جمعه 02 تیر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
29
خانه‌شهر کرمان ثبت اضطراری می‌شود/ مالک اجازه مستندنگاری و ثبت این بنا را نمی‌داد
چکیده: معاون میراث‌فرهنگی استان کرمان گفت: «ثبت اضطراری بنای تاریخی خانه‌شهر کرمان پس از جلسه امروز ما با معاون استاندار، تنی چند از اعضای شورای شهر و شهردار کرمان در دستور کار اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان قرار گرفت.» ادامه »
29
عملیات غیرکارشناسی شهرداری تهران برای مرمت آتشکده آدریان متوقف شد
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از توقف عملیات بازسازی و مرمت جداره و بخشی از دیوارهای بنای تاریخی آتشکده آدریان پایتخت که به‌صورت غیرکارشناسی توسط شهرداری درحال انجام بود، خبر داد. ادامه »
29
پنجمین کنگره معماری و شهرسازی در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود
چکیده: پنجمین کنگره معماری و شهرسازی ایران آذر 96 در چهارمحال‌وبختیاری برگزار می‌شود. ادامه »
29
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان خبر داد

آغاز طرح مرمت نقاشی‌های کلیسای 400ساله اصفهان

آغاز طرح مرمت نقاشی‌های کلیسای 400ساله اصفهان
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اصفهان از آغاز طرح مرمت نقاشی‌های کلیسای حضرت مریم و هاکوب مقدس در جلفای اصفهان خبر داد. ادامه »
29
خانه تاریخی احمدی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می‌شود
چکیده: در راستای اجرای طرح حمایت از مالکان بناهای تاریخی، خانه تاریخی احمدی در شهرستان میبد مرمت و بازسازی می‌شود. ادامه »
29
تشکیل کمیته‌ای مشترک برای سامان‌دهی وضعیت امام‌زاده احمد در هفته جاری
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان اعلام آمادگی کرد که در همین هفته کمیته‌ای مشترک از نمایندگان اداره اوقاف، اداره‌کل میراث‌فرهنگی و هیئت امنای امام‌زاده برای سامان‌دهی وضعیت امام‌زاده احمد تشکیل شود. ادامه »
29
جلسه مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان هرمزگان و اداره میراث‌فرهنگی منطقه آزاد قشم برگزار شد
چکیده: جلسه مشترک اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان هرمزگان و میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم برگزار شد. ادامه »
29
مرکز خلاق صنایع‌دستی در روستاهای هدف گردشگری هرمزگان راه‌اندازی می‌شود
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هرمزگان، با تاکید بر ظرفیت‌ها و قابلیت‌های متعدد روستاهای هدف گردشگری به تشریح فعالیت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی این استان درخصوص طرح ضربتی تولید و اشتغال در روستاهای هرمزگان پرداخت. ادامه »
29
در جریان کاوش‌های نجات‌بخشی باستان‌شناسی در پتروشیمی ابن‌سینا فامنین انجام شد

کشف سازه خشتی بزرگ‌تر از معبد نوشیجان در همدان

کشف سازه خشتی بزرگ‌تر از معبد نوشیجان در همدان
چکیده: پروژه نجات‌بخشی تپه حاجی‌آباد همدان به کشف سازه بسیار بزرگ خشتی ازدوره آهن 3 (احتمالا ماد) با دیوارهای قطور، سکوی آتشدان و سکوهای نشیمن با ابعادی بزرگ‌تر از معبد نوشیجان منجر شد. ادامه »
29
همایون شجریان: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی نگاه حمایتی به میراث معنوی دارد/ ثبت ملی ربنای شجریان کار بزرگی بود
چکیده: همایون شجریان گفت: «رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز نگاه حمایتی به میراث معنوی دارد و آنچه را در توان دارد برای کمک به این امر مهم انجام می‌دهد.» ادامه »
29
گزارشی از نقش صنایع دستی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی

مهار غول بی‌کاری با صنایع‌دستی

مهار غول بی‌کاری با صنایع‌دستی
چکیده: توجه به ظرفیت‌های صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین راه‌های برون‌رفت از تنگنای بی‌کاری در بسیاری از استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور است و این صنایع به استان‌های مختلف کشور امکان می‌دهد که محور‌ توسعه باشند. ادامه »
29
رومیانی: کسی از ما نمی‌پذیرد روز عاشورا موزه‌ها را باز کنیم/ پیشنهادها باید پیوست علمی‌تخصصی داشته باشند
چکیده: «کسی از ما نمی‌پذیرد در روز عاشورا موزه‌ها را باز نگه داریم، بهتر است مطرح‌کنندگان این بحث‌ها قدری موازین دینی را رعایت کنند. فقط شش روز در سال موزه‌ها تعطیل‌اند.» ادامه »
29
اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال، محرکی برای توسعه و رونق اقتصادی روستاهای اردبیل
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی اردبیل، هدف از اجرای طرح ضربتی تولید و اشتغال را تحرک‌بخشی اقتصادی در راستای تحقق شعار امسال عنوان کرد و گفت: «دو روستای آلوارس و کزج به‌عنوان روستاهای منتخب از بین 64 روستای دارای قابلیت در استان در این طرح انتخاب شدند.» ادامه »
29
اعضای جدید شورا و قطار از ریل خارج‌شده تهران
چکیده: شهر تهران را به چه می‌شناسیم؟ به تونل توحید، برج میلاد، آپارتمان‌های فرشته و ولنجک یا به باغ ملی، خیابان سی ‌تیر، کوچه‌باغ‌های شمیران و خانه امام‌جمعه؟  ادامه »
29
وظیفه سازمان میراث‌فرهنگی حفاظت و پاسداشت میراث معنوی کشور است/ پروژه «سی» چندین میراث ناملموس را در خود جای داده است
چکیده: رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «دلیل حمایت و علاقه این سازمان به پروژه «سی» این است که کار اصلی و جوهره این مجموعه حفاظت و پاسداشت میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس است.» ادامه »
29
برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو و حصیر در یزد
چکیده: معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یزد از برگزاری دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی و نخستین نمایشگاه تخصصی زیلو، حصیر و زیراندازهای سنتی در این استان خبر داد. ادامه »
29
پروژه «سی» همایون شجریان در مجموعه فرهنگی‌تاریخی سعدآباد برگزار می‌شود
چکیده: پروژه‌ مولتی مدیای «سى» بر اساس داستان‌هایی از شاهنامه‌ فردوسی با همکاری و حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با صدای «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و اجرای تنی چند از بازیگران نام آشنای سینما و تلویزیون از پانزدهم مرداد ماه در مجموعه‌ کاخ سعدآباد روی صحنه می‌رود. ادامه »
29
پایان فاز اول مرمت خانه پنج‌دری زند یزد + تصاویر
چکیده: خانه ثبتی و تاریخی پنج‌دری یزد در راستای حمایت از مالکان بناهای تاریخی، مرمت شد. ادامه »
29
با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان میراث فرهنگی و فنی و حرفه‌ای

حوزه صنایع‌دستی خوزستان فنی می‌شود

حوزه صنایع‌دستی خوزستان فنی می‌شود
چکیده: تفاهم‌نامه همکاری میان اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان و اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با تأکید بر آموزش‌های عملی به‌منظور افزایش سطح دانش فنی و مهارتی شاغلان و کارجویان در حوزه صنایع‌دستی امضا شد. ادامه »
28
باید از ظرفیت گردشگری در تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم/ هدف‌گذاری برای ورود 6میلیون گردشگر خارجی و 120میلیون گردشگر داخلی تا پایان سال 96
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «در دولت تدبیر و امید شاهد برنامه‌ریزی‌های تاثیرگذار در حوزه گردشگری هستیم و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و اقدامات صورت‌گرفته نشان می‌دهد گردشگری در دولت تدبیر و امید مورد توجه ویژه قرار گرفته است.» ادامه »
صفحه 7 از 5566اولین   قبلی   2  3  4  5  6  [7]  8  9  10  11  بعدی   آخرین