلند سفرکرده است ، با خانم بوسمیکر وزیر آموزش، فرهنگ و علوم هلند در شهر لاهه ملاقات کرد. به گزارش میراث آریا، در این ملاقات که بهمن  نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و علیرضا جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه نیز حضور داشتند مسایل مختلف مر... ادامه »
17
با توسعه گردشگری می‌توان فقر و بیکاری را ریشه‌کن کرد
چکیده:    معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: با توسعه گردشگری می‌توان فقر و بیکاری را ریشه‌کن کرد.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مرتضی رحمانی موحد در مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی یونسکو در بیستون با عنوان «مدیریت پایدار گردشگری در محوطه ... ادامه »
17
مدیرکل دفتر منطقه ای یونسکو:

بیستون زیباترین اثر ثبت جهانی شده ایران است

بیستون زیباترین اثر ثبت جهانی شده ایران است
چکیده:     مدیرکل دفتر منطقه ای یونسکو در تهران گفت: بیستون زیباترین اثر ثبت جهانی شده ایران است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه،  استر کیش لاروش در مراسم افتتاحیه کارگاه بین المللی یونسکو در بیستون اظهارکرد: در طول چند سال اخیر در بسیاری از پایگاه های ثبت جهانی شده ایران حضور یافته ... ادامه »
17
ایران ظرفیت های لازم برای رسیدن به اهداف گردشگری خود را دارد
چکیده:      معاون سفیر اسپانیا در ایران گفت: درآمد اسپانیا از محل گردشگری سالانه 60 میلیارد دلار است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، کارلوس آرسن گیل دلاسرنا، نفر دوم سفارت اسپانیا در ایران در مراسم افتتاحیه کارگاه آموزشی یونسکو در بیستون اظهارکرد: اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای موف... ادامه »
17
مراسم جشن ثبت ملي شيشليك شانديز در فهرست ميراث ناملموس برگزارشد
چکیده: مراسم جشن ثبت ملي مهارت پخت شيشليك شانديزدر فهرست ميراث ناملموس با حضور مسعود سلطاني فر معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در شهر شانديز برگزار شد. به گزارش ميراث آريا، در اين مراسم كه جمعي از مديران ملي و استاني نيز حضور داشتند طولاني ترين شيشليك جهان به طول 200 متر در حضور مسعود سلطاني فر طبخ گرديد و رئيس سازمان مي... ادامه »
17
اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه روزهای پایانی تابستان 95
چکیده: ستادمرکزی هماهنگی خدمات سفر ضمن گرامیداشت و تبریک اعیاد قربان و غدیر و با توجه به پایان تعطیلات تابستانی مدارس و دانشگاه ها طی اطلاعیه ای ، توصیه هایی را برای اطلاع عموم مسافران و گردشگران ارائه کرد. به گزارش میراث آریا، متن این اطلاعیه به شرح ذیل است: 1- با عنایت به اعلام وزارت آموزش و پرورش مبنی بر بازگشایی مدارس سراسر کشور در روز شنبه سوم مهرم... ادامه »
صفحه 5 از 1682اولین   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین