خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 29 دی 1394

گرمی بازار گردشگری در سرمای زمستان گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان : گیلان با داشتن جاذبه های بی نظیر طبیعی و پتانسیل های ویژه گردشگری زمستانی ، سرمای این فصل را به گرمی بازار گردشگری تبدیل می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ رضا علیزاده در تشریح این مطلب با اشاره به اینکه در سالهای اخیر "گردشگری" به عنوان صنعتی درآمدزا و پویا در برنامه ریزی های کلان ملی مورد توجه قرار گرفته، اظهار داشت: بهره مندی از مزایای این صنعت با فراهم نمودن زیرساخت ها ، توجه به ظرفیت ها و نیز مشارکت بخش خصوصی محقق می شود.

وی، صنعت گردشگری را صنعتی پویا خواند که حوزه های متعدد آن در توسعه پایدار نقش مهمی را ایفا می کند.

علیزاده به گردشگری زمستانی بعنوان شاخه ای جذاب از این صنعت یاد کرد و اذعان نمود: در سالهای اخیر برخی اقدامات جهت برپایی جشنواره های زمستانی در گوشه و کنار کشور صورت گرفته که گردشگران بسیاری را به خود جذب نمود.

این مسئول با بیان اینکه به دلیل پرمخاطره بودن گردشگری زمستانی ابتدا باید زیرساخت های مناسب فراهم شود و سپس معرفی جاذبه مورد نظر و بازاریابی آن در بازارهای هدف صورت گیرد، تصریح کرد: نگاه به گردشگری زمستانی و عملیاتی نمودن آن بعنوان یکی از مباحث جدید علمی نیازمند برنامه ریزی با رویکرد اجرایی است.

علیزاده، گردشگری زمستانی با محوریت روستاهای گیلان را یک ظرفیت ویژه خواند و بیان داشت: کم کار بودن کشاورزان در فصل سرد ، پتانسیل بالایی از نیروی انسانی را در اختیار ما قرار می دهد که با این پتانسل می توان گردشگری زمستانی روستایی در استان را رونق بخشید.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ وجود کوهستان ها ، جنگل ها ، رودخانه ها و نیز ییلاقات استان که زمینه های درمانی و گردشگری بسیاری دارند را از دیگر جاذبه های زمستانی گیلان معرفی کرد و گفت: ورود تورهای طبیعت گردی با هدف " پرنده نگری " به تالاب های گیلان در حال انجام است.

وی با بیان اینکه خوراک های لذیذ بومی - محلی گیلان که موجب کسب عنوان شهر خلاق غذا برای مرکز استان شده خود به تنهایی از انگیزه سفر های زمستانی خواهد بود ، از علاقمندان خواست تا گردشگری زمستانی را در گیلان تجربه کند.


روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو