ﺳﻪشنبه 04 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

04
احیای تعزیه سیار بازار تاریخی اراک بعد از سه دهه به همت تعزیه‌خوانان پیشکسوت
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: «تعزیه سیار بازار اراک از قدیمی‌ترین آیین‌‎های عزاداری در اراک است که پس از سه دهه، با همت پیشکسوتان و فعالان عرصه تعزیه شهر اراک احیا شده است.» ادامه »
04
ورود ارزیابان یونسکو به شهرستان فیروزآباد استان فارس
چکیده: ناظران یونسکو امروز ۴ مهر، به‌منظور بازدید و بررسی میدانی و تخصصی از آثار شاخص پرونده ثبت جهانی محور ساسانی شهرستان فیروز آباد، وارد این شهرستان شدند.  ادامه »
04
 کتابخانه تخصصی میراث‌فرهنگی در کاشمر افتتاح شد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان کاشمر گفت: «در آستانه فرارسیدن روز جهانی گردشگری، کتابخانه تخصصی و مرکز پژوهش اداره میراث‌فرهنگی این شهرستان امروز سه‌شنبه 4 مهر در مراسمی افتتاح شد.» ادامه »
04
بیل‌زنی، آیین سنتی محرم در خوسف
چکیده: مسئول حوزه پژوهش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی به آیین بیل‌زنی در شهرستان خوسف اشاره کرد و گفت: «بيل‌زنی تنها مراسم ماه محرم در این استان است كه ظهر عاشورا در شهر خوسف برپا می‌شود.» ادامه »
04
اجرای آیین خیرات عاشورا در شهر گزیک خراسان‌جنوبی
چکیده: یکی از مراسمی که هر ساله در ماه محرم برگزار در استان خراسان‌جنوبی می‌شود، مراسم خیرات عاشورا یا غلور‌پزان (غُلور پزو) اهالی شهر گزیک است که ریشه در اعتقادات دینی مردم این شهر دارد. ادامه »
04
چغچغه‌زنی انجدان، آیینی منحصر به‌فرد در عزای حسینی است
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی با بیان اینکه  مراسم چغچغه‌زنی روستای انجدان، آیینی منحصربه‌فرد در عزای حسینی است گفت: «این آیین معنوی در فهرست میراث معنوی کشور به ثبت رسیده است.» ادامه »
04
تجهیز موزه و بناهای تاریخی هرمزگان به سیستم مانیتورینگ
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان از تجهیز و تکمیل بناهای تاریخی این استان به سیستم مانیتورینگ خبر داد. ادامه »
04
کشف آلات و ادوات حفاری و دستگیری 2 متهم در شهرستان رامهرمز
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان خوزستان از کشف و ضبط آلات و ادوات حفاری و دستگیری دو متهم در شهرستان رامهرمز خبر داد. ادامه »
04
محوطه باستانی ارجان نقشه‌برداری و مستندسازی هوایی شد/ اختصاص یک‌میلیارد تومان برای ثبت و تعیین عرصه و حریم آثار تاریخی خوزستان
چکیده: نقشه‌برداری و مستندسازی هوایی محوطه باستانی ارجان برای نخستین‌بار و با هدف آگاهی از وضعیت آثار موجود در محدود عرصه و حریم این محوطه باستانی انجام شد. ادامه »
04
نشست مشترک پایگاه میراث جهانی بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین برگزار شد
چکیده: پایگاه میراث‌جهانی بیستون و مؤسسه باستان‌شناسی برلین و در پی تفاهم‌نامه قبلی و به‌منظور برقراری تبادلات فرهنگی، آموزشی و فنی، در حوزه‌های مختلف فنی و پژوهشی، علمی و آموزشی همکاری خواهند کرد. ادامه »
04
مجموعه مقالات مردم‌شناسی جزیره قشم کتاب شد
چکیده: کتاب «مجموعه مقالات مردم‌شناسی جزیره قشم» به‌کوشش ژیلا مشیری و عبدالرضا دشتی‌زاده از سوی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری به چاپ رسید. ادامه »
04
‌مستندسازی آیين و رسوم مذهبی در تربت‌حيدريه کلید خورد
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تربت‌حیدریه گفت: «با هدف حفظ آیین‌ها و رسوم زیبا و ماندگار سنتی در شهرستان تربت‌حیدریه از جمله آیین‌های مذهبی و شیوه‌های سنتی عزاداری، مستند‌سازی این آیین‌ها در تربت‌حیدریه کلید خورد.» ادامه »
04
ایجاد درآمدزایی و فرصت شغلی بی‌نظیر با حداقل سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری/ پرواز گردشگری با کمک میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «دست‌یابی به یک‌میلیون شغل امکان‌پذیر نیست مگر اینکه از بخش صنایع‌دستی و گردشگری کمک بگیریم.» ادامه »
04
تور بازدید از آیین‌های عاشورایی در نیشابور برگزار می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیشابور با اشاره به برنامه‌های هفته گردشگری در این شهرستان گفت: «زنگ گردشگری همزمان با هفته گردشگری و روز جهان‌گردی در دبیرستان خیام نیشابور نواخته می‌شود.» ادامه »
04
کاوش‌های باستان‌شناسی هگمتانه به فصل بیستم رسید
چکیده: بیستمین کاوش باستان‌شناسی هگمتانه در قالب خوانا‌سازی برج و باروهای هگمتانه در حال انجام است. ادامه »
04
ساخت زائرسرای امامزادگان فردوس آغاز شد
چکیده: عملیات اجرایی احداث زائرسرای امامزادگان فردوس با حضور مسئولان این شهرستان درزمینی به مساحت 1700 متر‌مربع آغاز شد. ادامه »
04
گسترش همکاری‌های صندوق احیا و مسئولان خراسان‌رضوی برای احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی‌تاریخی
چکیده: مدیرعامل صندوق احیا و بهره‌برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی، دوشنبه 3 مهر در سفر به خراسان‌رضوی، در دیدارهای جداگانه با معاون سیاسی‌امنیتی خراسان‌رضوی، مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان و تعدادی از اعضای شورای شهر مشهد بر لزوم گسترش همکاری‌ها برای احیا و بهره‌برداری از اماکن فرهنگی‌تاریخی  تأکید کرد. ادامه »
04
نخل‌گردانی آیین کهن عاشورایی خراسان‌جنوبی
چکیده:  نخل‌بندی و نخل‌گردانی از آیین‌های کهن عاشورایی است که در اکثر شهرها و روستاهای استان خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود. ادامه »
03
جلسه هماهنگی حفاظت از کاخ صاحبقرانیه برگزار شد
چکیده: جلسه هماهنگی و هم‌فکری برای حفاظت از کاخ صاحبقرانیه با حضور کارشناسان ارشد سازمان میراث‌فرهنگی و مشاوران دیروز 2 مهر 96 برگزار شد. ادامه »
03
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی استان مرکزی معرفی شد
چکیده: مراسم معارفه، محسن کریمی سرپرست جدید معاونت میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی امروز دوشنبه 3 مهر برگزار شد. ادامه »
صفحه 1 از 1780ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها