پنجشنبه 02 شهریور 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
30
2 خانه‌ قاجاری بافت تاریخی شیراز مرمت می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فارس از مرمت دو خانه تاریخی اوجی و صبوری واقع در بافت تاریخی‌فرهنگی شیراز خبر داد. ادامه »
30
روستاهای هدف گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان طرقبه‌شاندیز توسعه می‌یابند
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان طرقبه‌شاندیز گفت: «روستاهای هدف گردشگری و اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان طرقبه‌شاندیز توسعه پیدا می‌کنند.» ادامه »
30
آغاز فصل جدید کاوش در منطقه باستانی قره‌تپه سگزآباد در استان قزوین
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قزوین از آغاز فصل جدید کاوش‌های آموزشی‌پژوهشی به سرپرستی مصطفی ده‌پهلوان در منطقه باستانی قره‌تپه سگز آباد خبر داد. ادامه »
30
اقدامات صندوق احیا تحول مهمی در میراث فرهنگی کشور ایجاد کرده است
چکیده: عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اثربخشی ورود بخش‌خصوصی در حفظ ابنیه تاریخی کشور، گفت: «با اقدامات صندوق احیا تحولی مهم در میراث‌فرهنگی ایجاد شده و در بسیاری از شهرهای کشور اماکن تاریخی با حضور بخش‌خصوصی احیا و مرمت شده و درحال جذب گردشگر داخلی و خارجی است.» ادامه »
30
الگوهای نویافته در مرمت بافت تاریخی بشرویه استفاده می‌شود
چکیده: سرپرست پایگاه بافت تاریخی شهر بشرویه از استفاده از الگوهای نویافته در مرمت بافت تاریخی شهر بشرویه خبر داد. ادامه »
30
دوازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی شهرستان نیر، از اول تا سوم شهریور‌ 96، برگزار می‌شود
چکیده: معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل گفت: «دوازدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی شهرستان نیر، در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار، از اول تا سوم شهریور 96، برگزار می‌شود.» ادامه »
30
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در جمع خبرنگاران مطرح کرد

هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های سه حوزه سازمان برای ایجاد اشتغال

هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های سه حوزه سازمان برای ایجاد اشتغال
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی گفت: «با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در ابتدای سال بر موضوع اشتغال و توجه ویژه رئیس‌جمهوری به این موضوع، باید با هم‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های هر سه بخش سازمان برای ایجاد اشتغال پایدار تلاش کنیم و با حفظ پایه‌های میراث‌فرهنگی و توسعه و ترویج صنایع‌دستی در مسیر توسعه صنعت گر... ادامه »
30
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تأکید کرد

اشتغال‌زایی در گردشگری، رونق اقتصادی صنایع‌دستی، حفظ، احیا و نگه‌داری میراث‌فرهنگی

اشتغال‌زایی در گردشگری، رونق اقتصادی صنایع‌دستی، حفظ، احیا و نگه‌داری میراث‌فرهنگی
چکیده: مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد و علی‌اصغر مونسان در این مراسم از چشم‌اندازها و برنامه‌های خود برای سه حوزه میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت. ادامه »
30
نامور‌مطلق در معارفه و تودیع رؤسای جدید و پیشین سازمان میراث‌فرهنگی:

سازمان میراث‌فرهنگی در دولت یازدهم از حالت نباتی درآمد

سازمان میراث‌فرهنگی در دولت یازدهم از حالت نباتی درآمد
چکیده: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «با تلاش‌های صورت‌گرفته در دولت یازدهم این سازمان از حالت نباتی خارج شد و از حالت اورژانسی که داشت درآمد.» ادامه »
30
در مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی

احمدی‌پور: امیدوارم پروژه‌ها به بهترین وجه تکمیل شود

احمدی‌پور: امیدوارم پروژه‌ها به بهترین وجه تکمیل شود
چکیده: رئیس سابق سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «فرصتِ من در سازمان میراث‌فرهنگی کوتاه بود، اما امیدوارم پروژه‌های آغاز شده در این دوره در سازمان ادامه‌دار باشد تا مهم‌ترین خلأهای این حوزه از بین برود.» ادامه »
30
مسئول آزمایشگاه مرمت اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان خبر داد

مرمت عقدنامه 200ساله در آزمایشگاه حفاظت و مرمت اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی

مرمت عقدنامه 200ساله در آزمایشگاه حفاظت و مرمت اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی
چکیده: مسئول آزمایشگاه مرمت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری خراسان‌جنوبی، امروز 30 مرداد 96، از انجام اقدامات فنی و تخصصی یک فقره عقدنامه قاجاری متعلق به شخص حقیقی، در مردادماه امسال، خبر داد. ادامه »
30
قلم‌زنی داستان‌هایی از شاهنامه فردوسی
چکیده: قلم‌زنی هشت داستان از شاهنامه فردوسی، بازبافی فرش‌های استاد عیسی بهادری و گچ‌بری حاشیه‌ای از شمس‌العماره ازجمله برنامه‌های چند کارگاه گروه هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در سال جاری است. ادامه »
30
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد

مرمت 570 اثر تاریخی در استان اصفهان از ابتدای سال جاری

مرمت 570 اثر تاریخی در استان اصفهان از ابتدای سال جاری
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان از مرمت 570 اثر تاریخی در استان اصفهان از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد خبر داد و گفت: «این مرمت ها با  جذب اعتباری معادل 355میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی انجام شده است.» ادامه »
30
برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی «فرهنگ اقوام» در گرگان و گنبدکاووس
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان از برگزاری یازدهمین جشنواره بین‌المللی «فرهنگ اقوام»  ــ 4 روز در گرگان و 3 روز در گنبد کاووس ــ  خبر داد. ادامه »
30
مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد/ جهانگیری: دوران مهمی برای سازمان میراث‌فرهنگی آغاز شده است
چکیده: مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این مراسم تصریح کرد: «آقای علی‌اصغر مونسان را سال‌هاست که می‌شناسم. او فردی پرتوان، نخبه، عالم و دارای مدارک علمی معتبر و سابقه مدیریتی بسیار موفقی است.» ادامه »
30
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان مرکزی خبر داد

تعطیلی 2 معدن در اطراف محوطه سنگ‌نگاره‌های تیمره خمین

تعطیلی 2 معدن در اطراف محوطه سنگ‌نگاره‌های تیمره خمین
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری استان مرکزی از تعطیلی دو معدن در اطراف محوطه سنگ‌نگاره‌های تیمره خمین خبر داد. ادامه »
30
4 پروژه گردشگری هم‌زمان با هفته دولت در هرمزگان افتتاح می‌شود
چکیده: مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان گفت: «هم‌زمان با هفته دولت، 4 پروژه گردشگری در این استان افتتاح می‌شود.» ادامه »
30
شناسایی چندین محوطه تاریخی در پس‌کرانه‌های خلیج‌فارس
چکیده: گمانه‌زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه تاریخی تل پیر به شناسایی نزدیک به 12 محوطه در شعاع سه‌کیلومتری، که اغلب آن‌ها مربوط به دوران تاریخی هستند، منجر شد. ادامه »
29
مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی برگزار می‌شود
چکیده: مراسم تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری فردا با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهوری برگزار می‌شود. ادامه »
29
نشست تخصصی هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی برگزار شد
چکیده: نشست تخصصی نقد و بررسی وضعیت صنایع‌دستی و فعالیت هنرمندان این حوزه با حضور هنرمندان و فعالان صنایع‌دستی، عصر امروز یکشنبه 29 مرداد 96، در اتاق جلسات معاونت صنایع‌‎دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار شد. ادامه »
صفحه 5 از 5649ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها