جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين تابوت قديمي 25/2 متر طول، 49/0 متر عرض و 28/0 متر ارتفاع دارد. تيمي از کارگران منطقه در عمق 8/0 متري زمين در هنگام عمليات حفاري براي تأسيس تيرک الکتريسيته موفق به کشف اين تابوت شدند. پس از بررسي‌هاي لازم توسط گروهي از باستان‌شناسان اين تابوت ارزشمند به موزه ايالت دنگ‌ها فرستاده شد تا مورد حفاظت قرار گيرد. M/1... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) اين مجتمع عظيم در زيمني به مساحت 15 هزار هکتار با زيربناي 500 هزار متر مربع و با مشارکت سرمايه‌گذار خارجي در حال ساخت است. اين مجتمع از سوي بخش خصوصي با مشارکت شرکت اماراتي " رويال سيتي بيلدينگ" و شرکت ايراني " مجموعه تجاري ستاره" با هزينه 450 ميليون دلار در حال ساخت است. تا کنون 130 ميليارد دلار صرف اجراي اين پ... ادامه »
17
چکیده: "رسول احمدي" خراط اراکي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت:در هنر خراطي چوب روي ‌دستگاه‌هاي تيغه‌اي دوراني برش خورده و بوسيله دستان صنعتگر به اشکال مختلف درمي‌آيد. وي افزود: فرآورده‌هاي توليدي اين رشته شامل گلدان، قندان، شکلات خوري، آجيل خوري، زير سيگاري، قليان و عصا است. احمدي ، نازک کاري چوب را نام ديگر هنر خراطي خواند و يادآورشد: اي... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رويداد بزرگ "مسلمانان جهان 2007"، باهمکاري مرکز نمايشگاه و کنوانسيون‌ها و با پشتيباني اتاق بازرگاني تايلند برپا مي‌شود. در اين برنامه مهم دومين کنفرانس گردشگري، فرهنگي و اقتصاد اسلامي، نشست 57 نفر از اعضاي سازمان کنفرانس اسلامي و نمايشگاه تجاري مسلمانان تشکيل مي‌شوند تا پتانسيل کارخانه‌هاي غذاي حلال در تايلند را معرف... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين شهر باستاني که در سال 64 بعد از ميلاد توسط امپراتوران روم ساخته شده است براي نخستين بار در سال 1910 مورد حفاري قرار گرفت که مجموعه‌اي ارزشمند از ستون‌هاي مرمرين و موزاييکي بقاياي ساختمان‌هاي باستاني و پل‌هاي قديمي در آن به دست آمد. "لطيف سامري" سرپرست تيم باستان‌شناسي منطقه با اشاره به اينکه معابد ديگري که به امپرا... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان جنوبي با بيان اين مطلب گفت: با توجه به تقسيم بندي حوزه‌هاي مختلف گردشگري، يکي از مباحثي که امروزه به شدت مورد توجه قرار گرفته است «توريسم درماني» است. "حسين عباس‌زاده" با بيان اينکه در کشور ما توريست درماني هنوز به شکوفايي نرسيده و متناسب با توانايي‌ها و امکانات م... ادامه »
17
چکیده: مدير اجرايي ستاد تبليغات و نمايشگاه‌هاي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و مسوول غرفه ايران در اين نمايشگاه در گفتگو با ميراث آريا (chtn) با بيان اين مطلب افزود: از 180هزار اقلام تبليغاتي موجود در غرفه ايران پس از گذشت دو روز70هزار اقلام تبليغاتي توزيع شده است. "احمد بيدي" افزود: با هماهنگي و تحت نظارت سازمان ميراث فرهنگي کشور، هفت موسسه گردشگ... ادامه »
17
چکیده: به‌ گزارش ميراث آريا(chtn) اين مجتمع از محل اعتبارات ملي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي‌ و گردشگري استان کردستان ساخته شده و فرمانداري بانه نيز آب و برق اين مجتمع را تامين کرده است. بازارچه سيران بند مرز رسمي ورود کالا ميان بانه و سليمانيه عراق است و با توجه به ورود گردشگران به اين منطقه ايجاد زير ساخت‌هاي گردشگري در برنامه‌هاي سازمان ميراث فر... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قم با اعلام اين‌ مطلب گفت:عمليات مرمت و نگهداري اين اثر تاريخي از زمان تاسيس سازمان ميراث‌فرهنگي قم در سال 1376 شروع و در چندين مرحله اجرا شده است. "علي رضا بخشي"‌افزود: آخرين عمليات مرمت که درسال جاري اجرا و به‌پايان رسيده، مربوط به سبک ‌سازي، آجر فرش... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، کارگاه هنر مقاومت در دومين روز خود شاهد حضور چشمگير جمع زيادي از هنرمندان با سابقه کشورمان همراه با هنرمندان نسل جوان و ديگر اقشار مردم بود که يکي از زيباترين جلوه هاي پيوند هنر و مردم را به نمايش گذاشت. در سراسر اين خيابان و در محوطه موزه و فضاي اطراف آن جنب و جوش بي وقفه و پر شور هنرمندان خبرازحال و هوايي ديگر مي د... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين ميهمانپذيرها در منطقه 11 شهرداري تهران واقع هستند و با توجه به نزديکي به ايستگاه راه آهن تهران مورد استفاده گردشگران قرار مي‌گيرند ولي به علت فرسودگي نمي‌توانند خدمات مناسبي را به مشتريان خود عرضه کنند. سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با شهرداري تهران مکاتبات لازم را در مورد نوسازي اين مراکز انجام داده ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، "غلامحسين الهام "سخنگوي دولت صبح امروز در جلسه هفتگي با خبرنگاران در تشريح اهم مصوبات هيأت وزيران گفت: در پي ارائه پيشنهادهاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي به دولت جهت برگزاري برنامه‌هاي داخلي و خارجي جهت بزرگداشت هشتصدمين سال تولد مولانا از جمله برگزاري گردهمايي بين‌المللي بزرگداشت مولانا، هيأت وزيران با اجراي اين برنامه... ادامه »
17
چکیده: مشايي به عنوان رئيس سازمان ميراث فرهنگي قاطعانه حمايت خود را در جهت ساماندهي ميدان مشق اعلام کرد. طه هاشمي رييس پژوهشگاه از تدوين تقويم مفاخر و ايجاد سازمان نظام باستان شناسي کشور خبر داد. "حميد بقايي" قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي در ميان استقبالي بي شائبه نمايشگاه ايران نمادي از پرديس را در يکي از شهرهاي مکزيک افتتاح کرد.و بالاخره اينکه مرمت بازا... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با اعلام خبر فروش اين اثر تاريخي، مقامات عاليرتبه چيني با اعلام نارضايتي خواستار بازگرداندن گنجينه ملي سرزمين خود شدند. "يو يونگزيانگ" از مقامات ارشد موزه‌هاي چين با اشاره به اينکه اين اثر متعلق به ملت چين است و دولت بايد تمام تلاش خود را براي بازگرداندن آن انجام دهد گفت: اين سر برنزي يکي از 12 قطعه تشکيل‌دهنده ساعت آب... ادامه »
17
چکیده: "احمد زمان زاده"هنرمند اردبيلي که 55 سال در زمينه ساخت محصولات سفالين سابقه فعاليت دارد، به ميراث آريا (chtn) گفت:با وجود مواد اوليه فراوان که به مقدار لازم در کوه‌هاي اطراف شهرستان اردبيل يافت مي‌شود، کمتر کسي به رشته سفالگري‌‌ در اين‌ شهرمي‌پردازد. وي افزود:در اردبيل تنها تعداد اندکي از هنرمندان به سفالگري علاقه نشان داده و به ترويج آن در ميان... ادامه »
17
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "شاهزاده سلطان بن سلمان"، در اين مراسم "باکوچيرو ماتسورا" دبير کل يونسکو و "زيادالداريس"، نماينده دائمي عربستان سعودي در يونسکو نيز ديدار کرد. شهر باستاني "نباتائن" عربستان يکي از شهرهاي تاريخي است که در ماه ژانويه توسط مقامات سعودي به سازمان جهاني يوسنکو معرفي شد و در جولاي 2008 توسط کميته ميراث جهاني بررسي شد تا در ص... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "حسين خواجه بيدختي" معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: در سه ماه تابستان امسال هزار هنرآموز در 9مرکز آموزش شهرستان هاي خراسان رضوي آموزش رشته هاي مختلف صنايع دستي ديدند. وي تصريح کرد: در حال حاضر مراکز آموزش صنايع دستي با حمايت و نظارت معاونت صنايع دستي خراسان ... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) "اسفنديار رحيم مشايي" رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري و معاون رئيس جمهور در ديدار از استان فارس ضمن بيان اين مطلب گفت: فارس به تنهايي سرمايه عظيمي براي ايران است و برگزاري تورهاي طبيعي و تاريخي و نمايشگاه‌هاي صنايع دستي همگي معرف تمدن چند هزار ساله اين سرزمين است. وي خبر داد شرکت توسعه گردشگري استان فا... ادامه »
17
چکیده: "مرتضي رضوانفر "مدير پژوهشکده مردم‌شناسي و نماينده اعزامي ايران در اجلاس کميته بين‌ دولتي ميراث معنوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: در حاشيه اين اجلاس براي تأسيس پارک ميراث معنوي در ايران و استفاده از تجارب کارشناسان کشور چين با سفير اين کشور صحبت و مذاکره شد. وي افزود: همچنين در حاشيه اين اجلاس با نمايندگان سازمان‌هاي غيردولتي شرکت... ادامه »
17
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "آمبيکاسوني" در مراسم گشايش نمايشگاه گردشگري کلکته گفت: با افزايش حدود 150 هزار اتاق به شبکه هتل‌ها و مکان‌هاي اقامتي خود را آماده ميزباني بيش از 10 ميليون گردشگر مي‌کنيم. وي ادامه داد، با توجه به افزايش صعودي شمار گردشگران پيش‌بيني مي‌کنيم تا پايان سال 2007 ميزبان 5 ميليون گردشگر خارجي باشيم که در راستاي اين رشد اقدام... ادامه »
صفحه 5385 از 5566اولین   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   آخرین