ﺳﻪشنبه 21 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کشتي 800 ساله چيني ديروز با کمک باستان شناسان و متخصصان بسياري در حالي که داخل يک جعبه فولادي قرار داشت به همراه گل ولاي ته درياچه به ساحل کشيده شد. بر روي اين جعبه فولادي اطراف کشتي هيچ اثري از سوراخ شدن و يا عوامل زيست محيطي خاص ديده نشده است. عمليات نجات‌ کشتي به خوبي صورت گرفت و هيچگونه ضربه‌اي به بدنه کشتي وار... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، با توجه به ارزيابي‌‌هايي صورت گرفته و شاخص‌هايي همانند وجود رستوران‌هاي مليت‌‌‌‌هاي مختلف، فعاليت‌هاي اقتصادي و تجاري رقابت‌هاي هنري و ورزشي، لندن توانسته بهترين جايگاه را در ساير کشور ها به خود اختصاص دهد. در کنار لندن شهرهاي ديگري همچون دهلي، پکن، گلاسگو، دوبلين و ادينبرگ قرار گرفته‌اند و سعي در بالا بردن وجه خود دار... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين رويداد مهم دکتر "هاني هلال"، وزير آموزش عالي و تحقيقات علمي مصر، "دکتر عبدالعزيز عثمان التوايجري"، مدير کل سازمان فرهنگي، علمي آموزش اسلامي آيسکو و دبير کل فدراسيون دانشگاه‌هاي اسلامي جهان، "دکتر علي‌عبدالرحمان يوسف"، رئيس و سرپرست هيأت علمي دانشگاه قاهره گردهم آمدند. اين برنامه براي تقويت سطح آموزش و پررنگ‌سازي... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "محمد سلطان ودو" از کارشناسان سرشناس محيط زيست هندوستان که موفق به کشف اين موجود زنده باستاني بي‌نظير شده با اشاره به اينکه اين درخت در سال 1374 پس از ميلاد توسط يکي از افراد مذهبي به نام "سيدعبدالقيم شاه حمداني" کاشته شده است گفت: پس از بازديد وزير گردشگري و جمعي از مقامات عاليرتبه از اين درخت تاريخي که در 15 دسامبر 2007... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،" علي‌اکبر اشعري" رئيس کميته ملي حافظه جهاني و مشاور فرهنگي رئيس جمهور با بيان اين مطلب گفت: با توجه به شرايط و وضعيت نسخ خطي منطقه، آموزش نسخه‌شناسي و مرمت و تدوين فهرست نسخ خطي به عنوان دو برنامه از طرف کميته ملي حافظه جهاني ايران به يونسکو پيشنهاد خواهد شد. رئيس سازمان اسناد و کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران افزود:... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در آستانه عيد سعيد غدير خم عيد ولايت مولاي متقيان و امير مومنان علي (ع) اين موسسه نمايشگاهي از تازه ترين آثار پير خوشنويسي ايران استاد غلامحسين اميرخاني را با موضوع مناجات منظوم، احاديث و روايات نوراني خورشيد کعبه و ماه محراب علي (ع) برگزار مي کند. اين نمايشگاه که شامل 57 اثر در قالب نستعليق و متعلق به کتاب "جلوه ها ي ... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در آستانه عيد سعيد غدير خم عيد ولايت مولاي متقيان و امير مومنان علي (ع) اين موسسه نمايشگاهي از تازه ترين آثار پير خوشنويسي ايران استاد غلامحسين اميرخاني را با موضوع مناجات منظوم، احاديث و روايات نوراني خورشيد کعبه و ماه محراب علي (ع) برگزار مي کند. اين نمايشگاه که شامل 57 اثر در قالب نستعليق و متعلق به کتاب "جلوه ها ي ... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا chtn))،سيد"محمدرضا فاضل هاشمي" رئيس اداره مخطوطات سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوي با بيان اين مطلب گفت: يکي از اين آثار قرآن خطي ارزشمندي است که توسط محمدهاشم لولؤي اصفهاني که از پيروان سبک استاد احمد نيريزي بوده در سال 1183 هجري قمري کتابت شده است. وي خاطرنشان کرد: چهار صفحه اول آن تمام تذهيب با دو ک... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کارشناسان فرانسوي بر اين باورند که در گذشته‌هاي دور اغلب ساکنان اين نواحي به شغل ماهيگيري مي‌پرداختند ولي امروزه بيشتر آنها کشاورز هستند. نکته جالب توجه در اين اکتشاف دندان‌هاي نوعي اسب است که اينگونه اسب در گذشته مي‌زيسته و امروزه در اين نواحي گونه‌هاي اين اسب وجود ندارد و تنها در خاورميانه ديده مي‌شود. باستان‌شناس... ادامه »
03
چکیده: به گزارش خبرنگار ميراث آريا ( CHTN)،شکرالله قاسمي، سرپرست معاونت صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري خوزستان گفت: تا کنون در راستاي توسعه و پيشرفت رشته‌هاي صنايع دستي استان خوزستان گامهاي مثبتي برداشته شده است. وي از معرفي کردن خط توليد صنايع دستي بومي رايج استان خبر داد و افزود: ايجاد بانک جامع اطلاعاتي درخصوص صنايع دستي، هنرم... ادامه »
03
چکیده: مهدي محمدي زاده ،رئيس اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري شهرستان دزفول با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : اين کلاس ها به صورت دوره اي برگزار مي شود و شرکت عموم مردم در آن آزاد است . وي با بيان اينکه پس از پايان هر دوره براي کارآموزان گواهينامه صادر خواهد شد، تصريح کرد :کلاس هاي آموزش صنايع دستي هر سه ماه يکبار برگزار مي شود . ... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مديرکل دفتر ترانزيت و پايانه‌هاي مرزي سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي با اعلام اين خبر افزود: برخورد برخي از مسئولان وزارت حمل‌ونقل و ارتباطات جمهوري ترکيه با اتوبوس‌هاي ايراني حامل زائران و مسافران که مسير ترکيه را براي رسيدن به سوريه از طريق مرزهاي زميني 2 کشور طي مي‌کنند و يا به ترکيه تردد مي کنند مغاير مفاد قانون مو... ادامه »
03
چکیده: "حسن فاضلي نشلي" رئيس پژوهشکده باستان‌شناسي با بيان اين مطلب به ميراث آريا( CHTN) گفت: همزمان با سفر قائم مقام سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به استان همدان و بازديد از تپه هگمتانه قرار است مطالعات ژئوفيزيکي تپه هگمتانه به زودي در اين محوطه باستاني شروع شود. وي با بيان اينکه اين مطالعات سهم مهمي در کاوش‌هاي باستان‌شناسي دارد، افزود: ... ادامه »
03
چکیده: "رجبعلي خسرو آبادي" مدير اجرايي اتحاديه هتل و هتل آپارتمان‌هاي استان تهران در گفتگو با ميراث آريا chtn)) ضمن بيان اين مطلب افزود: کميته‌اي کارشناسي براي تعيين نرخ هتل‌هاي تهران تشکيل شده است و هفته ‌آينده نرخ هتل‌هاي تهران اعلام خواهدشد. وي ادامه داد: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مخالف گرفتن ارز از مشتري نيست بلکه مي‌خواهد تعرفه نرخ... ادامه »
03
چکیده: "فريبرز دولت‌آبادي" معاون ميراث‌فرهنگي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN) گفت: بعد از بازديد از مدرسه دارالفنون به همراه قائم‌مقام سازمان، قرار شد معاونت ميراث‌فرهنگي مدير پروژه را انتخاب کند و سپس با مسئولان آموزش و پرورش جلسه‌ مشترکي را برگزار کند. وي با بيان اين موضوع که هنوز جلسه مشترکي ميان سازمان و آموزش و پرورش برگزار نشده است، درباره ز... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) و به نقل از ستاد خبري جشنواره طراحي معاصر ايران، "احمدرضا دالوند" دبير همايش طراحي معاصر، با بيان اين مطلب گفت: اين همايش در راستاي تکميل جشنواره طراحي و برگزاري نمايشگاه 141 اثر منتخب طراحان و تقدير از 14 هنرمند برتر است که درموزه امام(ع) برگزار خواهد شد. وي افزود: در اين همايش تخصصي، در حوزه هنر طراحي ،مقالات متعددي ... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به گفته مقامات گردشگري سنگاپور اين گردشگر خوش‌شانس مردي 36 ساله از اهالي هندوستان است. وي که براي شرکت در مراسم و جشن‌هاي کريسمس همراه با همسر و دو فرزندش وارد سنگاپور شد، که به مناسبت اين ورود و انتخاب به‌عنوان دهمين ميليون گردشگر سنگاپور طي مراسمي هديه‌ايي 50 هزار دلاري دريافت کرد. مسئولان شوراي گردشگري سنگاپور با... ادامه »
03
چکیده: کارشناس حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سيستان و بلوچستان در گفتگو با ميراث آريا (chtn) بيان کرد: قلعه مچي با اعتباري نزديک به 16 ميليون تومان مرمت مي‌شود. محمدرضا سندگل افزود: مرمت آن شامل اجراي اندود کاهگل و پوشش مجدد پشت بام است. پوشش گنبدهاي بنا به صورت سنتي اجرا خواهد شد. وي در ادامه خاطرنشان کرد: قسمت‌هايي از بنا ب... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين گالري اختصاصي 25 اسکلت کامل از دايناسورها و حدود 750 نمونه ديگر از بقاياي پستانداران و دايناسورها را به نمايش مي گذارد. در ميان اين بقايا اسکلت دايناسور "باروسادوس" که به "گوردو" شهرت دارد به‌عنوان کامل‌ترين نمونه اسکلت موجود در دنيا از اهميت خاصي برخوردار است. در گالري اختصاصي دايناسورها، بخشي نيز به عنوان "عصر... ادامه »
03
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين آلبوم عکس که حدود 1045 کيلوگرم وزن دارد از 86 عکس مختلف از مناظر طبيعي و تاريخي ويتنام و مردمان اين سرزمين تشکيل شده که توسط "هيتومي" عکاس ژاپني در طول 15 طول گرفته شده است. تصاوير اين آلبوم که در ماه جاري به مناسبت پنجمين سال حضور نمايندگي "کانن" در نمايشگاه فرهنگي ويتنام به‌نمايش گذاشته مي‌شود. توسط سي‌نفر از... ادامه »
صفحه 5385 از 5776ابتدا   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   انتها