خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 14 فروردین 1395

فروش بیش از 2 میلیارد و 760 میلیون تومانی صنایع دستی نوروزی در فارس

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از فروش     محصولات و تولیدات صنایع دستی در ایام نوروز در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس زهرا الحمدی با اشاره به شعار سال جاری مقام معظم رهبری ( اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل ) گفت : صنایع دستی به دلیل بار فرهنگی که دارد می توان گفت امکان توسعه در مناطق مختلف استان و حتی کشور را دارا است که باید برای تحقق شعار سال جاری مقام معظم رهبری قدم هایی برداریم که نتیجه مثبت داشته باشد.

وی افزود : بهترین برنامه های نوروزی استان برای توسعه صنعت گردشگری برگزاری بازارچه های صنایع دستی در اماکن تاریخی و فرهنگی بود تا هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی بتوانند فروش و عرضه محصولات خود را داشته باشند . 
الحمدی با اشاره به اینکه صنایع دستی ویژگی هایی همچون فرهنگی ، هنری ، اقتصادی و اجتماعی دارد ، می تواند نقش موثری در رشد و توسعه اقتصاد کشور داشته باشد اضافه کرد : هنرهایی مثل خاتم ، سفال و سرامیک ، معرق ، گلیم بافی ، قلم زنی و ... می تواند آداب و رسوم مردم هر منطقه را به گردشگران و مسافران معرفی کند . 
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی فارس از فروش 2میلیارد و 767 میلیون و 500 هزار تومانی بازارچه های صنایع دستی استان خبر داد و افزود : استقبال مردم از فروش و عرضه مناسب تولیدات و محصولات هنرمندان صنایع دستی این امید را به هنرمندان و صنعتگران می دهد تا بتوانند برای عرضه و فروش تولیدات خود در آینده از روش های مطلو بتری استفاده کنند .
وی به برپایی سفره های سنتی در سطح استان اشاره کرد و گفت : در سفره های نوروزی خاص هر شهرستان آیین های محلی و سنتی بومی به نمایش گذاشته شد که این خود می تواند در بحث بوم گردی نقش مهمی داشته باشد . 
الحمدی با بیان اینکه همزمان با ایام تعطیلات نوروز راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در فارس با استقبال بسیاری از گردشگران و مسافران رو به رو شد افزود : با استقبال خوب از بازارچه ها و نمایشگاه های صنایع دستی می توانیم برای شکوفاتر شدن هنر های فعال و همچنین احیای هنرهای منسوخ شده برنامه ریزی های بهتری داشته باشیم .

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو