یکشنبه 07 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

استانها

06
سامان‌دهی شهر تاریخی گرگان پس از 12 سال
چکیده: جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز، سامان‌دهی کارگاه‌های کاوش باستان‌شناختی، طبقه‌بندی مجموعه قطعات سفالی و مواد فرهنگی کشف‌شده حاصل از کاوش باستان‌شناختی، بوته‌کنی از روی ساختارهای معماری و... در شهر تاریخی گرگان (جرجان)، در قالب طرح سامان‌دهی این شهر تاریخی، انجام شد. ادامه »
06
کنفرانس تخصصی پرستیژ در مشهد برگزار شد
چکیده: سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «کنفرانس تخصصی پرستیژ پنجشنبه و جمعه هفته گذشته (4 و 5 خرداد 96) به‌همت شرکت مکعب و با نظارت این اداره‌کل در هتل پارس مشهد برگزار شد.» ادامه »
06
اختصاص اعتبار ملی برای مرمت بخش‌هایی از چهارطاقی گنبد فراشبند
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از مرمت بخش‌هایی از ”چهارطاقی گنبد“، بنایی مربوط به دوره اشکانی ـ ساسانی در شهرستان فراشبند، در سال جاری خبر داد. ادامه »
06
65 برنامه فرهنگی و هنری در خراسان‌رضوی برگزار شد
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی از برگزاری 65 برنامه فرهنگی و هنری، هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی، در این استان خبر داد. ادامه »
06
با اعتباری بالغ بر 300میلیون ریال

سردابه حصارحسینی بجنورد مرمت می‌شود

سردابه حصارحسینی بجنورد مرمت می‌شود
چکیده: سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بجنورد گفت: «برای حفاظت و نگه‌داری از بناهای تاریخی از طریق جذب اعتبارات ملی، مرمت و بازپیرایی بنای تاریخی سردابه حصارحسینی شهرستان بجنورد با اعتباری بالغ بر 300میلیون ریال درحال انجام است.» ادامه »
05
در جلسه مشترک دفاتر خدمات پستی و معاونت صنایع‌دستی استان

