چهارشنبه 06 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)و به نقل از روابط عمومي موزه امام علي (ع)، اين سرديس از جنس سراميک با 58 سانتيمتر ارتفاع و 27کيلوگرم وزن است و به دست استاد "حسين قلي زاده" مجسمه ساز برجسته خلق شده است. استاد قلي زاده متولد سال 1319 در شهر تبريز است که تحصيلات خود را در رشته هنر در روسيه به انجام رسانده و هم اکنون در کشور هلند به تدريس و فعاليت‌ه... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مدير روابط عمومي شرکت سهامي فرش ايران از افرادي که در مراسم رونمايي از بزرگترين فرش جهان فيلم‌هاي حرفه‌اي، نيمه‌حرفه‌اي، خبري و موبايلي تهيه کردند، دعوت کرد آثار خود را به اين شرکت ارسال کنند. وي گفت: فيلم‌هاي ارسال شده در شانزدهمين نمايشگاه بين‌المللي فرش به نمايش درمي‌آيد و به 3نفر از افراد برگزيده جوايزي تعلق خواهد ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) مدير کل دفتر برنامه‌ريزي آموزشي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در همايش آموزش تخصصي اکوتوريسم با بيان اين مطلب گفت: تاکنون راه‌اندازي 18 رشته مختلف از سوي اين سازمان به وزارت علوم پيشنهاد شده که دو مورد آن مربوط به اکوتوريسم بوده است. "مرتضي احمدي" تصريح کرد: بر اساس چشم‌اندازي که در سال 2020 براي ورود 20 ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آمار به دست آمده نشان مي‌دهد، مجارستان پانزدهمين مقصد گردشگري مشهور جهان است، اما درآمد حاصل از اين صنعت بسيار اندک است. "استوان اوجهليا"، دبير ايالتي توسعه مناطق مجارستان گفت: در نشست روز گذشته در مورد موضوع گردشگري و راه‌هاي تقويت اين صنعت به گفتگو پرداختيم. وي افزود: صنعت گردشگري حدود 5/8 درصد از توليدات ناخالص ک... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي شرکت توسعه گردشگري ايران، "اسرافيل شفيع‌زاده" عضو هيأت علمي دانشگاه، گفت: با توجه به شرايط بين‌المللي، سياستگذاري‌هاي دولت مي‌تواند با هدايت متمرکز و سازمان يافته سرمايه‌هاي خارجي و داخلي به اقدامي تعيين‌کننده در صنعت گردشگري دست زند. وي شرايط مطلوب تاريخي، طبيعي و فرهنگي ايران را براي گردشگران ب... ادامه »
15
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نشست گفت: ميزباني اين مراسم نقش تمدن و تاريخ دمشق را روشن‌تر مي‌کند. "حنان کساب حسن" دبير کل برپايي جشنواره گفت: هدف از برپايي جشنواره فرهنگي اعراب نشان دادن تصاوير واقعي دمشق و سوريه در سطح بين‌المللي است. تا نقش تاريخي سوريه و نيز تعاملات فرهنگي آن با ساير کشورهاي جهان مشخص شود. دمشق به عنوان پايتخت فرهنگي ... ادامه »
15
چکیده: "مهرداد رئيسي" مسئول بازرگاني و نمايشگاه‌هاي معاونت صنايع ‌دستي و هنرهاي سنتي چهارمحال و بختياري ضمن بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اغلب اوقات غرفه‌ها به صورت رايگان در اختيار هنرمندان قرار مي‌گيرد و اين عده تنها در مواردي خاص موظف به پرداخت ساير هزينه مي‌شوند. وي در پاسخ به اين پرسش که پرداخت هزينه‌ها احتمال حضور هنرمندان را کاهش مي‌ده... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين مراسم يک روزه به مناسبت سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي با موضوع‌هاي عظمت کلام پيامبر(ص)، حضرت‌ علي(ع)، تغزل، حيدربابا و آداب و سنن در شعر شهريار بر پا مي‌شود. شهريار در سال 1285 در روستاي خشگناب واقع در اطراف تبريز متولد و در سال 1367 بنا به وصيت خود در مقبرة‌الشعراي تبريزي دفن شد. حيدربابايه سلام و کليات محمدحسي... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع ‌دستي و گردشگري استان ايلام گفت: اثر تاريخي "پشت قلعه" آبدانان مربوط به دوران ساساني - اسلامي است. وي ادامه داد: با ثبت اين اثر تاريخي در فهرست آثار ملي، اکنون زمينه لازم براي حفاظت بيشتر از آن فراهم شده است. اثر تاريخي پشت قلعه شهرستان آبدانان در ‪ ۱۸۰‬کيلومتري مرکز استان ايلام وا... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، قدمت اين آب انبار به دوران قاجار مي‌رسد و مساحت آن 350 مترمربع است. آب انبار ياد شده ، داراي خزينه، گنبد، پاشير(راهرو پلکاني) ، بادگير و سکوهاي نشيمن است و آب قنات آن هنوز جريان دارد. خزينه آب انبار به شکل استوانه‌اي است و براي ذخيره آب در دل زمين ايجاد شده است. گنبد آن نيز باعث خنک نگه داشتن آب مي‌شود و از هر گ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي،‌صنايع دستي و گردشگري در همايش آموزش تخصصي اکوتوريسم با بيان اين مطلب گفت: در صورتي که دستگاه‌هاي ديگر با سازمان حفاظت محيط زيست و ديگر سازمان‌هاي متولي همکاري‌هاي لازم را نداشته باشند، هيچ حفاظتي در محيط طبيعي رخ نخواهد داد، حتي ممکن است که حفاظت با صرف هزينه‌هاي بسيار نتايج مع... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نام اين شهر باستاني که در دره "هادراموت" يمن واقع شده در بسياري از دست‌نوشته‌هاي باستاني به چشم مي‌خورد و به دليل برج‌هاي گلي و آجري آن به "شهر آسمان‌خراش‌ها" شهرت يافته است. با اينکه "شيبام" زماني مرکز تجارت طلا بوده و کاروان‌هاي بازرگاني بسياري از آن عبور مر‌کرد، امروزه مردمان ساکن در آن با فقر دست به گريبان هستند و ... ادامه »
15
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، شاهين اروپايي پرنده مهاجر بزرگي است که در نواحي آسياي مرکزي يافت مي‌شود. اين پرندگان از شرق اروپا وارد آسيا شده‌اند. در بخشي از قزاقستان با استفاده از شاهين‌ها عقاب‌ها را به دام مي‌اندازند به شيوه‌اي که شاهين به عنوان پرنده طعمه‌ عقاب در قفس قرار مي‌گيرد و مالکان زمين و مزارع کوهستان‌هاي خارج از منطقه آلماتي از آنها مر... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري درباره نخستين همايش فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري ايران گفت: يکي از مشکلات ما در اين حوزه اين است که نسبت به اين همايش‌ها نگاه مثبتي نداريم و اين اثرات منفي زيادي بر کشور مي‌گذارد. "حميد بقايي" با بيان اينکه با برگزاري اين همايش‌ها تبليغات منفي عليه ايران از ب... ادامه »
15
چکیده: "داود مؤمني" هنرمند سراميک ساز تهراني با بيان اينکه 15 سال در زمينه ساخت سراميک فعاليت مي‌کند به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: ورود سراميک‌هاي چيني، بازار داخلي اين محصول را طي سال‌هاي اخير دچار آسيب جدي کرده است. وي افزود: از آنجا که چيني‌ها همواره محصولات خود را به صورت توليد انبوه به بازار عرضه مي‌کنند، با وجود کيفيت پايين اين محصولات، توانسته‌اند ... ادامه »
15
چکیده: "مهدي کريمي"، رئيس کتابخانه ملي ملک، با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)، گفت: کتابخانه ملي ملک وابسته به آستان قدس‌رضوي به مناسبت عيد مبعث اقدام به برپايي، نمايشگاهي ويژه از نفايس خطي در محل کتابخانه کرده است. وي با تأکيد بر اينکه در اين نمايشگاه بيش از 25 نسخه خطي نفيس در معرض نمايش عموم گذاشته مي‌شود، تصريح کرد: قرآن نفيس منسوب به ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)،بسياري از هنرمندان کاشي‌کار بر اين باورند که کاشي‌کاري معرق در دوران مغول نيز به همين منوال بود و تداوم آن در عصر صفوي به اوج شکوفايي خود رسيد و آثار ارزنده‌اي در هنر کاشي‌کاري پديد آمد، اين شکوفايي در زمان افاغنه و زنديه رو به افول رفت. اين عده با اشاره به اينکه در دوران قاجاريه نيز کاشي‌کاري معرق، تقليدي ناقص از آثار... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"حجت خادمي" افزود: گفته‌ها حاکي از آن است که مرکز مذکور براي اين مساله با سازمان ثبت وارد مذاکره شده است. وي با اشاره به اجراي طرحي در مرکز تحقيقات فرش دستباف درخصوص حمايت از مالکيت‌هاي معنوي گفت: اجراي اين طرح نتايج موردنظر ما را محقق نکرد و به اين نتيجه رسيديم که بايد از شيوه‌هاي ديگري استفاده کنيم. وي معتقد است: م... ادامه »
15
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "اسدالله بيرانوند"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کرمانشاه ضمن اعلام اين خبر گفت: اين تصميم به منظور توسعه گردشگري استان و جذب گردشگران به منطقه بيستون اتخاذ شده است. وي پيشرفت اين پروژه را 90 درصد اعلام کرد و افزود: تمام کارهاي مرمتي، تاسيساتي، برقي و مکانيکي اين هتل انجام شده و در حال تکميل تجهيزات آ... ادامه »
15
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي شرکت توسعه گردشگري ايران، "عزيزالله سيفي"، در اين مورد گفت: اين طرح‌ها همان مصوبات سفر رياست‌جمهوري به استان بوده و عبارتند از، احداث 8 هتل 3 تا 5 ستاره، 14 کمپينگ، 14 مجتمع بين‌راهي، 14 سرويس بهداشتي و بيش از 21 منطقه نمونه گردشگري. وي با تأکيد بر ارائه طرح‌هاي کامل براي شرکت در اين همايش افزود:... ادامه »
صفحه 5385 از 5489اولین   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   آخرین