جمعه 06 اسفند 1395 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
03
چکیده: با اين حال، صرف‌نظر از اظهارات "هاشمي‌رفسنجاني"، خبر ناگهاني خريد 300 تخته گليم نقش‌برجسته ايلامي از هنرمندان اين استان به منظور ارائه به سفارتخانه‌ها به‌منظور ترغيب آنها به اين زيرانداز بديع و نامگذاري يکي از خيابان‌هاي اصلي شهر ايلام به نام "سحرچلانگر" مبدع گليم نقش برجسته، از ديگر اقدامات قابل توجهي بود که "هاتفي" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي ... ادامه »
03
چکیده: در اين مدت، ثبت دو اثر تاريخي -فرهنگي ايران در فهرست حافظه جهاني، پبشنهاد پيوستن ايران به کنوانسيون حمايت و ترويج تنوع بيان‌هاي فرهنگي، استقبال ارمني‌ها از نمايش آثار ايراني در موزه ارمنستان، همچنين ديدار قائم مقام رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري از رامهرمز و معرفي شهر سمنان، در راس اخبار مهم ميراث‌فرهنگي قرار داشت. ثبت د... ادامه »
03
چکیده: "جمال زوري‌زاده"، مدير اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شادگان، در گفتگو با ميراث‌آريا (CHTN)، ضمن اعلام اين خبر تصريح کرد: هيچ فضايي براي آموزش صنايع‌دستي در شادگان وجود ندارد و اين در حالي است که 90 درصد روستاييان،‌ به‌ويژه زنان، از راه صنايع‌دستي امرار معاش مي‌کنند. وي از برگزاري نمايشگاه صنايع‌دستي شادگان در هفته زن خبر داد و خاطرنش... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سعدالله آقاغلا" وزير گردشگري سوريه، گفت: بازديد از چين و شرکت در نمايشگاه بين‌المللي پکن، موجب رونق روابط گردشگري سوريه و چين مي‌شود. در سال 2004، در زمان رياست‌جمهوري بشار اسد نيز يادداشت تفاهمي مبني بر بازديد از مکان‌هاي تاريخي چين ميان سوريه و چين امضا شده بود. آقاغلا تصريح کرد: وزير گردشگري سوريه نياز گردشگران ... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين قانون با در نظر گرفتن سياست‌هاي دولت موجب نظم و قاعده بين‌المللي در اين زمينه مي‌شود. با توجه به اين قانون مسئوليت دولت در ايجاد ساختار سازمان مرکزي براي همه بخش‌هاي مرتبط با رشد گردشگري و محافظت از مناطق ميراثي و آثار باستاني امارات تبيين مي‌شود. اقدامات اوليه در زمينه گردشگري موجب توسعه اين صنعت، سازماندهي باز... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، هم‌اکنون مقامات گردشگري مصر در مورد غرفه مصر در نمايشگاه‌هاي مختلف بين‌المللي براي افزايش شمار خريداران و ميهمانان و متقاضي شرکت در رويدادهاي مهم گردشگري هستند. در سال 2004 مقامات گردشگري مصر مسئوليت کامل غرفه مصر را در همه نمايشگاه‌هاي بزرگ تجاري به صندوق معاوضه بازرگاني محول کردند. تاکنون غرفه مصر از سوي حضار، خبر... ادامه »
03
چکیده: مسئول برگزاري اين نمايشگاه به ميراث آريا (chtn) گفت: اين هنرمندان آلماني، براي جستجوي شيوه‌ها و شکل‌هاي تازه‌ خلاقيت و کسب تجربه اي نوين با دست خالي به اينجا آمدند. " ليلا پازوکي" افزود: اين پروژه هنري نتيجه کار 16 هنرمند با 9 مليت مختلف است که در برلين زندگي مي‌کنند. وي ادامه داد: هنرمندان براي توليد اثر خود دو هفته فرصت دارند و مي‌توانند آث... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، مؤسسه فرهنگي، هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمايشگاه جشنواره پوستر "سفيد" را در حوزه هنري استان زنجان به مدت 10 روز برپا مي‌کند. اين جشنواره با مشارکت موزه فلسطين و سازمان (کفا) و نيز معاونت هنري بنياد‌ حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس از 4 تيرماه برپا مي‌شود. بنابراين گزارش، نمايشگاه پوستر سفيد در زنجان در اد... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"علي جليلي"، مدير عامل سازمان منطقه آزاد ارس، با اعلام اين خبر و با اشاره به محدوده فعلي منطقه، افزود: پس از تصويب منطقه آزاد ارس در تير ماه 1384 و مشخص شدن محدوده آن در نقشه به وسعت 9700 هکتار ،سازمان فعاليت خود را به‌طور رسمي در جلفا آغاز کرد. وي گفت : با توجه به اينکه محدوده فعلي تعريف شده براي منطقه ،مشکلات عديده اي... ادامه »
03
چکیده: "اکبر رضوانيان"، رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت گردشگري سرزمين پرگهر، با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين جشنواره باهمکاري پژوهشکده ابنيه و بافت و در سطح دانشکده‌هاي هنر و معماري کشور برگزار خواهد شد. وي با بيان اينکه جشنواره مذکور تعاملي ميان دانشجويان، استادان و متخصصان معماري سراسر کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: براي جمع‌آوري طرح م... ادامه »
03
چکیده: عبدالرسول وطن‌دوست رييس پژوهشکده حفاظت ومرمت و نماينده ايران در سي و يکمين اجلاس ميراث جهاني در گفتگوي اختصاصي با ميراث آريا( CHTN)، ضمن بيان اين مطلب گفت: قرار بود امروز پرونده بم و معيارهايي که براساس آن بم از ليست فهرست آثار در خطر خارج شود، بررسي شود که متاسفانه به دليل طولاني شدن جلسه بررسي پرونده بم و ميدان نقش جهان اصفهان به فردا موکول شد. ... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمدرضا سندگل"، کارشناس حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سيستان و بلوچستان گفت: بازسازي بخش‌هاي فرسوده کاروانسرا، لايه‌برداري و آواربرداري داخل مجموعه به سبب ريگ‌هاي روان، از عمده فعاليت‌هاي مرمتي اين کاروانسرا است. وي ادامه داد: اجراي ديواره‌هاي خشتي کاروانسرا نيز جزء مرمت اضطراري است تا بنا پس ا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين دوره آموزشي بين‌المللي، که ازسوي فدراسيون نجات غريق و غواصي جمهوري اسلامي ايران و با همکاري مؤسسه ورزش و تفريحات سالم کيش برگزار مي‌شود، دو تن از مدرسان بين‌المللي فدراسيون غواصي جهان از بلژيک، شرکت‌کنندگان را با آخرين روش‌هاي غواصي آشنا مي‌کنند. براساس اين گزارش، در اين دوره، 10 تن از غواصان سراسر کشور حضور دار... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کرم رضا حاصلي"، افزود: براساس آثار مستند، در سال 1945 در يخ‌هاي سيبري همراه يک سوار مربوط به دوره ساساني و متعلق به 2500 سال قبل فرشي به دست آمد که همانا نشانگر قدمت هنر فرش ايراني است. وي با اشاره به اينکه اين فرش در موزه آرميتا در لنينگراد موجود است، تصريح کرد: از گذشته بافت فرش، افتخار خانواده‌هاي ايراني بود و فرش‌... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "سعيد محمدزاداکبري" مدير جشنواره بزرگ قالي‌هاي نفيس و فرش‌هاي عشايري، با بيان اين مطلب گفت: اين نفرات ازسوي هيأت داوران انتخاب مي‌شوند. وي افزود: در اين جشنواره، قالي و تابلوفرش‌هاي 30 استاد برجسته تبريز، اصفهان، نايين و قم، در فضايي به وسعت 7 هزار متر مربع در معرض ديد علاقه‌مندان قرار مي‌گيرد که بنا به آثار عرضه شده، ... ادامه »
03
چکیده: وزير ارتباطات از در اولويت قرار دادن مناطق گردشگري در طرح گسترش سيستم تلفن همراه خبر داد و معاون حقوقي و پارلماني وزير کشور گفت جاذبه‌هاي گردشگري، شاخص تعيين‌کننده در تقسيمات کشوري مي‌شود. فرانجيلي دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي نيز اعلام کرد گردشگري ايران را مورد حمايت قرار خواهد داد. آنچه در زير مي‌خوانيد مروري کوتاه بر مهمترين رخدادهاي هفته گذشته ... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، فدراسيون فوتبال جمهوري اسلامي ايران در نظر دارد آخرين مرحله اردوي آماده‌سازي تيم ملي فوتبال ساحلي را پيش از حضور در رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني 2007 در کيش برگزار کند. در اين اردوي تدارکاتي که از 13 تا 18 مرداد در محل استاديوم فوتبال ساحلي کيش برگزار مي‌شود، 25 بازيکن و همراه حضور خواهند داشت. شرايط آب و هوايي، امکا... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قزوين، با مهم دانستن ميراث معنوي و لزوم پژوهش در زمينه مردم‌شناسي، گفت: با توجه به غناي فرهنگي استان، پژوهش در عرصه فرهنگ منطقه کاملاً ضروري بوده و براي کاربردي شدن اين موضوع، بايد تحقيقات مفصلي پيرامون آن صورت گيرد. "محمد بهرام‌زاده" از تهيه اطلس مردم‌شناسي قزوين خبرداد و... ادامه »
03
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، براساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، بخشي از بناي عمارت صميمي واقع در شهرستان رامهرمز جهت تحقيق و پژوهش به پژوهشگاه تبديل خواهد شد. براساس اين گزارش، بخش‌هاي ديگر اين بنا به موزه باستان‌شناسي، مردم‌شناسي و مرکز صنايع‌دستي اختصاص خواهد يافت. بنابراين گزارش، اين بنا که با اعتبار استاني حدود پنج ميليارد ريال مرمت شده متع... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، وي در اين باره گفت: نخستين اقدام در اين راستا،‌ مذاکره با دولت چين بوده تا اجازه ارائه اين پکيج‌ها به مسلمانان منطقه زينجيانگ را به هند و مالزي را به‌عنوان نقطه حرکت سفرهاي زيارتي معرفي کنند. وي افزود: مسلمانان چيني مي‌توانند در سفرهاي 10 و 15 روزه خود به مالزي، از کلاس‌هاي آيين و مناسک مذهبي بهره‌مند شوند و خود را برا... ادامه »
صفحه 5385 از 5393اولین   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   آخرین