خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 26 دی 1394

بازدید سلطانی فر از غرفه استان اردبیل در نمایشگاه ملی قشم

معاون گردشگری استان اردبیل از حضور و بازدید مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از غرفه اختصاصی این استان در نمایشگاه ملی قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، قادر تقی زاده از حضور استان اردبیل در نخستین نمایشگاه سراسری گردشگری، هتلداری و صنایع وابسته جزیره قشم خبر داد و گفت: در آئین افتتاح این نمایشگاه، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، ربیعی وزیر کار تعاون و رفاه و حجه الاسلام زم مشاور فرهنگی و گردشگری مناطق آزاد کشور از غرفه استان اردبیل بازدید کردند.

وی در این دیدار به پتانسیل ها و قابلیت های گردشگری استان از جمله آثار تاریخی و طبیعی و 110 چشمه، 75 چشمه آّبگرم و 35 چشمه آب سرد با 12 مجتمع آبدرمانی مدرن اشاره کرد و گفت: سومین جشنواره زمستانی نیز با هدف معرفی قابلیت های زمستانی استان و افزایش جذب گردشگر در فصل غیرپیک سفر در شهر نمونه گردشگری شهرستان سرعین از دوم تا 23 بهمن ماه برگزار خواهد شد.

تقی زاده اضافه کرد: جاذبه های گردشگری استان اردبیل از جمله مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی، محوطه تاریخی شهریئری و منطقه نمونه گردشگری سبلان در قالب تصاویر و بروشور به بازدیدکنندگان غرفه استان در این نمایشگاه معرفی شدند.

وی با بیان اینکه سوغاتی و گلیم، ورنی و تابلوهای معرق مس به عنوان صنایع دستی برجسته استان در این نمایشگاه به منصه ظهور گذاشته شد، افزود: اجرای موسیقی های آئینی و برپایی آلاچیق های عشایری استان از دیگر اقدامات جانبی استان در این نمایشگاه بود.

معاون گردشگری استان با اشاره به اینکه نمایشگاه ملی قشم با شرکت فعالان حوزه های گردشگری، هتلداری و صنایع دستی 29 استان و هفت منطقه آزاد چابهار، انزلی، ماکو، اروند و فعالان گردشگری کشور عمان از 23 دی ماه آغاز به کار کرد، یادآور شد: این نمایشگاه به مدت پنج روز تا 27 ماه جاری از ساعت 16 تا 24 میزبان علاقمندان خواهد بود.
 

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو