ﺳﻪشنبه 25 مهر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)جاذبه هاي گردشگري ايران درقالب کتابچه و cd در دومين اجلاس مجمع عمومي مجالس آسيايي معرفي شد. همچنين درکتابچه دومين نشست مجمع مجالس آسيايي معرفي تاريخ و تمدن ايران،و معرفي آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري ايران گنجانده شده بود. اين کتابچه به سه زبان فارسي،عربي و انگليسي منتشر شده است. دومين اجلاس عمومي مجمع مجالس آسيا... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در شش ماه نخست امسال 5هزار عدد تابلوي اخطاري و انتظامي، بيش از 250 متر مربع تابلوي اطلاعاتي و 6 کيلومتر گاردريل در جاده هاي استان نصب شده است. اجراي بيش از هزارو100 کيلومتر خط کشي در محدوده راه هاي شرياني، غيرشرياني و روستايي استان از ديگر اقدامات اداره کل راه و ترابري استان ايلام در اين مدت بوده است. پروژه روشنايي گ... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) بعد از انجام مذاکرات مشترک بين مقامات ايراني و ونزوئلايي، مقامات دو کشور چندين سند تفاهم و همکاري امضا کردند. موافقتنامه‌هاي تاسيس بانک دو مليتي، تاسيس صندوق واحد دومليتي بين مقامات ايراني و ونزوئلايي، موافقتنامه‌ آموزشي بين وزارت نفت جمهوري اسلامي ايران و شرکت ملي نفت ونزوئلا به امضا بين مقامات ايراني و ونزوئلايي رسيد... ادامه »
29
چکیده: مديرکل حمل‌ونقل و پايانه‌هاي استان اصفهان با استناد به آخرين آمار پزشکي قانون استان گفت: با احتساب تصادف در راه‌هاي روستايي اين رقم کاهش 16 درصدي را در سطح کل راه‌هاي استان نشان مي‌دهد. "حسينعلي شمعانيان" تصريح کرد:سه عامل جاده، ناوگان و انسان از عوامل اثرگذار در تصادفات جاده‌اي است که کاهش تلفات ناشي از تصادفات بين شهري حاصل تلاش راهداران، راهب... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) آغاز به کار صداي راهبران بوشهر "محمد بخارايي معاون" وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده اي کشور هدف از راه اندازي صداي راهبران در استانها را پاسخگويي به مخاطبين بخش حمل و نقل جاده اي، فرهنگ سازي، اطلاع رساني و انتقال مفاهيم ايمني به مردم خصوصاً رانندگان و بازگويي قابليت هاي اين بخش عنوان کرد. وي تصر... ادامه »
29
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "حجت الله ملاصالحي" مديرعامل اين سازمان با بيان اينکه کلنگ آغاز اين پروژه امروز به زمين زده مي شود ، گفت: ايجاد باغ تراس در حاشيه رودخانه براي استفاده خانواده‌ها ، ايمن‌سازي رودخانه ، ديوارسازي ، ايجاد مسير عابر پياده ، ايجاد پيست دوچرخه سواري، سرويس بهداشتي ، ايجاد مراکز خدماتي از جمله اقداماتي است که در پروژه محوطه‌ساز... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مهدي صحراييان" اقتصاددان و استاد دانشگاه که در نخستين همايش فناوري اطلاعات و ارتباطات در حفظ، احيا و توسعه صنايع‌دستي سخن مي‌گفت تصريح کرد: امروزه ارتباطات مرزهاي فيزيکي را درنورديده است و افق‌هاي نويني را در عرصه‌هاي اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و حتي سياسي پديدار کرده است. وي تصريح کرد: جامعه شناسي جامعه اطلاعاتي جهان م... ادامه »
28
چکیده: داوود دانشيان ،مدير پايگاه ميراث جهاني بيستون با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : عمليات مطالعاتي به منظور مرمت و نوسازي ساختمان امامزاده باقر از خرداد ماه امسال با همکاري کارشناسان دانشگاه علم و صنعت آغاز و چندي پيش به اتمام رسيد. وي با اشاره به اينکه مرمت اين امامزاده درراستاي پروژه سامان دهي محوطه تاريخي بيستون صورت مي گيرد اظهارداش... ادامه »
28
چکیده: "امير هاتفي"، مدير عامل آژانس مسافرتي غزال پرواز با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN)گفت: پارسال بيش از 30 آژانس جوايز صادراتي دريافت کرده‌اند که اين مسئله توانست تاثير مثبتي بر روند فعاليت آژانس ها و ايجاد انگيزه و رقابت در کار داشته باشد. وي ادامه داد: اين جوايز بر اساس ويزاي توريست ها صادر مي شود که ميزان آن براي هر نفر 10 تا 20 دلار تعيين ش... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري "مهدي جهانگيري" مدير عامل شرکت توسعه گردشگري ايران با بيان اين مطلب گفت: در مجموعه هماهنگي‌هايي که با وزارت مسکن و شهرسازي از سوي رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري انجام شده بود ، اين وزارتخانه تاسيس شهرک گردشگري در منطقه دماوند را پيش‌بيني کرد... ادامه »