خدمات دولت الکترونیک در صنایع‌دستی بوشهر بررسی شدند

خدمات دولت الکترونیک در صنایع‌دستی بوشهر بررسی شدند
چکیده: اولین جلسه مشترک معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‎فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر و دفاتر خدمات‌پستی این استان، به‌منظور رفع مشکلات موجود بر سر راه عرضه خدمات دولت الکترونیک برگزار شد. ادامه »
04
بازدید سالانه بیش از یک‌میلیون نفر از موزه‌های میراث فرهنگی در خراسان‌رضوی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌رضوی گفت: «سالانه بیش از یک‌میلیون نفر از موزه‌های تحت‌نظارت این اداره‌کل در استان بازدید می‌کنند.» ادامه »
04
سرو 700ساله شهرستان کازرون در فهرست میراث طبیعی کشور ثبت می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس، امروز پنجشنبه 4 خرداد 96، از ثبت سرو 700ساله شهرستان کازرون خبر داد. ادامه »
04
برگزاری مراسم رمضان‌خوانی در خراسان‌جنوبی
چکیده: مراسم رمضان‌خوانی رسم کهن استان خراسان‌جنوبی در ماه مبارک رمضان است که امسال نیز با شروع ماه مهمانی خدا این مراسم آیینی برگزار می‌شود. ادامه »
04
کنسرت موسیقی سنتی در مجموعه جهانی اکبریه بیرجند برگزار شد
چکیده: به‌مناسبت هفته میراث‌فرهنگی و همچنین سوم خرداد‌ سالروز آزادسازی خرمشهر، کنسرت موسیقی سنتی کویر به خوانندگی و اجرای محمد معتمدی عصر چهارشنبه سوم خرداد 96 در مجموعه جهانی باغ و عمارت اکبریه بیرجند برگزار شد. ادامه »
04
فعالیت 50هزار هنرمند صنایع ‌دستی در استان اردبیل
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: « این استان یکی از قطب‌های تولیدات صنایع‌دستی در کشور با بیش از  50هزار نفر شاغل است که در سطح استان به طور مستقیم در حوزه صنایع‌دستی فعالیت دارند و کسب سه نشان جغرافیایی ملی از 10 نشان جغرافیایی کشور نشان از گستره ... ادامه »
04
رستوران سنتی در ساختمان قدیمی نُه‌پله ارومیه افتتاح شد
چکیده: در مراسمی که با برنامه‌های فرهنگی و اجرای موسیقی فولکلور به‌مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر همراه بود، یک رستوران سنتی به‌نام «یخچال» در محل بنای قدیمی دوقوزپله ارومیه افتتاح شد. ادامه »
04
667 قلم شیء و 44 کیلوگرم سکه تقلبی در آذربایجان‌غربی امحا شدند
چکیده: ظهر دیروز 3 خرداد 96، در محوطه اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی، 667 قلم شیء غیرفرهنگی و حدود 44 کیلوگرم سکه تقلبی امحا شدند. ادامه »
04
بهره‌برداری از اقامتگاه بوم‌گردی روستای رزگ تربت‌حیدریه
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان تربت‌حیدریه از بهره‌برداری نخستین اقامتگاه بوم‌گردی تربت‌حیدریه در «روستای رزگ» از توابع بخش بایگ این شهرستان خبر داد. ادامه »
04
آغاز مرمت کتیبه‌های مشروطیت شهرستان فارسان از هفته آینده
چکیده: رئیس اداره‌میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان فارسان اعلام کرد که عملیات اجرایی مرمت و مرمت‌ اضطراری کتیبه‌های مشروطیت در کانون گردشگری پیرغار این شهرستان از هفته آینده آغاز می‌شود. ادامه »
04
نشست احیای مثلث طلایی گردشگری ایران به کار خود پایان داد
چکیده: نشست احیای مثلث طلایی گردشگری ایران، دیروز 3 خرداد 96، در اصفهان به کار خود پایان داد و استاندار اصفهان در اختتامیه این نشست تأکید کرد که گردشگری برای سه استان یزد، اصفهان و فارس از اولویت‌های مهم توسعه صنعت گردشگری است. ادامه »
04
برگزاری تورهای گردشگری ویژه کارگران، استادکاران و هنرمندان شهرستان بردسکن
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان بردسکن اعلام کرد که در هفته میراث‌فرهنگی، علاوه‌بر اجرای برنامه‌های متعدد، در سه روز متوالی تورهای گردشگری ویژه کارگران و استادکاران میراث‌فرهنگی و هنرمندان شهرستان بردسکن برگزار شد. ادامه »
04
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اعلام کرد

حمایت میراث‌فرهنگی کرمان از راه‌اندازی موزه‌های خصوصی

حمایت میراث‌فرهنگی کرمان از راه‌اندازی موزه‌های خصوصی
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان اعلام کرد که این اداره‌کل از افراد حقیقی و حقوقی جهت تأسیس موزه‌های خصوصی حمایت می‌کند. ادامه »
04
بازدید کارکنان اداره میراث‌فرهنگی خراسان‌شمالی از قلعه تاریخی صعلوک
چکیده: تعدادی از کارمندان اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌شمالی، روز گذشته 3 خرداد 96، از قلعه تاریخی صعلوک اسفراین و پارک ملی سالوک بازدید کردند. ادامه »
04
هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی

مرمت آسیاب سلامه آغاز شد

مرمت آسیاب سلامه آغاز شد
چکیده: مدیر اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خواف اعلام کرد که هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی مرمت آسیاب دوقلوی شهر سلامه با مشارکت این اداره و شهرداری سلامه آغاز شده است. ادامه »
صفحه 3 از 373اولین   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین