یکشنبه 07 خرداد 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

صنایع دستی

07
دوره آموزشی احیای درون لعابی برگزار شد
چکیده: دوره آموزشی احیای درون لعابی به مدت 50 ساعت در روزهای 3، 4 و 5 خرداد سال جاری با حضور استاد بهزاد اژدری در موزه زنده سفال تبریز برگزار شد. ادامه »
07
تفاهم‎نامه همکاری بین میراث‌فرهنگی و فنی‌و‌حرفه‌ای در استان کردستان اجرایی می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان و مدیر‌کل فنی‌و‌حرفه ای این استان با یکدیگر دیدار و در خصوص تفاهم‌نامه منعقد شده همکاری بین معاونت صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت‌وگو کردند. ادامه »
07
گالری ملی صنایع‌دستی در کاخ سعدآباد راه‌اندازی می‌شود
چکیده: معاونت صنایع‌دستی و هنرهای سنتی کشور، به‌منظور ایجاد فضای ویژه برای صنایع‌دستی ایرانی، با پیگیری‌های مستمر موفق به تخصیص فضایی مناسب و آماده‌سازی‌شده برای راه‌اندازی گالری ملی صنایع‌دستی در کاخ‌موزه سعدآباد شد. ادامه »
07
فراخوان ثبت اطلاعات فروشگاه‌های صنایع‌دستی آذربایجان شرقی
چکیده: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی به‌منظور ایجاد بانک اطلاعاتی فروشگاه‌های صنایع‌دستی استان، اقدام به جمع‌آوری و ثبت اطلاعات این فروشگاه‌ها در سطح استان کرده است. ادامه »
07
نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی به مناسبت ماه مبارک رمضان در اردبیل برگزار می‌شود
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری استان اردبیل گفت: «به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و در آستانه 20 خرداد روز جهانی صنایع‌دستی نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی در استان اردبیل برگزار می‌شود.» ادامه »
07
هم‌افزایی  میراث‌فرهنگی و آموزش فنی‌حرفه‌ای گامی موثر در توسعه اشتغالزایی یزد خواهد بود
چکیده: دیروز ششم خرداد 96 مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان یزد به‌منظور افزایش همکاری‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی با مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان یزد دیدار کرد. ادامه »
07
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در توضیح پروژه‌های مشخص‌شده از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی:

حمایت از کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی و افزایش ظرفیت هتل‌ها از تکالیف اولویت‌دار امسال است

حمایت از کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی و افزایش ظرفیت هتل‌ها از تکالیف اولویت‌دار امسال است
چکیده: سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای اجرای تکالیف و پروژه‌های اولویت‌داری که از سوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۶ مصوب شده است، منتظر نتیجه استعلام از استان ها و تعیین بُرش زمانی و مکانی پروژه‌ها است.   ادامه »
06
فراخوان شرکت در مسابقه‌ نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی در خوزستان منتشر شد
چکیده: فراخوان شرکت در مسابقه‌ نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی در خوزستان منتشر شد و صنعتگران خوزستانی می‌توانند برای شرکت در مسابقه نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی، که شهریور‌ماه سال جاری برگزار می‌شود، اقدام کنند. ادامه »
06
درخشش شهرستان نائین در برگزاری برنامه‌های هفته میراث‌فرهنگی در استان اصفهان
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نائین گفت: «هم‌زمان با هفته بزرگداشت میراث‌فرهنگی، برنامه‌های متنوع و متعدد فرهنگی در این شهرستان برگزار شد.» ادامه »
05
در جلسه مشترک دفاتر خدمات پستی و معاونت صنایع‌دستی استان

خدمات دولت الکترونیک در صنایع‌دستی بوشهر بررسی شدند

خدمات دولت الکترونیک در صنایع‌دستی بوشهر بررسی شدند
چکیده: اولین جلسه مشترک معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‎فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بوشهر و دفاتر خدمات‌پستی این استان، به‌منظور رفع مشکلات موجود بر سر راه عرضه خدمات دولت الکترونیک برگزار شد. ادامه »
04
فعالیت 50هزار هنرمند صنایع ‌دستی در استان اردبیل
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: « این استان یکی از قطب‌های تولیدات صنایع‌دستی در کشور با بیش از  50هزار نفر شاغل است که در سطح استان به طور مستقیم در حوزه صنایع‌دستی فعالیت دارند و کسب سه نشان جغرافیایی ملی از 10 نشان جغرافیایی کشور نشان از گستره ... ادامه »
04
در دیدار مشاور و دستیار ویژه معاون رئیس‌جمهوری با سفیر ایران در آتن تأکید شد

همکاری سفارت ایران در یونان با سازمان میراث‌فرهنگی برای توسعه و تسهیل گردشگری

همکاری سفارت ایران در یونان با سازمان میراث‌فرهنگی برای توسعه و تسهیل گردشگری
چکیده: مشاور و دستیار ویژه معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با سفیر ایران در یونان دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ادامه »
03
مسیر مستقیم را رها نکنیم
چکیده: با پایان یافتن کار کمپین‌های انتخاباتی و برگزاری انتخابات و مشخص شدن نتایج، حالا گروه‌های اجتماعی در تلاش‌اند مطالبات خود را از دولت دوازدهم به گوش رئیس‌جمهوری منتخب برسانند. ادامه »
03
تفاهم‌نامه همکاری بین میراث‌فرهنگی و فنی‌وحرفه‌ای کرمانشاه امضا شد
چکیده: هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی، به‌منظور توسعه همکاری‌های مشترک آموزشی، تفاهم‌نامه همکاری بین اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کرمانشاه و اداره‌کل فنی‌وحرفه‌ای این استان منعقد شد. ادامه »
03
پرداخت تسهیلات کم‌بهره به هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان سرخس
چکیده: مدیر میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان سرخس گفت: «420 میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره به صنعتگران صنایع‌دستی این شهرستان پرداخت می‌شود.» ادامه »
03
آرمرده کردستان می‌تواند شهر جهانی نساجی سنتی شود
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری بانه گفت: «شهر آرمرده واقع در شهرستان بانه با ظرفیت‌های موجود در زمینه نساجی و سابقه طولانی در این راستا ظرفیت معرفی و ثبت به‌عنوان شهر جهانی نساجی سنتی را دارد.» ادامه »
03
تولید صنایع‌دستی از طریق همراهی سنت و خلاقیت
چکیده: نامورمطلق گفت: «هرچند سنت و خلاقیت را عموماً در مقابل هم قرار می‌دهند، اما در نگاهی تازه این دو با یکدیگر تعریف شده‌اند و ما شاهد تولید صنایع‌دستی‌ای هستیم که هر دو ویژگی را دارا هستند.» ادامه »
03
نمایش زیورآلات ایرانی در هفته جواهرات فلورانس
چکیده: هفته جواهرات فلورانس ایتالیا با نمایش 30 اثر از هنرمندان جوان ایرانی از روز 24 تا 28 می 2017 برابر با 3 تا 7 خرداد 96 در فلورانس ایتالیا برگزار می‌شود. ادامه »
03
برنامه «هنرنامه» با محوریت هنرمندان صنایع‌دستی برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از برگزاری برنامه «هنرنامه» به‌بهانه تجلیل و قدردانی از هنرمند صنایع‌دستی خبر داد. ادامه »
02
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان گلستان خبر داد

گنبدکاووس شهر ملی فرش ترکمن شد

گنبدکاووس شهر ملی فرش ترکمن شد
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان از ثبت گنبدکاووس به‌عنوان «شهر ملی فرش ترکمن» در فهرست آثار ملی خبر داد. ادامه »
صفحه 1 از 935اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین