یکشنبه 06 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
02
قديمي‌ترين ميل دوران اسلامي کشف شد
چکیده: سرپرست کاوش‌هاي محوطه سد سلمان فارسي با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت:در فصل دوم کاوش‌هاي محوطه سد سلمان فارسي، بر روي بخش غربي منطقه شهر ساساني کاوش کرده‌ايم . "عليرضا جعفري"افزود:در اين محوطه آثار دوارن انتقالي ساساني را به دوارن اسلامي و يک بناي دايره‌اي شکل از سنگ و خشت که در نوع خود بي‌نظير است کشف شد. وي اضافه‌کرد:فونداس... ادامه »
02
ورودي امامزاده داوود ايمن‌سازي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) معاون راه سازي اداره کل راه و ترابري استان تهران با بيان اين مطلب افزود: مرحله مطالعاتي ايمن سازي و احداث ديوار براي تثبيت جاده امامزاده داوود به پايان رسيده و به زودي اين پروژه آغاز مي‌شود. "محمود مولايي" تصريح کرد: با احداث اين ديوار در قسمت پايين دست جاده و انجام عمليات خاکي براي تثبيت شانه‌هاي جاده و همچنين تثبيت شي... ادامه »
02
کاهش 19 درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) "اسماعيل غلامي" معاون حمل‌ونقل سازمان راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي با بيان اين مطلب افزود: براساس آمار ارايه شده از سوي سازمان پزشکي قانوني کشور، مجموع کشته‌هاي ناشي از سوانح جاده‌اي در 10 ماهه امسال به رقم 12هزار و 203 نفر رسيده که در مقايسه با 10 ماهه سال قبل که 15هزار و 187 نفر بوده است، تعداد 2 هزار و 984 نفر معادل 6/19 ... ادامه »
02
بازار غذا در خاورميانه به رشد 31 ميليارد دلاري خواهد رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، امارات متحده‌عربي به همراه هند سومين مقام تجارت غذا جهان را از آن خود کرده است. اين کشور با دسترسي به بيش از 2 ميليون مصرف‌کننده داخلي و خارجي خود را به‌عنوان سومين مرکز صادرات جهان معرفي کرده است. هلال سعيد المري دبير مرکز تجارت جهاني دبي(DWTC) گفت: از نظر اقتصادي و اجتماعي اين صنعت نقش مهمي در بخش غذا و خدمات غذ... ادامه »
02
آواي "شوا" در گويش مازندراني رو به فراموشي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، فردوس آقا گل‌زاده عضو هيأت علمي گروه زبان‌شناسي دانشگاه تربيت مدرس روز گذشته در مراسم اختتاميه همايش ملي زبان‌شناسي، کتيبه‌ها و متون در سخنراني خود با موضوع نقش آوايي و معنايي "شوا" در گويش مازندراني با اشاره به اين مطلب گفت: گويش‌ مازندراني از گويش‌هاي شاخه شمالي_غربي زبان‌هاي ايراني فارسي ميانه (پهلوي اشکاني) است. وي... ادامه »
02
رسانه‌ها  نبايد با آزادي قانوني خود  وجهه دستگاه ها را تخريب کنند
چکیده: «حسين نوش آبادي» رئيس فراکسيون مطبوعات مجلس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)گفت:رسانه ها در نقل اخبار آزاد هستند اما مطالب آنها نبايد باعث تضييع حقوق عمومي و وارد شدن خدشه به مباني ديني و اسلامي شود. نماينده ورامين با اشاره به مطالب کذب منتشر شده توسط 5 روزنامه زنجيره‌اي درباره سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري تصريح کرد: نشرياتي که ... ادامه »
02
جابه جايي مسافر در بوشهر از طريق جاده‌ها 14 درصد افزايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در 10 ماهه سال جاري 3 ميليون و 920 هزار نفر مسافر طي 269 هزار سفر جابه جا شده اند که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 14 درصد رشد داشته است . در اين مدت بيشترين جابه جايي مسافر مربوط به بندر بوشهر با يک ميليون و 600 هزار و 762 نفر مسافر بوده است. براساس آخرين آمار موجود هزار و 77 دستگاه اتوبوس ، ميني بوس و سواري ... ادامه »
02
 تسهيل آمد و شد اتباع ايران و هند به خاک يکديگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) چهارمين نشست مشترک کنسولي جمهوري اسلامي ايران و هند به رياست مديران کل کنسولي وزارت خارجه‌هاي دو کشور برگزار شد. پس از اين اجلاس طرفين طي دو روز راه‌هاي ارتقاء روابط دو کشور به ويژه در زمينه امور کنسولي و افزايش تسهيلات براي اتباع دو کشور را مورد تبادل نظر قرارداده و در پايان يادداشت تفاهمي را در ‪ ۱۹‬بند به امضاء رسان... ادامه »
01
برگزاري کلاس هاي آموزش صنايع دستي در شادگان
چکیده: جمال زوري زاده ،رئيس اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري شهرستان شادگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : اين کلاس ها در رشته هاي مختلف از جمله معرق ،نقاشي ،آينه کاري ،منبت و مينياتور برگزار مي شود. وي با اشاره به اينکه کلاس هاي آموزش صنايع دستي در سه مرحله مقدماتي ،تکميلي و پيشرفته برگزار مي شود خاطرنشان کرد:تا کنون در هر دوره ... ادامه »
01
ساماندهي اسکان مسافران نوروزي در سايت‌هاي طبيعت گردي آذربايجان شرقي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،کميته طبيعت‌گردي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي طي نشست هم انديشي با روساي سازمان هاي 6 گانه ، اسکان مسافران نوروزي در سايت هاي طبيعت گردي را بررسي و نسبت به اجراي دقيق اين مسئله برنامه ريزي و فعاليت‌هاي خود را آغاز کرد. اين نشست که به منظور برنامه‌ريزي براي پذيرش شايسته مسافران نوروزي در طبيع... ادامه »