28
چکیده: ثريا بابا خاني ،معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : بازار کرمانشاه به طول دوهزار و 250 متر از قديمي ترين بازارهاي کشور است که ازدوره زنديه عمليات احداث آن آغاز شده و در دوره قاجاريه به اتمام رسيده است . وي با اشاره به اينکه عمليات مرمت و احياي بازار تاريخي کر... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، برپايي اين نمايشگاه بخشي از برنامه فرهنگي سال 2000 اروپاست. نمايندگان کميسيون اروپا در ايالت لالماندزلار سوريه اعلام کردند، همکاري‌ کميسيون با مرکز باستان‌شناسي و موزه سوريه به مدت 5 سال موجب حفاظت از ميراث فرهنگي اين کشور شد و اين نمايشگاه نمونه خوبي از توسعه روابط اروپا با سوريه است. "اليورپوسين"، معاون دبير کل ش... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، از ماه ژانويه تا آگوست 2007 حدود 610 ميليون گردشگر از مقاصد مهم دنيا ديدن کردند که در مقايسه با سال گذشته از افزايش 6/5 درصدي برخوردار بود. سازمان جهاني گردشگري اعلام کرد، در همين فصول نيمکره شمالي ميزبان شمار بيشتري از گردشگري بود. اين سازمان تصريح کرد: با توجه به روند رو به رشد صنعت گردشگري تا پايان امسال اين شرا... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ، "حسين جعفري" معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب گفت: موزه مذکور در يک خانه قديمي که زماني تبعيدگاه مقام معظم رهبري بوده است، راه‌اندازي مي‌شود. وي با بيان اينکه مسئولان سازمان ميراث فرهنگي‌، صنايع‌دستي و گردشگري سيستان و بلوچستان در حال مرمت و بازسازي اين بنا هستند، خاطر... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کارشناسان ترکيه‌ايي در گزارش خود اعلام کردند اين حفاري‌ها بدون پشتوانه‌هاي علمي و منطقي همچنان ادامه دارد و بايد هر چه زودتر متوقف شود. اعضاي اين تيم که متشکل از معماران، باستان‌شناسان، زمين‌شناسان و اساتيد تاريخ ترکيه هستند، معتقدند اسرائيل در حال نابودي ويژگي‌هاي کهن و مشخصه‌هاي اصلي اورشليم هستند، تا تاريخ مسجدالاقص... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،جشنواره سراسري" وارش "با موضوع فرهنگ عامه در دو بخش فيلمهاي سراسري از قبيل داستاني، مستند، نقاشي متحرک و تجربي و بخش مازندران شناسي پذيراي آثار هنرمندان عرصه فيلمسازي است. گفتني است، آثاري در جشنواره پذيرفته مي شوند که حداکثر 30 دقيقه اي و ساخته شده بعد از نيمه دوم سال 1384 باشند و فيلمسازان بايد پس از پر کردن فرمهاي... ادامه »
28
چکیده: "رسول بشاش" رئيس مرکز مطالعه کتيبه‌شناسي پژوهشکده زبان‌شناسي و کتيبه‌ها و متون با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت: کارشناسان پژوهشکده مشغول مطالعه اين کتيبه هستند و احتمالا تا پايان اين هفته متن کامل اين کتيبه خوانده و منتشر مي‌شود. وي درباره اينکه برخي از زبا‌ن‌شناسان اقدام به خواندن اين کتيبه کرده و حتي نتايج آن را منتشر کرده‌اند، خاطرنشا... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)، ارکستر بزرگ مهرگان با همکاري کانون موسيقي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي دامغان و آموزشگاه موسيقي مهرگان برنامه موسيقي را تحت عنوان آه شبانه از تاريخ 26 آبانماه 86 به مدت سه شب در مجتمع فرهنگي هنري شهيد شاهچراغي دامغان تالار منوچهري دامغاني اجرا مي کند. بر اساس اين گزارش ،اين برنامه که تلاش شش ماهه اين گروه است به سر... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،" افشين تحفه گر"، دبير کميته علمي جشنواره با بيان اين مطلب گفت: در آيين نامه اي که توسط هيات علمي جشنواره تهيه شد مکاتباتي با دبيرخانه هاي استان هاي کشور صورت گرفت که بر اين اساس از افرادي که در خصوص ترويج فرهنگ رضوي موثر بوده اند يا در اين راستا آثار هنري فاخر و ماندگاري خلق کرده اند تقدير شود و به دبيرخانه دائمي معرفي ... ادامه »
28
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،دراين مراسم دکتر" پارسا دانيان" رييس کرسي شرق شناسي دانشگاه به نمايندگي از رياست دانشگاه پروفسور خاچاطوريان اظهار داشت: به مناسبت درگذشت مرحوم دکتر قيصر امين پور برنامه شب شعر در کرسي ايران شناسي را که شامل بررسي شخصيت و اشعار اين شاعر بزرگ و معاصر ايران و شعر خواني است را به اهالي علم و دانش تقديم مي کنيم. وي ا... ادامه »
صفحه 5385 از 5714ابتدا   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   انتها