خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 23 دی 1394

برگزاری آزمون های مهارتی صنایع دستی استان البرز

معاون صنایع دستی  استان البرز از برگزاری آزمون های تعیین سطح مهارت متقاضیان دریافت مجوزهای صنایع دستی  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان البرز، سعید امینی گفت: در این آزمون تعدادی از متقاضیان در رشته های هنرهای چوبی، شامل معرق، منبت و مشبک منبت ، رشته زیورآلات سنتی و صنایع دستی چرمی شرکت کردند که پس از اخذ آزمون تئوری به صورت عملی نیز مورد ارزیابی قرار گرفتند. 

امینی اظهار داشت :  در مرحله آتی، محل فعالیت متقاضیانی که در آزمون کتبی و عملی قبول شده اند نیز مورد بازدید و در صورت تأیید پروانه تولید انفرادی برای این افراد صادر خواهد شد.

معاون صنایع دستی استان البرز اضافه کرد:  این آزمون ها به صورت فصلی برگزار شده و متقاضیان جدید پس از تشکیل پرونده از طریق اداره پست  برای اخذ آزمون دعوت می شوند، پس از طی مراحل مربوطه و اخذ مجوزهای لازم میتوانند از مزایای آن شامل  حضور در نمایشگاههای منطقه ای و ملی بسته به سطح کار ارائه شده  و همچنین دریافت تسهیلات از منابع مختلف معرفی شده برای توسعه فعالیت بهره مند شوند.

امینی در پایان افزود :  از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 300 نفر پس از طی مراحل فوق موفق به دریافت مجوز های لازم شده اند. که  از این میان تعدادی از متقاضیان در راستای ضوابط و مقررات موجود برای استفاده از  تسهیلات بانکی معرفی شده اند. 


روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: خبر4
منبع خبر
آدرس ویدئو