خبرگزاری میراث آریا

تاریخ: 17 تیر 1398

کتاب «مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه» رونمایی شد

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، کتاب «مراسم آیینی و کلیساهای شرق آشوری ارومیه» یک پژوهش مستند نگاری و مردم شناختی تصویری است.

این کتاب که با حمایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و پژوهشکده مردم‌شناسی به چاپ رسیده به آیین‌ها و مراسم مختلفی که در کلیساهای شرق آشوری در شهرستان ارومیه برگزار می شود  پرداخته است.

نتایج حاصل از این پژوهش مردم شناختی نشان می دهد که تنوع فرهنگی موجود در ایران با همبستگی ژرف و تاریخی همه اقوام و اقلیت های مذهبی همراه بوده است و یکی از موضوعات مهم مطالعات مردم شناسی را در پژوهشکده مردم‌شناسی تعیین می کند.

بر این اساس این پژوهش در چارچوب طرح های تحقیقاتی و سلسله کتاب های دانشنامه تصویری آیین‌های ایرانی پژوهشکده مردم شناسی ، به مستند نگاری و ثبت مردم نگاری آیین ها و فضاهای فرهنگی قوم ایرانی و دینی شرق آشوری پرداخته است.

این مراسم با تقدیر از عباس تحویلدار مولف کتاب همراه بود که سابقه نویسندگی سه فیلمنامه بلند سینمایی و ساخت 30 فیلم مستند برای تلویزیون از جمله جنگ عشایری ، آثار تاریخی دهلی ، ایران سرزمین مهر ، عاشورای بیجار و... را در کارنامه اش دارد.

کتاب هند سرزمین شگفتی ها حاصل تلاش تحویلدار در ثبت تصاویری از سرزمین افسانه ای و کهن هند است و کتاب های عکس صائبین ایران زمین و ایران سرزمین صلح ادیان الهی نیز ثمره تلاش وی در ثبت دیده هایش از سرزمین مادری است.

روتیتر
موضوع: خبر
نوع خبر: تنظیمی
موقعیت: سایر
منبع خبر
آدرس ویدئو