01
زاهدان صاحب بازارچه صنايع دستي مي شود
چکیده: حسنعلي شهرکي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت :بازارچه صنايع دستي زاهدان در کاروانسراي تاريخي ملک ايجاد خواهد شد. وي افزود: عمليات مرمت اين کاروانسرا با هدف تبديل به بازارچه صنايع دستي از سال آينده آغاز خواهد شد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري اس... ادامه »
01
هنر براي هنر به خدمت گرفته شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، يحيي رحمتي با بيان اين مطلب گفت: در تلاش هستيم با ارائه فيلم هاي مستند با نگاهي که قابليت نمايش براي عموم را داشته باشد، اين هنرها را به ميان مردم باز گردانيم . وي به تهيه 12فيلم مستند در مدت زماني کوتاه اشاره کرد که اوايل امسال براي تهيه آن تصميم گيري شده و حال قابل بهره‌برداري است. مدير کل حفظ و احيا صنايع دستي... ادامه »
01
نمايش آثار هنري و عتيقه در دبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه چهار روزه از 21 تا 24 فوريه با همکاري نمايشگاه بين‌المللي هافتون و اتاق تجارت و بازاريابي گردشگري دبي گشايش خواهد يافت. اين نمايشگاه فرصت مناسبي را براي خريداران و مجموعه‌داران آثار هنري و عتيقه به‌وجود خواهد آورد تا از آثار هنرمندان مشهوري چون پيکاسو، هنري ميل و مجموعه جواهر با ارزش کارتيه و وينتون ديدن ک... ادامه »
01
موزه سابانجي ترکيه  ميزبان اصفهان، دهلي و استانبول
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آثار اسلامي سه شهر اصفهان، دهلي و استانبول که در بخش هنري موزه لوور فرانسه قرار داشت براي اين منظور به اين نمايشگاه انتقال داده شده است. عبدالله گل رئيس‌جمهور ترکيه در روز افتتاح اين نمايشگاه با تبريک به دو موزه سابانجي و لوور به‌علت اين همکاري گفت: اين آثار جزو نادرترين آثار هنري هستند که باعث گرم‌تر شدن روابط فرهنگي ... ادامه »
01
عمليات تعيين حريم "قلعه گل "به اتمام رسيد
چکیده: فريدون محمدي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : عمليات تعيين حريم اين قلعه تاريخي از بهمن ماه امسا ل توسط کارشناسان سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان آغاز شده بود. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر پرونده تعيين حريم قلعه گل جهت تاييد نهايي به سازمان ميراث فرهنگي ،... ادامه »
01
گشايش فاز نخست موزه صنعت در استان زنجان
چکیده: فرهنگ فرخي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : اين موزه در ساختمان تاريخي "بوجاري " در حال راه اندازي است. وي با اشاره به اينکه اين خانه تاريخي به دوره قاجاريه تعلق دارد خاطرنشان کرد:عمليات مرمت اين خانه تاريخي از سال گذشته با هدف تبديل به موزه آغاز و چندي پيش به اتمام رسيد. ... ادامه »
01
تداوم رنگرزي سنتي با رنگهاي گياهي در خوزستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،از جمله رنگهاي گياهي که در استان خوزستان به کاربرده مي شود روناس، جاشير، نيل و پوست گردو است که در کارگاه رنگرزي«روناش» به مديريت "عبدالحميد مافي" با مجوز از معاونت صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان انجام مي پذيرد . کارگاه«روناش» که تنها واحد رنگرزي گياهي خوزستان محسوب مي شود از سال 1376 در... ادامه »
01
اتمام مرمت و بازسازي 25 تنديس موزه "خانه کرد" سنندج
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت:اين تنديس‌ها نمايانگر تعدادي از مشاغل و سنت‌هاي شهري و روستايي است که از جنس فايبر گلاس ساخته شده و از تيپيک مناطق استان الگو برداري شده است. "اقبال عزيزي"افزود:تنديس‌هاي بازسازي شده جايگزين تنديس‌هاي سابق که از جنس مومي بود... ادامه »
01
10 محوطه تاريخي و گردشگري خوزستان به مالکيت سازمان ميراث فرهنگي در مي آيد
چکیده: صادق محمدي رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : يکي از مصوبات هيات دولت در سفر به استان تهيه و ارائه پيشنهاد درخصوص نحوه انتقـــال اسناد مالــکيت محوطه هاي تاريخي و گردشگري به نام سازمان ميراث فرهنگي است که اين موضوع در حال پيگيري است . وي تصريح کرد :پس از برگزاري جلسات متعدد ب... ادامه »
01
چاپ 100هزار نقشه و بروشور معرفي استان کردستان
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت: برنامه هاي ستاد تسهيلات نوروزي 87 سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان به منظور ارايه خدمات بيشتر و مناسب به مسافران در دست بررسي و اقدام است. "فرشيد چچاني"افزود:در اين برنامه تشکيل جلسه با معاونين سازمان استان... ادامه »
صفحه 5385 از 5864ابتدا   قبلی   5380  5381  5382  5383  5384  [5385]  5386  5387  5388  5389  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
در نشست خبری مشترک مونسان و‌ وزیر گردشگری عمان تاکید شد

ارتقای سطح روابط ایران و عمان از طریق گردشگری

ارتقای سطح روابط ایران و عمان از طریق گردشگری

در نشست خبری مشترک معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشورمان و...