چهارشنبه 29 دی 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

میراث فرهنگی

29
عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد تبریز:

احیای بناهای تاریخی برای بازگرداندن ساختار شهری به مسیر توسعه صحیح الزامی است

 احیای بناهای تاریخی برای بازگرداندن ساختار شهری به مسیر توسعه صحیح الزامی است
چکیده: عضو هیات علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه آزاد تبریز گفت: هم‌اکنون احیای بازمانده بناها و بافت‌های تاریخی کشور یکی از ضروری‌ترین الزامات برای بازگرداندن ساختار شهری به مسیر توسعه صحیح و معنا دادن به مفهوم شهرها است. ادامه »
29
 سرمایه‌گذاری در بناهای تاریخی مانند آبیاری زمین آماده کشت است
چکیده: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: جذب سرمایه درواقع حکم همان آبیاری را دارد که بذر فرهنگ اصیل و جاذبه را در زمین میراث فرهنگی و بناها و بافت‌های تاریخی بارور کرده و تبدیل به درخت صنعت گردشگری می‌کند. ادامه »
29
در مراسم تجلیل از برگزیدگان عرصه‌های پژوهش و فناوری

مرکز آموزش علمی- کاربردی صنایع‌دستی تهران کارگاه پژوهش برتر شد

مرکز آموزش علمی- کاربردی صنایع‌دستی تهران کارگاه پژوهش برتر شد
چکیده: در مراسم تجلیل از برگزیدگان عرصه‌های پژوهش و فناوری، مرکز آموزش علمی- کاربردی صنایع‌دستی تهران، عنوان کارگاه پژوهش برتر در هفته ملی پژوهش و فن‌آوری سال 95 را کسب کرد. ادامه »
29
سامان‌دهی زیرساخت‌های محوطه تاریخی خالدنبی
چکیده: مسوول دفتر فنی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گلستان از ساماندهی زیر ساخت‌های محوطه تاریخی خالد نبی شهرستان کلاله خبر داد. ادامه »
29
کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه برگزار شد
چکیده: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه در محل هتل پارسیان این شهر برگزار شد. ادامه »
29
معماری کنونی ما به سمت بی‌هویتی کامل می‌رود
چکیده: معاون استاندار کرمانشاه گفت: معماری کهن ما امروزه جای خود را به معماری و شهرسازی التقاطی داده و به سمت بی‌هویتی کامل می‌رود، درحالی‌که شهرهای گذشته ما شهرهایی خوانا بودند. ادامه »
29
شناخت نداشتن نسبت به گذشته تاریخی آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهد داشت
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: شناخت نداشتن نسبت به گذشته ما را به شرایطی می‌برد که روز به روز آسیب‌های اجتماعی جبران‌ناپذیری حتی از منظر زیبایی شهرها و معماری در بر خواهد داشت. ادامه »
29
مجموعه کاخ های نیاوران 3 بهمن تعطیل است
چکیده: مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران به دلیل انجام عملیات هرس درختان باغ روز یکشنبه 3 بهمن ماه تعطیل است. ادامه »
29
در چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران

۱۴ سخنران به تبیین میراث ملموس و ناملموس اصفهان می‌پردازند

چکیده: دبیر علمی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در نشست کمیته علمی این نشست از حضور ۱۴ سخنران در این نشست و ارائه مقاله در راستای تبیین شاخصه‌های میراث ملموس و ناملموس اصفهان خبر داد. ادامه »
29
زیرگذر چهارراه گلوبندک با رعایت نکات فنی و منظری اجرا می‌شود
چکیده: جلسه بررسی طرح زیرگذر چهارراه گلوبندک با حضور قائم‌مقام شهردار منطقه 12 و مشاور طرح، معاون میراث فرهنگی کشور، اعضا کمیته تخصصی پایگاه‌های جهانی و شورای فنی استان‌ها در دفتر معاونت میراث فرهنگی تشکیل شد و در این جلسه، طرح عملیات زیرگذر چهارراه گلوبندک واقع در حریم کاخ گلستان با رعایت تمامی نکات فنی و معماری مورد موافقت قرار گرفت. ادامه »
29
شهرداری موظف به تخلیه سرای حاج‌رضا از زباله است/ شأن تاریخی بازار قزوین باید حفظ شود
چکیده: معاون میراث فرهنگی قزوین گفت: «شهرداری باید با توجه به ضوابط و قوانین آثار ثبت ملی شده، مکان دیگری خارج از محدوده بافت تاریخی قزوین را برای بازیافت زباله جانمایی کند تا شأن تاریخی بازار قزوین و سرای حاج رضا مخدوش نشود.» ادامه »
29
هم‌زمان با افتتاحیه رویداد مشهد ۲۰۱۷ صورت می‌گیرد

آغاز به کار نمایشگاه ۱۴ قرن تمدن و هنر اسلامی در مشهد

آغاز به کار نمایشگاه ۱۴ قرن تمدن و هنر اسلامی در مشهد
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی از آغاز به کار نمایشگاه ۱۴ قرن تمدن و هنر اسلامی هم‌زمان با مراسم افتتاحیه رویداد پایتخت فرهنگی جهان اسلام خبر داد. ادامه »
29
 اعضای دو باند حفاران غیرمجاز در استان گیلان دستگیر شدند
چکیده: فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کشور گفت:  اعضای دو باند حفاران غیرمجاز در استان گیلان دستگیر شدند. ادامه »
29
خانه ساختیانچی مشهد ثبت ملی شد
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: بنا به پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان رضوی و تصویب کمیته ثبت و حریم خانه ساختانچی شهر مشهد در فهرست آثار ملی گرفت. ادامه »
29
معاون رئیس‌جمهوری به استان مرکزی سفر می‌کند
چکیده: معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فردا پنجشنبه ۳۰ دی‌ماه به استان مرکزی سفر می‌کند. ادامه »
29
نمایش آثار تاریخی موزه لوور در ایران نتیجه دیپلماسی فرهنگی دولت در دوران پسابرجام
چکیده:  «اشیای تاریخی موزه لوور در ایران به نمایش گذاشته می‌شود»؛ این خبری بود که دیروز به نقل از محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی به‌سرعت ردوبدل شد و امروز نیز به یکی از تیترهای مهم برخی از روزنامه‌ها تبدیل شد. ادامه »
29
در صورت دست‌یابی به آثار باستانی

مسیر طرح انتقال آب از خلیج‌فارس تغییر می‌کند

مسیر طرح انتقال آب از خلیج‌فارس تغییر می‌کند
چکیده: به‌منظور حفظ آثار میراث فرهنگی، مسیر باقیمانده خط انتقال آب از خلیج‌فارس به فلات مرکزی مورد بررسی‌های باستان‌شناسی قرار خواهد گرفت و در صورت نیاز تغییر مسیر می‌دهد. ادامه »
29
کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه فردا برگزار می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی کرمانشاه فردا 29 دی ماه در هتل پارسیان این شهر برگزار می‌شود. ادامه »
28
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نیازمند تأسیس دانشکده‌های تخصصی احیا هستیم

نیازمند تأسیس دانشکده‌های تخصصی احیا هستیم
چکیده: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ما امروز هم در کشور رشته دانشگاهی مرمت بناهای تاریخی راداریم اما در آموزش‌های این رشته دانشگاهی بیشتر مسائل مربوط به معماری مدنظر است، حال‌آنکه یک عملیات کامل احیاہ در یک بنا یا بافت تاریخی هم دارای زوایای مدیریتی است، هم بازاریابی و هم جامعه‌شناسی و هم تخصص‌های دیگر که در رشته‌های دانش... ادامه »
28
عضو هیات علمی دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی:

احیای بناهای تاریخی فقط عملیات عمرانی نیست

 احیای بناهای تاریخی فقط عملیات عمرانی نیست
چکیده: عضو هیات علمی دانشکده معماری دانشگاه شهید بهشتی گفت: مرمت و بازسازی بناهای و بافت‌های تاریخی تنها یک مرحله از عملیات احیاء است و درواقع این مجموعه عملیات بدون ایجاد حیات و بازگرداندن زندگی به عمارت ها و ساختمان‌های تاریخی تکمیل نمی‌شود و نیمه‌کاره خواهد ماند. ادامه »
صفحه 1 از 1628اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین